Romantika

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

Romantika

#1 Post Postao/la Baraba-it »

Primjetio sam da mnogi razlichito svataju pojam romantike, tako da sam i sam na kraju ostao zbunjen...
Da li je to samo manifestacija necheg uzvishenog, prepushtanje ljubavi, udovoljavanje njeznim osjecanjima suprotnog pola ili je to perfidan i smisljen nacin da se osoba zavede i samim tim odvede u krevet?
Da li je noshenje mrtvih biljaka voljenoj osobi pravi nachin iskazivanja ljubavi?
Da li su romantichni momci obavezno i slabici?
Bas me interesuje vashe misljenje :inlove:
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#2 Post Postao/la im_ex »

hmm ... sto me sad baci u dilemu :-k

Ne znam sta je Autora teme zbunilo, al znam da citajuci par puta ovaj opis i sama ostadoh u nedoumici, po prvi put, zaista.
Na pitanje da li sam romanticna dusa, ranije bih bez razmisljanja odgovorila sa Jesam ... no sada, hmm ...

Sve ovo me sad buni ... Gle i to:
Da li su romantichni momci obavezno i slabici?


Hjooj ... kao da jesu ... il nisu ... il ...ma mozda ipak vise jesu.
Sjetih se nekih romanticara ... kad im se krajnje jasno rece da je kraj ... pustise suze ... mole za jos samo jednu sansu ... ne krijuci suze i ne brisajuci ih, zale se djevojcinoj drugarici kao da im ona moze vratiti tu ljubav koja ih rasplaka :lol:

Hjooj - jesu ... iz ovog aspekta gledajuci - jesu slabici.
Isto vazi i za zenski rod ... realno pa kud puklo da puklo :D

Gdje bas pred ponoc (kad mi je vakat vec poci) da zateknem ovu temu i sebe dovedem u dilemu ... hmm :-k

Ne znam sta vise reci ... ovog trena, bas ne znam :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

Ajde...prvo moramo razjasniti sta je to romantika...to su, ja mislim, neki postupci pojedinih osoba (uglavnom muskog roda) prema drugim osobama (uglavnom zenskog roda...ali nije uvjet)...tim postupcima te prve osobe u drugim osobama postizu to da im bude neke osjecaje, da ih navode da ih vole, da se lijepo osjecaju ili jednostavno pokusavaju samo da ih odvedu u krevet....zbog ovih prvih koji pokusavaju tim svojim postupcima dokazati svoju ljubav, probuditi osjecaje i nastojati da ju zavolimo...romantika je lijepa, ali zbog ovih drugih...moramo biti na oprezu i razluciti jeli nas ta osoba zaista voli ili samo glumi da bi dosla do svog niskog cilja (odvesti u krevet i ostaviti...nije to nista cudno...u zivotinjskom svijetu to je normalno...oplodnja i idemo dalje...ali kod ljudi tj.bolje receno zena nije tako).
Zbog toga su mnoge zene na operzu i ponekad i pravu zaljubljenost shvacaju laznom.
Ja osobno ne volim romantiku...jer je upravo svojom precjenjenoscu izgubila na vaznosti....
Nekako sam vise za sitne, diskretne...izraze ljubavi, kojima se zaista vidi da vas neko voli....
To je moje misljenje...mozda netko drugi (ili neka druga) drugacije to vidi.
Ne smatram romanticne muskarce slabicima (ako su iskreni)....ali ih svakako pokusavam spustiti na zemlju da vidim dali su njihovi osjecaju istinski ili je to samo gluma...koja se kad tad ipak otkrije.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#4 Post Postao/la Baraba-it »

IM_ex je napisao/la:hmm ... sto me sad baci u dilemu :-k
Sjetih se nekih romanticara ... kad im se krajnje jasno rece da je kraj ... pustise suze ... mole za jos samo jednu sansu ... ne krijuci suze i ne brisajuci ih, zale se djevojcinoj drugarici kao da im ona moze vratiti tu ljubav koja ih rasplaka :lol:
Evo k'o shto vidimo ,romantika ne mora da znachi nishta lijepo, bezbrizno...
K'o zna shto su se Romeo i Julija "likvidirali" ?
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#5 Post Postao/la sabinax »

BARABA-IT je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:hmm ... sto me sad baci u dilemu :-k
Sjetih se nekih romanticara ... kad im se krajnje jasno rece da je kraj ... pustise suze ... mole za jos samo jednu sansu ... ne krijuci suze i ne brisajuci ih, zale se djevojcinoj drugarici kao da im ona moze vratiti tu ljubav koja ih rasplaka :lol:
Evo k'o shto vidimo ,romantika ne mora da znachi nishta lijepo, bezbrizno...
K'o zna shto su se Romeo i Julija "likvidirali" ?
To nije bilo zbog romantike...vec zbog nemoci da njihova ljubav bude realizirana...to vise dode kao teznja za necim sta ne mozes imati...ali tu romantika nema veze [-X ...moje skromno misljenje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#6 Post Postao/la im_ex »

On je bio romanticar :baa: ... kraj price ... On osta slabic u mojim ocima.
Nema tu filozofiranja ... slabic sam i sama bivala ... a ko to nije ? Ti ... ti ... ti, tamo ??
Mozemo mi godinama da polemisemo ... zavisno s kog se aspekta gleda, ali ... sto li nam je, vecini, draze ono do ceg je teze doci, ha ??


MaH ... odoh ja lec' :D

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#7 Post Postao/la Baraba-it »

Romantika u ljubavi...
To su trenutci u kojima bi obje strane trebale da uzivaju, na bilo koji nachin...
A pazite sad ovo...
Upustite se u te romantichne trenutke a on(ona) iz nekih drugih pobuda, tj. da zadovolji svoje potrebe...
To je po meni uzasna situacija :ballbounce:
slika

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#8 Post Postao/la indeks »

BARABA-IT je napisao/la:Romantika u ljubavi...
To su trenutci u kojima bi obje strane trebale da uzivaju, na bilo koji nachin...
A pazite sad ovo...
Upustite se u te romantichne trenutke a on(ona) iz nekih drugih pobuda, tj. da zadovolji svoje potrebe...
To je po meni uzasna situacija :ballbounce:
podijeli s nama to svoje iskustvo......da te shvatimo......bar ja...... :)

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#9 Post Postao/la Baraba-it »

indeks je napisao/la: podijeli s nama to svoje iskustvo......da te shvatimo......bar ja...... :)
Ima hiljade raznih nachina da se stvori romantichna situacija...
Pochevshi recimo od ubranog cvijeta s livade u shetnji prirodom, do koje-kakvih romantichnih izlazaka (bioskop, restoran...)
E pa necu sve da vam otkrivam :P :D
slika

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#10 Post Postao/la indeks »

ok je to sve..........

nego gore spomenutu ~uzasnu~situaciju........... :)

Avatar
Dosadna
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 255
Pridružen/a: 31 Dec 2023 06:11
Lokacija: Germany

#15 Post Postao/la Dosadna »

http://www.youtube.com/watch?v=CCy3tZrE2vc


ovo je reci romantika heheh :lol: :lol: :lol:

Odgovori