Najmisterioznija mjesta na svijetu!

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Najmisterioznija mjesta na svijetu!

#1 Post Postao/la maida_20 »

1. Auschwitz-Birkenau Concentration Camp, Oswiecim, Poljska...

...Prica se da mnogi koji su posetili Auschwitz-Birkenau kamp da su se osecali cudno i mnogi su se odjednom rasplakali bez ikakvog razloga, vecina ljudi nije ni zavrsila posecivanje i obilazak ovog kampa do kraja.
Posetioci koji dolaze da vide ovo mesto kazu da i dan danas ptice ne pevaju.
Mnogi koji su posetili kamp kazu da su osetili jako hladna mesta u kojima se osete duboke emocije. Na nekim slikama ljudi su pronalazili mistericne svetlucave senke.
Auschwitz-Birkenau Kamp je jedno od najmisterioznijih mesta na svetu...

2. Whitechapel/Spittalfields, London East End, London, Engleska...

...Na ovom mestu su se dešavala jedna od najbrutalnijih ubistava koja su zabelezena. Jack the Ripper ubica od kojeg se još uvek nije otkrijo pravi identitet i koji jos uvek nije rešen.
Turisti i ljudi koji zive u Whitechapelu su videli i culi mnoštvo misterioznih pojava.
Mnogi su videli duhove Jackovih zrtava, cudnu vojsku Rimskih vojnika, duh mornara, misterioznog crnog kocijasa sa belim konjima koji se odjednom pojave bez ikakvog zvuka i nestanu dok si trepnuo...

3. Underground Vaults ((Podzemni Trezori)), Edinburgh, Skotska.

...Trezori su nekada bili izgradjeni za biznise, tu su bili veliki mostovi, bili su upotrebljavani za podrume, radionice, posle su napusteni zbog poplava i vlage.
Kada je mesto napušteno tu su dolazili beskucnici i siromašni koji su tu spavali i ziveli, mnogo ljudi je umrlo od kuge u podzemnim trezorima.
Mnoštvo paranormalnih pojava se dešavalo u podzemnim trezorima, razni zvukovi, senke, uznemiravajuci krikovi...

4. Greyfriar’s Kirk groblje / Covenanter’s Zatvor, Edinburgh, Skotska.

...Okrutne stvari su se dešavale u Covenanter zatvoru, ubijeno je mnogo zatvorenika, a u blizini zatvora nalazilo se greyfriars kirk groblja, ljudi su bili zakopavani zivi, mnogi su bili spaljeni.
Oko 1998 pocele su se dešavati mnoge nobjašnjene svari oko groblja gde su ljudi govorili da su osetili hladna mesta, veliki smrad, glasne zvukove koji su dopirali iz grobova, a neki od turista su bili i povredjeni.
Mnogi turisti, posetioci pa cak i vodici su bili napadnuti od necega sto ni oni neznaju sta bi moglo da bude, imali su modrice i ogrebotine po rukama i nogama.
Neki su cak bili gurani, imali su vrtoglavice i povracali su. Mnogi su videli senke, culi smejanje, videli su objekte koji su se micali...

5. Coliseum, Rim, Italija...
Inside%20the%20Coliseum.jpg
...Mnogi vodici i posetioci koji su bili u Coliseumu kazu da su osetili hladna mesta, dodirivanje i guranje, culi su saputanja oko njih, takodje cuvari i strazari koji rade u Coliseumu su izveštavali kako mnogo puta cuju zvukove maceva, takodje su culi zivotinje, rikanje lavova, zvukove slonova, vidjeni su duhovi ljudi na sedalima u coliseumu, i mnogo puta je vidjen duh Rimskog vojnika...

6. Walachia, Transylvania, Land of Dracul, Romania...
Peles%20castle%20in%20Transylvania,%20courtesy%20of%20Romanian%20Tourism%20Ministryx.jpg
...Turisti i ljudi koji zive ovde su prijavili mnoge misteriozne pojave u ovom dvorcu, osecali su hladna mesta, cudni zvuci, mnogi su videli senke u misterioznom dvorcu grofa Drakule.
Nekada su i obilazci dvorcem bili skraceni zbog misterioznih krikova i nekih paranormalnih dogadjaja...

7. Unit 731 Ekspirimentalni Kamp, Harbin, Manchuria, Kina.

... Kamp prozvan Azijskim Auschwitzom, mnogo je ubijenih ljudi u ovom kampu, neki su bili zatvorenici, na njima su readjeni ekspirimenti, seciranja i mnogo toga, cak im nisu davali ni anesteziju.
Mnogo ljudi je ubijeno u ovom kampu i danas ovaj grad i okolna sela prijavljuju mnoge misterije, duhove, mnoge paranormalne pojave, misteriozne glasove i zvukove, senke na slikama, skoro je BBC snimao to mesto i imali su probelma sa svetlima i baterijama kada su poceli da snimaju...

