Da li znate?

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#16 Post Postao/la Ilir »

Ja nikad nisam tvrdio,da "toliko"poznajem Kuran,ali vidi znam da je Musliman onaj ko Sljedi Kuran i Sunet,a ne onaj ko sljedi neki tradicionalni "sta ja znam sta".Istina je da je Poslanik rekao da se treba drzati sredine.Ali ovdje se sljedbenici Kurana i Suneta nazivaju sektasima i otpadnicima a sljedbenici nekih tradicija Muslimanima.
Sto je jasno kao dan za svakoga koga je Allah pamecu obdario da nije tako.
Ne znam Kuran Toliko,ali znam da bi bio Musliman treba se pridrzavati Kurana i Suneta a ne tradicija.
Nam Fuit Ante Helenam Teaterrum Belli Causa.
Nec Spe Nec Metu

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#19 Post Postao/la im_ex »

BoSoNoGa je napisao/la: i Boziji Poslanik Muhammed s.a.w.s. navodi da ni u cemu ne treba pretjerivati....pa tako isto ni u vjeri samoj....Tu ti je drzi se "srednjeg puta"....jer nebitno samo malo ispod ili malo iznad moze biti pogubno....ode se u krajnost....a zivi bili ne petljajte Vehabizam u to sve.... jer je to ''novotarija''
=D>

Ni sama ne razumijem osobe koje ne vide granicu u sopstvenoj zelji za isticanjem sebe kao vrsnog poznavaoca vjerskih propisa.
Pojedinci znaju ici toliko daleko da se uzive u ulogu najprimjerenijeg, Allahu dz. sch. najdrazeg i kao takvi egzistiraju na racun postenog, obicnog naroda kao Imela na grani drveta, ili kao Trut u kosnici pcela radilica. I znaju to ti posteni ljudi, znaju da ti isti pojedinci cine Bogu najmrze cinove medju kojima je svakako i pohlepa tipa:"Moji prohtjevi se MORAJU ispostovati, kako oni sto su potkovani pisanim pravilima, isto tako i oni sto nisu".

Akcenat stavljam na razmisljanja tipa:
Manite se gluposti - kakav smak svijeta ?
kao i Prazne prièe i teoretisanje i zavisno od raspolozenja, tip takvog misljenja i njegove pristalice (pihh, ne bih rekla da ih bas ima) mijenja ulogu koja bi se slikovito mogla opisati smislom " Dosadno mi je da budem u ulozi sveca, radije preuzimam ulogu mrskog sotone."
Dragi moji, drage moje - s kakvim to karakterom ovdje imamo posla, vidimo iz prilozenog, na zalost.
Biti karakterno cist, u tom je bit, karakterne osobe Bog voli a ne one koji sami sebi uobrazavaju da su karakterni.

Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#20 Post Postao/la Ilir »

BoSoNoGa je napisao/la:
Ilir je napisao/la:Ja nikad nisam tvrdio,da "toliko"poznajem Kuran,ali vidi znam da je Musliman onaj ko Sljedi Kuran i Sunet,a ne onaj ko sljedi neki tradicionalni "sta ja znam sta".Istina je da je Poslanik rekao da se treba drzati sredine.Ali ovdje se sljedbenici Kurana i Suneta nazivaju sektasima i otpadnicima a sljedbenici nekih tradicija Muslimanima.
Sto je jasno kao dan za svakoga koga je Allah pamecu obdario da nije tako.
Ne znam Kuran Toliko,ali znam da bi bio Musliman treba se pridrzavati Kurana i Suneta a ne tradicija.
Eto vidis....ja za razliku od tebe a i mnogih drugih mozda poznajem jako
dobro Kur'an i znam sta tamo stoji i znam sta je Sunnet....isto tako poznajem i druge ''svete knjige''....al' ne bih o tome.... dajem ja tebi za pravo kad kazes da se treba slijediti Kur'an i sunnet....i stoji to tako....
al' meni se sve cini da ti bas ne razumijes najbolje tu pojavu''vehabizma'' i to ti je slabija strana.. jer oni postovani Ilir imaju svoja da ne kazem
pravila....tj. njima samo znan neki njihov sunnet.. i to oni slijede..a to sto
oni slijede i pokusavaju drugima nametnuti nema veze sa izvornim Islamom....koji su ja vjerujem i tvoji pretci praktikovali.... ako budem
imala vremena nadjem ti jedan link....pa ti ga proslijedim....i onda kad procitas o tome ko su,sta su i odakle poticu Vehabije..vjerujem da ces
imati drugacije misljenje o tome svemu..

