Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#151 Post Postao/la mrki62 »

belly_dancer je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:pa uzmi instrukcije..sve za zenu :inlove:
Eeeeee, ja volim da se popnem na ¾enu i da sam u njoj - dok ona izvodi trbu¹ni ples :P
vjerujem da zene ne vole kad muski pretjeruju
Misli¹ , ma nije valjda da ne vole ¹to je dio nas - mo¾da jedino taj trbu¹ni ples ne vole :D
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#152 Post Postao/la belly_dancer »

ma sve se da izvest,al mislila sam da se te ideje daju tjekom plesa..ili tjekom sexa za obratno :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#155 Post Postao/la irma26 »

Butterfly je napisao/la:nebitna je vjera, kad cu ga ja ionako na svoje prevesti :D :lol: :lol: :lol: :lol:
vic na stranu :) :lol:
nikada na to nisam pazila
moj partner jeste druge vere ali to je bilo b.d.way ali ipak znam ponesto o njegovoj veri
roditelji prvenstveno mama je nesto ponekada promrmljala vezano za moju vezu ali je svatila da je jako gresila

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#156 Post Postao/la ra-ja »

Parovi koji sklapaju brak ...a imaju razlicite vjere ...moze itekako smetati...Posebno ako neko od njih nije fleksibilan da prihvatu tu razlicitost....

Koliko je brakova za vreme rata bas propalo zbog toga...nepitate...
Pitajte ljude koji su imali takav brak....

Licno mislim da moze uspjeti ...ako postoje one klauzule u vezi kojesam napisala ....Sta je vazno da uspjeh braka....... :)

Ja kao pokvarena ploca.... 8)

Sto nevolim suplju pricu i lafinu.... :lol:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#158 Post Postao/la ra-ja »

jOJJJ @Papaya.....

Kako se moze znati da je covjek cijeli zivot bio kljukan vjerom...dok se
snjim druzis...Cak ljudi u braku bili do rata...I ta nacionalnost tek tada isplivala na povrsinu...vjeruj .....

Znam puno srba koji su pobjegli sa djecom ili bez ...a zene su ostavljali...
jer su bile druge vjere....
Znam da mi je jedna drugarica u jeku rata ..a ja ga nisam zeljala...to znaju oni koji su me okruzivali...bila glad bijeda neimastinja....
Rekla sam ...kakav je ovo glupi rat...ja neznam uopste kakve sam nacionalnosti....iznenadila me odgovorom....Znam da neznas koje si nacionalnosti...jer kada smo IZJASNJAVALI NA POSLU..... napisala si da Jugoslovenka....
A moj babo je mene naucio kakav pandagrag.../STO KAZE JEDNA fATA/Tj pedigre nosim od rodjenja....
To izjasnjavanje je bilo mnogo prije pocetka rata.... :-k
I znas sta jos..imala je dva sina momka..kod je poceo rat poslala u Njemacku...
Pitam se zasto nisu ostali da brane Bosnu... :-k

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#160 Post Postao/la sabinax »

Istina je da su za vrijeme rata, razlike koje su ranije bile ne toliko primjetne isplivale na povr¹inu, ali mislim da je pravi brak koji stoji na cvrstim nogama mogao tome odoliti, a jedino onaj koji je ionako klimav sam po sebi....jedva cekao neki razlog da se raspadne

Bilo je jako puno mjesanih brakova...jer se nekada vjera i nacija stavljala u drugi plan i nije bila toliko bitna...a nakon rata smo se poceli pitati tko je sta..i ja sam se osobno isto izjasnjavala kao jugosloven jer za drugo nisam znala (moji roditelji nisu na to obracali paznju)...tek kasnije smo se morali usmjeriti...jer nije bilo druge

Istina je da se ljudi iste vjere i obicaja lakse razumiju, ali dajem prednost razlicitosti i toleranciji...vece je iskusenje za pravu ljubav :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#162 Post Postao/la danjel »

papaya je napisao/la:Nije da se lakse razumiju, nego olaksava neke odluke. To.
Ali da je izazov, to ne gledam tako.
Meni bi stvarno bilo tesko biti sa covjekom koji je religiozan
E u pravu si ovdje 100%...Bar ja mislim tako i ja se ne bi mogao o¾eniti curom koja je umotana ono kod nas Muslimana zna¹ kako je to...Svaka èast svakome al ja volim kratku suknjicu hehe... :inlove:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#163 Post Postao/la paparaci »

ne znam zasto toliko komplikujete stvari. pa svako treba biti svjestan toga sta mu je bitno u zivotu i prema tome sebi isto traziti partnera. takve stvari i mnoge druge bi se trebale rijesiti prije braka. nema nista gluplje upustiti se u bracne vode tek tako i ne razmisljajuci malo unaprijed sta covjeka ocekuje i razjasniti neke osnovne i bitne stvari. tad najcesce dodje do konflikta i problema. meni licno, vjera je jako vazna. sto ne znaci da ne bi ozenio "nevjernicu". ali pod uslovom da se slaze sa mojim stavovima i misljenjima uvezi nekih vaznih pitanja.

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#164 Post Postao/la danjel »

paparaci je napisao/la:ne znam zasto toliko komplikujete stvari. pa svako treba biti svjestan toga sta mu je bitno u zivotu i prema tome sebi isto traziti partnera. takve stvari i mnoge druge bi se trebale rijesiti prije braka. nema nista gluplje upustiti se u bracne vode tek tako i ne razmisljajuci malo unaprijed sta covjeka ocekuje i razjasniti neke osnovne i bitne stvari. tad najcesce dodje do konflikta i problema. meni licno, vjera je jako vazna. sto ne znaci da ne bi ozenio "nevjernicu". ali pod uslovom da se slaze sa mojim stavovima i misljenjima uvezi nekih vaznih pitanja.
Ma to i mi govorimo samo niko neæe da nas shvati,hehe...zezam se..U pravu si svako zna ¹ta je za njega najbolje...Ali mora se raspravljati...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#165 Post Postao/la paparaci »

Danjel je napisao/la:Ali mora se raspravljati...
normalno. zato i jesmo tu ;)

Odgovori