Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

Vaznost vere/nacionalosti u ljubav

#1 Post Postao/la Isolde »

Interesuje me da li vam smeta ako je vasa djevojka/decko druge nacionalnosti ili vere i da li bi to bila prepreka za stupanje u brak/vezu?


meni ne smeta, meni je to sve jedno koja vera/nacionalnosti itd vazno je osoba, karakter itd... moj momak i ja imamo razlicite vere i postujemo se i nikad nije uticalo na nas na nasu vezu... a drugo mislim ako bi mi smetalo njegova vera/nacionalnosti onda to bi znacilo da bi mi smetao i sam on... :satisfied:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#2 Post Postao/la Alyssa_ »

hmmm...vrlo lako pitanje :biggrin: uhh...meni nesmeta isto, ali ja zelim bosanca nikog drugog osim moje vjere...neznam svi su razliciti, i svako drugacije zeli i razmishlja ali ja nezelim nikod drugog nego Bosacerosa, pravog hehe....mislim niko drugi u meni nemoze da probudi ono shto bosanac moze, ali opet kazem i mogu da kazem, nikad se opet nezna shta zivot moze da donese i shta moze da bude, zivot je takav voli da iznenadi.. :P

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#3 Post Postao/la Tourniquet »

Mislim da je to malo komplikovano.. bez obzira sto mi zeljeli ili ne.. Naprimjer sad govorim sa gledista islama... NAprijer islam zabranjuje udaju muslimanke za pripadnika neke druge vjere.. I sad tu mora doci do nekog konflikta gde moras birat ili vjeru ili ljubav. Opet sa druge strane dozvoljeno je muskarcu ozenit pripadnicu druge vjere ali pod uslovom da se djeca odgajaju u duhu islama.... I ako si vjernik onda se toga treba drzat.... Ja postujem sve ljude i nemam nikakvih predrasuda prema drugima, ali sam vjernik i pridrzavvam se onog sto mi vjera trazi....
I imao sam curu druge vjere, pravoslavka, i mislim nije bilo problema sto se tice vjere bilo je razumjevanja sa obe strane... druge stvari su bile pa nismo uspjeli.... a sad kako bi bilo da je postalo ozbiljno pa i u braku to ne mogu reci.....

Avatar
Opasna_lavica
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 156
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: lahko je mene naci, poslusaj srce
Kontakt:

#4 Post Postao/la Opasna_lavica »

Prvo i prvo super tema !!!!!

meni nebi smetalo, jer vazno je da se momak i cura vole, i najvaznije je da je osoba dobre duse !!!!

to je sve stvari do vjere

ja znam za mene da nebi nikad trazila momka druge vjere jer moju vjeru dobro poznajem !!!

ali kako bude SUDBINA !!!!

cmok

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#5 Post Postao/la Isolde »

Opasna_Lavica je napisao/la:Prvo i prvo super tema !!!!!
tnx @Opasna_Lavica 8)

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#7 Post Postao/la Isolde »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja bih bila sa osobom druge vjere samo ako je u pitanju ljubav mog ¾ivota i ako sam sigurna da nikog neæu voljeti kao njega. a neke prolazne avanture nisu vrijedne sukoba sa porodicom jer pretpostavljam da im se to ne bi svidjelo. samo zbog ljubavi mog ¾ivota za kojeg bih se vjerovatno udala bih se borila sa porodicom. i ako bi do¹la u situaciju da biram njega ili porodicu odabrala bih njega ali ako se sla¾e sa mojim uvjetima, a to su: ne bih nikada pre¹la na njegovu vjeru. takoðe, djecu ne bih nikada krstila u crkvi, niti im kod hod¾e nadjevala imena(¹to se kod nas radi, ne znam je li kod vas) i pustila bih ih da se sami vjerski opredjele. u kuæi bi se slavili i moji i njegovi praznici, a o imenima djece bi se dogovorili. jesam zahtjevna :biggrin:
bravo vidovita_dzemila stvarno si super, svidja mi se tvoj odg, pravo moje misljenje (e tako kao sto ti rece bit ce u mom buducu braku) :biggrin:.... Respect!!!!

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#8 Post Postao/la danjel »

Ma da mi je naæi ¾enu koju æu voljeti,naravno i ona mene apsolutno mi je nebitno koje je vjere,jer se sve mo¾e dogovoriti i organizirati ako se hoæe.Meni to ne igra niti æe igrati bitnu ulogu u odabiru ¾ene sa kojom æu provesti ostatak ¾ivota...Bitna je ljubav i sloga a sve ostalo doðe na svoje!!

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#9 Post Postao/la bosanka100 »

E bravo, super si reko Danijele, ni¹ta nemoram dodavat! :D

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#10 Post Postao/la Alyssa_ »

ma da svako ima svoje misljenje, ali ja zivim za sebe a ne za narod, i zelim bosanca i nikog osim bosanca, jer samo bosanac zna da te izivcira i obraduje u isto vrijeme :biggrin: :biggrin: a imam raje koja ima mjeshoviti brak ili stranog momka ili curu, i ja to respektujem, ali ja ili bosanac ili niko :P all opet za mushkarce je drugacije, bila bosanka ili shta ja vec znam i njim sav respect! :D evo naprimjer moj amidja ima zenu koja je hrvatica, zove se Ankica ali ja joj predla ime Merima, hehe ali imaju super brak, i ja nju respektujem i volim, zato shto je dobre dushe iako nije bosanka. All opet imam ja ono svoje, nikad covjek nezna shta je kome sudbina :P

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#11 Post Postao/la bosanka100 »

Naravno, mora bit Bosanac, pa bio on Kr¹èanin Ili Musliman :D :D :D :D :D :) :) :biggrin: :) :D

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#12 Post Postao/la Isolde »

Danjel je napisao/la:Ma da mi je naæi ¾enu koju æu voljeti,naravno i ona mene apsolutno mi je nebitno koje je vjere,jer se sve mo¾e dogovoriti i organizirati ako se hoæe.Meni to ne igra niti æe igrati bitnu ulogu u odabiru ¾ene sa kojom æu provesti ostatak ¾ivota...Bitna je ljubav i sloga a sve ostalo doðe na svoje!!
Danjel super komentar slazem se stobom potpuno!! Respect!! :thumbsup: :P

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#13 Post Postao/la Alyssa_ »

bosanka100 je napisao/la:Naravno, mora bit Bosanac, pa bio on Kr¹èanin Ili Musliman :D :D :D :D :D :) :) :biggrin: :) :D

jok, bosanac musliman :biggrin: :biggrin:

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#14 Post Postao/la Isolde »

Alyssa_ je napisao/la:ma da svako ima svoje misljenje, ali ja zivim za sebe a ne za narod.... All opet imam ja ono svoje, nikad covjek nezna shta je kome sudbina :P
naravno da svako ima svoje misljenje/shvatanje i svako zivi za sebe i to je dobro, tako i treba... i da postujemo odluku/misljenje od drugoga bez ljutnje itd to je normalno, tako treba... :P

Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#15 Post Postao/la Zahara »

Meni su bitnije neke druge stvari, ali naravno da bi volela da je Srbin i pravoslavac! :)

Odgovori