VeZa na NeTu -iluzija il stvarnost

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: VeZa na NeTu -iluzija il stvarnost

#6 Post Postao/la paparaci »

ekranka1 je napisao/la:
Jesu li to veze ili iluzije ,na kraju :)
pa mislim ako se par sretne i u reali, onda se moze pricati o vezi. ovako je to sve vise manje, iluzija. osjecaji jesu iskreni, bar kod mene. bez obzira da li se radilo o ljubavi ili prijateljstvu. kao sto sam vec u jednoj od slicnih tema naveo. par osoba koje sam upoznao preko interneta, upoznao sam i uzivo i nisu se nista razlikovali po ponasanju ili bilo cemu drugom kao sto su na netu. tako da sam imao pozitivna iskustva, sto se tice toga. stvar je sve, kako se covjek postavi prema ovom svemu. a isto tako mislim da je iskustvo vazan faktor. sve u svemu, ima i dobrog i loseg.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

pa iskreno te su veze uglavnom iluzija...jeste da postaju "skoro" kao stvarne, jer s tim osobama se svakodnevno sreces, kazes im sve o sebi, jadas se, smijes se... sve dok ne predu granice prijateljstva i dok se ne pocnu igrati s osjecajima...tu treba napraviti rez i stati, jer sve moze biti zezanje do trenutka dok ne pocne igra s dusom...jer ipak je ovo iluzija, mislim da ne smije biti ljubomore, da ne smije biti zelje za posjedovanjem, da ne smije biti ogranicavanja druzenja s ostalima. Tu net veza prelazi u apsurd, jer s tom osobom, iskreno, nemas nista, ali umislis kao da imas.
Zbog toga prijateljstvo da...ali sve preko toga ako nije iskreno...bjez od toga sto dalje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

A mene buni ona razlika izmedu prijateljstva i ljubavi...naravno i prijatelje volis, ali gdje prijateljstvo prelazi u ljubav
Ja sam uvijek za prijatelje i ne volim kada neko vuce na drugu stranu, tome se uvijek pokusavam oduprijeti..prijatelj me nikada ne moze povrijediti pogotovo ako je pravi...uvijek dajem prednost prijateljstvu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la sabinax »

Istina...uvijek pokusavam dati do znanja ljudima sta ocekujem od ovih druzenja, rezem u pocetku, zna to puno ljudi odavde...ali najgore je kada ti se neko uvuce pod kozu..lagano i neprimjetno prede granicu prijateljstva, onda vec bude kasno, dvaput mi se to desilo....ali, kunem se, da vise nece NIKADA!
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#13 Post Postao/la vornevljev »

vremenom prelazi u stvarnost
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#14 Post Postao/la maida_20 »

zavisi koliko smo iskreni jedni prema drugima...
naravno i ako postoje osjecanja i s jedne i sa druge strane,nemora da bude iluzija! [-X
Naprotiv... :)

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: VeZa na NeTu -iluzija il stvarnost

#15 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

paparaci je napisao/la:
pa mislim ako se par sretne i u reali, onda se moze pricati o vezi. ovako je to sve vise manje, iluzija.
=D>
Definitivno za flertovanje i caskanje internet je super
A sto se ozbiljnijih veza tice moze i to da pocne preko interneta ali samo da pocne
To znaci ako NET veza nema nastavka ostaje cista iluzija
Malte ne Absurd

Autor teme izgleda nema osjecaj i predstavu razlike prijateljske veze od ljubavne net veze.
( znam da je mislio na tu ljubavnu)...
a da li je to namjerno ili slucajno ovako upakovao ne znam.. 8) i svejedno je...
kako god uvijek ostaje cinjenica

Ljubavna veza na internetu je za mene cisti absurd cak sta vise glupost
Kada cujem termin od nekih forumasa ta i ta hoda s tim i tim....
(a stim misleci se na net ljubvnu toboze vezu) cisto se tresem od gluposti i absurda.

Nekima se dopada taj dio ljubavne avanture :)
Tooo... sto o osobi s kojom imaju internet-vezu u sustini
mogu da zamisle bilo sta i ako se nikad ne sretnu u stvarnosti da im te iluzije ne budu narusene..
da ostanu uvijereni u ono sto su zamislili
O takvim osobama samo mogu reci zivite u iluziji

Odgovori