*Eh..ta Amerika..*

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#31 Post Postao/la Abu_haqq »

sama_ca je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:Kako nije tacno?! Vise od 90% ucenika nezna da postoje drugi kontineti na planeti, a da nepricam da pokazu na karti gdje Evropa ili Afrika. Ja kad sam tek dosao ovdje pitaju me odakle sam reko iz BiH kaze na kojoj planeti je to?!
Ovdje djeca ne uce tablicu monozenja do 5. razreda heejjj!
Cijeli svijet zna da je edukatvini program u SAD-u medzu naj gorim na svijetu. Zanima me kako da to neznas?!

A sto se tice omladine nase. Nece ni da kazu da su iz BiH a kamoli da drze barem do tradiciji ako vec ne do vjere. Skim si takav si to je uvjek bilo i bice. Cak je poslanik Muhamed sws to rekao. Netrebam govoriti o dijaspori pogledaj samo omladinu u BiH kako se nose i kopiraju zapad!
Upravu si neki nece ni da kazu da su iz BIh ali se ne slazem sa tobom to sto kazes sa kim si takav si...Zasto si ti onda u usa ZNACI I TI BIH TREBAO BITI KAO ONI PO TVOM MISLJENJU
Ja svoje vrijeme na prevodim sa kjafirima po kaficima i diskotekama, vec u dzamiji sa muslimanima i ucim svoj din Islam kao sto bi svi koji se nazivaju muslimanima.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#32 Post Postao/la Alyssa_ »

Abu_Haqq je napisao/la:
A sto se tice omladine nase. Nece ni da kazu da su iz BiH a kamoli da drze barem do tradiciji ako vec ne do vjere. Skim si takav si to je uvjek bilo i bice. Cak je poslanik Muhamed sws to rekao. Netrebam govoriti o dijaspori pogledaj samo omladinu u BiH kako se nose i kopiraju zapad!

Nemoj tako sada ejjj, ja sam uvjek govorla odakle sam i kad kazem da sam iz Bosne, kazem sa ponosom....samo im negovorim zasto nejedem svinjsko meso, jer onda puno pitaju i glupi su da bi shvatili....samo kazem da nepodnosim i to je to...i nema pitanja nisht....

a tacno je to, skim si takav si....100%! nebi bezze ta uzrecica postojala da nije tacno... :bigups:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#33 Post Postao/la Alyssa_ »

Alma_sa je napisao/la:Èitam ove va¹e komentare, naravno sasvim je normalno da nam se mi¹ljenja razlikuju, ali ipak ja za nepuni mjesec dana idem u Ameriku da ¾ivim. Iz prièe mojih prijatelja i moje familije, znam da nije lahko, ni tamo ne cvetaju ru¾e, ali mislim i smatram da æe biti dobro, da se neæu pokajati, da æe biti milije i dra¾e biti neko vrijeme van BiH, a onda se vratit' nazad u domovinu, jer iskreno, ne vidim perspektivu za sebe niti za svoju djecu. Neko od Vas æe mo¾da napisati, a tamo vidi¹ perspektivu, i odmah da odgovorim potvrdno, DA. Ne moram se ja mjenjati, ovo sam ¹to sam, razumijem da je drugaèija kultura, da je drugi naèin ¾ivota, da dosta toga nije sjajno, ali neæu igrati po taktovima njihove muzike, sasvim je razumljivo da æu se prilagoditi i prihvatiti neke stvari, ali smatram da æu ostati dosljedna sebi i da æu prije svega ostati to ¹to jesam. I naravno, ako Bog da, moja djeca æe i te kako prièati bosanski jezik, znati na¹u kulturu i na¹e obièaje, odakle su im korjeni itd... 8)


Draga nasha Alma_, zelim ti mnogo srece i da bude onako kako bash ti budesh zeljela naravno sa svojima...sve naj naj od maceeee :P :)

KIss :)

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#35 Post Postao/la Bebuskaa »

sama_ca je napisao/la:
Bebuskaa je napisao/la:Pa po cemu taj zakljucak da se ne moze porediti ...skolovanje odnosno obrazovanje u Americi sa Evropom...de majke ti objasni mi bas me zanima...sta je to da Evropa ima u obrazovanju a Amerika nema??
Cuj sistem bezveze...svasta ce insan cuti tu... :sleepy: ..stavrno bez uvreede ali mislim da pricas o necem o cemu nemas blage veze...jesi ti ikad isao u Americi u skolu???? :yell:
Ehja se slazem sa njim ...Bosanska skola je mnogo teza nego Americka ,bilo osnovna srednja ili fakultet....Ja u Bosni sam ucila u osmom razredu sta oni uce ovdije u 11....Jer sam zavrsila high school i piocela koled u usa...A sto se tice dijece i zivota ovdije bilo gdije da si ako im dopustis da rada sta hoce biti ce takvi..I nije istina ono sto kazu sa kim si takav si...Ako si odggojen pa Bosanskoj tradiciji bilo gdije da si to ostaje u tebiiiiii......

Izvini ali kao sto si navela da ides na college u Usa...ne znam koji smjer si isla...ali cu da dam primjer medicinske skole...u Usa je jako teska i knjige koje se koriste su teske gramaticki jer je jezik u pitanju kao sto je teska i zbog samog predmeta...godisnje od toliko hiljada ucenika med skole da udju program se upisu ali ne prodju jer nisu zadovoljili ocjene koje se traze dok u Bih ...je druagicji sistem ne kazem da je nije teza ali u Bih ja znam osobe koje se skoluju u Sarajevu idu za neko vrhunsko obrazovanje ,ali ako im ne ide ..ima dzep od roditelja....samim tim sto kazu da su skole lakse u Usa nije istina...kao prvo ..usavrsenija je tehnoglogija sto se tice ucenja..predmeta...mozes da ides u skolu od kuce ..putem racunara..i jeste da imaju LAKSI putevi do dostizanja obrazovanja jer su im tako omogucili ALI TO KO KAZE DA JE LAKSA NE SLAZEM SE NI JEDAN % :P

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#36 Post Postao/la Alyssa_ »

jooooj jeste se poredale vala, nikako ovaj Abu Rahman Rabi nemre vidjet moj komentarcic, ha joooj brete moj mili :lookround: :P

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#37 Post Postao/la Bebuskaa »

Alyssa_ je napisao/la:jooooj jeste se poredale vala, nikako ovaj Abu Rahman Rabi nemre vidjet moj komentarcic, ha joooj brete moj mili :lookround: :P
Ma cmokim ja....cuvaj tu macu svoju da nebi kakv cuko se nasao iza coska!!1 :P :P

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#38 Post Postao/la Alyssa_ »

Abu_Haqq je napisao/la: Netrebam govoriti o dijaspori pogledaj samo omladinu u BiH kako se nose i kopiraju zapad!

eee to je malo tacno....primjetila sam, kad sam god u Bosni bila na feriju, da se dole nasha raja ljepshe i bolje nose nego mi ovdje...alll pojedina se nose "boze sacuvaj"...a mrzim kad kazu sve se nema, a vamo imaju haman bolje neg mi... :lookround:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#39 Post Postao/la Tourniquet »

Alyssa_ je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la: Netrebam govoriti o dijaspori pogledaj samo omladinu u BiH kako se nose i kopiraju zapad!

eee to je malo tacno....primjetila sam, kad sam god u Bosni bila na feriju, da se dole nasha raja ljepshe i bolje nose nego mi ovdje...alll pojedina se nose "boze sacuvaj"...a mrzim kad kazu sve se nema, a vamo imaju haman bolje neg mi... :lookround:

hmm ALiii postala zavidnaa :biggrin: :biggrin: :biggrin:

A sada u Bosni je vrlo rijetkost vidjet propisno obucenu muslimanku, da je pokrivena i slicno... A obucene u kratke minice, usku i prozirnu odjecu.. pa toga ima na svakom cosku... i onda da se zapitamo kolike su muslimanke i da li su uopste muslimanke..... :huh: :huh: :huh:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#40 Post Postao/la Alyssa_ »

ToUrNiQuEt je napisao/la:

hmm ALiii postala zavidnaa :biggrin: :biggrin: :biggrin:

A sada u Bosni je vrlo rijetkost vidjet propisno obucenu muslimanku, da je pokrivena i slicno... A obucene u kratke minice, usku i prozirnu odjecu.. pa toga ima na svakom cosku... i onda da se zapitamo kolike su muslimanke i da li su uopste muslimanke..... :huh: :huh: :huh:

ne, nisam ja zavidna, boze sacuvaj, nego nevolim kad govore i zale se mi nemamo ovo mi nemamo ono, a kako se samo nose...bolje nego citav svijet, barem kad sam bila dole prije par godina, neznam kako je sada...ali znam da su se uvjek nosili shto kraci minici i majice da se shto vishe vidi a shto manje pokrije...zato kazem, mene sramota bud kad odem dole i vidim nashe cure tako...ali ejj ima toga svugd al et... :lookround:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#41 Post Postao/la Abu_haqq »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
Alyssa_ je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la: Netrebam govoriti o dijaspori pogledaj samo omladinu u BiH kako se nose i kopiraju zapad!

eee to je malo tacno....primjetila sam, kad sam god u Bosni bila na feriju, da se dole nasha raja ljepshe i bolje nose nego mi ovdje...alll pojedina se nose "boze sacuvaj"...a mrzim kad kazu sve se nema, a vamo imaju haman bolje neg mi... :lookround:

hmm ALiii postala zavidnaa :biggrin: :biggrin: :biggrin:

A sada u Bosni je vrlo rijetkost vidjet propisno obucenu muslimanku, da je pokrivena i slicno... A obucene u kratke minice, usku i prozirnu odjecu.. pa toga ima na svakom cosku... i onda da se zapitamo kolike su muslimanke i da li su uopste muslimanke..... :huh: :huh: :huh:

Rijetkost i jest vrijednost :). Ima ih elhamdulillah svaki dan vise. I ja cu sebi jednu naci inshaAllah.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#43 Post Postao/la Abu_haqq »

sabrina_ika je napisao/la:Mene samo zanima sta je to oko Amerike
tako fascinantno da se nasa djeca trude pricati
taj jezik i obozavaju njihove sapunice i te gluposti??
Znas nasu uzrecicu "nije zlato sve sto sja". Imaju jaku propagandu poput "90210". Nasi misle da svi tako zive. Medzutim ono sto mi imamo u BiH i opstem Balkanu nema svijet. (prirodu, tradiciju, arkitekturu itd.)

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#45 Post Postao/la Bebuskaa »

sabrina_ika je napisao/la:Mene samo zanima sta je to oko Amerike
tako fascinantno da se nasa djeca trude pricati
taj jezik i obozavaju njihove sapunice i te gluposti??

Sto kazes za jezik..pa ti gdje god da odes nemoras ni da zivis u usa ni da ucis njihov jezik ali dodatno je kao i pozitivno uvjek znati vise jezika...i gdje god odes u bilo koju zemlju engleski jezik je prvi koji se koristi izmedju stranaca...kao dacu primjer kad sam isla u bosnu prosle godine ...kad sam se vraca otisao mi je avion za USA..nocila sam u De tri noci..naravno trebalo je da prepravim karte i nadjem mjesto za konak i sve ..ali nisam pricala njem jer ne poznajem taj jezik vec engleski...i da nisam ga znala hmm...nebi dobro prosla mislim nebi ni ostala ali mnogo teze...zato nemroas da zivis u usa da pricas eng danas je normlano u bih da djeca znaju eng da pricaju.... :huh:


a to za sapunice ..pa sta ima lose u tome ako je usa naprednija sto se tice sapunice pa do filma....bas ste zavidni..aman.. :P :listen:

Odgovori