Price za dobro jutro

Knjizenovst i ostalo ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#46 Post Postao/la ra-ja »

Jednoj djevojci....koja se zove Andjela....

Mislim da se ponovo necemo sresti...pa ti se zato javljam....Slucajno sam naletila na to mjsto gdje se ti nalazis...Moj brat te poznaje .cak mi rece da znam i tvoje roditelje....Nesjecam se ni njih a ni tebe...Vjerovatno zato sto si sada stasala u jako zgodnu i lijepu poslovnu zenu...Kada sam saznala da si iz naseg grada .nemog ti opisati koliko mi je drago da si tako uspjela.....
Poruka tebi ...Ostani taklva kakva jesi ..i budi dosljedna svoga imena.....Andjela.....kiss za tebe....


Sjetila sam se, pitala sam se gdje sam te vidjela prije...pa da vidjela sam te u mom gradu proslo ljeto...
Znam tacno gdje, Vozila si crni dzip....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#47 Post Postao/la ra-ja »

Ljubav iz detinstva....

I te noci sam ,kao i nebrojano puta do tada skocila iz kreveta i otvorila sirom prozor.Opet sam ga sanjala .Kao duh ,uvukao mi se u snovei tu me iznova osvaja,ranjava,voli i napusta.Miluje mi kosu i pjevusi:
Kad nemiri budu deo nas ,I kada nam kucne zadnji cas...Nekad mi prica o ratu,a gotovo uvek mi zamjeri sto sam otisla bez pozdravai preti da ce me zaboraviti.I tako u nedogled...
Pitala sam se da li su to zaista snovi ili zivim u nekom svom paralelni zivot.Sta je to to me ,poslije toliko godina ,tako vuce njemu :?:
Zaljubili smo se ,a jos smo bili djeca,tek sam zakoracila u pubertet.Almir je bio najljepsi djecak u skoli ,a uz to pazljiv ,njezan i odmerenSramezljivo smo razmenjivali poneki poljubac i to je sve.
Posvadjali smo se zbog neke gluposti,ali nikada nisam saznala pravi razlog zbog kojeg me je ostavio.Patila sam ,ali nisam zeljela da pokazem koliko mi tesko pada sto je tako nepravedan .On je nedugo zatim poceo da se zabavlja sa Mirelom ,mojom drugaricom iz razreda.Kad bimo se sreli u gradu,okretala sam glavu na drugu stranu ,nisam zelela da se suocim sa svojim porazom, i da priznam da mi je jos uvek stalo do nas.A kad bi me ugledao istog trenutka ispustao bi njenu ruku iz svoje,i odmicao se korak dalje.Kasnije sam nasla mladica u kojem s kojim sam bila u vezi dok nisam svatila da u njemu uzalud trazim Almira....
Zavrsila sam srednju skolu i odselila se u Srbiju .Pred sam pocetak rata ,posetila sam svoj rodni grad u Bosni .Nisam ni slutila da cu ga sresti ,uistinu to nisam ni zelela.Usla sam sa Kacom mojom malom sestrom u jedan butik, i na moje zaprepascenje ,ugledala sam njega.Bila sam zatecena .Kaca se srdacno pozdravila sa njim a ja sam stajala kao ukopana.
-Cao otkud ti :?: upitao me neskidajuci osmjeh sa lica.Godinama nismo progovorili ni reci,a izgledalo je kao da smo se jos juce sreli i popili pice.
Dosla sam nakratko rekla sam i osvrnula se po butiku.Uzecu ovu majicu -pokazala sam rukom na stvar na kojom mi se zaustavio pogled .
Zelela sam da sto pre izadjem jer sam bila jos uvek ljuta na njega.Pitala sam se zasto mi se tako srdacno obratio :?: Zasto tek sada :?: Godinama sma prizeljkivala da mi pridje i konacno otkrije razlog ,zbog cega me je ostavio.Ali ,on je ,izgleda uzivao u mojoj konfuziji i zato mi i toga dana nista nije bilo lakse i nije mi bila potrebna nijedna njegova rec.Obratio mi se ali suvise kasno.Platila sam majicu i povukla Kacu ka izlazu.
-Do vidjenjaDanijela,bilo je lijepo vidjeti te opet-rekao je dok smo odlazile.

