Bosanska ambasada

Sve o Bosni i Hercegovini
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Bosanska ambasada

#1 Post Postao/la im_ex »

E ... ljudi ... vecu aljkavost i krajnji bezobrazluk ispoljen krajnjim stepenom pasivnosti personala koji se ustolicio u Bosanskoj ambasadi -Wien/Bec, sumnjam da je moguce nadmasiti u bilo kojoj drugoj ambasadi.
Tri sata ev' cekam na vezu ... povraca mi se jos prvi put cuvsi glas snimljen na doceknoj tel.sekretarici, glas ufurane, neobrazovane uspaljenice, o cijem stepenu obrazovanja je posve suvisno polemisati.
Naime, okrenes li broj 01 811 85, odzvoni par puta, a onda se ubacuje tel sekretarica, vjerovali ili ne, ovo sto cujem, kad se taj tako mrski seljoberski glas oglasi, nesta je kao "UZIKAAA, Sie haben die Botschaft von Bosnien und Herzegovina gewelt ..." onda uslijedi prevod na nasem jeziku, a tad fali ono krkansko UZIKAAA , sto moze znaciti samo MUZIKAAA, i tako, u nedogled.
Ako zelis da ti prorade nervi, okreni taj broj, ima da ti se udovolji, garant

Naime, zamoljena sam da se kod doticnih pasivaca informisem o sljedecem:
prije par dana, nasa familija je obogacena bebicom. Roditelji bebice, koji su, inace, potomci mijesanih brakova, nisu vjencani. Otac uziva austrijsko drzavljanstvo, majka je Bosanka.
Beba upisana na ocevo prezime (hmm, a da li je).
Problem stupa radi nemogucnosti bebe da automatski uziva drzavljanstvo njenog oca, obzirom da je ovdje rodjena.
Neko im je rekao da beba mora biti prijavljena u BiH, zivjeti jednu godinu u BiH, pa onda ... bla, bla, bla ... sto sam odmah okarakterisala netacnim, nelogicnim, mora da postoji logicna mogucnost, ali, kako saznati kad je informisati se, haman pa nemoguce. Telefonom, eto vidis kako je, a licno da se ode u ambasadu, takodje nemoguce, jer su ustolicena, aljkava i krajnje bezobrazna gospoda uposlenici uveli metod zakazivanja termina ma za sta da nam treba.
Problem za problemom se nize ... kako zakazati termin? Moze. e-mailom. Dakle, po njihovoj logici, svakome je dostupan internet, svako mora znati baratati comp-om, nikome se ne zuri, sta ima veze sto isticu pasosi, sto je novorodjencad nemoguce uvesti u pasos, sto se ne moze putovati van granica at ... ma sta to ima veze, ah ... bljak ... cobani/cobanice, ufurani uposlenici ambasade, gadite mi se ... pfuuujjj, SRAM VAS BILO!

Eto, sta bi ti sad, a?
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bosanska ambasada

#3 Post Postao/la im_ex »

Mic_Sokoli je napisao/la: Dzaba sam se iznervirao sad........
uh, nisi dzaba ... hvala ti [smileykissblushhq3.gif] nekako mi odmah lakse kad znam da nisam sama (:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Bosanska ambasada

#4 Post Postao/la becanka »

Bas su bezobrazni ovdje u Beckoj Ambasadi,
neki dan isla moja Kona da upita za Kcerku sta joj treba sve za ispisnicu i koliko kosta, i dobila je odgovor na to od onog sekretara tamo, nemam vremena danas u internetu sve pise.
Voljela bi znati sto nije imao vremena, sigurno kahva bila gotova, pa da se nehladi. [laugh.gif] Sta ako narod nema internet, gdje ce pogledati... ccc... [eusa_snooty.gif] bas su neki.

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Bosanska ambasada

#6 Post Postao/la becanka »

:lol: jaooo...
pa sta ta raja radi po cijeli dan tamo??
izgleda da i oni sjede po nekim chatovima i forumima... :lol: :lol:
stvarno su shega. [Happy.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bosanska ambasada

#8 Post Postao/la im_ex »

Ma kako li uopce dodje do sekretara, pitam se, mada ishod bjese bezuspjesan

Ma ajd to, ima Internet Clubova masa, ali, ne zna svako baratati, ajojjj
Gle kako smo ogorceni mi, koji smo u istom gradu, a zamisli tek s cim sve se susrece jadan nas narod koji zivi na prostorima koji cine ostatak Rajhovske, koji ne zive u ovoj metropoli ... jadan nas narod, zaista.

hahah ... ma ne sjede oni na Forumima ... tanak je njihov um za takvo sto [laugh.gif] ... a na chatovima, pa, moguce je, moguce :lol: gamad jedna

Ma da mi je znati ikog ko im dolazi poslom, a ko je siguran da ima bas sve moguce dokumente koje bi doticna mrskotinja mogla traziti ... bas da mi ga je vidjeti hahah

da dodam jos ulja na vatru, kopir aparat sto im guta Eure a ne izbacuje kopiju, dno je dna - otimacina od postenog naroda ... od muke se ev smijem :lol:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Bosanska ambasada

#9 Post Postao/la becanka »

Jeli ono bi jedan papir 1 Euro?
Ko da je papir u boji. [laugh.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bosanska ambasada

#10 Post Postao/la im_ex »

Nisam sad bas sigurna, 0,50 Centi ili 1 Euro ... ma kolko god, puno je .. punooooo, a za bacanje u njihovu kasicu :lol:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Bosanska ambasada

#11 Post Postao/la becanka »

broje sigurno te evrice, pa nemaju vremena za raju :lol:
ni na shalteru ni na telefonu... slika

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Bosanska ambasada

#12 Post Postao/la string »

To ih je sve nas narod navikao tako da rade.....niko drugi....
Ne kazem da si ti jedna od njih...ali idioti su uvijek vecina pa zbog njih stradaju normalni....
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Odgovori