Price za dobro jutro

Knjizenovst i ostalo ...
Poruka
Autor/ica
johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

Vlasotince cafe forum » Knjizevnost

#16 Post Postao/la johnny »

"

Reklame se placaju mod @LAFF
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ***

#17 Post Postao/la ra-ja »

Johnny je napisao/la:" Mene ne zanima kako zaradjujes za zivot.

Ja zelim da znam za cim zudis i da li se usudjujes
da sanjas o tome da ispunis ceznju svoga srca.

Mene ne zanima koliko godina imas.

Ja zelim da znam da li ces da rizikujes da ispadnes budala zbog ljubavi, zbog snova, zbog avanture koja se zove biti ziv.

Mene ne zanima koje planine zakrivljuju tvoj mesec.

Ja zelim da znas da li si dodornuo sediste sopstvene tuge, da li su te otvorile izdaje zivota
ili si se skvrcio i zatvorio iz straha od daljeg bola.

Zelim da znas mozes li sedeti sa bolom, sa bolom mojim ili svojim, ne meskoljeci se da ga prikrijes ili umanjis ili zatres.

Zelim da znam mozes li drugovati sa radoscu, sa rodoscu mojom ili svojom.
Mozes li se prepustiti divljem plesu i dopustiti da te zanos preplavi do samih vrhovova prstiju i ne upozoravajuci nas da budemo realisticni, niti da se setimo svojih ljudskih ogranicenja.

Mene ne zanima da li je prica koju mi kazujes istina.

Ja zelim da znam mozes li razocarati druge da bi bio iskren prema samom sebi.
mozes li podneti optuzbu izdaje a ne izdati sopstvenu dusu.

Ja zelim da znam mozes li videti lepotu cak i ako nije lepa svaki dan, i mozes li crpsti sopstveni zivot iz Bozijeg prisustva.

Zelim da znam mozes li ziveti sa promasajem, sa promasajem svojim ili mojim,
i jos uvek stajati na rubu jezera i srebrnastoj mesecini uzvikivati DA!

Mene ne zanima gde zivis i koliko para imas.

Ja zelim da znam mozes li se dici posle noci bola i ocaja, iscrpljen, satrt do srzi, i uraditi ono sto se mora uraditi za decu.

Mene ne zanima ko si ti i kako si se obreo ovde.

Ja zelim da znam hoces li stati u srediste ognja zajedno samnom i neustuknuti.

Mene ne zanima gde ili sta ili kod koga si ucio.
Ja zelim da znam sta je to sto te drzi iznutra, kad sve drugo otpadne.
Ja zelim da znam mozes li biti sam sa sobom. I da li zaista volis drustvo u kome se nadjes u praznim trenucima."


Poziv, nadahnut Snevacem iz planina Oraja, Casni starac americkih Indijanaca 1994.
Bas dobar tekst....dopada mi se sasvim...to moze ciniti .....i vise od toga samo zena ili muz koji voli i cijeni neizmjerno.....Tada to uopste nije tesko.....Poznata mi je ta situacija.... :srce lupa:
cijenim...ovo nisu tvoje rijeci....

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

Pozdrav

#18 Post Postao/la johnny »

Nisam mislio da se reklamiram, to mi uopste nije palo na pamet, al nema veze... postujem Vasu odluku...
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Pozdrav

#19 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Johnny je napisao/la:Nisam mislio da se reklamiram, to mi uopste nije palo na pamet, al nema veze... postujem Vasu odluku...
Znam da nisi,ali nije dozvoljeno
Thx

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

***

#20 Post Postao/la johnny »

Andy Rooney

Nauèio sam... da trebamo biti zahvalni ¹to nam Bog ne daje uvijek ono ¹to tra¾imo

Nauèio sam... da uvijek mo¾e¹ za nekoga moliti, kad nema snage da si mo¾e pomoæi na drugi naèin.

Nauèio sam... da ti je, bez obzira koliko ozbiljnosti ¾ivot zahtijeva od tebe, uvijek potreban prijatelj s kojim se mo¾e¹ glupirati.

Nauèio sam... da je biti ljubazan va¾nije nego biti u pravu.

Nauèio sam... da ljubav, a ne vrijeme, lijeèi sve rane.

Nauèio sam... da svatko koga sretne¹, zaslu¾uje da ga pozdravi¹ s osmjehom.

Nauèio sam... da dobre prilike nikada nisu izgubljene; netko æe se uvijek poslu¾iti onima koje ti propusti¹.

Nauèio sam... kada se nauèi¹ ¾ivjeti u luci gorèine, sreæa æe se uvijek sidriti negdje drugdje.

Nauèio sam... da treba dijeliti rijeèi koje su nje¾ne i mekane, jer èe¹ ih sutra mo¾da morati pojesti.

Nauèio sam... da je osmjeh jedan jeftin naèin da popravi¹ svoj izgled.

Nauèio sam... da ne mogu odabrati kako se osjeæam, ali da mogu odabrati ¹to æu napraviti u vezi toga.

Nauèio sam... da svi ¾ele ¾ivjeti na planini, ali da se sva sreæa i rast dogaðaju dok se uspinje¹.

Nauèio sam... da je dobro davati savjet samo u dva sluèaja: kada ga netko tra¾i ili kada je pitanje ¾ivota i smrti.

Nauèio sam... kada planira¹ osvetiti se nekome, time samo dozvoljava¹ sebi da te ta osoba nastavi vrijeðati.

Nauèio sam... ¹to imam manje vremena, vi¹e stvari mogu napraviti.
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ***

#23 Post Postao/la ra-ja »

Johnny je napisao/la:Andy Rooney

Nauèio sam... da trebamo biti zahvalni ¹to nam Bog ne daje uvijek ono ¹to tra¾imo

Nauèio sam... da uvijek mo¾e¹ za nekoga moliti, kad nema snage da si mo¾e pomoæi na drugi naèin.

Nauèio sam... da ti je, bez obzira koliko ozbiljnosti ¾ivot zahtijeva od tebe, uvijek potreban prijatelj s kojim se mo¾e¹ glupirati.

Nauèio sam... da je biti ljubazan va¾nije nego biti u pravu.

Nauèio sam... da ljubav, a ne vrijeme, lijeèi sve rane.

Nauèio sam... da svatko koga sretne¹, zaslu¾uje da ga pozdravi¹ s osmjehom.

Nauèio sam... da dobre prilike nikada nisu izgubljene; netko æe se uvijek poslu¾iti onima koje ti propusti¹.

Nauèio sam... kada se nauèi¹ ¾ivjeti u luci gorèine, sreæa æe se uvijek sidriti negdje drugdje.

Nauèio sam... da treba dijeliti rijeèi koje su nje¾ne i mekane, jer èe¹ ih sutra mo¾da morati pojesti.

Nauèio sam... da je osmjeh jedan jeftin naèin da popravi¹ svoj izgled.

Nauèio sam... da ne mogu odabrati kako se osjeæam, ali da mogu odabrati ¹to æu napraviti u vezi toga.

Nauèio sam... da svi ¾ele ¾ivjeti na planini, ali da se sva sreæa i rast dogaðaju dok se uspinje¹.

Nauèio sam... da je dobro davati savjet samo u dva sluèaja: kada ga netko tra¾i ili kada je pitanje ¾ivota i smrti.

Nauèio sam... kada planira¹ osvetiti se nekome, time samo dozvoljava¹ sebi da te ta osoba nastavi vrijeðati.

Nauèio sam... ¹to imam manje vremena, vi¹e stvari mogu napraviti.
=D> =D> Bravo....u pravo vrijeme za osvjezenje.... =D> =D>
Vidis johnny....ja sam to u maminom stomaku naucila...pa kada sam se rodila sve do sada imala dodatna znanja i uvijek iz primjenjivanja imala najbolju ocjenu.....
Ali posto se covjek uci dok je ziv..sada sam jos nesto naucila...treba to i isprobati....
Ako si ti sve to naucio...dali je tvoja okolina sta primila od tako dobrih stvari.....i dali su oni tvoji prijatelji...ako neprimjenjivaju po ovim klauzulama nista....
Kiss @Jonny...lijep dan ti zelim.... :inlove:
--------------------------------------------------------------
Ovo ti nisi pisao ...ovo nisu tvoje rijeci...poznate su mi....ovo je falmilijarna stvar...JONNY....sorry....
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 15 Maj 2008 12:51, ukupno mijenjano 1 put.

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

***

#24 Post Postao/la johnny »

Blatnjavi put

Jednom Tanzan i Ekido zajedno putova¹e po blatnjavom putu. Jaka ki¹a je jo¹ uvek padala.

Iduæi putem, sreto¹e lijepu djevojku obuèenu u svileni kimono obavijen pojasom, koja nije mogla da preðe raskr¹æe.

"Doði, djevojko", reèe odmah Tanzan. Podigav¹i je u svoje naruèje, prenese je preko blata.

Ekido ne progovori do uveèe, sve dok ne stigo¹e do hrama u kome je trebalo da prenoæe. Tada vi¹e nije mogao da se suzdr¾i. "Mi sve¹tenici ne prilazimo blizu ¾enama", reèe Tanzanu, "posebno ne mladim i lijepim. To je opasno. Za¹to si to uèinio?"

"Ja sam djevojku ostavio tamo", reèe Tanzan. "Da li je ti jo¹ uvijek nosi¹?"


Nijedna od ovih prica nije moja, to su net pricice koje kruze svetom...
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#25 Post Postao/la sabinax »

Joj Johnny sta ti Mel uradi na temi...zasladila je skroz...ali ne brini popravit cemo to kada Dzemka dode :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

***

#26 Post Postao/la johnny »

©olja èaja

Nan-ina, japanskog uèitelja zena u periodu Meiði, posjetio je jednog dana neki profesor univerziteta koji je ¾elio da se od njega raspita o zeni.

Nan-in je poslu¾io èaj. Napuniv¹i ¹olju svome gostu, nastavio je da sipa. Profesor je posmatrao kako se èaj preliva, ali kada vi¹e nije mogao da se suzdr¾i, reèe: "Puna je. Vi¹e ne mo¾e da stane!"

"Kao i ova ¹olja", reèe Nan-in, "pun si svojih ubjeðenja i pretpostavki. Kako mogu da ti objasnim zen ako prethodno nisi ispraznio svoju ¹olju?"
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: ***

#27 Post Postao/la ra-ja »

Johnny je napisao/la:©olja èaja

Nan-ina, japanskog uèitelja zena u periodu Meiði, posjetio je jednog dana neki profesor univerziteta koji je ¾elio da se od njega raspita o zeni.

Nan-in je poslu¾io èaj. Napuniv¹i ¹olju svome gostu, nastavio je da sipa. Profesor je posmatrao kako se èaj preliva, ali kada vi¹e nije mogao da se suzdr¾i, reèe: "Puna je. Vi¹e ne mo¾e da stane!"

"Kao i ova ¹olja", reèe Nan-in, "pun si svojih ubjeðenja i pretpostavki. Kako mogu da ti objasnim zen ako prethodno nisi ispraznio svoju ¹olju?"
Da savrseno napisano..... =D>

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#28 Post Postao/la sabinax »

Zaboravljena bajka...

Evo najkrace i najljepse bajke koju si ikad cula: Nekoc davno zivjela djevojka koja je svog mladica pitala hoce li je ozeniti. Mladic je odgovorio: NE!!

Od toga dana djevojka je zivjela sretno do kraja svog zivota, nikome nije prala, kuhala, peglala, vec se zabavljala s prijateljicama, radila i trosila svoj novac na sto je htjela.

* KRAJ *

Problem je da nama kad smo bile male te bajke nisu ispricali nego su nas zajebali s onim idiotom na bijelom konju.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#29 Post Postao/la ra-ja »

CENZURA


mod vidovita_dzemila



ra-ja dosta te vi¹e

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

***

#30 Post Postao/la johnny »

Jedna greska na zeni

Kada je Bog napravio zenu, dosao je do sestog dana, radeci preko vremena. Jedan andjeo je dosao i pitao ga: "Zasto korisits tako puno vremena na nju?" I Bog odgovara: "Jesi li ti video sve specifikacije, sto sam joj dao da je formiram?"
"Ona mora znati prati, ali ne sme da bude od plastike, imati vise od 200 pokreta zglobova, svi moraju imati mogucnost za promenu, i usput da svaka dijeta funkcionise, i jos da ima krilo za najmanje cetvoro dece.. Ali u isto vreme da ima poljubac, da moze od povredjenog kolena do slomljenog srca, i sve ce ovo da radi sa samo dve ruke."
Andjeo se zacudio svim tim vestinama. "Sa samo dve ruke.. Nemoguce! I ovo je samo standardni model?! To je puno posla za jedan dan.. Sacekaj sutra pa je dovrsi."
"Ne zelim to", protestvovao je Bog. "Tako sam blizu da zavrsim ovo bice, sto je mome srcu drago. Kad se razboli, sama se izbori da ozdravi, i moze da radi 18 sati dnevno."
Andjeo se priblizio i dotakao zenu. "Boze, kako si je napravio tako meku?"
"Jeste mekana je", Kaze Bog, "ali napravio sam je da ima i snagu. Neces verovati sta sve moze da uradi i da izdrzi."
"Moze li misliti?" pita Andjeo.
Bog odgovara: "Nije samo da moze misliti,nego i da saradjuje i da pravi dogovore."
Andjeo nesto vidi, sto mu je privuklo paznju, i dotakne zenino lice.. "Boze, izgleda da ovaj model ima jedan propust. Jesam li ti rekao da puno stvari stavljas na nju."
"Nije to nikakav propust.. To je jedna suza." ispravi ga Bog.
"Zasto je to?" upita Andjeo.
I Bog rece:
"Suza je njen nacin da se izrazi, njena tuga, njena ljubav, njena samoca, njen bol i njen ponos.."
Ovo je ostavilo jak utisak na Andjela. "Ti si genije, Boze. Na sve si mislio. Zena je sjajno bice!"
To je istina!
Zena ima snagu, kojoj se covek divi. One podnose teskocu, nose tugu, ali znaju za srecu, ljubav i svoje misljenje. One se smeju, kad zele da vrisnu. Zene pevaju, kada zele da placu. Placu kad su srecne i smeskaju se kad su nervozne. Bore se za ono u sta veruju. One su protiv nepravde. Ne uzimaju "ne" za odgovor, ako ima drugi nacin i bolje resenje. Sve daju za svoju porodicu. One prate jednu prijateljicu kod dokotra, zato sto se boji doktora. I zena voli bez granice..
One placu kad im deca nesto novo u zivotu dozive, i raduju se dobroti svojih prijatelja. One se raduju kada cuju za neko rodjenje ili vencanje. Srce njihovo se slomi kad cuju za smrt neke drage osobe. One tuguju za izgubljenim voljenim osobama, ali jake su i kada nema vise za sta da se bore. Zene znaju da jedan poljubac i zagrljaj moze da izleci jedno slomljeno srce.
Ali, nalazi se jedna greska kod zene:
Ona zaboravlja koliko vredi!
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Odgovori