Srodne duse, postoje ili ne...

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#31 Post Postao/la belly_dancer »

ok,ekranka,prihvacam opasku,i mozda jesi u pravu,al realno gledano starija si.. :chuckel:
IM_ex je napisao/la: Pa, vidis, belly, ako cemo ici i u tu krajnost, mislim da pomenuta generacija (baba) moze nam samo na prvi pogled djelovati isprazno a sto, naravno, nije tako.
U biiti je i osjecati srodnu dusu ... uspomene, npr.
Jeste, ne zivi se od uspomena, ali, osobe koje nemaju bogate uspomene su prazne i svrstavam ih u kategoriju koja smatra da ne postoje srodne duse
to sam dala ko primjer da recimo baba nikad nije ni srela ni osjetila svoju srodnu dusu..

a sada dal se moze desit da neko uopce nema srodnu dusu??
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#32 Post Postao/la ra-ja »

Naravno da postoji srodna dusa....

Za mene je po mojim propisima ...idealan muskarac je srodna dusa...
Koja me fizicki i psihicki privlaci......
A to je osoba...koja ima normalna gledista na zivot...i sve u granicama normalnog.....

E a sta je normalno....Da me voli...da bude moj najveci prijatelj....da u svakom momentu imam saradnika ...po bilo kojoj temi....i da bude spoticaj ka uspjehu.... :-k
Jer isto ja to dajem od sebe.....

:)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#33 Post Postao/la im_ex »

belly_dancer je napisao/la:
a sada dal se moze desit da neko uopce nema srodnu dusu??
Naravno da moze.
Srodnu dusu nemaju osobe koje su prazne (posmatranjem ocima okoline) koje se osjecaju sitim od samih sebe. Egoisti, najkrace.

Srodnu dusu nemaju ni plasljive osobe, ma o kakvoj vrsti straha da se radi.
Te osobe nemaju srodnu dusu jer su kukavice ... jer se prodaju cesto za nekog ko u stvari nisu.
8)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#34 Post Postao/la ra-ja »

IM_ex je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:
a sada dal se moze desit da neko uopce nema srodnu dusu??
Naravno da moze.
Srodnu dusu nemaju osobe koje su prazne (posmatranjem ocima okoline) koje se osjecaju sitim od samih sebe. Egoisti, najkrace.

Srodnu dusu nemaju ni plasljive osobe, ma o kakvoj vrsti straha da se radi.
Te osobe nemaju srodnu dusu jer su kukavice ... jer se prodaju cesto za nekog ko u stvari nisu.
8)
Ja neznam da ima takvih lazova....ko bih se prodao nekome i zasto ...Mislis samo da bih se udale ili imale vezu....jeli???
Najveca glupost koju sam do sada cula...Nije svakom u cilju to BONA....

Mozda to ocjenjujes po sebi....jeli.... :-k

Mislim da to ocijenjujes po sebi..... :listen:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#35 Post Postao/la im_ex »

Ra-Ja je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:
a sada dal se moze desit da neko uopce nema srodnu dusu??
Naravno da moze.
Srodnu dusu nemaju osobe koje su prazne (posmatranjem ocima okoline) koje se osjecaju sitim od samih sebe. Egoisti, najkrace.

Srodnu dusu nemaju ni plasljive osobe, ma o kakvoj vrsti straha da se radi.
Te osobe nemaju srodnu dusu jer su kukavice ... jer se prodaju cesto za nekog ko u stvari nisu.
8)
Ja neznam da ima takvih lazova....ko bih se prodao nekome i zasto ...Mislis samo da bih se udale ili imale vezu....jeli???
Najveca glupost koju sam do sada cula...Nije svakom u cilju to BONA....

Mozda to ocjenjujes po sebi....jeli.... :-k

Mislim da to ocijenjujes po sebi..... :listen:
LAFF -e ... kako je rekoH 8)


Naravno da pripadam vecini koja vjeruje u postojanost srodnih dusa, u uspjeh pronalaska srodne duse. 8)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#36 Post Postao/la ra-ja »

IM_ex je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
IM_ex je napisao/la: Naravno da moze.
Srodnu dusu nemaju osobe koje su prazne (posmatranjem ocima okoline) koje se osjecaju sitim od samih sebe. Egoisti, najkrace.

Srodnu dusu nemaju ni plasljive osobe, ma o kakvoj vrsti straha da se radi.
Te osobe nemaju srodnu dusu jer su kukavice ... jer se prodaju cesto za nekog ko u stvari nisu.
8)
Ja neznam da ima takvih lazova....ko bih se prodao nekome i zasto ...Mislis samo da bih se udale ili imale vezu....jeli???
Najveca glupost koju sam do sada cula...Nije svakom u cilju to BONA....

Mozda to ocjenjujes po sebi....jeli.... :-k

Mislim da to ocijenjujes po sebi..... :listen:
LAFF -e ... kako je rekoH 8)


Naravno da pripadam vecini koja vjeruje u postojanost srodnih dusa, u uspjeh pronalaska srodne duse. 8)
Ti imas puno izgleda srodnih dusa..SEFICE...... :baa:

Kako vidim ti znas kako izgledaju osobe koje nemaju srodnu dusu i koje
egoista...plasljive osobe....osobe koje se prodaju za nekoga onog sto nisu....A ja mislim da sve te osobe sto si nabrojala imaju srodnu dusu....
naravno takvi kakvi su.... :P Iz zdravog razuma se moze zakljuciti
Niko nece pokupiti zenu ili covjeka i povesti pred maticara i ozeniti se ili udati sa ulice....
Sve osobine srodnosti otkrivaju se prije... :baa:
Ako ni ti niti svatila neke stvari otkrila ko je ko sta je sta ...nije problem...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#38 Post Postao/la mrki62 »

curlyy86 je napisao/la:iskreno se nadam da cu uskoro naci svoju srodnu dusu,jer dugo,sam sama :(
®ao mi je , jo¹ su dvije godine u igri :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#39 Post Postao/la im_ex »

Ra-Ja je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la: Ja neznam da ima takvih lazova....ko bih se prodao nekome i zasto ...Mislis samo da bih se udale ili imale vezu....jeli???
Najveca glupost koju sam do sada cula...Nije svakom u cilju to BONA....

Mozda to ocjenjujes po sebi....jeli.... :-k

Mislim da to ocijenjujes po sebi..... :listen:
LAFF -e ... kako je rekoH 8)


Naravno da pripadam vecini koja vjeruje u postojanost srodnih dusa, u uspjeh pronalaska srodne duse. 8)
Ti imas puno izgleda srodnih dusa..SEFICE...... :baa:

Kako vidim ti znas kako izgledaju osobe koje nemaju srodnu dusu i koje
egoista...plasljive osobe....osobe koje se prodaju za nekoga onog sto nisu....A ja mislim da sve te osobe sto si nabrojala imaju srodnu dusu....
naravno takvi kakvi su.... :P Iz zdravog razuma se moze zakljuciti
Niko nece pokupiti zenu ili covjeka i povesti pred maticara i ozeniti se ili udati sa ulice....
Sve osobine srodnosti otkrivaju se prije... :baa:
Ako ni ti niti svatila neke stvari otkrila ko je ko sta je sta ...nije problem...
Ako se ovo odnosi na mene, a mislim da odnosi, onda me uopce nisi razumjela, Vidovita.
Ne sicam ja na stupanje u brak iskljucivo, ali, ako cemo i o tome, kolko god da ima uspjesnih bracnih zajednica, gdje su partneri srodne duse, vise ih je gdje se vremenom pokazalo da bracni parovi NISU srodne duse, ali, iz bilo kojih razloga ostaju u toj zajednici i dalje ali su u traganju sebi srodne duse koja ce ih duhovno nadopuniti.
Ili zamisli brak manijaka ... Bogom je dato da mu je partner manijak ??
Ma, daj, sta ti je [-(

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#40 Post Postao/la ra-ja »

IM_ex je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
IM_ex je napisao/la: LAFF -e ... kako je rekoH 8)


Naravno da pripadam vecini koja vjeruje u postojanost srodnih dusa, u uspjeh pronalaska srodne duse. 8)
Ti imas puno izgleda srodnih dusa..SEFICE...... :baa:

Kako vidim ti znas kako izgledaju osobe koje nemaju srodnu dusu i koje
egoista...plasljive osobe....osobe koje se prodaju za nekoga onog sto nisu....A ja mislim da sve te osobe sto si nabrojala imaju srodnu dusu....
naravno takvi kakvi su.... :P Iz zdravog razuma se moze zakljuciti
Niko nece pokupiti zenu ili covjeka i povesti pred maticara i ozeniti se ili udati sa ulice....
Sve osobine srodnosti otkrivaju se prije... :baa:
Ako ni ti niti svatila neke stvari otkrila ko je ko sta je sta ...nije problem...
Ako se ovo odnosi na mene, a mislim da odnosi, onda me uopce nisi razumjela, Vidovita.
Ne sicam ja na stupanje u brak iskljucivo, ali, ako cemo i o tome, kolko god da ima uspjesnih bracnih zajednica, gdje su partneri srodne duse, vise ih je gdje se vremenom pokazalo da bracni parovi NISU srodne duse, ali, iz bilo kojih razloga ostaju u toj zajednici i dalje ali su u traganju sebi srodne duse koja ce ih duhovno nadopuniti.
Ili zamisli brak manijaka ... Bogom je dato da mu je partner manijak ??
Ma, daj, sta ti je [-(
Zvas sta ti ova vidovita hoce reci.....Ti licno nepucas na brak iskljucivo...ali pucas na vezu bez braka ...dali je tako ...sto se kod mene zove tabu tema...u tome je razlika izmedju mene i tebe....i ako nenadjes nekoga ko je tvoja srodna dusa...ma nema veze lako ces ti to rijesiti :baa: Jer vidim ovdje se mnogi upustaju u takvu vezu...pa neka to je stvar ukusa svakog pojedinca....
Brak sa manijaka ...kazes ...vidis meni se nemoze desiti takav lapsus ...sigurna budi ...nebih se mogla voljeti smanijakom....nikada....
Ako mislis da se to nemoze prije otkriti ...onda se sigurno varas....
Ali ima zena koje ce se i za pogresne osobe udati jer se zaljube i onda posle nastaju problemi i tekakvi...

Neznam zasto se ja uvijek razlikujem u gledistu sa vama...izgleda da nemam nikakva iskustva...tek ih sada sticem.... :baa:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#42 Post Postao/la im_ex »

Ra-Ja je napisao/la:
Zvas sta ti ova vidovita hoce reci.....Ti licno nepucas na brak iskljucivo...ali pucas na vezu bez braka ...dali je tako ...sto se kod mene zove tabu tema...u tome je razlika izmedju mene i tebe....i ako nenadjes nekoga ko je tvoja srodna dusa...ma nema veze lako ces ti to rijesiti :baa: Jer vidim ovdje se mnogi upustaju u takvu vezu...pa neka to je stvar ukusa svakog pojedinca....
Brak sa manijaka ...kazes ...vidis meni se nemoze desiti takav lapsus ...sigurna budi ...nebih se mogla voljeti smanijakom....nikada....
Ako mislis da se to nemoze prije otkriti ...onda se sigurno varas....
Ali ima zena koje ce se i za pogresne osobe udati jer se zaljube i onda posle nastaju problemi i tekakvi...

Neznam zasto se ja uvijek razlikujem u gledistu sa vama...izgleda da nemam nikakva iskustva...tek ih sada sticem.... :baa:
Nisam se obratila tebi, Ra-Ja, tako da se ne osvrcem plaho na tvoja tumacenja, na tvoje misljenje o meni.
Na temi sam dala svoje misljenje, kako ja gledam na srodne duse, vjerujem li u takvo sto, rekoh da vjerujem i stojim iza toga ma na koji nacin ti il bilo ko to tumacio. Naravno da ima osoba koje ne znaju ni sta je srodna dusa a kamo li da znaju kako ju naci.
Pomenula sam mogucnost da ima brakova gdje su se kao partneri nasle dvije srodne duse, ali ih vise ima gdje su vremenom neki od njih uocili da im partner nije srodna dusa. Sudis o meni, poredis me sa sobom - sto li?

Nekad polijepo podavno te zamolih da me postedis uhodjenja a samim tim, molih te iskljucivo da me postedis repliciranja.
Ovaj put ti jos odgovorih, (nemam namjeru i ubuduce) ali vise s posebnom namjerom da te podsjetim da bi bio red da uvazis moj apel da ne repliciras moje komentare. Smatraj me off osobom, najbolje je, bar za mene.
Kad me ne razumijes, nemoj me ni replicirati!
Ni ja tebe ne repliciram ako me licno ne prozoves - valjda si primijetila il mozda nisi. Ne cudi me sto nisi 8)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#43 Post Postao/la ra-ja »

Da ...da ...da... :)

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#44 Post Postao/la indeks »

Postoje,ali bezglavo je trazeci,cesto ostanemo slijepi pored istih.... :huh:

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#45 Post Postao/la Danielle »

Ra-Ja je napisao/la:Naravno da postoji srodna dusa....

Za mene je po mojim propisima ...idealan muskarac je srodna dusa...
Koja me fizicki i psihicki privlaci......
A to je osoba...koja ima normalna gledista na zivot...i sve u granicama normalnog.....

E a sta je normalno....Da me voli...da bude moj najveci prijatelj....da u svakom momentu imam saradnika ...po bilo kojoj temi....i da bude spoticaj ka uspjehu.... :-k
Jer isto ja to dajem od sebe.....

:)

Srodna dusa ne mora da bude neko skim cemo imati emotivnu vezu,srodna dusa moze biti i prijatelj,bitno je da se dvije osobe razumiju i da dijele slicne poglede na zivot.

Odgovori