8. Palmyra Otok Atoll, Pacific Ocean...

...Ljudi koji su posetili ovaj otok kazu da je ovo definitivno otok duhova, mnogi kazu da su imali jako neprijatan osecaj i da se mnogo paranormalnih stvarin desavalo na ovom otoku. Otok je nenaseljen jedan od najudaljenijih mesta na svetu, koji se nalazi u centru Pacifickog Okeana. Prema legendama ovde se nalazi zakopano gusarevo blago, i desila su se mnogo ubojstva a jedno od vecih je bilo 1970 godine, prijavljeno je mnogo nestanaka ljudi na ovom otoku koji nikada nisu pronadjeni, nestalih brodova, mnogi kazu da je- historija ovog otoka slicna Bermudskom Trokutu...

9.Catacombs, Paris, Francuska.
Catacombs-788545.jpg
...Milioni posetilaca i vodica koji su posetili Pariske Katakombe, kazu da je ovo mesto mnogo misteriozno, osetili su mnogo hladnih mesta, takodjer su vidjeni duhovi kako prolaze kroz hodnike katakombmi, a neke su grupe cak i pratili okolo, mnogi su videli grupu senki u jednom mracnom hodniku u katakombama, cak su neki prekinuli posetu katakombama ranije, nisu je videli do kraja jer su osetili mnoge slabosti i nisu hteli da idu dalje, imali su veliki strah. Na mnogim slikama su se mogle videti paranormalne senke, cak je i kamerama snimano.
Nije preporuceno nikada da se ide sam ili sa ljudima koji neznaju dobro put kroz katakombe jer se lako mozete izgubiti i nikada vise necete moci izaci iz katakombi. Mnogi su iz sale ulazili u katakombe, i nikada vise nisu bili vidjeni niti pronadjeni.

10. Magh Sleacht Plain, u blizini Ballyconnell, County Cavan, Irska.

Mnoge legende su se desavale na ovom mestu, prica se da je ovde bio Krom kojeg su Kelti postovali i donosili mu zrtve.
Posetioci ovog mesta kazu da su culi zvukove i miris zapaljenog mesa, neki su cak uslikali senke u obliku ljudi koje su se nalazile oko stene pred zalazak sunca, drugi kazu da su cak videli duhove na ravnici u sred bela dana...












Eh dooobro...sad me zanima da li poznajete još ovakvih mjesta sa sličnim pričama?

Da li bi voljeli doći na ovakva mjesta?
A možda je već neko i bio na pojedinim [mmmux2.gif]

Šta mislite uopće o ovim pričama za ovakva mjesta...izmišljeno ili?

I da ,ima li sličnih mjesta kod nas u Bih?

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Najmisterioznija mjesta na svijetu!

#2 Post Postao/la maida_20 »

Ja sam čula jednu priču o školi koja se nalazi tik do kule kapetana Gradaščevića u Gradačcu...tu su se dešavale ko fole neke cudne stvari....nešto poput duhova,bla bla...ne znam ni ja tačno [Happy.gif]
ALIM2802.JPG
(evo ova,ja je uslikala kada sam bila zadnji puta tamo)
ALIM2743.JPG
A ovo je provalija ispod gradačačke kule...pa da se nadovežem ,prije par godina,navodno je neki momak vidio duhove u školi i došao evo upravo na ovo mjesto(ovo na drugoj slici) i bacio se dole u grmlje-s ciljem da se ubije...međutim pošto je grmlje toliko bilo gusto,on se tu spleo i nije uspio ostvariti,hvala Bogu,svoj naum...spasili su ga vatrogasci koje je pozvao na mob. da ga dolaze spašavati :lol:

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Najmisterioznija mjesta na svijetu!

#5 Post Postao/la Emmi »

[quote="maida_20"]1. Auschwitz-Birkenau Concentration Camp, Oswiecim, Poljska...

...Prica se da mnogi koji su posetili Auschwitz-Birkenau kamp da su se osecali cudno i mnogi su se odjednom rasplakali bez ikakvog razloga, vecina ljudi nije ni zavrsila posecivanje i obilazak ovog kampa do kraja.
Posetioci koji dolaze da vide ovo mesto kazu da i dan danas ptice ne pevaju.
Mnogi koji su posetili kamp kazu da su osetili jako hladna mesta u kojima se osete duboke emocije. Na nekim slikama ljudi su pronalazili mistericne svetlucave senke.
Auschwitz-Birkenau Kamp je jedno od najmisterioznijih mesta na svetu...



To je istina......jedan moj prijatelj koji je ljekar po zanimanju (52 god. mu) je isao sa kolegama na exkursiju u Auschwitz i zove mene place covjek..... Pitam ga sta mu je kaze upravo sam bio unutra i tako je nesto cudno se zbivalo oko mene i neki cudan kao pritisak i tezina se osjeti, kaze ja sam istrco vani poceo da placem neznam zasto nisam mogao vise da to izdrzim....jedva se jadan smirio.....
slika

nala
Pocetnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 09 Dec 2014 17:04

Re: Najmisterioznija mjesta na svijetu!

#6 Post Postao/la nala »

Stvarno prelijepa mijesta, da mi je bar jedno vidjeti u zivo.

Odgovori