*Eh..ta Amerika..*

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#16 Post Postao/la Bebuskaa »

Pa po cemu taj zakljucak da se ne moze porediti ...skolovanje odnosno obrazovanje u Americi sa Evropom...de majke ti objasni mi bas me zanima...sta je to da Evropa ima u obrazovanju a Amerika nema??
Cuj sistem bezveze...svasta ce insan cuti tu... :sleepy: ..stavrno bez uvreede ali mislim da pricas o necem o cemu nemas blage veze...jesi ti ikad isao u Americi u skolu???? :yell:

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#17 Post Postao/la Bebuskaa »

I ne kazem da si ti rekao da se nasa djeca ne skolaju vec sam samo rekla kakoje veliki uspjeh i veliki korak za sve roditelje koji s doveli svoju djecu u Bolji zivot i da im pruze Priliku zivota da budu neko i nesto i da se ponose sa sobom!!!!!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#18 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Abu_Haqq je napisao/la:
LAFF je napisao/la:@abu haqq dobro ako se vi niste snasli tamo u Atlanti
ne znaci da drugi nece imati vise srece
Nisam bas razumio sta bi vi to djeci radili postovani abu_haqq
Tukli zatvarali nisam razumio pa zato pitam
Alma_sa sve najbolje ti zelim za taj jedan veliki korak srecno
nekontam zasto svaki put ova raja me uzima iz konteksta.
kao prvo nisam iz Atlante.
ja sam se odlicno snasao hvala na pitanju ako hoces da znas imam kucu i mercedesa bez pretjerivanja. djeca su nekad neposlusna ponekad rade kazne nekad prevazidzu svaku mjeru i moraju se druge taktike upotrebiti nekad mu usi izvuci i slicno.

ovaj sistem koji se nadmece je svugdje oko tebe ne samo ovdje vec svugdje u DIJASPORI pa i BiH kao sto sam vec rekao medzutim neki preskacu redove pa onda misle da me dopune.

ja nisam rekao da se nasi nisu skolovali vec da je skoliski sistem bezveze i nemoze se porediti sa evropom ni BiH.
Pa nikakvog konteksta nisam izvukao vec iz vaseg posta
Pa bas super lijepo je cuti kad se neko tako snadje
a zasto onda govorite da ljudi nemaju za kartu da se vrate
a vi eto imate i mercedes ccccc
Nerazumijem
Znam da ste tamo otisli zato sto ste morali
Da mislite drugacije bili bi u Bosni i Hercegovini ili odakle ste vec!

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#19 Post Postao/la Abu_haqq »

Ja se vracam u BiH inshaAllah krajem Maja.

Rekao sam da ljudi koji su u nevolji ne zbog nesnalazljivosti vec zbog problema sa djecom u krajnom slucaju nemaju novac ni za kartu da bi se potpuno vratili u BiH.
Nadam se da ovaj put bilo jasnije.

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#20 Post Postao/la Bebuskaa »

Abu_Haqq je napisao/la:Ja se vracam u BiH inshaAllah krajem Maja.

Rekao sam da ljudi koji su u nevolji ne zbog nesnalazljivosti vec zbog problema sa djecom u krajnom slucaju nemaju novac ni za kartu da bi se potpuno vratili u BiH.
Nadam se da ovaj put bilo jasnije.
Sretan ti put!!!!!...nisi prvi koji je otisao ali nije se dugo zadrzao..uz to mislim da si se osigurao stim da imas Americki pasos....(u svakom slucaju))....... :) :biggrin:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#21 Post Postao/la Abu_haqq »

Bebuskaa je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:Ja se vracam u BiH inshaAllah krajem Maja.

Rekao sam da ljudi koji su u nevolji ne zbog nesnalazljivosti vec zbog problema sa djecom u krajnom slucaju nemaju novac ni za kartu da bi se potpuno vratili u BiH.
Nadam se da ovaj put bilo jasnije.
Sretan ti put!!!!!...nisi prvi koji je otisao ali nije se dugo zadrzao..uz to mislim da si se osigurao stim da imas Americki pasos....(u svakom slucaju))....... :) :biggrin:
:D jojo, ma nije kratko bilo skoro sam svoj cijeli zivot proveo u dijaspori od Njemacke do Amerike covjek se opet vrati a ono gdje zapoceo.
Zivot je jedan krug. Zato naj bolje je imati kucu domace zivotinje kraj rijeke i sa svojom hanumom i eventualno djecom provesti zivot u ibadetu Allahu Dz.S.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#23 Post Postao/la Alyssa_ »

Abu_Haqq je napisao/la:Amerika je jedna velika fukara.
Nema svoju kulturu a nadmece nesto sto unistava porodicu i civilizaciju.
Kradu tudzi sistem i onda ga nadmecu tom istom narodu koja je samo to sega.
Njihova skola je kinder garten za nasu u BiH i onda su opet oni priznatiji od nas. Stvarno za smjeh sta mi sebi dozvolimo.

Ja bi preporucio to djete sto prije odljepiti tog Tv-a inace ce biti belaja.
koje tebi kriv shto si ti u Afganistanu.....
begaj bre u Meshi svome, i nesoli pamet...ishhh tam...

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#24 Post Postao/la Alyssa_ »

Abu_Haqq je napisao/la:
:D jojo, ma nije kratko bilo skoro sam svoj cijeli zivot proveo u dijaspori od Njemacke do Amerike covjek se opet vrati a ono gdje zapoceo.
Zivot je jedan krug. Zato naj bolje je imati kucu domace zivotinje kraj rijeke i sa svojom hanumom i eventualno djecom provesti zivot u ibadetu Allahu Dz.S.


ustvari, sorry za ono maloprije, samo ti pishi sve onako kako mislish,,,jer ovaj forum je za svakoga da izrazi svoje mishljenje, sto ljudi sto cudi...i nemora svako da se slaze sa svakim, samo ti nastavi i pishi shta god ti zelish :bigups: i ja bi vishe volila da sam u Americi Camerici nego ovdje bogu iza ledja ali Boze moj :lookround: sellam :)

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#26 Post Postao/la Bebuskaa »

Alyssa_ je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:
:D jojo, ma nije kratko bilo skoro sam svoj cijeli zivot proveo u dijaspori od Njemacke do Amerike covjek se opet vrati a ono gdje zapoceo.
Zivot je jedan krug. Zato naj bolje je imati kucu domace zivotinje kraj rijeke i sa svojom hanumom i eventualno djecom provesti zivot u ibadetu Allahu Dz.S.


ustvari, sorry za ono maloprije, samo ti pishi sve onako kako mislish,,,jer ovaj forum je za svakoga da izrazi svoje mishljenje, sto ljudi sto cudi...i nemora svako da se slaze sa svakim, samo ti nastavi i pishi shta god ti zelish :bigups: i ja bi vishe volila da sam u Americi Camerici nego ovdje bogu iza ledja ali Boze moj :lookround: sellam :)
Pa Alyssa kud ces nas dalje...Hajde da se zamjenimo....da sam sto blize kuci... :satisfied:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#28 Post Postao/la Abu_haqq »

Kako nije tacno?! Vise od 90% ucenika nezna da postoje drugi kontineti na planeti, a da nepricam da pokazu na karti gdje Evropa ili Afrika. Ja kad sam tek dosao ovdje pitaju me odakle sam reko iz BiH kaze na kojoj planeti je to?!
Ovdje djeca ne uce tablicu monozenja do 5. razreda heejjj!
Cijeli svijet zna da je edukatvini program u SAD-u medzu naj gorim na svijetu. Zanima me kako da to neznas?!

A sto se tice omladine nase. Nece ni da kazu da su iz BiH a kamoli da drze barem do tradiciji ako vec ne do vjere. Skim si takav si to je uvjek bilo i bice. Cak je poslanik Muhamed sws to rekao. Netrebam govoriti o dijaspori pogledaj samo omladinu u BiH kako se nose i kopiraju zapad!

Odgovori