Izbori

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#46 Post Postao/la mrki62 »

Nakon oktobarskih izbora: Evropa pristaje na podjelu BiH?

slika

24SI - U bosanskom loncu sve ključa, a hoće li on eksplodirati znaće se u zoru 4. oktobra nakon što budu saopšteni rezultati opštih izbora. Od tih izbora zavisi i budućnost Bosne i Hercegovine.

Ne treba ih proglašavati historijskim utoliko više što se sve u ovoj zemlji unaprijed, olako i odoka karakteriše povijesnim čime se važnost svega unaprijed bagateliše i srozava.

Radi se o tome da će građani BiH 3. oktobra izaći na opšti referendum i svojim glasovima odlučiti šta će dalje biti s ovom zemljom, odnosno kazati i međunarodnoj zajednici šta hoće i do čega im je stalo.

Međunarodna zajednica je, kada je u pitanju BiH, potpuno i definitivno podijeljena. Evropska unija, zabavljena sama sobom zbog unutrašnjeg nejedinstva i ekonomske i finansijske krize, nema više vremena da se u punom kapacitetu bavi Bosnom i Hercegovinom pa zato i šalje poruke u stilu da pristaje na sve što se dogovore njeni narodi, dodajući tek usput da podržava cjelovitost BiH.

Stiče se zapravo utisak da određeni moćni evropski krugovi i nemaju ništa protiv podjele BiH u "kontrolisanoj formi". To drugim riječima znači da bi u prvoj fazi pristali na novo unutrašnje ustrojstvo BiH sa tri etnička entiteta - srpskim, hrvatskim i bošnjačkim, a u drugoj i na konačni raspad države Bosne i Hercegovine. Svakako, to se ne bi desilo preko noći, ali na drugu fazu ne bi se dugo ni čekalo.

(san)
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Izbori

#47 Post Postao/la kajs »

Iz supljeg u prazno.

Dobro ako su istorijski za koga da se glasa?!

Drugo, nije moralo biti ni rata pa ipak ga bilo, sad reci jel vecina naroda BiH na referendumu 1. marta rekla da ce biti nezavisna drzava jel kao takva dobila priznanje u UN. I sta sad.

Sto bi ti sto su nesto tebe izdali, jedino tebe, kad su vec imali vlast zapocinjali rat pa da prave dejton pa da bi ostali na vlasti, a vec imali vlasti.

http://www.youtube.com/watch?v=YoRTaw9dOUY
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#48 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:Iz supljeg u prazno.

Dobro ako su istorijski za koga da se glasa?!

Drugo, nije moralo biti ni rata pa ipak ga bilo, sad reci jel vecina naroda BiH na referendumu 1. marta rekla da ce biti nezavisna drzava jel kao takva dobila priznanje u UN. I sta sad.

Sto bi ti sto su nesto tebe izdali, jedino tebe, kad su vec imali vlast zapocinjali rat pa da prave dejton pa da bi ostali na vlasti, a vec imali vlasti.

http://www.youtube.com/watch?v=YoRTaw9dOUY
i kad su ti JNA vojnici došli u BiH po okolnim planinama Sarajeva narod se je zgražao a izdajnik je rekao ; neka njih , oni nas čuvaju !!!!!!!!!!
Kad je međunarodna zajednica izglasala rezoluciju u kojoj se pominje rok odlaska JNA iz BiH ( tad je bio stariji Bush prešjednik USA) taj isti izdajnik odlazi u Skoplje na pregovaranje i dogovaranje i s tim činom je počela kalvarija.
Kosovari nisu pregovarali sa Srbima i danas su ostvarili nemoguće.
Da su imali blentavog Aliju , oni bi danas proživljavali ono što se je preživljavalo u Srebrenici.
S obzirom da je tebi draži izdajnik od naroda, onda ćeš se ti svakako javiti da objasniš kako sam ja u krivu i da izdajnik nije ništa kriv a narod ko šljivi, jel ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Izbori

#49 Post Postao/la andro »

slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#50 Post Postao/la mrki62 »

Bosni treba nacionalno i socijalno oslobođenje

slika

Kako ocjenjujete trenutačnu političku situaciju u BiH i što očekujete od predstojećih općih izbora 3. oktobra?

