Visoko skolstvo

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#17 Post Postao/la Alma_sa »

...zaista ste u pravu, nije sve u parama i jedan je ¾ivot, radimo i ¾ivimo ga onako kako se postavimo, meðutim, moj savjet svima koji to mogu i ¾ele i hoæe da urade, a pogotovu za djevojke, da zavr¹e Fakultet i da se obrazuju...ne ¾elim polemisati na sa kim od Vas o tome, i ne mislim da onaj ko je zavr¹io Fakultet i ko je obrazovan ima veæu vrijednost od onog ako to nije uradio, nego samo dajem svoje mi¹ljenje da je lak¹e kad diplomira¹ naæi posao, ne samo zbog posla i toga koliko si plaæen, nego uop¹te zbog svega...pogotovu danas, u ovim ludim vremenima...djevojke trebaju imati diplomu u rukuma, mo¾da se sada Vama ne èini tako, ali kad budete malo starije razumjeæete me, pogotovu kad po¾elite da se osamostalite...jeste da studije dosta traju, u stvari zavisi od toga koji Fakultet i ¹ta, i znam da mnogi misle da "bacaju" tih 4-5 godina uzalud, da poslije nema posla, da privreda propada itd., ali ipak æe se to jednom vratiti, sve one neprospavane noæi, sva ona strahovanja kakvi æe biti rezultati...ipak, ne mogu svi studirati, ne samo ¹to neæe, nego mo¾da i materijalno nisu u prilici, ili jednostavno ih ¹kola ne privlaèi, ali oni æe veæ sami sebi urediti ¾ivot kako oni misle da treba...ne smatram da zato ¹to je neko fakultetski obrazovana je ne¹to bolja od onih koji to nisu, sve treba posmatrati sa iste razine, tako da sve ovo pi¹em iz mog liènog iskustva...mo¾da stvari posmatram drugaèije od veæine Vas (jer sam malo starija, op.a.) ali svima Vama koji studirate ili imate namjeru studirati, uèinite to, isplati se...i jo¹ ne¹to da dodam, svaki posao koji radi¹ i zaraðuje¹ je ok, neki zahtjevniji od drugog, ali u biti svi koji po¹teno zaraðuju platu imaju ¹anse u svemu, a oni kojima je svaki dan isti, s kahfe na kahfu, sa kreveta na stolicu, iz kladionice u kafiæ, nemaju ama ba¹ nikakvu ¹ansu... :satisfied:

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#18 Post Postao/la dinko »

pipo je napisao/la:Na fakultetu upita mlaði kolega starijeg kako izgleda studij!
Stariji mu odgovara: "Prve tri godine je zajebano a kad se upi¹e¹ u drugi razred onda si na konju". :stupid:

HA HA HA u pravu si care ... to su i meni rekli bas isto kako si reko.

Citiram:"Prve tri godine su zajebane a kad upises drugu na konju si" , tim rijecima su mi uputili odgovor kako je na studiju ...

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#20 Post Postao/la Alma_sa »

EdeLa67_ je napisao/la:I ja mislim poslije srednje shkole upisati fakultet, mislim da cu medicinu ili ekonomiju. Neznam samo GDJE bi. :sarcasm: U Sarajevu, tako sam cula, je super. Imam tamo poznanika i njima se svima svidja. I tu josh dolazi da ima vrlo puno studenata shto tamo studiraju, vishe nego na najvecem univerzitetu u npr Nizozemskoj. :) Tako da bi mozda i selila u Bosnu :biggrin: Al imam josh godinu dana da razmishljam.
ne bi ni ja sebi mogla dozvoliti kad vec imam ovu priliku da upsihem fax, da to ne uradim :satisfied:
I ne treba¹ draga da se dvoumi¹, dok mo¾e¹ i ¾eli¹ uradi tako. Nema veze ¹to je ostalo jo¹ godinu dana, dobro ¹to razmi¹lja¹ o tome, jer nikad nije ni rano ni kasno, a vrijeme brzo prolazi. Sama ka¾e¹ da ima¹ dosta poznanika u Sarajevu, neka ti to bude solucija ako se odluèi¹ vratiti ovdje na studije, ali ja bih ti savjetovala da upi¹e¹ FAX tamo gdje jesi. Bilo gdje da se odluèi¹ nema veze, bitno je samo da si to odluèila i da se ne predomisli¹, i naravno, puno sreæe... 8)

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#22 Post Postao/la Tourniquet »

I ja mislim da ti je bolje da studiras tu gdje jesi... Jer ipak ovdje bi ti bilo sve novo trebala bi se prilagodjavati na prostor, na nacin zivota i slicno i onda mozda bi ti teze bilo fax odrzavati... Najbolje ostanes tu zavrsis skolu i onda se vratis u Bosnu... JA vjerujem da te vuce domovina ali strpi se josh malo :biggrin: :biggrin: :biggrin:

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#24 Post Postao/la dinko »

EdeLa67_ je napisao/la:
Alma_sa je napisao/la:
EdeLa67_ je napisao/la:I ja mislim poslije srednje shkole upisati fakultet, mislim da cu medicinu ili ekonomiju. Neznam samo GDJE bi. :sarcasm: U Sarajevu, tako sam cula, je super. Imam tamo poznanika i njima se svima svidja. I tu josh dolazi da ima vrlo puno studenata shto tamo studiraju, vishe nego na najvecem univerzitetu u npr Nizozemskoj. :) Tako da bi mozda i selila u Bosnu :biggrin: Al imam josh godinu dana da razmishljam.
ne bi ni ja sebi mogla dozvoliti kad vec imam ovu priliku da upsihem fax, da to ne uradim :satisfied:
I ne treba¹ draga da se dvoumi¹, dok mo¾e¹ i ¾eli¹ uradi tako. Nema veze ¹to je ostalo jo¹ godinu dana, dobro ¹to razmi¹lja¹ o tome, jer nikad nije ni rano ni kasno, a vrijeme brzo prolazi. Sama ka¾e¹ da ima¹ dosta poznanika u Sarajevu, neka ti to bude solucija ako se odluèi¹ vratiti ovdje na studije, ali ja bih ti savjetovala da upi¹e¹ FAX tamo gdje jesi. Bilo gdje da se odluèi¹ nema veze, bitno je samo da si to odluèila i da se ne predomisli¹, i naravno, puno sreæe... 8)

al znash, ja shto sam starija sve me vishe Bosna vuce... :huh: ali mislim da si u pravu.. Mogu ovdje finu shkolu zavrshit pa onda se uvijek vratiti u Bosnu... Niti znam Bosankski jezik dobro, nit znam put u Sarajevu :P hehee joooj hvala za savjet :biggrin:
Bolje ti je da zavrsis studij u Holandiji jer je lakse a i imas ces veci utjecaj ako se vratis u BiH ... U nasim skolama je puno teoretkog znanja a malo prakticnog znanja ...

Avatar
Alula_borealis
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 15 Aug 2007 02:00
Lokacija: Germany

#26 Post Postao/la Alula_borealis »

Intelegencija se stvara interesovanjem i radom,a ne fakultetima

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#28 Post Postao/la ra-ja »

EdeLa67_ je napisao/la:
ALULA_BOREALIS je napisao/la:Intelegencija se stvara interesovanjem i radom,a ne fakultetima
Bogami covjek kada zavrshi fakultet drugacije je nego neko ko nije zavrshio.. To se vidi odmah po prici, po ponashanju.. :-k Nije sve u fakultetu, naravno, ali ja mislim da je ipak puno...

Sto se tice licnog misljenja mislim da ste obadvoje u pravu.........

Fakultet je vazan kod odabira, prosirenja i usmjeravanja ka tvom zanimanju....iako teorija i praksa nemaju bas skoro nikakve veze . :-k

A inteligencija je po mom misljenju dobijene po samom rodjenju..
takvi ljudi imaju siroko interesovanje...i zato brzo i lako upijaju i prosiruju sva znanja oko sebe iz zivota...... :-k
Jer da nije tako.......kako se radja cudo od djeteta?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#29 Post Postao/la mrki62 »

EdeLa67_ je napisao/la:
ALULA_BOREALIS je napisao/la:Intelegencija se stvara interesovanjem i radom,a ne fakultetima
Bogami covjek kada zavrshi fakultet drugacije je nego neko ko nije zavrshio.. To se vidi odmah po prici, po ponashanju.. :-k Nije sve u fakultetu, naravno, ali ja mislim da je ipak puno...
Stvar je veoma jednostavna - tad ti se digne ,........................









samopouzdanje ,.......... ima¹ izoblikovano ono svoje JA :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori