Sta ce biti sa forumom?

Vasi prijedlozi i pitanja u vezi bol-chat foruma
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Sta ce biti sa forumom?

#46 Post Postao/la Bausstelac »

Viper je napisao/la:LAFF je reklamiro tamo forum od vidovite i nemoze onda takva osoba biti ovde ako tako nesta radi. A taj trud njegov pogledajte kolko postova ima a o administraciji i instaliranju forum to ja uvjek radim taj cojk nema blage veze moro sam ga nauciti da upali kompjuter a kamol nesta vise.
Na svakom forumu ima postova o administraciji.Najvise postova o administraciji ovdje se odnosilo na Vidovitu Dzemilu,otkad nje nema skoro niko i ne kritikuje administraciju.

Sto se tice Laffa,nevjerujem da ovdje ima druge osobe koja ga je vise kritikovala od mene.Vecina mojih kritika su bile sto je neko vrijeme dozvolio Vidovitoj da se ovdje ponasa kao da je ovo njen licni forum.

Viper dali Laff ima blage veze ili nema to nije ni bitno,fakt je da je on osoba koja je ucinila najvise za ovaj Forum,u svakom pogledu :!: Kao i svako od nas i on je naravno imao svoje grijeske,ali sto se tice samog vodzenja foruma,svaka njegova odluka bila dobra ili losa bila je za dobro ovog foruma.

Viper da si bar malo Covjek kao sto nisi,posle tolikih godina mogao si se bar zahvaliti tom laffu,jer kao sto svi znamo ovaj forum je vodi on,a tebe skoro nikada nije ni bilo,ti si uvjek dolazio kao sada dignutog nosa.

Laff zelim ti sve najljepse u Zivotu,Hallali na ispade kao sto smo i mi halalili tvoje.I uvjek imaj na umu kad se sjetis ovog foruma,odlazis odavdje a 90% forumasa su bili zadovoljni tvojim radom,cak i najveci kriticari popot mene [smile.gif] [thumbup.gif]


SELAM


(a ti Mic Sokoli.....hoces da ga kupis ovaj kuca [laugh.gif])
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

libero
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 54
Pridružen/a: 11 Jul 2010 10:00

Re: Sta ce biti sa forumom?

#47 Post Postao/la libero »

bravo baustelac,,,,,neznam sta ti viper imas protiv laffa?sta ans briga jel on znao,il nije upaliti ..valjda se treba znati ko je glavni komadant ovde,a laff se bar nekad pojavljivao na forumu,a ti vala slabo nesto,ako nista drugo neko zna njegove vrline i mane,a o tebi neznamo nista,a koliko si godina ovde,ko da si duh kasper,dodji i ti malo ap se druzi sa rajom

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Sta ce biti sa forumom?

#48 Post Postao/la paparaci »

Viper je napisao/la:LAFF je reklamiro tamo forum od vidovite i nemoze onda takva osoba biti ovde ako tako nesta radi. A taj trud njegov pogledajte kolko postova ima a o administraciji i instaliranju forum to ja uvjek radim taj cojk nema blage veze moro sam ga nauciti da upali kompjuter a kamol nesta vise.
gdje je to laff reklamirao forum, svega ti?!

kako ti imas obraza izjaviti ovakve gluposti?! pa da imas obraza, kao sto ga nemas (sto su svi potvrdili od tvog javljanja sad) zahvalio bi se prvom tom laffu, a i vidovitoj! laff je bio tu za nas kad smo ga trebali, pogotovo za moderaciju kad su neke vaznije stvari u pitanju. sto se tice znanja oko kompjutera - pa decko jesi se to ti naucen rodio?! najzad, to sa njegovom funkcijom nikakve veze nema, a isto tako broj postova. njegov zadatak je bio da vodi racuna o forumu, sto je i cinio!
vidovita je cijeli forum pospremila i uredila, te ga sa mnostvom svojih tema i sa svojoj naravli obogatila(iako je imala nesuglasica i problema sa nekim forumasima)!
to sve ti nisi vidio, jer te "nikad" nije bilo tu, niti te je forum interesovao!
cak nisi nasao za shodno da obavijestis forumase o smjeni laffa kad si to ucinio i doveo nam nekog drugog koji veze nema sa forumom. sta vise, taj tip se na pocetku pojavio par puta i vise ga nije bilo.
a znas doci i napisati drskosti poput ove - fuj! [eusa_wall.gif]
tebi nedostaju osnove kulture i ponasanja! bez obzira sto je ovo tvoj portal, to ti ne daje za pravo da se tako ponasas i da svaki put dodjes uzdignutog nosa do nebesa i sa visine nam se obratis!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sta ce biti sa forumom?

#49 Post Postao/la mrki62 »

Ja ovdje neću ništa kazat, da me neki ne protumače kao i dosada [muzikafo1.gif]
A svakako je situacije nezgodna i kao takva je teško rješiva.
Sam dijelim mišljenje - nije važan broj postova, važno je truditi se i čitati sve postove i odstraniti one uvredljivog sadržaja a to svakako odnosi mnogo vremena.
Osobno sam bio na jednom forumu admin i znam kako je bilo sa praćenjem SVIH postova al vlasnik NIKAD zadovoljan.
Sad sam u ulogi promatrača na mnogim forumima, jer me malo i vid zeza i ne volim toliko biti aktivan na svim temama.
Da skratim ; nije lako biti ni admin , ni moderator - ako imaš gazdu koji ima visoke ciljeve slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Viper
Administrator
Administrator
Postovi: 198
Pridružen/a: 24 Sep 2008 00:16

Re: Sta ce biti sa forumom?

#50 Post Postao/la Viper »

paparaci je napisao/la:
Viper je napisao/la:LAFF je reklamiro tamo forum od vidovite i nemoze onda takva osoba biti ovde ako tako nesta radi. A taj trud njegov pogledajte kolko postova ima a o administraciji i instaliranju forum to ja uvjek radim taj cojk nema blage veze moro sam ga nauciti da upali kompjuter a kamol nesta vise.
gdje je to laff reklamirao forum, svega ti?!

kako ti imas obraza izjaviti ovakve gluposti?! pa da imas obraza, kao sto ga nemas (sto su svi potvrdili od tvog javljanja sad) zahvalio bi se prvom tom laffu, a i vidovitoj! laff je bio tu za nas kad smo ga trebali, pogotovo za moderaciju kad su neke vaznije stvari u pitanju. sto se tice znanja oko kompjutera - pa decko jesi se to ti naucen rodio?! najzad, to sa njegovom funkcijom nikakve veze nema, a isto tako broj postova. njegov zadatak je bio da vodi racuna o forumu, sto je i cinio!
vidovita je cijeli forum pospremila i uredila, te ga sa mnostvom svojih tema i sa svojoj naravli obogatila(iako je imala nesuglasica i problema sa nekim forumasima)!
to sve ti nisi vidio, jer te "nikad" nije bilo tu, niti te je forum interesovao!
cak nisi nasao za shodno da obavijestis forumase o smjeni laffa kad si to ucinio i doveo nam nekog drugog koji veze nema sa forumom. sta vise, taj tip se na pocetku pojavio par puta i vise ga nije bilo.
a znas doci i napisati drskosti poput ove - fuj! [eusa_wall.gif]
tebi nedostaju osnove kulture i ponasanja! bez obzira sto je ovo tvoj portal, to ti ne daje za pravo da se tako ponasas i da svaki put dodjes uzdignutog nosa do nebesa i sa visine nam se obratis!
To ja moram tu biti i svaki post kontrolirati posto sam gazda? Pa zasto sam dao u ruke druge da to ne trebam da radim... ej moj paparaci radi tebe ce forum i biti zatvoren posto nema potrebe da drzim radi takvih ljudi ko sto si ti "ne cjene trud" ovo.
Sta ti mislis ovo se samo izdrzava radi toga sto ti kliknes na reklamu znam ja ko klilka.
Forum je uvjek bio u minusu i uvjek je radi takvih ljudi sto si ti bio i ostace mi "trn u oku"! Sto bi za nesta placo da takvi ljudi ko ti sto absolutno nista ne znaju o brigi i posla oko stranice da imaju nesta da pricaju posto misle da sve znaju... Jel meni ovo treba? hocel biti stranica manje atraktivna ako nema foruma?? NE NECE BITI !!!. Manja obaveza manji trosak samo radi nekolko "forumasa" sam ga drzao. A vidovita nije radi mene otisla nit sam njoj ja nesta uradio pitaj te je vi zasto je otisla... radi LAFF-a kao mnogo vise. Za nju nista i ne kazem i nikad nisam reko ali posto su mi mnogi poslali da ona ih preko privatnih poruka na svoj forum zove. Sta ces na to reci... zao mi je da je na taj nivo pala.
Laff ti je kao administrator zadnje godine 5 do 7 puta prijavjen bio na forum pa ti misli kao gazda foruma jel to dovoljno. Da on je gazda frouma bio ja nisam bio nit cu ikad biti zar vi to nemozete da razumijete da ja absolutno nemam nista sa forum samo instaliram pravim ga itd. Ljudi jeste vi normalni da ja se brinem o svemu znate li vi kolko ovde ima posla jeste pogledali broj clanova?? A jos administracija chat servera. Ovo vam je najveci EX-YU chat.
Cojk je bio administrator zato sto sam ga ja dodao a ne ti!!! A mogu ga i izbrisati i ti tu nista neces moci. Jel se LAFF zafalio sto sam mu dao mogucnost da ovo radi nigdje nisam vidio... Ja nista ne cjenim sta je on uradio smanjio je cak broj forumasa. Sada je manje napravio od foruma. Ovaj komplet forum se moze izbrisati posto nema nikakvog reda.

A za baustelca i te stvari ne trebam nista ni pisati znamo svi kolko je on kulturan i kolko puta je baniran izbrisan registrovan i tak te stvari itd....

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Sta ce biti sa forumom?

#51 Post Postao/la paparaci »

Viper je napisao/la:To ja moram tu biti i svaki post kontrolirati posto sam gazda? Pa zasto sam dao u ruke druge da to ne trebam da radim
niko od tebe nije ni trazio da budes non stop tu ili da kontrolises postove, jer to cine vec moderatori i laff sa njima (tada). sto se pravis lud ili si bas dobro udaren?!
... ej moj paparaci radi tebe ce forum i biti zatvoren posto nema potrebe da drzim radi takvih ljudi ko sto si ti "ne cjene trud" ovo.
:lol:

ponasas se kao dijete. tvoj jedini trud oko foruma je bio kad si promjenio izgled stranice i presao na novi server, pa si pitao sta nam je vazno da na novoj stranici bude zadrzano.
Sta ti mislis ovo se samo izdrzava radi toga sto ti kliknes na reklamu znam ja ko klilka.
jasno je meni da to nista nije besplatno. ja sam se naklikao reklama dovoljno, za tvoju informaciju! ne klikam vec odavno, jer ti jos nisi nasao za shodno da nas obavijestis i izvjestis o tome koliko nase klikanje doprinosi i da se zahvalis!!
kad si pravio ovaj portal, pravio si ga radi svog cejifa, ne radi tudjeg. prema tome budi covjek, pa plati ceh - a nemoj kao klosar neki prositi!!
ubijedjen sam da su forumasi svojim klikovima na reklame djelimicno, ako ne i potpuno pokrili troskove foruma. najzad, par forumasa je prije godinu, dvije platilo ukupan iznos za cijelu godinu hostanja foruma na tom serveru! a ti si na to sve opet ispod chat-pendzera stavio obavijest o donaciji za forum, sto i dan danas stoji! eto koliko si pogan!!
Forum je uvjek bio u minusu i uvjek je radi takvih ljudi sto si ti bio i ostace mi "trn u oku"!
a kakav sam to ja? sta ti znas o meni? glupsonu, ja sam dovoljno pridonio za forum - kako postovima, klikovima na reklamu, tako i reklamiranjem foruma na svom profilu,....

Jel se LAFF zafalio sto sam mu dao mogucnost da ovo radi nigdje nisam vidio
sta se on tebi ima zahvaljivati javno. to je bio dogovor izmedju tebe i njega, a ti si imao svoju korist od toga. jer je dobar forum, kao sto je ovaj, jedan veliki plus za svaki portal i magnet za mnoge.
Ja nista ne cjenim sta je on uradio smanjio je cak broj forumasa. Sada je manje napravio od foruma. Ovaj komplet forum se moze izbrisati posto nema nikakvog reda.
pa kako ces cijeniti, kad pojma nemas sta se zbivalo ovdje. i kako ces se zahvaliti, kad u tebi ljudskosti nema!
laff je decko organizovao nekoliko sastanak sa forumasima, sto je ucvrstilo i prosirilo druzenje i prijateljstva forumasa! a ti i dalje laprdaj! [wink.gif]

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Sta ce biti sa forumom?

#52 Post Postao/la Bausstelac »

Viper je napisao/la:
A za baustelca i te stvari ne trebam nista ni pisati znamo svi kolko je on kulturan i kolko puta je baniran izbrisan registrovan i tak te stvari itd....

Najmanje 20 puta,i nijednom nije naveden razlog zasto.Razlog je bio to sto nisam podnosio bivsu moderatoricu,koju nije podnosilo 99% forumasa,tebe nije interesovalo sto je ta osoba otjerala najmanje 10 aktivnih forumasa,pa se i za to na kraju pobrinuo LAFF,jer je primjetio da su zbog nje osli forumasi koji su bili godinama tu,a dobro se sjecam ti si me isto banirao bez ikakvog razloga,nego ona ti je rekla da me "moras" banirati pa si ti morao to uciniti [smile.gif]

I na kraj krajeva ako ti trebaju pare za Forum,nemoj to naokolo prebacivati pricu,nego reci to ovdje glasno i jasno mozda se neko nadze pa plati,kao sto su prosli put platili.

I kad pricas nemoj se ponasati kao veliki"GAZDA",jer u stvarnosti ti i nisi vise GAZADA,jer vec godinu dana ne placas ti Forum nego par forumasa.
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

libero
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 54
Pridružen/a: 11 Jul 2010 10:00

Re: Sta ce biti sa forumom?

#53 Post Postao/la libero »

pare za forum,kao sto su prosli put platili,ne platili,vec PLATILAAAAA,a zna se ko!!!!

Avatar
Viper
Administrator
Administrator
Postovi: 198
Pridružen/a: 24 Sep 2008 00:16

Re: Sta ce biti sa forumom?

#54 Post Postao/la Viper »

niko od tebe nije ni trazio da budes non stop tu ili da kontrolises postove, jer to cine vec moderatori i laff sa njima (tada). sto se pravis lud ili si bas dobro udaren?!
To ti corav ili nisi svjestan sta citas idi gledaj malo post kako jedan pise sto viper ne dolazis na forum i ne brines se o nama... Uvjek je to bilo cim nesta napisem eh ti viper nikad nisi doso ni da se brines o ovome pogledaj tri posta gore. Posto nisi sam svjestan da to vidis evo kopiram ti.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Viper da si bar malo Covjek kao sto nisi,...............,a tebe skoro nikada nije ni bilo,ti si uvjek dolazio kao sada dignutog nosa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
valjda se treba znati ko je glavni komadant ovde,a laff se bar nekad pojavljivao na forumu,a ti vala slabo nesto,
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bravo baustelac,,,,,neznam sta ti viper imas protiv laffa?sta ans briga jel on znao,il nije upaliti ..valjda se treba znati ko je glavni komadant ovde,a laff se bar nekad pojavljivao na forumu,a ti vala slabo nesto,ako nista drugo neko zna njegove vrline i mane,a o tebi neznamo nista,a koliko si godina ovde,ko da si duh kasper,dodji i ti malo ap se druzi sa rajom
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



ponasas se kao dijete. tvoj jedini trud oko foruma je bio kad si promjenio izgled stranice i presao na novi server, pa si pitao sta nam je vazno da na novoj stranici bude zadrzano.
Jel ti mislis version update se sami radi pogledaj malo koja je verzija to treba se svaki mjesec aktulisirati. Ti stvarno mislis da forum postoji godinu dana. Forum je prenesen sa phpnuke phpbb2 na phbb3 verziju sa svim korisnicima i postovima da vi mozete ostati ovde. To je me trajalo mjesec dana dok sam uspio to da prebacim i da se dogovrim sa administratorim serverima lakse bi bilo novi forum staviti ali nisam to uradio nego sam ostavio ali naravno to tebi nije svjesno posto neznas a kada neznas onda me zanima sto pises onda da znas.
Kao drugo ja sam ovaj forum napravio i piso i odgovaro kada ti nisi ovde ni bio i onda sam predo posto mi je previse bilo gledaj datum mojih postova i kada je to bilo.
jasno je meni da to nista nije besplatno. ja sam se naklikao reklama dovoljno, za tvoju informaciju! ne klikam vec odavno, jer ti jos nisi nasao za shodno da nas obavijestis i izvjestis o tome koliko nase klikanje doprinosi i da se zahvalis!!
kad si pravio ovaj portal, pravio si ga radi svog cejifa, ne radi tudjeg. prema tome budi covjek, pa plati ceh - a nemoj kao klosar neki prositi!!
ubijedjen sam da su forumasi svojim klikovima na reklame djelimicno, ako ne i potpuno pokrili troskove foruma. najzad, par forumasa je prije godinu, dvije platilo ukupan iznos za cijelu godinu hostanja foruma na tom serveru! a ti si na to sve opet ispod chat-pendzera stavio obavijest o donaciji za forum, sto i dan danas stoji! eto koliko si pogan!!
Jel se jedna stranica zahfaluje sto neko klikne na reklamu jel dobijas od google svaki dan zahfalu sto koristis tamo da trazis nesta??? Jel ovo humantarna organizacija caritas??
Kad sam pravio ovaj portal pravio sam da bosanci imaju mogucnost da pricaju sa svojima u dijaspori to je prije 12 godina bilo.
Ako si ti ubjedjen da forumasi mogu odrzavati svojim klikovima ovaj forum onda nebi ti dao da racunas 2+2.
Uzmes tih 10 forumasa sto svaki dan dolaze puta 0,02 Centa za klik na google reklamu i dobijes oko 20 Centa sto forumasi zarade a trosak je 2 Eura svaki dan za Forum.
Zasto su platili posto sam reko necu vise da gubim vi ste htjeli ja nisam htio i eto prije 2 Godine ste uplatili 100 eura i mislis to ce pokriti trosak za 12 godina. Ja sam ostavio donaciju ako bi neko htio da uplati. Znaci ostale stranice sto imaju isto donaciju su pokvareni??? Znaci nemas nivo kulture da nemozes pisati bez uvreda? Jesam ja tebe uvredio?
a kakav sam to ja? sta ti znas o meni? glupsonu, ja sam dovoljno pridonio za forum - kako postovima, klikovima na reklamu, tako i reklamiranjem foruma na svom profilu,....
Kao sto si gore napiso nisi ni radio to vise, jesam vam forum diro nisam.... ostavio sam ga i ako je financijelno gubitak. Pa sto vrijedjas druge ako ti nesta ne pase nemozes da pises normalno. To samo forumasi mogu praviti probleme o komentarima na vijestima i tako dalje i onda banujes i onda se registruju i namjerno jos vise vrijedaju narod.

sta se on tebi ima zahvaljivati javno. to je bio dogovor izmedju tebe i njega, a ti si imao svoju korist od toga. jer je dobar forum, kao sto je ovaj, jedan veliki plus za svaki portal i magnet za mnoge.
Cojce jel ti jos nisi shvatio da ova stranica se radi chata ima veliku posjeti neki su ovde 2 godine a neznaju za forum. Posto nece, nemogu njima reci morate posjetiti forum.

Statistika kljucnih rijeci za stranicu.
bolchat 22594 37.8 %
bol chat 5958 29.9 %
bolchat ulaz 1 2008 13.3 %
bosna chat 1641 12.7 %
bol-chat 1448 2.4 %
chat.bosna 1166 1.9 %
bol-chat.de 967 1.6 %
chat 828 1.3 %
bosanski chat 699 1.1 %

Kao sto se vidi nepise nigdje forum ...
Navece oko 20-22 h ima na stranici oko 240 Korisnika oko 190 se nalaze na chatu 48 chataju na flashchatu. A 2 su na forumu i ti meni opet pricas da je tako atraktivno ovo.
pa kako ces cijeniti, kad pojma nemas sta se zbivalo ovdje. i kako ces se zahvaliti, kad u tebi ljudskosti nema!
laff je decko organizovao nekoliko sastanak sa forumasima, sto je ucvrstilo i prosirilo druzenje i prijateljstva forumasa! a ti i dalje laprdaj!
Sam gore pises da ja sada ne trebam gledati sta se desava ovde a sad opet kao navedni razlog je to sto ja nemam blage veze sta se ovde desava.
Ako neko stavi forum ne znaci da se mora tu prijateljstvo stvoriti. Imali ste sve mogucnost. Sto svaki dan vise i vise korisnika ima na stranice sve manje i manje na forumu a ja ga nisam vodio. Jeste htjeli chatbox ... dobili ste
jeste htjeli smajlice dobili ste
jeste htjeli youtube videos da se otvoaraju u novom prozoru dobili ste.
I mnogo vise stvarih...

Ti kada odgovaras ti odgovaras samo na jedan red a ne na sve sto sam napiso, sa tim ne trebam vise odgovarati nikome nit opravdavati a sta cu ja sada od foruma uraditi vidicu jos. U glavnom ima dosta Laff-ova sto mi pisu na PP da hoce da vode forum.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Sta ce biti sa forumom?

#55 Post Postao/la andro »

Viper je napisao/la:
U glavnom ima dosta Laff-ova sto mi pisu na PP da hoce da vode forum.
Citajuci sve vezano za ocuvanje ili odrzanje ovog foruma dosao sam a znam to vec i odavno da je neko svjesno rusio ovaj forum sto mi potvrdjuje i ovaj gore citat. Odavno su se ovde napravili nekakvi klanovi mada ne krivim vecinu njih jer su nesvjesno usli u ta vrzina kola a sve zbog ciljanih interesa pojedinaca.Ako bih sada pojedinacno sudio pocevsi od sebe pa nadalje administratore, globalne moderatore, moderatore, , V.I.P moderaciju,kao i pojedinacno svakog forumasa samo bih mogao doci do zakljucka da smo svi podjednako krivi zbog ovakvog stanja na forumu ali ne radi se ovde samo oovom forumu treba uzeti u obzir da su svi forumi u velikoj stagnaciji pojavom facebooka odnosno pomamom za istim. Osvrnucu se na Laffa i njegov rad ovde mada i nisam kompetentan da ocjenjujem nekoga pojedinacno ali s obzirom da sticajem okolnosti neke momente znam bicu slobodan da iznesem prije svoj licni stav vezano za doticnog. Ne bih se slozio sa konstatacijom da isti nije ovde dolazio , mozda u zadnje vrijeme rijedje ali to ne znaci da i indirektno nije davao moderaciji i vip instrukcije sto je po meni i logicno jer zasto smo mi tu ako ce on obavljati i" fizicki " rad ovde na forumu a to se isto odnosi i na tebe Viperu jer ako je i bio neki problem to ste vas dvojica trebali rijesiti tj. ti si mu trebao to prezentovati ili obrnuto on tebi . Mislim da je bilo nekorektno a mi to u prvom momentu nismo mogli ni znati kada je postavljen betahafiz a o istom ( hajde sto nismo mi ) upoznat i Laff a da ne pricamo o momentu kada je isti iskljucen tj. izbrisan mu profil. Mislim a i znam da je isti puno doprinjeo ovom forumu da ne citiram gornje postove . N kritikujem ja ni tebe Viperu jer znam da je punoobaveza i da nije sav tvoj posao ovde na forumu vec samo ukazujem na cinjenicu ponavljam se da ste to trebali rjesiti na nacin da mi ovde na forumu ne ispastamo zbog svega . Spomenucu i finansiranje foruma i stava sam da i ako je postojao problem da si nas trebao izvjestiti ako ne javno na forumu vec na vip i moderatorskoj stranici pa da i to pokusamo rijesiti ako je moguce . Osvrnuo bih se ovde i na vidovitu i mislim da je ona dobro ako ne i odlicno obavljala svoj posao ali jednostavno nije dozvoljavala da se vrsi pritisak na nju sto je po meni i logicno jer to isto ne bih ni ja dopustio . A ako je i poslije odlaska sa foruma i vrsila reklamu ( ne opravdavam to) ali hajde budimo realni i recimo koliko samo takvih reklama svi dobijemo i ne prijavljujemo ih ali ne mnogi su potrcali jer je ne vole da je prijave a ti isti nisu prijavljivali kud i kamo gore stvari koje su se spamovale na bolu ili opcenito na netu , da ih ne nabrajam pojedinacno ali zar sirenje nacionalizma ili pedofilije nije ogavnije i gnusnije od reklame nekakvog foruma . Kokliko je njih prijavilo te ostale spamove ili bolesnike ?
Mogao bih ovde da pisem jos satima o ovom forumu ali jednostavno umoran sam od svega , provodio sam sate i sate tu , iskreno ponekada sam samo bio prisutan kao pritajeni strazar i uvjerio sam se da je sve uredu dok nekoga ne dirnes ili mu ne obrises neki post a da ne pricam o banu e onda si pecen jer ce da protiv tebe pokrene cijelu vojsku . Imao bih ovde da pisem o puno toga o raznim duplim nickovima o zajednickim i naizmjenicnim ulascima ovde na forumu i nemjernog" izazivanja ratnog stanje " na pojedinim temam . I pitamo se Sta ce biti sa forumom?
Pa eto Viperu reci nam konacno sta ce biti da se ne patimo vise . E i da ti kazem i ja licno dobijem puno pitanja na pp ali sta da kazem ljudima ili odgovorim , a evo i ovde javno da kazem da sam samo onako obojen i pisemi moderator a oduzete su mi sve opcije bez ikakvog objasnjenja . Ako sam nesto pogrijesio volio bih da znam da mi se objasni sta sam pogrijesio i zasto . Ja prihvatam svaku kritiku i odgovornost. Mada vise i ne znam da li je sve to i bitno . Ocigledno je nastupio totalni raspad .
slika
slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Sta ce biti sa forumom?

#56 Post Postao/la Bausstelac »

betahafiz moderator?,jel to onaj betahafiz za chata?.....nemam nista protiv tog momka,ali taj momak nema pojma sta je forum i nemoze ga voditi,zbog njega je propao drugi forum bolchat.org.

To sto si ti postavio nekog decurliju kojeg ovdje niko nezna za moderatora Vipere,to govori o tebi,nisi morao da se konsultiras sa svim forumasima,ali mogao si i "morao" sa trenutnom administracijom andro,nella itd.

Razmisli malo,ovdje ima forumasa koji dolaze godinama,tj odkad ovaj forum postoji,i sta se desava,odjednom neko postavlja za moderatora momka ko je puno mladjiji nego vecina forumasa ovdje,i kojeg niko nezna.Kao sto sam rekao taj momak nemoze da vodi forum,narocito ne ovaj,gdje ima dosta ozbiljnih tema,a on je "zelen" i skroz neupucen u takve teme.

Ti mozes da radis sta hoces,i da pises sta hoces,ali dosada vidim nema niti jednog forumasa koji te podrzava !!!!!
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

vidovita
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 17 Nov 2010 19:15

Re: Sta ce biti sa forumom?

#57 Post Postao/la vidovita »

Pozdrav bol-ovci

Evo da i ja napišem nešto viperu, a i ostalima

Laff nije reklamisao moj forum... to je apsurdno

Evo kako je bilo.

Kad sam ja došla na ovaj forum to mi je bio prvi i zavoljela sam ga nekako. Ispočetka, 2007 i 2008 godine Laff je bio ok administrator, mada je nekada bio i previše tolerantan a sve u cilju da se što više piše na forumu i da se podižu tenzije. Npr svi smo ga molili da banuje dževada baliju i barabu-it četnika (teške riječi ali onu su to zaista bili) ali on je to uradio tek kad je sve otišlo k vragu. A oni su samo primjer. Al haj, ok, on je mislio da će tako pridonijeti forumu i to je u redu. Ali nažalost to je bio mamac za razne budale.

Znači laff je na početku bio ok i bio je dosta aktivan, te je potencirao upoznavanja forumaša. Predložio nam je da se svi nađemo na vrelu bosne a da će piće, pečenje i sve što se pojede i popije on lično platiti. Ispočetka su se mnogi prijavili, ali su počeli odustajati jedan po jedan i na kraju ih se sastalo čini mi se šestero ali on je održao obećanje i platio sve što je trebalo platiti što bi malo koji admin učinio. Također, mene nikad nije sramotio na forumu niti me je javno kritikovao.

Hoću da kažem da bi neko bio dobar admin ne mora biti ekspert u informatici. Bitniji je njegov odnos prema forumašima. Ne kažem da je on bio savršen ali bio je ok

I šta je onda pošlo naopako ne znam. On je počeo dolaziti na forum jednom u deset dana a ja sam bila JEDINI moderator. Sve sam morala sama...od foruma pa do postavljanja vijesti na početnoj te upućivanja forumaša kako da pišu po forumu. I onda naravno, bila je ta grupa ljudi predvođena baušTELETOM i gospođom Piramidom koji su me mrzili iz dna duše. Ona od prvog dana....bunila se laffu što me uzeo za moderatora a nije nju i to mi nikad nije oprostila te je u sve to uvlačila i druge. A baušTELE ..... pa o njemu nemam šta da kažem...psovao nam je mater taj veliki musliman. Čak mi je rekao da njemu neće jedna žena govoriti šta da radi. A sad kad je laff „skinut“ kad je KAO kažnjen sad odjednom baušTELE njega brani..

Znači, počele su kružiti te priče, te ja arogantna, te ja gledam s visoka i vjerovatno su i laffu slali pp-ove sa pritužbama na mene. Laff se također na neki način okrenuo od mene a ja sam ga prestala cijeniti iz razloga što nije bio tu i što je sve svalio na mene.

On je jednostavno trebao napisati vidovita i ostali ja nemam vremena za forum nemojte mi zamjeriti, hvala vama što se brinete i sl al on bi svako 10 dana došao na forum i predlagao neke drastične promjene i kritikovao mene i nellu kako je forum pun offa a nije istina. Kap koja je prelila čašu je bilo kad je rekao da treba mijenjati VIP-ovce. Ja sam se naljutila i rekla da više neću biti moderator. Nije meni niko bio kriv, ja sam sama odlučila da odem jer sam se osjećala kao da me iskorištavaju a da me pri tome i gaze. Preko 200 tema sam otvorila na forumu, stavljala sama svaki dan vijesti, čistila forum, čak sam pomagala viperu oko prevoda kad smo prelazili na novi forum i borila se s par budala koji su visili na temi Kritike i prijedlozi a šta sam zato dobila? Ja sam to radila jer sam voljela forum, jer mi je bio prvi ali sam rekla sebi što ti treba to sve. Gubiš svoje vrijeme uzalud.

I onda sam napravila svoj forum i pozvala forumaše sa bol-a preko pp a ne javno na forumu i rekla sam im da uz bol-chat mogu dolaziti i na moj ako hoće. Znači ja sam samo zvala ljude s foruma koje znam i koji su mi ok a nisam nikog s početne stranice.
Laff je napisao tada neka zove, mnogi su pokušavali napraviti svoj forum ali nisu uspjeli. Neka pokupi svoju bagru s foruma. I to je jedina njegova greška bila. Trebao me banovati kao administrator.

Ne znam jesi li ti njega skinuo s pozicije admina zbog ovoga što je bilo sa mnom ili ne. Ali ako jesi nisi trebao. Jednom si i meni skinuo status na 2 mjeseca kad je dotična persona zvala forumaše na forum o piramidama i mislim da to nije bilo ok al hajd.....

Problem je u tome što tebe ne zanima druženje već te zanimaju pare. Ti nemaš koristi od foruma i zato hoćeš da ga ugasiš. Ja sam recimo htjela da se družim i zato sam napravila forum koji je plaćen 145 dolara ali to nisu forumaši platili. Nemam još ni reklame na forumu. Nemam ni opciju doniranja para. A i ako ih bude i ako kojim slučajem budemo imali višak para to neću ja uzeti već ću uložiti u poboljšanje foruma. A za baušTELE koji kaže da su ljudi odlazili s foruma zbog mene neka onako nasumično tj slučajno odabere 1,3,5,10 forumaša na mom forumu i neka ih upita šta misle o meni kao adminu i osobi jaaako bi se iznenadio. Ja na forumu na temi žalbe i sugestije nemam NIJEDNU JEDINU žalbu. Samo pohvale i par sugestija. Konačno sam odahnula dušom i forum mi je ono što bi po pravilu trebao biti---mjesto za zabavu. A ovaj forum je bio sve samo ne to. Bila sam pod velikim pritiskom pa sam, priznajem, i bez potrebe par puta ulazila u rasprave. I griješila sam ponekad. ali kad je ovdje uvijek bila ta grupa ljudi koji su se trudili svim silama da me skinu sa mjesta moderatora. Znate ono kao kad u vreći jabuka imaš jednu trulu..s vremenom trunu i ostale. To je bio ovaj forum (čast izuzecima). I eto sad kad me nema na forumu zašto forum nije procvjetao? Zašto se nisu vratili oni koji su tobože otišli zbog mene. Za 8 mjeseci od kako mene nema forum je propao. Ne kažem da je propao što sam ja otišla ali šta je sa onim izjavama da sam ja ta koja je tjerala ljude odavde. Čula sam da je gospođa Piramida pričala kako je bol propao jer su otišli forumaši na moj forum...pa zašto su otišli na moj forum ako su me kako kaže ovaj dvojac svi ovdje mrzili? Malo sebe preispitajte, vi poznavaoci vjere i politike zašto se raspao forum



Savjet za vipera

Ako si još u nedoumici da li da ostaviš forum ili ga ukineš moj savjet ti je sljedeći....

Forum ima jako puno tema i postova i bilo bi šteta da propadne. Ako se tebi već ne bude na forumu i ako ne želiš biti u gubitku zbog njega uzmi dva nova administrator. Pretpostavljam da ga ne možeš prodati jer je povezan sa početnom stranicom ali uzmeš dva admina-jedan koji se razumije u te stvari i koji te neće pitati kako se radi ovo a kako ono. I drugi bi bio andro jer dobro poznaje forum i dobro je radio svoj posao

ON JE JEDINI KOJI JE POSTAO MODERATOR NAKON ŠTO SAM JA OTIŠLA i nema ama baš nikakve veze sa mnom. Ako si kaznio laffa i nelu njega nisi trebao

Eto tolko

A sad me banuj da se ne vraćam ali mi ne briši post

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Sta ce biti sa forumom?

#58 Post Postao/la paparaci »

viper,

lijepo sam ti odgovorio na sve sto si napisao i nista izbjegavao nisam. to sto ti ne shvatas ili ne zelis da shvatis, to je druga stvar. pravis poredjenja koja veze nemaju!

znaci sve to si, opet podvlacim, napravio zbog sebe (koliko i zbog drugih), jer te to ispunjava i pricinjava ti zadovoljstvo - inace to ne bi radio!!
nemam ja problem sa donacijom, nego sa tvojim nacinom obracanja - razumijes?
taman, da si mi "iz oka kanuo" - rekao bih ti to sto sam ti vec rekao i obratio bih ti se tako kako sam ti se obratio!

a sto se tice foruma, radi sta hoces! zaboli me. ionako se raspao. to vise nije to odavno. iako mi je zao, iskreno! zaista mi je bio drag i bilo mi je jako lijepo ovdje, to ne mogu i ne zelim poreci!

u slucaju da ga bez najave ugasis - hvala "svim" forumasima (muskim i zenskim [Happy.gif] ) na lijepom druzenjui sve najbolje za ubuduce!! [evojele9.gif] [icon_flower.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sta ce biti sa forumom?

#59 Post Postao/la mrki62 »

Kako se neki nisko spuštaju ,....... na najprimitivniji način !!!!!!
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Sta ce biti sa forumom?

#60 Post Postao/la paparaci »

Bausstelac je napisao/la:"ti si se Zlatnom Liljanu SKIDALA NA MSN i to si sama i priznala".
to nije istina Baustelac! "samo" su se culi preko msn-a, a ne gledali.
Ovaj forum si itekako ti upropastila,i ziva je istina da si bas ti otjerala najaktivnije forumase ,predugo su te ostavili da radis sta hoces
ovo takodjer nije istina da je ona upropastila forum - naprotiv forum je propao izmedju ostalog njenim odlaskom! hajd ziv bio obrazlozi zbog cega su to oni zbog nje otisli? da se nije na nekom od njih izivljavala? da im nije mozda svaki post cenzurisala?
tu,nabrojao sam ti jednom i nabrojacu ti jos jednom( mada nemogu sve dojednog) ko je sve zbog tebe osao,odtada neki ponekad udzu a vecina nikako i neulazi........... Bjesni Puz,I AM EX,ekranka,papaya,kajs,bebana,sabinax,zlatni liljan,bina


Bjesni Puz je bio prvo Tourniquet i kao takav je otisao sa foruma, oprostio se od sviju. ne sjecam se vise zbog cega, ali sigurno najmanje zbog dzemile. da bi nakon nekog vremena opet se vratio kao bjesni puz.

za ekranku vazi isto. takodjer je otisla, pa se vratila i na kraju opet nestala.

papaya takodjer.

kajs je povremeno tu. na samom pocetku je bio vise aktivan koliko znam, ali vec dugo vremena samo ponekad navrati. on je cak u jednom svom postu rekao kako rado potajno cita dzemiline postove - sto ti on moze licno potvrditi!

sabinax je i sama bila moderator i imala dosta gresaka i nesuglasica sa forumasima. jako je aktivna bila u svoje vrijeme, pa se povukla. kasnije se opet kratko javila.

bebana - sta covjek da kaze. ja sam bio sa njom zaista dobar i ona se odjednom jako promjenila bez ikakvog razloga. tako isto je bilo sa dzemilom. a pomagala joj je kad je mogla i sto je mogla.

zlatni ljiljan - zna se zbog cega. to je bolestan um. pokusao je ucjeniti s tim sto su uradili na msn-u, a ona to nije dozvolila i sama je otvorila temu i iznijela to sto se zbilo. a ljiljan je takodjer i laffu i papayi prijetio i stavljao slike njihove na jednoj stranici, itd.

ja ne tvrdim da ona nije bila razlog za pojedine forumase sto su otisli, sto i nije nista cudno, jer je nemoguce svima ugoditi! ali sigurno nije bila razlog, niti jeste sada, da se forum raspao.

dovoljno sam dugo tu prateci sva zbivanja da bih ovo rekao.

Zaključano