Da li je ljubav slijepa

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bjezba
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 60
Pridružen/a: 30 Sep 2000 02:00
Lokacija: Norway

Da li je ljubav slijepa

#1 Post Postao/la Bjezba »

kazu da je ljubav slijepa , ali nikako ne kontam sta pod tim podrazumjevaju.
Pomozite mi da shvatim :naughty:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#2 Post Postao/la mala-plava21 »

Po mom misljenju ti je to ovako: zaljubis se u nekoga ocarana si tom osobom, ne vidis mane jednostavno ti je divan i sta god napravi savrseno, a kada se odljubis shvatis da cak ni prijatelji ne mozete biti i pitas se sto si voljela na toj osobi.

Ja to tako dozivljavam nadam se da sam ti pomogla. :welle:

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#3 Post Postao/la Alma_sa »

..da u pravu si, sla¾em se s tobom...evo vam jedna prièa koja o tome svemu i govori, ja sam je davno na¹la i proèitala, vjerujem da je i veæina od vas, a ko nije neka u¾iva...traganje za ljubavlju...

..."Jednom davno svi ljudski osjeæaji i mane na¹li su se na jednom skrivenom mjestu na zemlji. Kada je DOSADA zjevnula po treæi put, LUDOST je uvijek tako luda uzviknula: "Hajde da igramo ¾mire." INTRIGA je podigla desnu obrvu, a RADOZNALOST je, nemogav¹i da odoli, zapitala: "®mire? Kakva je to igra?". "To je jedna igra," poèe da obja¹njava LUDOST, "u kojoj ja pokrijem oèi i brojim do milion dok se svi ne sakrijete. Kada zavr¹im sa brojanjem polazim u traganje i koga ne pronaðem to je pobjednik. ENTUZIJAZAM je zaplesao, a slijedila ga je EUFORIJA. SREÆA je toliko skakala da je to nagovorilo SUMNJU i APATIJU, koju nikada ni¹ta nije interesovalo da se pridru¾e igri. Ali nisu svi ¾eljeli da se igraju. ISTINA je bila protiv skrivanja, a za¹to bi se i skrivala? Ionako je na kraju uvijek svi pronaðu. PONOS je mislio da je to glupa ideja, iako ga je zapravo muèilo ¹to on nije bio taj koji se sjetio da predlo¾i igru. OPREZ nije htio da rizikuje. "1, 2, 3...", poèela je da broji LUDOST.
Prva se sakrila LJENOST, koja se kao i uvijek samo bacila iza prvog kamena na putu. VJERA se popela na nebo, ZAVIST se sakrila za sijenku, USPIJEH se muèeæi popeo na vrh najveæeg brda. VELIKODU©NOST nikako nije mogla da se odluèi gdje da se sakrije jer joj se svako mjesto èinilo savr¹enim za jednog od njenih prijatelja. LJEPOTA je uskoèila u kristalno jezero, a KRASOTA je na¹la svoje mjesto u letu leptira, SLOBODA u dahu vjetra. LA® se sakrila na dno okeana (la¾e, sakrila se na kraju duge), a PO®UDA i STRAST u krater vulkana. ZABORAV je zaboravio da se sakrije, ali to nije ni va¾no. Kada je LUDOST brojala 999999 LJUBAV jo¹ uvijek nije prona¹la skrovi¹te, jer je svako mjesto bilo zauzeto. Ugledav¹i ru¾iænjak uskoèila je pokriv¹i se prekrasnim pupoljcima.
"Milion!", vikala je LUDOST, i poèela svoje traganje.
Prvu je prona¹la LJENOST iza obli¾njeg kamena. Ubrzo je zaèula VJERU kako prièa sa Bogom na nebu, a STRAST i PO®UDA su iskoèile iz kratera od straha. Sluèajno je prona¹la ZAVIST i naravno USPIJEH, a SEBIÈNOST nije trebalo ni tra¾iti, sama je izletjela iz svog skrovi¹ta koje je bilo pèelinja ko¹nica. Od tolikog traganja LUDOST je o¾ednila, i tako je u kristalnom jezeru prona¹la LJEPOTU. Sa SUMNJOM joj je bilo najlak¹e, ona nije ni mogla da se odluèi za skrovi¹te pa je sjedila iza obli¾njeg drveta. Tako je LUDOST malo po malo prona¹la sve. TALENAT u zlatnom klasju ¾ita, TJESKOBU u izgorjeloj travi, LA® na kraju duge (la¾e, bila je na dnu okeana), a ZABORAV je zaboravio da su se uop¹te i igrali.
Samo LJUBAV nigdje nije mogla da pronaðe. LUDOST je pretra¾ila svaki grm, svaki vrh planine, i kad je veæ bila bijesna ugledala je ru¾iænjak. U¹av¹i u ru¾iænjak uzela je suhu granu i od bijesa i iznemoglosti poèela da udara po prekrasnim pupoljcima. Odjednom se iz ru¾iænjaka zaèuo bolan krik. Ru¾ino trnje je izgrebalo je oèi LJUBAVI i oslijepilo je.
LUDOST nije znala ¹ta da uèini i kako da ispravi ono ¹to je uèinila. Plakala je i molila za opro¹taj. Na kraju je odluèila zauvijek da ostane uz LJUBAV i poma¾e joj.

Od tada LJUBAV je slijepa i LUDOST je uvijek prati."...

Avatar
mela0660
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 11 Jan 2007 02:00
Lokacija: BiH
Kontakt:

#4 Post Postao/la mela0660 »

Naravno da je ljubav slijepa...sjeti se samo svoje "jedne od zaljubljenosti",sjeti se kakvim ocima si ga/je gledala/o,znas ono kako kazu zaljubljeni "da ti ga je vidjeti mojim ocima"...glupost ali svima nam se to desi...Boze moj nema nam druge...

Avatar
nbeciro6
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 32
Pridružen/a: 29 Okt 2006 02:00
Lokacija: Croatia
Kontakt:

DALI JE LJUBAV SLKIJEPA

#6 Post Postao/la nbeciro6 »

TE©KO JE NADMA©ITI "ALMU SA " JER JE NJEN KOMENTAR DALEKO NAJBOLJI DO SADA I VJEROVATNO I U BUDUÆE
"LJUBAV JE LIJEPA I SLIJEPA NEZNA ZA BOGA I DRUGA AL LIJEPO ZVUÆI I DU©U OGRIJEVA"

Avatar
Bjezba
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 60
Pridružen/a: 30 Sep 2000 02:00
Lokacija: Norway

#7 Post Postao/la Bjezba »

Vi ovo bas ozbiljno skontali. Ja se salio :wein:

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#8 Post Postao/la Alma_sa »

bjezBa je napisao/la:Vi ovo bas ozbiljno skontali. Ja se salio :wein:
...e neka si nam rekao, ba¹ lijepo s tvoje strane... :naughty:

Avatar
Bjezba
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 60
Pridružen/a: 30 Sep 2000 02:00
Lokacija: Norway

#9 Post Postao/la Bjezba »

Hajde Alma Boga ti , nije smak svijeta
igrajmoooo, pjevajmooooo
:motz: :motz: :motz:

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#10 Post Postao/la Alma_sa »

...pa to i ja ka¾em, samo opu¹teno... :motz:

Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#12 Post Postao/la thug »

Istina ljudi Ljubav je slijepa... Zato je treba voditi... Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izo¹treno culo dodira. :P :biggrin:


Ali eto vi imate neke te price al sta nama bajke mogu reci??? Nego sta mi mislio jel ona slijepa i zbog cega je to slijepa ako jeste ? Ljudi danas su redom stihoklepci pa knjige pa romani al to je opet misljenje pojedine osobe... Kakvo je nase shvatanje toga ????
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#13 Post Postao/la Bebuskaa »

Kratko i jasno..Jeste!!!1..samo nekad nas sprijeci nase zivotne okolnosti u kojima se nadjemo pokusaju spreijeciti ali sve sto se hoce Moze se!!!...brb.. :blush:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#14 Post Postao/la ra-ja »

kad se upoznajemo vlada razum i mozes sam ocijeniti nakon
3 sastanka dali je to dali te privlaci ili ne ,dali je to taj princ ili
princeza. to se odma zna.A ne neko ide u riziko i nastavi dalje
pa kad pukne onda stvarno pukne :-k

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#15 Post Postao/la mrki62 »

Ljubav je slijepa i mi trebamo naæi nekoga , da je slo¾no vodimo :biggrin:
Ljubav je osjeæaj koji osjeæa¹ da æe¹ osjeæati onda kad bude¹ osjeæao/la ono ¹to nikad nisi osjeæao/la. Jednom rijeèju - komplikej¹en :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori