11. juli = Srebrenica/Potocari

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#61 Post Postao/la im_ex »

Arija: Butros Gali je sakrio pismo u kojem se traži spašavanje Srebrenice

Ambasador Dijego Arija (Diego Arria) danas važi za jednog od vodećih opozicionara predsjedniku Venecuele Hugu Čavezu (Chavez), ali ovaj diplomata iz UN-a, bivši savjetnik generalnog sekretara Kofija Anana (Annan), gotovo da je postao planetarno slavan tokom rata u BiH.


Tada se istakao kao "opozicionar" svijetu, prozivajući među prvima velike sile zbog kašnjenja intervencije u Srebrenici. Tu bh. tragediju Arija je još 1994. nazvao "slow motion genocide" - polagani genocid. Između nedavnog svjedočenja u britanskom Domu lordova i novog puta u Karakas, Arija je govorio za "Avaz", najavljujući da će uskoro biti svjedok optužbe na suđenju zločincu Radovanu Karadžiću.

Nastavak patnje

Opravdano ste zauzeti situacijom u svojoj domovini, ali pratite li šta se događa u BiH?


- Ustvari, Bosna je uvijek sa mnom, jer je žrtva mnogih grešaka, neznanja, saučesništva u zločinima počinjenim i od nekih ljudi iz međunarodne zajednice. Podsjećam Vas da ću biti svjedok na suđenju Karadžiću u januaru i februaru.

Bili ste u BiH 1994., u jeku rata je posjetili kao predsjednik Vijeća sigurnosti UN-a, a u BiH ste boravili i 2006. Kako biste danas opisali tu državu?

- Pa, to je zemlja koja nas, nažalost, nije natjerala da naučimo lekcije. I što je još gore, to je zemlja koja, čini mi se, nastavlja patiti. Ne samo da su izgubljeni mnogi životi, silovane žene, nego je unutar Bosne praktično izgubljen dio teritorija, jer su etničke podjele učinile da zemlja de facto ne pripada svima isto. To je svakako i zbog toga jer je Dejton samo konsolidirao ono što je agresor na BiH učinio.

Mislite li da je Dejton učinio veliku nepravdu Bosancima i Hercegovcima, ili se to ipak može popraviti...?

- Vjerujte mi da često razgovaram o Bosni s nekim prijateljima, a Vi znate da ih ovdje (u Njujorku, op. a.) ima mnogo, pa se pitamo šta se to može učiniti za Vašu prekrasnu zemlju i napaćeni narod. Nažalost, međunarodna zajednica je danas preokupirana nekim teškim problemima od Afganistana i, donekle, do Iraka, i zato sam ubijeđen da niko nema suviše apetita da se ponovo uveliko otvara pitanje Balkana. Ali, bez obzira na taj nedostatak interesa, to će nas pitanje ponovo stići, prije ili kasnije. Taj se (Dejtonski, op. a.) sporazum mora revidirati. Inače, opasnost će nastaviti rasti i to najprije za bosanski narod.

Kad smo već kod suđenja Karadžiću, mislite li da taj proces traje predugo, da je pravda Haškog tribunala prespora, i da to doprinosi tome da proces pomirenja ne ide brže?

- Sami kažete da je to proces. Doista, oduvijek sam mislio da je Tribunal bio, recimo, previše širokogrud prema Miloševiću. On je na koncu potrošio sve vrijeme koje je imao, a da mu Sud, nažalost, nije uspio presuditi. Pa tako i u slučaju Karadžića... Imate pravo - mislim da se pretjeruje sa raspoloživim vremenom, stavljanjem ogromnih resursa na raspolaganje da bi se ovim zločincima sudilo. S druge strane, zamislite samo da nismo imali ovaj sud, bilo bi mnogo gore, pa sam zato od onih koji prepoznaju njegovu važnost, uz sve moguće kritike.

Nedavno ste izjavili da ste tek u Haškom tribunalu vidjeli pismo koje je bivšem generalnom sekretaru UN-a Butrosu Galiju (Boutros Ghali) 1994. uputila Sadako Ogata, tada zadužena za izbjeglice. Kako objašnjavate da je prvi čovjek UN-a ispustio da vas u Vijeću sigurnosti izvijesti o dolazećoj katastrofi u Srebrenici na šta ga je upozorila Ogata?

- Indolentnošću, koja je jednaka saučesništvu u zločinu. Neko je više osluškivao trendove u Londonu, Parizu i Vašingtonu nego svoju savjest. Znate, mnogi od nas imali su pogrešnu predstavu šta se stvarno zbiva. Nismo svi imali iste informacije, a neke najvažnije, eto kako se ispostavilo, još su i skrivane od nas. Butros nam, dakle, nije pokazao pismo u kojem se traži akcija Vijeća sigurnosti za spašavanje Srebrenice. Bar ga nije pokazao nama, manjim zemljama?

Jeste li o tome razgovarali ikad sa Amerikancima? Jesu li oni znali?

- Nisam. Bilo je kasno. Uopće ne sumnjam da su velike sile dobro znale situaciju na terenu.

Šta znači to "manjim zemljama"? Da Vam je kojim slučajem to pismo i pokazano, Vi ionako ne biste mogli učiniti ništa, jer bi se veliki usprotivili, a Rusija možda uložila veto?

- Ma ne! Vidite, bez obzira na snagu "veto sila" koje doista odlučuju, ne zaboravite da je na strani Bosne tada bilo svjetsko javno mnijenje. Nekako u to doba su i CNN prozvali "16. članicom Vijeća sigurnosti", jer je prenosio one strašne prizore iz Bosne. Mnogi bi se, da je taj pritisak potrajao, vjerovatno odlučili za žešću akciju, ali krenulo je očito i to skrivanje informacija, njihovo kašnjenje ili upućivanje na pogrešno mjesto. Izgleda da su svi na Zapadu imali svoje domaće političke kalkulacije.

Možete li sada reći od kada to skrivanje ili pogrešno obavještavanje Vijeća u slučaju BiH tačno datira?

- Teško da bi se mogao ustvrditi precizan datum, ali sjećate se kad je Vijeće sigurnosti devedesetih usvojilo embargo na oružje za "cijelu Jugoslaviju"? E, mi smo tada mislili da je to moralno, jer će se time umanjiti šansa da region eksplodira. Ali, nisu svi od nas znali da je jedino Bosna bila žrtvovana da ostane bez oružja za samoodbranu. Neko je svjesno manipulirao time. Jednostavno, bilo je mnogo varanja, a bosanski narod je to skupo platio.

Hoćete reći da je neko morao bombardirati i Mladića i Karadžića i u isto vrijeme Miloševića, i to prije Srebrenice?

- Hoću reći da je izostala intervencija koja se u Bosni morala dogoditi na isti način kao u Kuvajtu. SAD su imale snagu i moć Rimske imperije, kad su 1991. za nekoliko sedmica sastavili vojsku od pola miliona ljudi i krenuli protiv Sadama. Svjetsko javno mnijenje na neki je način očekivalo sličan scenarij protiv Miloševića. To izostajanje u Bosni je na kraju poslalo sasvim pogrešne signale da je Zapad spreman - negdje u vreloj pustinji intervenirati zbog nafte, ali nije spreman zaštititi obične ljude, recite slobodno muslimane u srcu Evrope.

Koja bi mogla biti konkretna korist to što Vi sada, nakon što Vam je Tribunal stavio na uvid dokumente poput Ogatinog pisma Galiju, često citirate to pismo?
- Prvo, nadam se da u Sarajevu, ne samo da imaju kopiju tog pisma, već da su ga podrobno analizirali. Upoznat sam da je Haški tribunal postigao dogovor s vlastima u Beogradu da ne otkriva neke dokumente, što je štetilo tužbi BiH protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde (ICJ). Nedostatak saradnje između Tribunala i ICJ-a spriječio je Bosnu da ostvari svoja prava i naplati svoju štetu. A Bosna je bila i ostala čisti moralni slučaj za međunarodno pravo.

Politička blokada

Šta kažete na to da je BiH od "pacijenta" Vijeća sigurnosti iz devedesetih sada u situaciji da odlučuje o sudbini svijeta? No, objektivno, može li se BiH s tim nositi?


- Za mene je velika radost što ste postali članica Vijeća sigurnosti, ali to ne dovodi do mirenja s činjenicom da je Bosna, ni kriva ni dužna, toliko propatila u ratu. Jednom sam govorio u ime Bosne jer ambasadoru Šaćirbegoviću (Muhamed, op. a.) nisu dozvolili da govori u Vijeću sigurnosti, pa sam se još tada uživio da je Bosna moja zemlja. Vaš izbor je ogroman korak naprijed...

Ipak mi odgovarate kao diplomata: Pitam Vas, kako se BiH u nesavršenom svijetu Vijeća sigurnosti može nositi s velikim silama koje guraju svoju agendu?

- (Smijeh) Pa znate ono, diplomata je čovjek koji dvaput misli prije nego što kaže ništa. Šalu nastranu, to se vama ne smije dogoditi. Bosna će se nositi dobro, kao što se i do sada nosila. Zapamtite, o BiH je Vijeće sigurnosti devedesetih usvojilo oko 70 rezolucija. Iako tragično, vi već imate jedno značajno iskustvo koje morate i sada koristiti. I neko već mora ustrajati ili se nametnuti da bez obzira na političku blokadu na domaćem terenu, za koju znam da postoji, vi budete prepoznatljivi po svojoj istinoljubivosti u međunarodnoj areni.

Bez hapšenja Mladića nema u EU

- Prvo treba uloviti Mladića i isporučiti ga sudu. Ali, trebate vjerovati da ovaj posljednji poziv da se otpočne s kandidaturom Beograda za EU ima za cilj da poveća apetit Srbiji za evropskim kolačem. Srbija je, međutim, još daleko od posluženja. Znači, tek sa Mladićem u Hagu Beograd može računati na približavanje EU. Nadam se da se Srbiji neće dozvoliti drugačiji pristup u EU. Ako bi joj se tu progledalo kroz prste, bio bi to još jedan zločin prema Bosni i stradanju njenog naroda.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#62 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

-
Hoću reći da je izostala intervencija koja se u Bosni morala dogoditi na isti način kao u Kuvajtu. SAD su imale snagu i moć Rimske imperije, kad su 1991. za nekoliko sedmica sastavili vojsku od pola miliona ljudi i krenuli protiv Sadama. Svjetsko javno mnijenje na neki je način očekivalo sličan scenarij protiv Miloševića. To izostajanje u Bosni je na kraju poslalo sasvim pogrešne signale da je Zapad spreman - negdje u vreloj pustinji intervenirati zbog nafte, ali nije spreman zaštititi obične ljude, recite slobodno muslimane u srcu Evrope.
Treba li komentar na ovo uopce?Ja kad ovo isto pricam onda dobijam komentare tipa "ti samo muslimane branis' ili "pricam suplje da su svi protiv muslimana"
Teško da bi se mogao ustvrditi precizan datum, ali sjećate se kad je Vijeće sigurnosti devedesetih usvojilo embargo na oružje za "cijelu Jugoslaviju"? E, mi smo tada mislili da je to moralno, jer će se time umanjiti šansa da region eksplodira. Ali, nisu svi od nas znali da je jedino Bosna bila žrtvovana da ostane bez oružja za samoodbranu. Neko je svjesno manipulirao time. Jednostavno, bilo je mnogo varanja, a bosanski narod je to skupo platio.
Ali zasto su nasli za pametno da se ukljuce u sukob onda kad su se bosnjaci dokopali oruzja i prvi put se vojno izjednacili sa agresorom? [eusa_think.gif]

Koja bi mogla biti konkretna korist to što Vi sada, nakon što Vam je Tribunal stavio na uvid dokumente poput Ogatinog pisma Galiju, često citirate to pismo?
- Prvo, nadam se da u Sarajevu, ne samo da imaju kopiju tog pisma, već da su ga podrobno analizirali. Upoznat sam da je Haški tribunal postigao dogovor s vlastima u Beogradu da ne otkriva neke dokumente, što je štetilo tužbi BiH protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde (ICJ). Nedostatak saradnje između Tribunala i ICJ-a spriječio je Bosnu da ostvari svoja prava i naplati svoju štetu. A Bosna je bila i ostala čisti moralni slučaj za međunarodno pravo.
Ma kako to Allaha ti?! Pa ja sam cijelo vrijeme konto da je kriv Hare jer "nije angazirao dovoljno advokata za ovu tuzbu" [muzikafo1.gif]

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#63 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:-
Hoću reći da je izostala intervencija koja se u Bosni morala dogoditi na isti način kao u Kuvajtu. SAD su imale snagu i moć Rimske imperije, kad su 1991. za nekoliko sedmica sastavili vojsku od pola miliona ljudi i krenuli protiv Sadama. Svjetsko javno mnijenje na neki je način očekivalo sličan scenarij protiv Miloševića. To izostajanje u Bosni je na kraju poslalo sasvim pogrešne signale da je Zapad spreman - negdje u vreloj pustinji intervenirati zbog nafte, ali nije spreman zaštititi obične ljude, recite slobodno muslimane u srcu Evrope.
Treba li komentar na ovo uopce?Ja kad ovo isto pricam onda dobijam komentare tipa "ti samo muslimane branis' ili "pricam suplje da su svi protiv muslimana"
Teško da bi se mogao ustvrditi precizan datum, ali sjećate se kad je Vijeće sigurnosti devedesetih usvojilo embargo na oružje za "cijelu Jugoslaviju"? E, mi smo tada mislili da je to moralno, jer će se time umanjiti šansa da region eksplodira. Ali, nisu svi od nas znali da je jedino Bosna bila žrtvovana da ostane bez oružja za samoodbranu. Neko je svjesno manipulirao time. Jednostavno, bilo je mnogo varanja, a bosanski narod je to skupo platio.
Ali zasto su nasli za pametno da se ukljuce u sukob onda kad su se bosnjaci dokopali oruzja i prvi put se vojno izjednacili sa agresorom? [eusa_think.gif]

Koja bi mogla biti konkretna korist to što Vi sada, nakon što Vam je Tribunal stavio na uvid dokumente poput Ogatinog pisma Galiju, često citirate to pismo?
- Prvo, nadam se da u Sarajevu, ne samo da imaju kopiju tog pisma, već da su ga podrobno analizirali. Upoznat sam da je Haški tribunal postigao dogovor s vlastima u Beogradu da ne otkriva neke dokumente, što je štetilo tužbi BiH protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde (ICJ). Nedostatak saradnje između Tribunala i ICJ-a spriječio je Bosnu da ostvari svoja prava i naplati svoju štetu. A Bosna je bila i ostala čisti moralni slučaj za međunarodno pravo.
Ma kako to Allaha ti?! Pa ja sam cijelo vrijeme konto da je kriv Hare jer "nije angazirao dovoljno advokata za ovu tuzbu" [muzikafo1.gif]
Mrky,zasto ignorises ovu vijest :?:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#64 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: Mrky,zasto ignorises ovu vijest :?:
Ako nemam Å¡ta dodati - ja se ne javljam , to je sva umjetnost.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#65 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Mrky,zasto ignorises ovu vijest :?:
Ako nemam Å¡ta dodati - ja se ne javljam , to je sva umjetnost.
Ali ovo se kosi sa svim tvojim tezama,da te podsijetim :o tome da svijet nije htio pomoci bosnjacima jer su muslimani ,da se je znalo da se embargom na uvoz oruzja nece zaustaviti sukob vec samo ne dozvoliti bosnjacima da se brane i na kraju ono o cemu se govori u pismu koje je po dogovoru izmedju Haga i Srbije izuzima i time sprijecava zakonsku presudu agresije Srbije na BiH.Takodjer bih ti preporucio da pogledas sta govori tadasnji americki ambasador o cijelovitosti BiH. Link cijele emisije imas na temi "desavanja u BiH".Mozda ti bude jasnije ko je tad dijelio Bosnu a govorio da je brani ,a isto tako sada rade i njegovi nasljednici [wink.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#66 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: Ali ovo se kosi sa svim tvojim tezama,da te podsijetim :o tome da svijet nije htio pomoci bosnjacima jer su muslimani ,da se je znalo da se embargom na uvoz oruzja nece zaustaviti sukob vec samo ne dozvoliti bosnjacima da se brane i na kraju ono o cemu se govori u pismu koje je po dogovoru izmedju Haga i Srbije izuzima i time sprijecava zakonsku presudu agresije Srbije na BiH.Takodjer bih ti preporucio da pogledas sta govori tadasnji americki ambasador o cijelovitosti BiH. Link cijele emisije imas na temi "desavanja u BiH".Mozda ti bude jasnije ko je tad dijelio Bosnu a govorio da je brani ,a isto tako sada rade i njegovi nasljednici [wink.gif]
Ja sam davno pisao ko je dao naređenje da se razoruža narod, ko je postavio šefa odbrane Srebrenice - čovjeka , koji je bio Miloševićev tjelohranitelj , pisao samo o javnom pismu Sefera Halilovića, koji je još za života Alije , istog javno osuđivao za izdaju Srebrenice.
U vezi linka, kojeg si postavio , gledao sam intervju , kojeg je vodio Senad H.
Inače slično sam postavio i na početnoj stranici al mi nije jasno da podupireš to jer sam naslov glasi : Videovijesti: Montgomery:'BiH je skoro propala država' ,...... nije valjda da se slažeš s njegovom tezom ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#67 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Ali ovo se kosi sa svim tvojim tezama,da te podsijetim :o tome da svijet nije htio pomoci bosnjacima jer su muslimani ,da se je znalo da se embargom na uvoz oruzja nece zaustaviti sukob vec samo ne dozvoliti bosnjacima da se brane i na kraju ono o cemu se govori u pismu koje je po dogovoru izmedju Haga i Srbije izuzima i time sprijecava zakonsku presudu agresije Srbije na BiH.Takodjer bih ti preporucio da pogledas sta govori tadasnji americki ambasador o cijelovitosti BiH. Link cijele emisije imas na temi "desavanja u BiH".Mozda ti bude jasnije ko je tad dijelio Bosnu a govorio da je brani ,a isto tako sada rade i njegovi nasljednici [wink.gif]
Ja sam davno pisao ko je dao naređenje da se razoruža narod, ko je postavio šefa odbrane Srebrenice - čovjeka , koji je bio Miloševićev tjelohranitelj , pisao samo o javnom pismu Sefera Halilovića, koji je još za života Alije , istog javno osuđivao za izdaju Srebrenice.
U vezi linka, kojeg si postavio , gledao sam intervju , kojeg je vodio Senad H.
Inače slično sam postavio i na početnoj stranici al mi nije jasno da podupireš to jer sam naslov glasi : Videovijesti: Montgomery:'BiH je skoro propala država' ,...... nije valjda da se slažeš s njegovom tezom ?
Cuj ja podupirem to?! :lol: Ne bolan nego ti govorim KO PODUPIRE tj SAD,o cemu sam ja davno pisao dok si ti mljeo o Aliji itd..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#68 Post Postao/la mrki62 »

Podupiru nacionalističke struje, normalan narod sigurno NE.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#69 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:Podupiru nacionalističke struje, normalan narod sigurno NE.
Oni ce da podupru bilo koga iz straha da muslimani nebi imali dominaciju u BiH.Njima vecina drzava govri da su "prijatelji" pa tako i nasa ,jer oni koji se usude reci im u lice da to nisu dobije porciju bombi za dorucak.
Znaci cuti i trpi hehe

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#70 Post Postao/la mrki62 »

Projekt "Srebrenica - mapiranje genocida"

slika


Od danas je dostupna engleska verzija internet stranice www.srebrenica-mappinggenocide.com., koja omogućava pristup originalnom projektu „Srebrenica, mapiranje genocida“ downloadovanjem svake od 17 digitalnih mapa. Nosilac projekta je Inicijativa mladih za ljudska prava BiH, dok je autor projekta FAMA tim.

Novi žanr, dokumentarna animacija, mapira dokaze (tekstovi, fajlovi, crteži, fotografije, video) o genocidu u Srebrenici.

"Projekt će imati nekoliko faza za dostupnost široj javnosti. Naredne faze podrazumijevaju da se počne koristiti kao alat komunikacije između mladih ljudi u BiH i Srbiji, regionu, ali i u svijetu", rekla je Alma Mašić, direktorica Inicijative mladih za ljudska prava BiH.

„Pokretanje stranice i na engleskom jeziku umnogome će olakšati predstavljanje projekta širom svijeta. Nakon Novog Sada i Beograda, sredinom mjeseca će biti predstavljen u više gradova Srbije.

Time Inicijativa mladih za ljudska prava dolazi u ključnu fazu kojom projekt počinje svoj život kao univerzalni edukacijski model tumačenja i shvatanja mehanizma genocida, odnosno uzroka i faza po kojima se genocid odvija, zaključuje Mašić.

Podsjećajući da je riječ o projektu ukupnog trajanja 220 minuta, vođa FAMA tima Suada Kapić je podsjetila da 17 digitalnih mapa predstavlja hronologiju genocida u Srebrenici, odnosno period od 6. do 19. jula 1995.

”Koristeći metodologiju 'dokumentovanog dokumenta', napravili smo model transfera znanja. Jer ako se ne zna šta se dogodilo, ako ne postoje kazne za zločine, ako se šuti o genocidu, onda sve postaje moguće. Mladi ljudi ne smiju misliti da je zločin dozvoljen”, naglašava Kapić i dodaje da upravo hronologija činjenica predstavljena u dokumentarnoj animaciji ukazuje da je iza svega stajala masivna strategija.

Projekt koji je sad dostupan i u lokalnoj i u engleskoj verziji moguće je downloadirati sa stranice www.srebrenica-mappinggenocide.com.



(Vijesti.ba/Fena)
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#71 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

El-Fatiha....
slikaslikaslika

moby76
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 107
Pridružen/a: 23 Maj 2012 23:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#72 Post Postao/la moby76 »

DA SE NE ZABORAVI

Odgovori