- Ocjenjujem je negativno, u stanju smo duboke političke krize. Krajnje je vrijeme da se u BiH izborimo za nacionalno i socijalno oslobođenje građana. Otkako u BiH vladaju jednonacionalne partije, nitko nema riješeno nacionalno pitanje. Ravnopravan tretman nemaju ni Srbi u Federaciji kao ni Bošnjaci i Hrvati u Republici Srpskoj. Najugroženiji su građani koji se u BiH izjasne kao Bosanci ili kao Hercegovci. Njih se po Ustavu svrstava pod ostale, što je rasistički tretman, jer najveći je broj takvih ljudi rođen u mješovitim brakovima. U Tuzli je riječ o 25 posto takvih građana koji – zato što se izjašnjavaju Bosancima – imaju aktivno, ali ne i pasivno biračko pravo. Primjerice, ja i supruga imamo aktivno biračko pravo, ali naše kćeri nemaju pasivno biračko pravo, jer smo mi – ona kao Hrvatica, a ja kao Bošnjak – u mješovitom braku. Tako da moje dijete ne može biti birano za člana Predsjedništva ili u Dom naroda, što je kršenje najosnovnijih ljudskih prava. Zato je najugroženija nacija upravo bosanska nacija i vrijeme je da se vratimo na ono što je govorio Tito, a to je borba za nacionalno i socijalno oslobođenje.

Ukinuti kantone i promijeniti Ustav

Na koji se način u Bosni i Hercegovini može postići nacionalno i socijalno oslobođenje naroda?


- Nacionalno pitanje u BiH može riješiti samo SDP, kao jedina partija koja baštini takvu ideju. Kod nas se grubo vrijeđa bratstvo i jedinstvo, kao da je to neka sramota. Umjesto zajednički život kaže se suživot, što je u startu krivo. Ukoliko SDP na izborima bude imao većinu, onda možemo donositi zakone i krojiti politiku po mjeri čovjeka. Potrebno je zaštititi imovinu i napraviti reviziju privatizacije. Socijalno je ugroženo 90 posto ljudi u BiH. Primjerice, zanemaruju se prava djeteta do šest mjeseci, no ako su roditelji nezaposleni, moraš osigurati hranu za tu bebu. Također, ako roditelji ne rade, djetetu do šest godina trebaš osigurati zdravstvenu zaštitu, jer su to najosjetljivija ljudska bića. Nepokretnom čovjeku treba dati pravo na njegu, a to su također zanemarili socijalno neosjetljivi desničari.

Pričate o bratstvu i jedinstvu i državi po mjeri čovjeka, a istovremeno imate Republiku Srpsku koja vodi svoju politiku. Imate korupciju u državi koja je na nivou zemalja iz Trećega svijeta. Zar normalnim građanima BiH nije muka od svega?
- Pa jest muka, jer u BiH imate trinaest država s jednakim ustavno-pravnim statusom. To su Republika Srpska, Federacija, deset kantona i distrikt Brčko. Postoje tri Ustava, od kojih su dva osnovna međunarodna, Vašingtonski i Dejtonski. Što će nama na prostoru Federacije, ako distrikt Brčko uzmemo kao zajednički, jedanaest država? Od trinaest država u državi, jedanaest je u Federaciji. Četiri milijuna ljudi su robovi armije poslanika i ministara. Samo je u Federaciji šest stotina pomoćnika ministara. U BiH se u ime decentralizacije dogodila neviđena centralizacija na nivou entiteta i deset kantona koji imaju isti ustavno-pravni status kao i Federacija i Republika Srpska. Kantone treba ukinuti putem reforme pravnog sistema, jer to je jedini spas za BiH. Od trinaest država u državi mogli bismo ukinuti deset, kako bismo Federaciju učinili funkcionalnijom i to bi s vremenom utjecalo na drugi entitet da se prestane ponašati drsko poput Milorada Dodika. Za to nam treba dovoljna većina da promijenimo Ustav.

Koliko je Dodik stvarna prijetnja razvoju BiH? Svako malo slušamo i čitamo njegove prijetnje o otcjepljenju Republike Srpske?


- Upravo zbog sadašnjih trinaest država u državi, svatko u Republici Srpskoj gubi argument ako kaže da nije za ukidanje Republike Srpske. Dodik je veliko razočaranje, ljudi su mislili da je on progresivan, no pokazalo se da je radikalan, a svaki radikalizam je opasan. No, osobno ne uzimam Dodika za prijetnju, jer ne može jedna grupacija odlučiti o cijepanju. Ono čega se bojim, to je razvijanje bilo kojeg nacionalizma. Najveća bi opasnost bila razvijanje bošnjačkog nacionalizma iz prostog razloga što se radi o najmnogoljudnijoj naciji. S politikom kakvu vodi, Dodiku bi to jako odgovaralo. No, slika se u Republici Srpskoj polako mijenja. Primjerice, sve je više slobodnijih novinara koji pišu koliko je štetna Dodikova bahatost.

Kad već spominjete radikalizam, što je s radikalizmom tzv. vehabijskog pokreta i koliki je njegov značaj na prostoru BiH?


- Kazao sam da je najopasniji nacionalizam onaj najmnogoljudnije nacije. Da su Srbi u bivšoj državi kao najmnogoljudnija nacija krenuli za Ivanom Stambolićem, Ivanom Đurićem ili Bogdanom Bogdanovićem umjesto za Miloševićem, sve bi bilo drugačije. Ovako, raspala se zemlja u kojoj su oni bili najmnogoljudnija nacija. Stranka demokratske akcije ponaša se kao da su u BiH najmnogoljudnija nacija Srbi, Hrvati, pa tek onda Bošnjaci, što nije točno: najviše je Bošnjaka i oni su kao takvi najodgovorniji. Mnogi od njih šute i prave se da ne vide te vehabije. Ovdje gotovo da nemamo tih problema, možda je jedino na granici kantona, kod distrikta Brčko, bilo nekih. Pa ipak, neki istaknuti Bošnjaci kažu da je njihova majka Turska. Ja odgovaram da moja nije ni Turska ni Saudijska Arabija, ni Srbija ni Hrvatska. Moja je majka Bosna i Hercegovina. Mnogi ljube svaku zastavu osim bosanske, a kunu se u Bosnu i još kažu da kao Bošnjaci imaju veća prava na Bosnu.

Fantomska država Srbija

U Beogradu se 24. ovog mjeseca trebate pojaviti u svojstvu svjedoka obrane na novom suđenju Iliji Jurišiću, kojeg je Okružni sud za slučaj “Tuzlanska kolona” iz maja 1992. nepravomoćno osudio na 12 godina zatvora: iskaz ćete dati videolinkom, no koji je razlog da ste odbili svjedočiti pred Apelacionim sudom?


- Poučen slučajem Ilije Jurišića, ne vjerujem Srbiji i srbijanskom pravosuđu koje ugrožava suverenost BiH. Ponašaju se kao da im je sve dopušteno, pa bi nekoga bi od tih svjedoka mogli i uhapsiti. Jer, kad su zarobili Iliju koji je kao penzioner sjedio uz radio-stanicu u MUP-u, mogu bilo koga, pa i mene, koji sam u to vrijeme bio sekretar Općine Tuzla. Optužnica protiv Ilije je lavina laži, zar mislite da bi svi građani Tuzle jednodušno stali iza njega da nije tako?! Riječ je o apsolutno nevinom čovjeku, koji već tri godine čami u tim kazamatima. Mi financiramo njegovu obranu. Kolegica koja ide u posjet Iliji Jurišiću kaže da po ćeliji šetaju pacovi veličine mačke. Ti ga pacovi ujedaju, a kako je šećeraš, strahuje da mu rane neće zacijeliti. Drugo, u Haagu su za taj predmet rekli kako nema dokaza o njegovoj krivnji, a kasnije je i britanski sud kazao da srbijansko pravosuđe laže. Iskaz ćemo dati u nadi da će Vrhovni sud pokušati spasiti obraz Srbije i njenog pravosuđa. U kasarni je bilo pijanih ljudi, nije to bila samo kolona JNA, tu je bilo i rezervista s Ozrena i Majevice, koji su bili bez kontrole. Za slučaj “Tuzlanska kolona” moraju odgovarati komandant kasarne Mile Dubajić, njegov pretpostavljeni Nedeljković i Ratko Mladić, kojega Srbija još ne izručuje.

Zašto Srbiju nazivate fantomskom državom i očekujete li da će Ilija Jurišić na ponovljenom suđenju biti oslobođen?-

Kad kažem da je Srbija fantomska država, uzimam za primjer otimanje nadležnosti od pravosuđa Bosne i Hercegovine, otmice građana BiH i suđenje tim građanima bez ijednog relevantnog dokaza. Znaju da je Ilija Jurišić nevin, jer niti jedan od svjedoka, bivših oficira JNA, nije svjedočio na njegovu štetu. Sudili su mu na bazi nekog međudržavnog sporazuma, da bi se poslije pokazalo da taj sporazum ne postoji. To je slučaj Drajfus, netko mora odgovarati za 49 poginulih vojnika i policajca. Kako vjerovati državi koja na temelju falsificiranog dokumenta oko navodnog sporazuma o povlačenju snaga osudi čovjeka na 12 godina, a tog dokumenta nema? Nadam se da će Vrhovni sud oslobađajućom presudom obraniti obraz Srbije i srbijanskog pravosuđa, pa da mogu reći da je Srbija ipak pravna država.

U regiji je danas aktualan povratak antifašističkim vrijednostima, kojima se snažno suprotstavljaju ultranacionalisti, skloni reviziji antifašizma. Kako to komentirate?

- Nama je najznačajniji datum 2. oktobar 1943, kada je Tuzla bila jedan od najvećih oslobođenih gradova u Europi. Za koji dan obnavljamo spomenik prvim tuzlanskim žrtvama NDH: Enveru Šiljku, Rudolfu Vikiću i Memi Suljetoviću. Obilježavamo i 100 godina od rođenja Meše Selimovića, jer svi zanemaruju da je Meša kao zamjenik komandanta Tuzlanskog partizanskog odreda pobijedio Hitlera. Pa, zar je zabranjeno biti antifašista? To su najsvjetlije tradicije. Predugo dominira ta desna ideja, a s fašistima, s onima koji su htjeli genocid i istrebljenje nacija, nema pomirenja. Nacionalizam je kuga za Europu, što kaže Stefan Zweig. Čovjek se mora prepasti kad vidi ustašu ili četnika. Takve pojave treba u startu spriječiti i kažnjavati.

Jedan ste od poznatijih bosanskohercegovačkih književnika: o čemu je riječ u vašem četvrtom, lani objavljenom romanu “Molim te, zapiši”?

- To je historijski roman o Bosni iz doba vremena bana Stjepana II. Kotromanića, a istovremeno i ljubavni roman. U njemu ima bogumilske historije i tu sam dosta koristio Krležu koji se, možda, pokazao kao veći Bosanac od svih Bosanaca; zadnja mu je želja, otkrio mi je Predrag Matvejević, bila da mu nadgrobni spomenik bude stećak. Roman opisuje Bosnu od 1333. do 1353: počinje s poveljom kojom Kotromanić Dubrovniku prodaje Ston i otoke oko Dubrovnika, a završava njegovom smrću i udajom kćeri mu Elizabete za tada najjačega europskog kralja Ludovika I. Velikog. Centralni politički događaj je invazija cara Dušana na Bosnu 1350. godine – želio sam dati što više podataka o srednjovjekovnoj Bosni uz neka lična iskustva (a to je znanje o politici) i kazati nešto o bosančici, u to vrijeme dominantnom pismu.




Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Izbori

#51 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

andro je napisao/la:http://www.glasometar.ba
dva puta mi ispada BPS :o

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#52 Post Postao/la mrki62 »

Predizborne emisije: Silajdžić neće učestvovati u "60 minuta"
slika

24SI - Stranka za Bosnu i Hercegovinu (SBiH) obavijestila je danas uredništvo Federalne radio-televizije (FTV) da predsjednik Stranke dr. Haris Silajdžić neće učestvovati ni u narednim predizbornim emisijama političkog magazina "60 minuta".

S tim u vezi, SBiH obavještava svoje članstvo i simpatizere da ne učestvuju u televotingu političkog magazina "60 minuta", a od uredništva FTV-a zatraženo je da izostavi predsjednika SBiH sa liste za glasanje, saopšteno je iz Pres-službe SBiH.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Izbori

#53 Post Postao/la nella26 »

Naravno jer se boji negativnih komentara, boji se da ne ispuši foru kao i kompanjon mu Tihi, pa onda će izgubiti glasova, samo što je on izgubio odavno kod naroda
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#54 Post Postao/la mrki62 »

Pa i Dodik se boji Bakira a Hare je tobožnji patriota i ljubitelj BiH a u stvari je vuk , koji je maskiran u janje [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Izbori

#55 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:Pa i Dodik se boji Bakira a Hare je tobožnji patriota i ljubitelj BiH a u stvari je vuk , koji je maskiran u janje [Happy.gif]
Treba pod hitno istraziti Silajdzicevo porijeklo [Happy.gif] Gledao sam tu emisiju i primjetio sam da sada Sda izgleda i prica kao Sdp,a Sdp kao Sda poslije rata [Happy.gif] Nisam se jos odlucio za kandidata ali sam odlucio da cu dati glas nekoj jakoj stranci,ali sam zbunjen fkt nakon sto sam ih slusao jer [smileyheartbounceqy7.gif] mi govori "za Zeljka" a razum "za Bakira" [eusa_think.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#56 Post Postao/la mrki62 »

Bakir i razum su dva različita pojma.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Izbori

#57 Post Postao/la im_ex »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: Nisam se jos odlucio za kandidata ali sam odlucio da cu dati glas nekoj jakoj stranci,ali sam zbunjen fkt nakon sto sam ih slusao jer [smileyheartbounceqy7.gif] mi govori "za Zeljka" a razum "za Bakira" [eusa_think.gif]
[glup]


Brate, ohh ... kad bi poslusao srce!
Kamo puste srece.


Komšić: Bakire bolan šuti, sjedio si u ratu kod oca u kabinetu

http://www.youtube.com/watch?v=zd_ZhIok ... r_embedded
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#58 Post Postao/la mrki62 »

Šta kaže avaz za pojedine [muzikafo1.gif]

Dnevni Avaz donosi tekst : SDA uzela slogan Vojislava Koštunice, a Stranka za BiH unuka Draže Mihailovića!

slika

Ostalo ,.... klikni http://www.cazin.net/vijesti/bih/10808- ... mihailovia
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Izbori

#59 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

IM_ex je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Nisam se jos odlucio za kandidata ali sam odlucio da cu dati glas nekoj jakoj stranci,ali sam zbunjen fkt nakon sto sam ih slusao jer [smileyheartbounceqy7.gif] mi govori "za Zeljka" a razum "za Bakira" [eusa_think.gif]
[glup]


Brate, ohh ... kad bi poslusao srce!
Kamo puste srece.


Komšić: Bakire bolan šuti, sjedio si u ratu kod oca u kabinetu

http://www.youtube.com/watch?v=zd_ZhIok ... r_embedded
[Happy.gif] Gledao sam ja ovo ,Zeljko govori ono sto svi mislimo,ali eto uzmi njegovu pricu i Harisovu npr..isto!Ali zbog prica i proslosti mi i dalje stojimo u mjestu

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Izbori

#60 Post Postao/la im_ex »

pa dobro,
Bakir ne prica kako je jos za zivog mu oca, u poslijeratnom periodu prednjacio u kupovini nekretnina po Sarajevu pri cemu Bog zna nije uskracena ni sestra mu (vlasnica vjerske skole u koju djecu mogu upisati samo odabrani, oni debelog dzepa).
Malo preskromno zivi, pa bi mu trebalo dati priliku da se obogati, a?
E vidis, ja cu i dalje radije slusati Komsica, tog Komsica koji kad je bilo najgore nije sjedio u babinom kabinetu;
radije cu slusati tu jedinu svijetlu tacku moje domovine, naseg borca Zlatnog ljiljana i bio il ne bio dozivljavacu ga najvecim, dozivljavacu ga predsjednikom.
Bakirova faca mi asocira na lopovluk. I zato:
Bakir slika
Zeljko slika

Dzevdo, care, e nek si ga (Bakira) najurio sa svoje njive, onomad [mmmux2.gif] [laugh.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori