10 koraka do savršenog poljupca

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

10 koraka do savršenog poljupca

#1 Post Postao/la mrki62 »

slika

Ma nikad nije kasno da se posvetimo poljupcu :lol: ( ¹ta li æe reæi moja tajna ljubavnica na sve to ) :lol: :wink:

Krenimo redom - najprije uvod : Bio to prvi poljubac ili tisuæiti, svi volimo ljubiti, biti ljubljeni i biti pohvaljeni za dobro ljubljenje. Kako bi doprinijeli savr¹enom poljupcu, nisu dovoljni samo usne i jezik veæ kompletna atmosfera trenutka. Zato bacite pogled na deset koraka koji vode do tog savr¹enog poljupca.

Petre , ti posebno èitaj , jedno tri - èetiri puta :lol:

1. Gledajte partnera u oèi - najstrastvenijim filmskim poljupcima uvijek je prethodio onaj znaèajan pogled.

2. Osmijeh - lagani osmijeh na usnama ili onaj vragolasti u oèima partneru signalizira da je poljubac oèekivan i ¾eljen s va¹e strane.

3. Pribli¾ite se - nemojte èekati da se partner posve pribli¾i vama veæ se naðite na pola puta. Time i govorom tijela poruèujete da ¾elite taj poljubac.

4. Dodir - nje¾an dodir po partnerovom licu istièe bliskost i intimu poljubca koji slijedi.

5. Nagnite glavu - lagano nagnite glavu u stranu kako biste svoje usne doveli u ravninu sa partnerovim.

6. Opustite usne - bez obzira na napetost koju mo¾da osjeæate, pogotovo ukoliko vam je to prvi poljubac sa partnerom, opustite usne. Za savr¹eni poljubac po¾eljne su mekane, opu¹tene usne.

7. Navla¾ite usne - suhe i ispucane usne nisu nikad po¾eljne, ali ne mo¾ete prekidati trenutak kako biste ih namazali balzamom pa ih svakako lagano navla¾ite jezikom.

8. Zatvorite oèi - mada se mnogi vole ljubiti otvorenih oèiju gledajuæi partnera dok ga ljube, ostavite to za neki drugi put. Ovom poljupcu se prepustite zatvorenih oèiju i pustite druge osjete da vas preplave.

9. Rastvorite usne - u konaènom trenutku kad ste veæ potpuno blizu i dok prislanjate svoje usne na partnerove, lagano ih rastvorite. Nikako ne previ¹e, ne ¾elite da partner pomisli da ga ¾elite progutati.

10. Poljubac - na kraju se opustite i prepustite. Kroz poluotvorene usne s jezikom poènite istra¾ivati partnerove usne i prilagodite se partnerovom istra¾ivanju i ritmu.

Pa sretno vam - mili moji :lol:

Cmoka vas va¹ mrki - ma gdje da ste ( mislim na dame - da ne bude zabune ) :lol:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#3 Post Postao/la Tourniquet »

zar se mora i to uciti ?? zar nije sve bolje kada ide spontano... ???

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#4 Post Postao/la mrki62 »

Al neki samo otvore temu a i ne proèitaju op¹irno upustvo :ballbounce:

Dobro , evo malo i slikovito :wave:

slika

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#5 Post Postao/la Alyssa_ »

mrki62 je napisao/la:Al neki samo otvore temu a i ne proèitaju op¹irno upustvo :ballbounce:

Dobro , evo malo i slikovito :wave:

slika

jel to brad pitt i catherine-zeta jones? :chuckel:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#6 Post Postao/la mrki62 »

ekranka je napisao/la:unosis nemir cini mi se na stranice :P
bas me zanimaju reakcije :)
Ma kakav nemir - unosim povrat ¾ivota u va¹e ¾ile :wave:




slikaÈovjek tijekom ¾ivota provede 20.160 minuta ljubeæi se. Pedeset posto ljudi poljubi se prvi put prije svoje 14. godine.

slikaKod jednostavne puse koristimo dva mi¹iæa, a kod strastvenog poljupca èak 34 mi¹iæa lica. Èestim ljubljenjem se èak mo¾emo protiviti starosti, jer ono odr¾ava u dobroj formi stanje mi¹iæa na¹ih obraza i vilice.

slikaLjubljenje stimulira ista podruèja u mozgu kao i bavljenje sportom kao ¹to je bungee jumping, paragliding, rafting … Srce nam br¾e kuca, a disanje je dublje i nepravilnije, tijelo proizvodi vi¹e adrenalina i inzulina. Tako se tro¹i i vi¹e kalorija (1,5 kalorija po minuti, ¹to znaèi da æete sagorjeti npr. jednu èokoladicu Mars u 20-ak minuta ljubljenja).

slikaLjubljenje ljude èini smirenijima i sretnijima jer potièe stvaranje kemijskih stvarèica u mozgu koje nas èine pozitivno nastrojenima.

slikaDok se ljubimo proizvodimo i izmjenjujemo mnogo sline. Sa svakim poljupcem izmjenjujemo sa svojom voljenom osobom izmeðu deset milijuna i milijardu bakterija, ali i niz antibaketrijskih kemikalija koje æe ubiti veæinu bakterija prije nego ¹to se uopæe razviju klice. Izmjenjivanje sline poma¾e u borbi protiv na¹eg najljuæeg neprijatelja u ustima, karijesa.

slikaOd èega se sastoji poljubac? Ima 60 mg vode, 0,5 mg bjelanèevina, 0,15 mg ¾ljezdanog sekreta, 0,4 mg soli i 0,8 mg masnoæe.


Jedine ¾ivotinje koje se ljube u usta su èimpanze, orangutani i maèke...

slikaPostoji i znanost koja prouèava ljubljenje, a zove se filematologija.

Ah èuj nemir ccccccccccccc :-k :wave:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

:biggrin: :bigups: :P

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#8 Post Postao/la ra-ja »

kada dodje do toka ...sve se zna .....kao da si ucio dugo....sve dodje spontano.... :biggrin:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#9 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:kada dodje do toka ...sve se zna .....kao da si ucio dugo....sve dodje spontano.... :biggrin:
Nema spontano , ako nema stimulansa ,................. ma ¹ta æu ti pisati - èitaj :wave:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#10 Post Postao/la mala-plava21 »

Pohvale za temu =D> =D> =D>

Ljudi ne preostaje nam drugo nego da se bacimo na ljubljenje :chuckel:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#11 Post Postao/la mrki62 »

mala-plava21 je napisao/la:Pohvale za temu =D> =D> =D>

Ljudi ne preostaje nam drugo nego da se bacimo na ljubljnje :chuckel:
Ni¹ta pohvala, za takvu temu ima da lete cmoke :wave:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#12 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@mrki62 hajmo pustimo ovaj put dame biraju :)

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#13 Post Postao/la mala-plava21 »

LAFF je napisao/la:@mrki62 hajmo pustimo ovaj put dame biraju :)

Hvala ja biram mmmmm jednog slatkog,duhovitog, pametnog,
koji mi se zavuko pod kozu ali samo cu njemu sapnut da zelim [smilie=kiss of love.gif]
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#14 Post Postao/la Alyssa_ »

mala-plava21 je napisao/la:
LAFF je napisao/la:@mrki62 hajmo pustimo ovaj put dame biraju :)

Hvala ja biram mmmmm jednog slatkog,duhovitog, pametnog,
koji mi se zavuko pod kozu ali samo cu njemu sapnut da zelim [smilie=kiss of love.gif]
kome?shapni mi ili necu moci zaspat a moram ici legati :huh: :P

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#15 Post Postao/la mala-plava21 »

Alyssa_ je napisao/la:
mala-plava21 je napisao/la:
LAFF je napisao/la:@mrki62 hajmo pustimo ovaj put dame biraju :)

Hvala ja biram mmmmm jednog slatkog,duhovitog, pametnog,
koji mi se zavuko pod kozu ali samo cu njemu sapnut da zelim [smilie=kiss of love.gif]
kome?shapni mi ili necu moci zaspat a moram ici legati :huh: :P


E radoznalice nista od toga [-X [-X
sapnula sam njemu to je dovoljno :P
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori