Kako pisati na forumu?

Vasi prijedlozi i pitanja u vezi bol-chat foruma
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Kako pisati na forumu?

#151 Post Postao/la vornevljev »

e baš ste se Zakačili vala za prAvoPis,pa i ja bih po nekoj logici trebao pisati ispravno,nekad pišem,a neKad NEĆU namjerno,i ne vidim u čemu je tu problem.

Ne želim nikoga ispravljati,osim kad se vodi rasprava na temu pravopisa,ako nesto bude trebalo objasniti voljan sam pomoći onima koji to žele.
papaya je napisao/la:I jos nesto, da li je istina da Hercegovci najispravnije (gramaticki) pricaju?

Za podlogu književnog srpskog,hrvatskog i bosanskog (nekada srpsko-hrvatskog,hrvatsko-srpskog) jezika uzet je ijekavsko-štokavski dijalekat čija je teritorijalna baza smještena u zapadnu Crnu Goru i istočnu Hercegovinu.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako pisati na forumu?

#153 Post Postao/la badgirl »

e jesam se nacitala , a malo nesto skontala :cry:

ovako ...trazila sam imali gdje objasnjeno kako se postaju slike . sinoc sam htjela da stavim jednu sliku pod sexi muskarci ali nisam uspjela . sve sam postove na ovoj temi procitala i nema nigdje objasnjeno.

nadam se da ce si neko uzeti malo vremena i meni to objasniti ...ono na tanane :mrgreen:
uciteljicu nisam odavno ovdje vidjela zato moilim i druge koji znaju kako to ide da mi objasne ...

hvala unaprijed

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako pisati na forumu?

#154 Post Postao/la mrki62 »

badgirl je napisao/la:e jesam se nacitala , a malo nesto skontala :cry:

ovako ...trazila sam imali gdje objasnjeno kako se postaju slike . sinoc sam htjela da stavim jednu sliku pod sexi muskarci ali nisam uspjela . sve sam postove na ovoj temi procitala i nema nigdje objasnjeno.

nadam se da ce si neko uzeti malo vremena i meni to objasniti ...ono na tanane :mrgreen:
uciteljicu nisam odavno ovdje vidjela zato moilim i druge koji znaju kako to ide da mi objasne ...

hvala unaprijed
Vjerovatno je negdje objašnjeno a ako nije - evo prililike za odgovorne :lol:

slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako pisati na forumu?

#155 Post Postao/la badgirl »

mrki62 je napisao/la:
badgirl je napisao/la:e jesam se nacitala , a malo nesto skontala :cry:

ovako ...trazila sam imali gdje objasnjeno kako se postaju slike . sinoc sam htjela da stavim jednu sliku pod sexi muskarci ali nisam uspjela . sve sam postove na ovoj temi procitala i nema nigdje objasnjeno.

nadam se da ce si neko uzeti malo vremena i meni to objasniti ...ono na tanane :mrgreen:
uciteljicu nisam odavno ovdje vidjela zato moilim i druge koji znaju kako to ide da mi objasne ...

hvala unaprijed
Vjerovatno je negdje objašnjeno a ako nije - evo prililike za odgovorne :lol:

slika


mrki ....jel ti to mene malo zafrkafas ha ??..izgleda malo , ono tatrane :roll:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kako pisati na forumu?

#156 Post Postao/la paparaci »

badgirl je napisao/la:e jesam se nacitala , a malo nesto skontala :cry:

ovako ...trazila sam imali gdje objasnjeno kako se postaju slike . sinoc sam htjela da stavim jednu sliku pod sexi muskarci ali nisam uspjela . sve sam postove na ovoj temi procitala i nema nigdje objasnjeno.

nadam se da ce si neko uzeti malo vremena i meni to objasniti ...ono na tanane :mrgreen:
uciteljicu nisam odavno ovdje vidjela zato moilim i druge koji znaju kako to ide da mi objasne ...

hvala unaprijed

postoje dvije mogucnosti postaviti sliku:

1. koja uvijek uspijeva,jeste, da postavis link slike. tj. ako se slika koja zelis ubaciti nalazi na internetu na nekoj stranici, kliknes na nju desnom tastom misa i kliknes na kopiranje grafickog/slikovnog linka. zatim ga uvrstis ovdje gdje pises post, markiras ga, kliknes na url ovdje gore vise prozora u kojem pises post, potvrdis post i to je to.


2. ako tema to dozvoljava tj. ima tu opciju da ubacis sliku sa svog racunara. ispod polja u kojem pises post nalazi se polje sa nazivom "Naziv datoteke". tu kliknes na "Durchsuchen" i izaberes sliku sa svog racunara i ubacis je. u polju ispod pod nazivom "opaska" imas mogucnost da opises sliku.

nadam se da ce ti pomoci. ako gdje zapne, javi :)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kako pisati na forumu?

#157 Post Postao/la sabinax »

Ovako...nisam odgovorna ali se osjecam duznom da ti odgovorim, znaci ako tema koju otvaras nema opciju "dodavanje attachmenta", mada vidim da ih skoro sve imaju onda cu objasniti i to...
1. ako ima opcija "dodavanje attachmenta" onda jednostavno ides u ono dole di pise "odaberi", kad se to otvori ponudi ti sva mjesta s tvog PC-a i ti odaberes koju hoces i "posalji"...to je gotovo
2. ako nema, onda moras preko nekog linka za postavljanje slika (ja uglavnom idem preko http://imageshack.us/ tu kliknes i otvori ti se di ima "odaberi" isti sistem odaberes s PC-a i ides na "host it", kad on uploaduje otvori ti se jedna druga stranica i tu odaberes link "za forum" i copy pa paste u temu koju hoces..
eto ja to tako radim, nadam se da ces uspijeti, sretno! :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako pisati na forumu?

#158 Post Postao/la badgirl »

evo jedna veeelika cmoka ....mwaaaaaa :mrgreen: :mrgreen:
bas vam hvala idem odma da probam pa se javim opet :D

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kako pisati na forumu?

#159 Post Postao/la Bijesanpuz »

evo dvije slike... pa vidi.. nadam se da ces se snaci...
ako ne.. opet cemo naci drugi nacin :D
Privitak/ci
slika2.JPG
slika1.JPG
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kako pisati na forumu?

#160 Post Postao/la sabinax »

ej Viperu...moze jos nesto
kad hocu nekom pokazati koja je stranica kopiram link, a ono uvjek izbaci http://www.bol-chat.de/page/forum/index/ prije je bilo bolje, odmah te baci na temu koju zelim, ovako se ubi objasnjavajuci ljudima koja tema (pogotovo novima)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kako pisati na forumu?

#161 Post Postao/la im_ex »

sabinaX je napisao/la: prije je bilo bolje, odmah te baci na temu koju zelim, ovako se ubi objasnjavajuci ljudima koja tema (pogotovo novima)

al prije ... ovako ti ostaje da se ubijas :P
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako pisati na forumu?

#163 Post Postao/la badgirl »

ja ih radje necu ni stavljati , glava me zaboli od citanja vec a kamo li da to sve uspijem [icon_chuckel.gif]

nego nesto drugo ...

ja jos uvjek neznam kako se samo jedan dio necijeg posta citira [icon_help.gif]
sramota , al sta cu :oops:
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako pisati na forumu?

#165 Post Postao/la badgirl »

vidovita_dzemila je napisao/la:ma lako je umetanje slika na ovaj način samo trebaš ući u štos.


a citiranje jednog dijela.....
citiraš čitav post pa unutar ona dva quote obrišeš što je viška a ostaviš ono što želiš citirati ali ne smiješ dirati quote na početku i na kraju posta. ako na primjer obrišeš samo ovu srednju zagradu [ pokvarićeš čitav citat i uvijek svoj komentar pišeš ispod
a ne unutar citiranog posta[/quote]


proba [Happy.gif] mislim da bi trebalo uspijeti hvala dzemka
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Odgovori