Da li nesreća spaja ili rastavlja?

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#19 Post Postao/la mrki62 »

Na muci se poznaju junaci ,.............. tako je bilo prije a danas to gubi svoje znaèenje .
Ovaj divlji kapitalizam uèi ljude pohlepi a svi ostali atributi gube svoj smisao .

Mo¾emo se mi pretvarati da smo osjeæajni i humani , pitanje je da li smo zaista takvi ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#20 Post Postao/la danjel »

maida_20 je napisao/la:
zalosno je reci ,ali je istinito ,da se u takvim situacijama ucvrstis s partnerom ,iako nije neki lijep razlog, do te mjere da zahvalis Bogu na nekim osjecajima koje su te situacije probudile i ocvrsnule vezu..
Da naravno da je zalosno da se ljudi tek u takvim situacijama bolje upoznavaju i shvate sta im znaci osoba pored njih...
Ali mislim da nas upravo zato Bog stavlja na razna iskusenja,da znamo cijeniti i upravljati sa onim sto imamo...
Ne kaze se dzaba "I u nesreci postoji sreca"
I moj potpis na ovo....Sla¾em se u potpunosti..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: DALI NESRECA SPAJA ILI RASTAVLJA?

#21 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:
maida_20 je napisao/la:Nista ljude ne vezuje tako kao zajednicki i srecno prezivljena nesreca
(Ivo Andric)

Dali i vi mislite da prezivljena nesreca vezuje ljude,cini ih sloznijim nego prije,cini da se postuju i vole se vise nego prije?
Imate li vi sami iskustva u tome?
u globalu i ne i da..... :)

Sve zavisi o kakvoj se nesreci radi....i kojoj situaciji.....

Neke nesrece povezuju ljude a neke ne...... :-k
Posto stojim iza svojih napisanih rijeci....Moram da pojasnim...zasto se razlikujem od vas....

Kada se desi nesreca...kakva....Naprimjer muz napravi sudar i u tom sudaru....... pogine kcerka .....a muz ostane ziv..On je na neki nacin prouzrokovao nesrecu.....Vozio je brzo a bila je poledica....
Izhod toga .....je razlaz..
Zar ih je ta nesreca mogla bribliziti...MISLIM NE....ovo je samo jedan primjer.....
Kod primjera gdje su kod bracnih drugova zakon akcije i reakcije isti.....
tu nema polemike...tada ih tragedije jos vise zblize...
Licno sam veoma sustretljiva..prema svima kojima se desi neka tragedija...to znaju ..oni koji me poznaju.... :-k

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#23 Post Postao/la Bijesanpuz »

Pa mislim one sto su spojeni uglavnom rastavi.. a one sto se ne poznaju spoje...

joj neda mi se pisat post nikako.. drugi put objasnim ... ako se sjetim..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#24 Post Postao/la ra-ja »

Mersy je napisao/la:Ne znam zavisi kako i u koja vrst nesrece ova sto si je ti navela svakako stoji samo u zavistosti kako je ko dozivljava ili vidi.Ne mora biti da je kriv za nesrecu i da zbog toga slijedi kraj,mada ima i takvih slucajeva ali vise se desavalo da se u nekoj vrsti nesrece ili slicni okolnosti ljudi zblize i jos vise povezu.Opet sve zavisi kazem kako kome i kako ko.
Ovaj primjer sto sam napisala desio se i znam ga u potpunosti.....zato sam uzela kao primjer.....

Mislim ako je direktno razlog nesrece jedan od bracnih drugova...a druga strana je povredjena zbog toga...Onda sigurno nemoze ih ta nesreca niti zbliziti.... :-k
Ima jos primjera ali nemogu pisati vise o tome....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#26 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
Mersy je napisao/la:Ne znam zavisi kako i u koja vrst nesrece ova sto si je ti navela svakako stoji samo u zavistosti kako je ko dozivljava ili vidi.Ne mora biti da je kriv za nesrecu i da zbog toga slijedi kraj,mada ima i takvih slucajeva ali vise se desavalo da se u nekoj vrsti nesrece ili slicni okolnosti ljudi zblize i jos vise povezu.Opet sve zavisi kazem kako kome i kako ko.
Ovaj primjer sto sam napisala desio se i znam ga u potpunosti.....zato sam uzela kao primjer.....

Mislim ako je direktno razlog nesrece jedan od bracnih drugova...a druga strana je povredjena zbog toga...Onda sigurno nemoze ih ta nesreca niti zbliziti.... :-k
Ima jos primjera ali nemogu pisati vise o tome....
ah, "to" sto se desi izmedju bracnih drugova ne moze se bas nazvat nesrecom. Ako je to to sto ti mislis
Ne izmedju bracnih drugova....sasvim druge stvari...koje se mogu nazvati tragedijom...ali nije bitno....uopste....

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#28 Post Postao/la bujo_20 »

ja mislim da zavisi o kakvom nesrecom se prica i o kakvim ljudima
smetam da ako je nesreca nenamjerna onda moze spajati i ako su ljudi razumni mislim oni koji su dozivili tu nesrecu
ako je od ovo suprotno onda ne da rastaje nego i moze se naici na konflikt :wave:

Odgovori