--A onda su usledile godine rata ,a ja sam zivela daleko od svog tog zla.Presla sam vec tridesetu kad su poceli snovi o njemu.Tcno sam mogla da predosetim noc u kojoj cu ga sanjati.Poned bi bila uplasena ,a ponekad sam zelela da ga sanjam .U Beogradu sam naucila dve vazne stvari u zivotu.Prva je da se ne osvrces iza sebe , a druga da nikad ne trazis nemoguce.U ovim godinama kada sam zelela dom i porodicu ,to nije moglo da se ostvari.Sada nisam zelela da rodim dete ,kojem nista nebih mogla da priustim .
Nakon jednog sna u kojem po ko zna koji put ukazao Almir,pozvala sam Kacu i upitala je:
-Da li je Almir ziv :?:
-Boze,Danijela ,pa ti nisi normalna ,vidis ti koliko je sati :?: Pomislila sam da je neko umro.
-Izvini ali sanjala sam ga .muci me ,proganja.
Da li nesto mozda znas o njemu :?:
-Neznam nista,nego idi skuvaj caj , lezi i smiri se....
Nakon mjesec dana , morala sam da posetim moj rodni kraj zbog nekih dokumenata .ali bilo je tesko da se odlucim jer punih petnaes godina nisam bila u Bosni..
Itd...Itd.....To su lijepe uspomene koje se pamte....
Pricu nemogu napisati u cijelosti ...jer je zaista duga...a znam da je i istinita.....
Njoj koja je napisala ovu pricu...prica je procitana do kraja.....

Ako budem nekada raspolozena dodacu tekst do kraja.....

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Price za dobro jutro

#48 Post Postao/la odysseus »

Sjedi covjek na stijeni i lovi ribu...
Dodje mu drugi i pita ga:Zasto ne dodas jos jednu udicu tako da mozes uloviti vise ribe?A sta bih onda ucinio s tim viskom ribe?Pa mogao bi je prodati i kupiti bolju opremu,na primjer stap i mrezu.A zasto bih kupovao bolju opremu?Pa zato da bi mogao uloviti vise ribe,prodati je i tim parama onda jednog dana kupiti ribarski brod!A sta bih onda radio s tim brodom?Pa mogao bi uloviti jos vise ribe,zaraditi jos vise para,pa onda kupiti cijelu flotu ribarskih brodova!A sta bih onda radio s tom flotom?E onda bi bio bogat,vise ne bi morao sam raditi vec bi drugi radili za tebe,pa bi imao dovoljno slobodnog vremena da radis ono sto volis,na primjer,da lovis ribu s ove stijene. -Narodna prica-
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#49 Post Postao/la ra-ja »

Rihana & Justin....Reheb....

Ova pjesma me je posjetila da napisem jednu istinitu pricu...sta znamo mozda nekome bude od koristi.... :!:

Drazen je poslije zavrsene medecine u Zagrebu kao najbolji student , vratio se u svoje rodno mjesto Karlovac...
gdje se odmah zaposlijo kao gradski ljekar.Ljerka je zavrsila gimnaziju i morala se vratiti kuci jer joj je te godine umro tata,a sa oskudnom penzijom njena majka nju nije mogla dalje finansirati.
Ljerka se zaposlila kao sekretarivca u jednoj drzvnoj firmi.Bila je veoma lijepa razborita pametna djevojka.
Slucajan susret njih dvoje prilikom njene posjete ljekaru,.Znali su se od prije ,i nije bilo tesko osvojiti srce mladoga zgodnog doktora.
Ljubav se toliko rasplamsala...da su se nakon pola godine vencali.
Kao i svaka djevojka tako i Ljerka,ocekivala je tu znacajnu prvu bracnu noc,ali do nje nije doslo,,,Imao je Drazen ozbiljne probleme.nije bilo ni jednom ni drugom jednostavno.Pitala ga ,pa zasto mi nisi to rekao prije...Da sam ti rekao ,ti bi me sigurno ostavila...
Dani ,pa mjeseci su prolazili u njihovom druzenju i razgovaranju ,ali sve se na to svodilo.na tome.
Ljerka je svu svoju tugu zadrzala za sebe,nikome ni rijeci,ali ipak pronicljivo oko njene kume inace prijateljice iz djetinstva nije moglo promaci kako je Ljerka postala setna i tuzna...
Jedan dan joj je kuma izvadila novine u kojima je bila ponuda jedne turisticke agencije za godisnji odmor..Predlozila joj je Marija..da rezervise dva mjesta za sebe i Drazena,jer je svakako sezona godisnjih odmora..a i tebi i Drazenu koji je stalno na dezurstvu potreban odmor.
I zbilja ideja joj se svdjela ,uradila je bas tako kako joj je Marija rekla,Pri povratku je svratila da rezervise to putovanje.
Bas je htjela da vidi koliko ce ta vjest obradovati Drazen.Ali ne ,on se cudom zacudio ..i rekao joj da on nemoze ici jer nemoze dobiti slobodne dane..A ti obavezno idi jer trebas odmor...
Ubjedjivao ju je.jer njoj nije palo na pamet da ide bez njega..
U avionu je putovala grupa od tridesetak osoba sa vodjom puta....
Posto Ljerka nije poznavala nikoga od prisutnih ,bila je sama ,vodja puta je sjedio pored nje i pravio joj drustvo....
Ustvari bili su cijelo vrijeme zajedno..Ljerka mu je rekla da ima muza .ali je bio sprecen da podje sa njom....Izlazili su zajedno .bili su veoma prisni intimni....desilo se sto se desilo.
Njihov kontakt se zavrsio na povratku i izlasku iz aviona....
Nakon izvesnog vremena saznala je da je trudna, Odmah je odlucila da kaze to Drazenu.
Ispricala mu je istinu..i rekla da je odlucila odmah da ga napusti...
On je cijelo vrijeme samo cutao...ali na kraju je rekao...Neces nigdje ici..To dijete ce biti nase..
Ja te suvise volim i nebih mogao zamisliti zivot bez tebe....
Kaze: Sada nasa kcerka puni tri godine..Uz nasu ljubav ,pomoc psihologa ,seksologa...stanje se dosta popravilo...Uskoro ocekujemo nasu bebu.....Sada cemo bit kompletno sretna porodica...... [smile.gif]

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Price za dobro jutro

#50 Post Postao/la odysseus »

-Jedan stari Ciroki Indijanac prica pricu svom unuku:U ljudima se odvija neprekidna bitka.Tu se stalno bore dva vuka.Jedan je zlo.To je strah,gnjev,zavist,zalost,kajanje,pohlepa,nadmenost,samosazaljenje,krivica,ogorcenje,inferiornost,lazi,,lazni ponos i ego.
Drugi je dobro.To je radost,mir,ljubav,nada,vedrina,poniznost,dobrota,dobronamjernost,saosjecanje,velikodusnost,istina,samilost i vjera.
I koji vuk pobjedjuje?Upita unuk,sa ocima koje su sijale od radoznalosti.
Stari Ciroki odgovori:Onaj koga hranis!
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#51 Post Postao/la ra-ja »

Toki Hotel...Hdl

Mnogima je cudno zasto BIL.onako lijep momak ..sasvim normalan a nema djevojku....
Mnogi su mu pripisivali svasta...Medjutim, ja ga razumijem,jer takvh mladica a i djevojaka ima mnogo...
Od velikih nabacivanja drugog spola ....nema sile da izaberu djevojku koju vole....
To je pretezno kod ljudi kod kojih je smisao zivota ljubav....
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 29 Mar 2009 22:30, ukupno mijenjano 1 put.

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

Re: Price za dobro jutro

#52 Post Postao/la johnny »

...volim da te milujem dok spavas...
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#54 Post Postao/la ra-ja »

da li oprostiti prevaru... :?:

Nije se desilo u vremenu..nego nedavno sada.P0znata licnost Kecher Hulte Hogan
razisao se sa svojom voljenom suprugom.
Neznam sta joj se desilo da mu to priredi,,Ali znam da je rekao:ja nekakav Machomen,bas smijesno....
Ona okolo hoda ,place moli da je primi nazad...... :!:
Dao joj je sve u zivotu..nevjerovatno....
Drago mi je da jos neko misli isto kao ja....
Zrtvujes se za nekoga a on ti priredi tako nesto bijedno i ponizavajuce.... :(

VUK DLAKU MIJENJA ALI CUD NIKADA.......narodna i moja..... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#55 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:Jednoj djevojci....koja se zove Andjela....

Mislim da se ponovo necemo sresti...pa ti se zato javljam....Slucajno sam naletila na to mjsto gdje se ti nalazis...Moj brat te poznaje .cak mi rece da znam i tvoje roditelje....Nesjecam se ni njih a ni tebe...Vjerovatno zato sto si sada stasala u jako zgodnu i lijepu poslovnu zenu...Kada sam saznala da si iz naseg grada .nemog ti opisati koliko mi je drago da si tako uspjela.....
Poruka tebi ...Ostani taklva kakva jesi ..i budi dosljedna svoga imena.....Andjela.....kiss za tebe....


Sjetila sam se, pitala sam se gdje sam te vidjela prije...pa da vidjela sam te u mom gradu proslo ljeto...
Znam tacno gdje, Vozila si crni dzip....
Otkako sam postala clan foruma upoznala sam vas,,,a neke sam i vidjela...
Kao ..jedan dan sam srela plavookog @deni-deni..Dizao je neke slike...a i susretala sam ga nekada ..vozio se autom sa jednom niskom zenskom...uvijek je krila lice...Ali sam je ipak vidjela...Znam i kako se zove...Strucna za ples,....Vjerovatno se sa njom ozenio i dobio sina....Ona inace kako kazu ima firmu tu blizu mene ....a on je mislim autoprevoznik,jer svake dvije sedmice je dole..... [evojele9.gif] [smile.gif]

Puno ljudi je proslo kroz ovaj grad...bas puno...
Znam i @alisy...znate onu sto ima bijelo_crni tigrasti kostim... [smile.gif]

@Columba sam isto srela..Veoma zgodan i lijep covjek...

Steta sto nije malo mladji ...... Ali on svakako trazi mamu,nemogu uci u tu nemogucu soluciju:!: :!: Ali on nije @deni deni ...Zivinicanin.... :lol: on je druga osoba....

Odkako imam msn...mi se do prije par dana javljao jedan iz Svicarske..nick mu moja_dusa 41.....Nemam ga registrovanog ..ali eto ttako je upadao bez najave....
Njega sam vidjelöa nekada davno na kameru....znam kako izgleda....

Ima i bijesan puz..koji cesto izlazi na kafu sa nekom zenskom...jedan dan je nosio veliki aparat za slikanje...hah...

Laffa....distrikt Brcko.....znam dobro....da li je iz Brckog ili iz Brke neznam... :?:

Moju ljubav sam srela ,i dobro znam kako izgleda...cmokic.... :oops:

----------------------------------------------------------------------------
Inteligentno stvorenje je covjek....sa svim svojim vrlinama i manama......

Takve ih treba cijeniti.... :!: :!: :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#56 Post Postao/la ra-ja »

Zasto niste simpaticni.....

NE ZNATE ZA SALU:
Prije nego sto pocnete pricati sve dobro promislite i nedopustate si nui mrvice spontanosti.Vasi razgovori vgjerovatno se svode na duge i stereotipne monotoge..
KAKO ISPRAVITI.,dopustite si ponekada salu kada govorite,recite nesto neozbiljno.Opustite se .Nasmijte se.Vidjet cete da funkcionise......

UVIJEK SE ISPRICAVATE......

Svaka druga rijec Vam je isprika za nesto?Vase su recenice pune upitnika, izgovora i ispravaka.Vas govor Vas otkriva:previse ste nesigurni u sebe.
KAKO ISPRAVITI..kada pocnete prebrzo govoriti,stanite!Udahnite i krenite ispocetka,ovog puta sporije .I zaboravite na tolike isprike !

SVI SU PROTIV VAS........

Puni ste predrasuda.Vas zivotni moto glasi:budi pesimisti bit ces u pravu.Svuda oko sebe vidite lose namjere.To ludo zamara i plasi.
KAKO ISPRAVITI..prepustite se novim stvarima .Budite iskreni ,osjecajni i ljudi ce Vas lakse prihvatiti.

KAO DA STE PROGUTALI METLU.......

Znate izraziti svoje osjecaje i misli jasno i glasno,no neznate ih popravitiodgovarajucim gestama...
Zato djelujete ukoceno i dosadno....
KAKO ISOPRAVITI....bez glumenja,pokreni te se koristite osimijeh,ruke i geste da pojacate ono sto govorite. Tako cete se izrazavati puno prirodnije i sigurnije .Vas govor izrazava pozitivan stav i sigurnost u sebe......

PREVISE STE PRISTOJNI......

Postujete sve norme bontona,volite biti u dobrim odnosima sa svima oko sebe i da se nebiste nikome zamjerili ,nikada nekazete sto vam je sve na dusi.Ljudima ce se u pocetku mozda svidjeti , a onda ce zakljuciti ,da ste pretvorni.
KAKO POPRAVITI..Zaboravite na norme !Neka pravila su tu da se krse. Prvo pokusajte dok ste sami stanite pred ogledalo i izrecite bez rezervi sve primjedbe.Nakon toga pokusajte to ponoviti pred nekim bliskim..

UVIJEK PRICATE O SEBI...... :oops:

Vi ste pravi egocebntrik! Prvo Vi; ONSDA VI; i na kraju opet Vi. Cini se da ste Vi jedini sto vrijedi. I tako nedajete prostora nikome drugome.
KAKO ISPRAVITI..kada razgovarate s nekim , zanislite da imate flaster na ustima .Naucite slusati. Zabranjena rijec je " JA ". ali eto ja se opet izvinih.... :!:

Svako od vnas se moze naci u nekim od navedenih primjera....mozda vam pomogne da se ispravite. da vam zivot bude malo suncaniji,savrseniji ,

I sama se nadjoh ..da to moje "ja" ili bilo koje od gore navedenih klauzula... bilo svrsi shodno....Inace u prirodi nikada se tako neprestavljam ....Interesantnije je kada to okolina sama otkrije ili uvidi.... :!:


Hvala na paznji.... :!:

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Price za dobro jutro

#58 Post Postao/la grga »

papaya je napisao/la:bog me ubio ako sam skontala zadnja tri komentara..a stvarno sam se potrudila

DOBRO JUTRO [cool.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#59 Post Postao/la ra-ja »

interesantno....

Danas citam dnevnu stampu.Jedan teks mi zapao za oci....Djevojka je krenula u posjetu kod prijateljice 70km udaljeno od njenog mjesta prebivalista.
Zaustavila se na benziskoj pumpi da bih natocila benzin,a u istom momentu sa drugu stranu naisla su kola i iz njih je izasao jedan mladic....Pogledi su im se sreli..bila je fascinirana njegovim izgledom..a i on je sokirano smjeseci se gledao u nju kao da se poznavaju puno godina....Ostalo je na tome...
Desila se ljubav na prvi pogled...Kaze da vec 20 dana misli na njega i pomocu stampe trazi sa njim blizi kontakt....


KO KAZE DA NEPOSTOJI LJUBAV NA PRVI POGLED.....laze....
[smile.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Price za dobro jutro

#60 Post Postao/la ra-ja »

Poruka nekome ko se zove Andjela...ili Anja,,,ili ?:::

mazo.....Da li si gledala film

Neukrocena Goropad...glavne uloge Elzabet Teilor i Richard Barton.......

To je bio njen poslednji muz kojeg je neizmjerno voljela.....

Ako mozes naci pogledaj ga.....Veoma poucno...

Odgovori