Odgoj u shkoli...

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

Odgoj u shkoli...

#1 Post Postao/la Baraba-it »

UCHENICI MALTRETIRAJU PROFESORA

Vede noz na profesora...
Dizu stolicu, da ce ga udarit'...
Shta mislite, shta ova djeca mogu nauchit u shkoli?!
Shta ce to od njih postat' sutra kad izadju iz shkole?!
U moje vrijeme nisi smio pisnut u shkoli...
Odma moras ispruzit' ruke da te slozi sa lenjirom uchitelj :D
slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#3 Post Postao/la Baraba-it »

zlatni_ljiljan je napisao/la:Nisu kriva djeca,krivi profesori... :baa:
I to si dobro rek'o...
Kako bi ja uletio tamo sa parmakom i naslago ih ko srdele, sve u jedan coshak :lol:
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Odgoj u shkoli...

#7 Post Postao/la sabinax »

BARABA-IT je napisao/la:UCHENICI MALTRETIRAJU PROFESORA

Vade noz na profesora...
Dizu stolicu, da ce ga udarit'...
Shta mislite, shta ova djeca mogu nauchit u shkoli?!
Shta ce to od njih postat' sutra kad izadju iz shkole?!
U moje vrijeme nisi smio pisnut u shkoli...
Odma moras ispruzit' ruke da te slozi sa lenjirom uchitelj :D
hej Barby jesi li ti godiste moje mame, tako su njima radili u skoli...
ali slazem se sa Kristalinom, mislim da su krivi roditelji, prvenstveno...dizu svoju djecu u nebesa, a ne pitaju se kako se ta djeca odnose prema profesorima u skoli, ucimo djecu da je u zivotu sve lako i da ce mama i tata sve srediti, djeca moraju odgovarati za svoje postupke...ako zele postati odgovorni ljudi, a ne da im vjecito iza leda stoje roditelji...ja svoje kceri ucim tako da se autoriteti moraju postivati, cak iako nam nije uvijek po volji...jer u zivotu te nista nece maziti, jednog dana ce doci sef pa ajde se njemu suprotstavljaj i dokazuj neke svoje inate...treba reci svoje misljenje ali ga treba argumentirati i sam se izboriti da ih se postuje...ali i treba znati kada se treba povuci
Zadnja izmjena: sabinax, dana/u 06 Maj 2008 23:08, ukupno mijenjano 1 put.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odgoj u shkoli...

#13 Post Postao/la beca »

nekada je postojao odgoj u skoli, ali danas definitivno ne postoji; razloga je mnogo; prvo danasnji prosvjetni radnici nisu kao sto su nekada bili, svaka cast izuzecima, ali ako usporedimo price nasih roditelj, kada su isli u skolu i svoja iskustva, slozit cemo se da nisu ni slicna...
drugo, djeca nose odgoj prije svega iz kuce, od svojih roditelja, tako da skola i ne moze puno utjecati da se naprave radikalne promjene nabolje...
dalje, ni djeca, ucenici, nisu kao sto su nekada bili, prije se znalo ko je ucenik a ko nastavnik, danas ucenici omalovazavaju nastavnike, rade sta hoce...
mislim da predstoje sve gora i gora vremena, nekad se pitam kako cu uspjeti svoju djecu izvesti na pravi put, kada je ovaj svijet sve vise divlji...
Pitanje je hoce li prosvjeta ikada biti na onom nivou na kojem je nekada bila....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odgoj u shkoli...

#15 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:Učenici drugog razreda Tehničke škole u Zenici prijetili su i zamahivali sjekirom na profesora elektrotehnike Amera Kamenjakovića, otimali mu dnevnik, te mu prijetili. Sve su to njihove kolege zabilježile kamerom mobitela, a potom i objavile na internetu.
- Pretpostavljamo da je snimak nastao u prvom polugodištu, oko Nove godine. Postoje najmanje dva snimka. Nastavničko vijeće donijelo je odluku o isključenju iz škole tri učenika koja su akteri na snimku, dok su dvojica učenika koji su snimali incident sankcionirani sa ocjenom lošeg vladanja. Nastavnik je ukoren jer nije prijavio slučaj i nakon razgovora s njim, dogovorili smo se da sam uzme knjižicu i napusti školu prije nego što odlučimo o mogućim sankcijama. I ranije smo imali problema u vezi sa disciplinom u ovom razredu kod ovog profesora. Napominjem da se u mojih trideset godina u ovoj školi nikada ništa slično nije dogodilo. U petak sam slučaj prijavio policiji - kaže direktor Bijeljinac.

Sva trojica isključenih učenika, S. M., B. L. i H. Z., imaju po šesnaest godina, kao i dvojica njihovih ukorenih kolega A. D. i M. H., koji su snimke objavili na internetu. U zeničkoj policiji nam je potvrđeno da je u petak sačinjena službena zabilješka o ovom slučaju, te da će akteri u pratnji roditelja, kao i nastavnik, biti saslušani u narednim danima, jer je u incidentu korišteno hladno oružje, pa cijeli slučaj ima elemente prekršajnog djela.

evo snimak. po meni nisu trebali otpustiti profesora. naravno da je trebao slučaj prijaviti ali...ne znam, vjerovatno se bojao da ne izgubi posao

VIDEO
e to je ono o cemu sam i pisala, i sve ce nam gore vrijeme dolaziti, i daj Boze da nam svako drugo dijete ne bude narkoman za nekoliko godina, a zasto?????????????

zato sto je danasnjim ljudima karijera, posao i novac najbitnija, misli ako djetetu priusti sa 18 godina auto, on je dobar roditelj i odgajatelj...TO JE GRESKA DANASNJIH RODITELJA, misli ako mu da 50 km za izlazak, on je uradio nesto super dobro za dijete...sve su roditelji krivi i njihov naopaki odgoj...

san druge strane su socijalno ugrozeni slucajevi, a njihove metode su nam takodjer poznate, e za njihove istupe i prijestupe je kriva drzava...

Odgovori