Preboljeti prevaru

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Preboljeti prevaru

#1 Post Postao/la lien »

Danas sam puno razmisljala o vjernosti i prevarama..nesto mi ne da mira pa me zanima, zaboravis li ikad prevaru? Prebolis li to ikad? Oprostis? Ne mislim da oprostis i da se vratis, to ne dolazi u obzir...al ovako...

Imam kolegice, koje su bile vec prevarene, sad su opet u novim vezama i sretne su ali nikad nisu presle preko toga i jos mrze bivse decke...iako su sad sretne a njima se sve to vratilo...
Ja imam neku svoju teoriju kako ne mozes biti sretan ako nekoga mrzis, da moras oprostiti - ako ne zbog njega, zbog sebe, svog dusevnog mira.

Kad me bivsi prevarijo nikako nisam mogla preci preko toga..cak i 3 mjeseca poslije kad mi poslao poruku i rekao da mu je zao za sve, nisam mogla primiti tog njegovog pokajanja... ne ide..svaki put kad pokusam da kazem sebi kako mi nije stalo uvjek se nesto desi, opet se sjetim i ne mogu oprostiti..
Ja se nadam da cu jednog dana preci preko toga i necu biti kao kolegice mi.. a vi? Kakva je kod vas situacija? Sad kad pomislite na to, svejedno vam je ill... ? [eusa_think.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Preboljeti prevaru

#3 Post Postao/la nnejra »

Spoznaja da si prevaren uvijek donosi bol. Nakon početnog šoka i ljutnje koju osjećate dolazi razočarenje. Partnera više ne gledam kroz ružičate naočale već pod lupom i nalazim milion mana koje nisam prije vidjela. Nakon toga ljubav polako počinje da blijedi. Prevara je razlog da se prekine veza, a nakon toga polako treba preći preko toga i nastaviti dalje živjeti. Što znači da treba preboljeti i krenuti dalje, jer ukoliko nosiš ogorčenje u sebi donijećeš i negativan stav u novu vezu.

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Preboljeti prevaru

#5 Post Postao/la Bebana_de »

[eusa_think.gif] bolje da nista ne pricam znate da sam rospija do koske,,, [Happy.gif] [laugh.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Preboljeti prevaru

#6 Post Postao/la diisaaa »

ja sam veliko zlopamtilo i ne dolazi u obzir da zaboravim nekom ako me je povrijedio
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Preboljeti prevaru

#7 Post Postao/la paparaci »

pa ne mora se oprostiti niti zaboraviti, ali treba ici naprijed i ne opterecavati se s tim. a i sto bi, ako vise nismo zajedno s tom osobom?! to je samo nepotreban teret pored ostalog tereta kojeg svako od nas nosi sa sobom. najzad, to se moze lose odraziti na novu vezu. prema tome, zatvori to poglavlje i kreni dalje!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Preboljeti prevaru

#8 Post Postao/la im_ex »

Eh, da se to tako rjesava, neprastanjem, parova bi bilo na prste izbrojati.
Daj, budite realni.
Oprostiti bih mogla, da se desi, ako ne ispastam ni na koji nacin.

(Nerviraju me ovakve teme - izjasniti se o necem a niko se, haman, ne osvrce na vjerovatnocu da smo mozda varani a da i ne znamo da smo. bezveze)
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Preboljeti prevaru

#9 Post Postao/la andro »

Da ali treba postaviti i pitanje ko bi bio prevaren u svemu tome ja ili ona / on ?
slika
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Preboljeti prevaru

#10 Post Postao/la im_ex »

Dabome da se nametno i to od pitanja ... kako god, treba se prvo reci hop pa onda skociti, obrnuto nije sigurno da bi bilo izvedivo, stoga ... razmisliti, dooobro razmisliti, a ne brzopleto kocoperno: mene vala da prevari ja bih ovo ono [icon_ballbounce.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Preboljeti prevaru

#11 Post Postao/la beca »

Ožiljci uvijek ostaju, što jest jest, ali prevaru treba preboljeti u glavi a ne u srcu, kad je preboliš u glavi, onda si siguran da si obavio dobar posao...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Preboljeti prevaru

#12 Post Postao/la nella26 »

Ne znam da me ikada momak prevario, nisam nikada saznala ali ne znam ni kako bih se postavila.
U svakom slučaju on sam sebe vara.
Ali razlika je kad te neko prevari i kad vara.Prevara ako se desi, a voliš tu osobu, ne znam, mislim da treba preći, oprostiti ali ne i zaboraviti a kad te neko vara onda treba okrenuti ledja i otići.
I ne treba zbog toga mrziti partnera nego jednostavno prekrižiti i zaboraviti da je postojao u tvom životu, jer mržnja i drugi negativni osjećaji su samo opterećenje za tebe.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
tonko
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 12 Maj 2009 09:40

Re: Preboljeti prevaru

#13 Post Postao/la tonko »

mislim da je tesko preboljeti,ali mora se ako hoces novu vezu.Zato sto mrznja prema partneru nosi samo negativnu energiju u novu vezu i to nece ici bas kao podmazano.ako dodje do prevare obicno dolazi do rastanka osim ako neko od partnera ne shvati da je drugog prinudio na prevaru.Ako dodje do pokajanja mozda se veza i spase i produzi ako im je stalo do toga.Po mome misljenju i za prevaru treba razlog,i o tome treba razmisliti.

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Preboljeti prevaru

#14 Post Postao/la probisvjet »

Sama prevara i ne boli toliko koliko gubitak povjerenja .... tada psiha zapocne svoj posao " zasto , zbog cega ??? " .... dati svoje povjerenje je pokazati svoje osjecaje, preboljeti se mora zbog svog unutrasnjeg mira , oprostiti je pitanje sto smo kao osoba spremni prihvatiti a sto ne !

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Preboljeti prevaru

#15 Post Postao/la ra-ja »

Prevara je cin gdje zene ili muz budu veoma povredjeni.iz razloga sto je za moj pojam brak svetinja..vjernost... :!:
Preboljeti prevaru,mozda neko im moze..ali se pitam dali moze vise biti kao prije...Poslije prevare sve zajednicko gubi sjaj ....i ono sto je bilo.povjerenje postaje klica nepovjerenja tj povlaci za sobom sve u pitanje intimno izmedju partneta.... [eusa_think.gif]
Vjerovatno ima ljudi koji mogu zivjrti sa tim... :!:

Odgovori