Važnost literature

Knjizenovst i ostalo ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: važnost literature

#17 Post Postao/la basista »

do svoje dvadeset pete godine,procitao sam,bar 700 knjiga.. imao sam biblioteku od 300 naslova.. Sva sreca pa se zaratilo i ostao sam bez toga. jer koliko bih tek sad imao. Nije sve ni u knjigama. Covjek moze mnoge stvari dokuciti sam. Sve sto treba,jeste da sacuva zdrav razum.. nezatrovan bilo kakvom ideologijom. Pogotovo totalitarnom ideologijom. [cool.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: važnost literature

#18 Post Postao/la nella26 »

Uživam u čitanju i uvijek čitam, prije rata je moja mama imala puno knjiga koje su nažalost izgorile :(
Kupim knjigu kad mogu a inaće posudim od prijateljicine mame koja ih ima mnogo i što je super ta žena stalno kupuje nove knjige, tako da u zadnje vrijeme čitam malo novija djela
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: važnost literature

#19 Post Postao/la nnejra »

Mislim da je jako važno da dok ste još u osnovnoj školi čitate knjige shodno svom uzrastu. Na taj način razvijate svoju maštu i obogaćujete fond riječi. Žalosno je što danas imate jako puno mladih ljudi čije je opće obrazovanje na jako niskom nivou. Kada vidim da danas sa interneta " skidaju " lektire i da skoro niko ne čita knjigu hvata me groznica. Mislim da ćemo vrlo brzo imati generacije koje neće znati napisati ni prosto proširenu rečenicu, a kamoli složenu. Bogatstvo koje vam može dati knjiga rijetko ćete naći negdje drugo. Kasnije kada odrastete čitate koliko imate vremena i prema tome kamo vas život usmjeri , ali ono što pročitate do svoje dvadeset i neke godine određuje vas kao osobu i čini da svijet posmatrate na vama poseban način.
Čitajte , vjerujte to nije gubitak vremena , to je kvalitetno utrošeno vrijeme i može vam pomoći da kasnije mnoge stvari u životu lakše razumijete.

Odgovori