Srdacan PozdraV!
Jako dobro poznaju Kuran Uceni ljudi,Daije,Hodze,Hafizi oni koji se bave sa fetvama,islamski univerzitet u Kairu Al Azhar itd.
Ja poznajem Kuran i Evandjeje i Toru,posto sam ih citao ali ih nisam studirao.
Tako da,Halali,nadam se da nisi negdje duboko uletila sa "poznajem Kuran jako dobro".
Jedan od najvecih Islamskih ucenjaka,je od ,ja mislim, 50 njemu postavljenih pitanja u vezi Islama,na 35 odgovorio sa ne znam.
A i ja znam sta je sunnet,citam Hadise.
Za Vehabije ne zna,znam za Muslimane koji se drze Kurana i Suneta,koje tradicionalisti nazivaju Vehabijama.
Nam Fuit Ante Helenam Teaterrum Belli Causa.
Nec Spe Nec Metu

Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#23 Post Postao/la Ilir »

Elhamdulilah.
Jer se slazemo oko toga da je Musliman Ko sljedi Kuran i Sunet,a ne onaj ko sljedi Tradicije.
Ja nisam u stanju da tefsirim,ako si ti da te Allah nagradi.
Nam Fuit Ante Helenam Teaterrum Belli Causa.
Nec Spe Nec Metu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#24 Post Postao/la mrki62 »

Ilir je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Ilir je napisao/la: napadas Islam,Poslanika,Muslimane,napadas njihove pravedne Vodje i NEGIRAS Kuran.
Islam nisu vehabije , to su sekta i odpadnici .
Gdje napadam Pejgambera ?
Pravedne voðe - koje ?
Gdje negiram Musaf ?

Nemoj imputirati ne¹to ¹to ¾eli¹ - daj dokaze .
Vehabija nema,ti si napisao ko sljedi Kuran i Sunnet je po tebi Vehabija.
A napisao si isto,da je na Balkanu tradicionalni Islam,to je otpadnistvo i sektastvo a ne sljedenje Kurana i Suneta.
Znas ti vrlo dobro sta si napisao za Poslanika,mrsko mi sad da trazim(iako takvima kao ti Kaze Allah u Kuranu i Nebo da im otvori opet ne bi vjerovali i nazivali bi to carolijom,jer su njihova srce zapecacena)
Pravedni vodja je Alija Izetbegovic,da mu Allah najljepsi Dzenet podari inshallah.
Kuran negiras u tekstu gore,Autor teme je postavio Kuranski Ajet i Hadis,a ti komentarises da nema smaka svijeta.
Znam ja da ti samo spletkaris i fitnu medju vjernicima unosis,ali znaj i ti da ko protiv Allah spletkari i Allah protiv njega spletkari,pa ces vidjeti na kraju cija ce na mjestu.
Halo ba , jel to svega ima samo vehabija nema ?
Idi na temu o vehabijama i naæi æe¹ ogromno dokaza da oni ipak postoje.
TRADICIONALISTI ,......... ¹ta znaèi ta rijeè ? ako zna¹ , onda æe¹ doæi do zakljuèka da su i vehabije tradicionalisti.
Da, mi imamo SVOJ tradicionalni islam , koji nikakve veze nema sa islamom , kojeg prezentiraju Vehabije. I ne pametuj o neèemu ¹to ti nije jasno. Ne spominji bilo koju grupu u islamu na naèin da samo jedni se dr¾e Sunneta i Kur`ana , jer sve sekte se dr¾e a ne samo jedna.
Islam na na¹im prostorima se isto dr¾i sunneta i Kur`ana.
Jel ti misli¹ da smo mi s Marsa pali ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori