Granica izmedju ljubavi i mrznje...

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Granica izmedju ljubavi i mrznje...

#1 Post Postao/la Alma_sa »

Koliko Vam treba da nekoga zavolite, a koliko da nekoga poènete "mrziti"? Da li je potrebno malo ili mnogo vremena i kolika je ustvari ta granica izmeðu ljubavi i mr¾nje, tanka linija ili previ¹e debela?

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: granica izmedju ljubavi i mrznje...

#4 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Alma_sa je napisao/la:Koliko Vam treba da nekoga zavolite, a koliko da nekoga poènete "mrziti"? Da li je potrebno malo ili mnogo vremena i kolika je ustvari ta granica izmeðu ljubavi i mr¾nje, tanka linija ili previ¹e debela?
A tvoj kometar je...??



Ova dva su odlicna pravo mi se svidjaju...!!

Avatar
Bebuska
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 42
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: USA

#5 Post Postao/la Bebuska »

Da mrzis nekoga treba nesto veliko i bolno da se desi tebi od strane te osobe da je zamrzis na neki nacin...ipak svako je drugaciji sa osjecanjima neko ne moze da oprosti lako neko se lakse smiluje i zaboravi u kratko vrijeme...sve zavisi karakter covjeka.....

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: granica izmedju ljubavi i mrznje...

#6 Post Postao/la Alma_sa »

LAFF je napisao/la:
Alma_sa je napisao/la:Koliko Vam treba da nekoga zavolite, a koliko da nekoga poènete "mrziti"? Da li je potrebno malo ili mnogo vremena i kolika je ustvari ta granica izmeðu ljubavi i mr¾nje, tanka linija ili previ¹e debela?
A tvoj kometar je...??
Ova dva su odlicna pravo mi se svidjaju...!!
...pa zna¹, da bi nekog zavoljeli potrebno je tako malo, dovoljno je da nam koljena zaklecaju, da nam je u njegovom dru¹tvu ugodno, da nas nasmijava, da u¾ivamo sjediti i ispijati kafice, da nam kad nije tu jako nedostaje i da naravno proradi "hemija" izmeðu nas...i kad se desi neki nesporazum, ili uèini ne¹to glupo i nepromi¹ljeno, oprostiti mu zbog ljubavi...meðutim, kad ka¾em "mrziti" ne mislim ba¹ to bukvalno, nego koliko je potrebno iskljuèiti ga iz svog ¾ivota i zatvoriti mu vrata, vratiti se svakodnevnici bez njega i nastaviti dalje...ali je nakon toga potrebno jako puno da se "oporavi¹" i krene¹ u novi dan...sjeti¹ se nekad svih onih ljepih stvari, roðendana, godi¹njica, nekih zajednièkih anegdota, i bez obzira ¹to vi¹e nije dio tvog ¾ivota, i ¹to mu vi¹e ne posvjeæuje¹ ni sekund vremena, ostaje ne¹to urezano u tvojoj glavi, ostaju sjeæanja, koja mo¾da vremenom izblijede, a mo¾da i ne...jer, ako si ga iskreno voljela, ne mo¾e¹ ga preko noæi "zamrziti", bez obzira na sve...pa da li je linija izmeðu ljubavi i mr¾nje tanka ili debela, prosudi sam...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#9 Post Postao/la ra-ja »

Po prirodi jako brzo zavolim osobu, a nikoga ne mrzim.



Radila sam u knjigovostvu jedne firme koja je brojala 9o radnika.
Bili smo smjesteni na jedno mjesto. :-k
Sa svima sam bila dobra, to moze potvditi svako ko je radio tu.
Ali u mojoj kanceraji nas je bilo 6 zena.Takva harmonija za pozeljeti
Ako krenem iz kancelarije... odma me pitaju gdje idem....koliko cu
ostati ....nemoj se zadrzavati .....a zasto......zato kazu sto sam im
ja bila jedina svetla tacka tu na poslu. :D
Ja sam zeljela da tako bude i bilo je. A za uzvrat sam dobila jednu
veliku pohvalu i priznanje. :D
Selekciju sam pravila tek kada dobro upoznam covjeka jer ti
nemoze biti svako pravi povjerljivi prijatelj. :)
Uvijek sam se trudila da taj negativan naboj kod ljudi
promjenim,i dosta sam uspjevala.
Za mene je suprotna strana od ljubavi ravnodusnost. Dugo mi
treba da sam prema nekome ravnodusna. U mom zivotu malo
takvih ima :baa:

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#10 Post Postao/la danjel »

E o ovoj temi sam raspravljao prije par dana u nekom dru¹tvu pa da iznesem i ovdje mi¹ljenje....
Kad nekoga voli¹,voli¹ ga èitavog ¾ivota,samo u manjim kolièinama izlijevanja ljubavi,zavisno od toga da li ti je uèinio ne¹to na ¾ao ili na dobro...Mislim da je pa gotovo nemoguæe nekoga voljeti a zatim mrziti.Sla¾em se sa tirarom linija je ipak predebela!!! :chuckel:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#12 Post Postao/la ra-ja »

Izmedju ljubavi i mrznje je


jako velika

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#13 Post Postao/la mala-plava21 »

Smatram da je linija izmedu ljubavi i mrznje predebela. Svi znamo kako lako zavolimo neku osobu kao ljubav, prijatelja, kolegu itd. po meni postoji vise vrsta ljubavi. A sto se tice mrznje meni osobno je ta linija toliko debela da jos nisam dosla do mrznje i zaista se pitam sto bi mi netko morao uciniti da bi ga zamrzila. A i drago mi je radi toga jer ne nosim taj ruzan osjecaj u sebi. :wave:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori