Duge veze

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Duge veze

#3 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:šta mislite o dugim vezama, koja je najduža u kojoj ste bili (veza, ne brak)
2 godine .
vidovita_dzemila je napisao/la: shvatate li ljude koji hodaju više od 3 godine a vjenčanje još nije na pomolu (moj rođak je ostavio curu nakon 8 godina veze).
Ako žive zajedno i ostvaruju zajednički krov , to mi je ok, ostale opcije je samo gubljenje vremena ( poslije sexa ).
vidovita_dzemila je napisao/la: jeste li možda od onih koji se brzo zasite i koji ne mogu ni zamisliti da su s jednom osobom više godina
Ne, nisam , ja sam sasvim običan , zasititi se nikako ne mogu [muzikafo1.gif]
vidovita_dzemila je napisao/la:
vlada li u dugim vezama monotonija.........
Kako kome, ja nisam tip da bih rekao da je monotonija, jer da jeste onda je bolje svako sebi.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Duge veze

#5 Post Postao/la nella26 »

Rijetko koja duga veza uspije ali ona koja uspije ima velike izglede da bude savršena kad se "kruniše".
Mada je problem dugih veza što sve vremenom pređe u monotoniju i onda je to glavni uzrok svađa, nesporazuma i prekida.
Moja duga veza je propala upravo zbog monotonije zbog istog scenarija koji se danima ponavljao.......baš je divno kad subotom on leži gleda utakmicu na jednom kauču a ja na drugom čitam knjigu [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Duge veze

#6 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la: Moja duga veza je propala upravo zbog monotonije zbog istog scenarija koji se danima ponavljao..
Monotonija je ići na posao ( evo idem već dobrih 29 godina ) , monotonija je ići uvijek u jednu trgovinu , ići uvijek jednoj punici , šurjaku , ....... rođacima,........ ma navikne se bona, navikne se , samo ako je volje [mmmux2.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Duge veze

#7 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
nella26 je napisao/la: Moja duga veza je propala upravo zbog monotonije zbog istog scenarija koji se danima ponavljao..
Monotonija je ići na posao ( evo idem već dobrih 29 godina ) , monotonija je ići uvijek u jednu trgovinu , ići uvijek jednoj punici , šurjaku , ....... rođacima,........ ma navikne se bona, navikne se , samo ako je volje [mmmux2.gif]
:lol:
ma vjerovatno je da si upravu Mrki ali je sigurno da nam nije bilo suđeno :wink:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Duge veze

#8 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:
ma vjerovatno je da si upravu Mrki ali je sigurno da nam nije bilo suđeno :wink:
Vjerovatno da vam zbog toga nije bilo suđeno ,.... nego ,.... ja ću uskoro u vehabije , šta ako bi ti meni bila druga žena , ha [mmmux2.gif]
Nebi bilo monotonije, znam ja napraviti ambijent svaku večer :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Duge veze

#9 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:
ma vjerovatno je da si upravu Mrki ali je sigurno da nam nije bilo suđeno :wink:
Vjerovatno da vam zbog toga nije bilo suđeno ,.... nego ,.... ja ću uskoro u vehabije , šta ako bi ti meni bila druga žena , ha [mmmux2.gif]
Nebi bilo monotonije, znam ja napraviti ambijent svaku večer :lol:
hahahah nemoj mi bolan tih dugih relacija :lol: a i ne volim vehabije zar nisi dosad vidio :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Duge veze

#10 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la: a i ne volim vehabije zar nisi dosad vidio :lol:
Ne volim ih ni ja al zbog tebe bih i njih zavolio [mmmux2.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Duge veze

#11 Post Postao/la beca »

najduža veza u kojoj sam bila jeste šest godina i šest mjeseci...pretrpjela je mnogo dobrog i lošeg, sreća više ovog prvog i pretvorila se u brak...danas na to sve gledam pozitivno...da se nije desilo što se desilo, ono loše, ne bih znala šta imam, odnosno, ne bih u ovolikoj mjeri bila svjesna šta sam mogla propustiti i izgubiti...

Monotonija i sušta svakodnevnica jesu neprijatelji svake duge veze i braka, ali, što se prije naučimo nositi sa činjenicom da ništa nije savršeno, i da se loše stvari ne dešavaju samo drugima, i istovremeno im pogledamo u oči, biće nam lakše...iz iskustva znam da je najgore kad e čovjek zanosi stvarima koje nisu realne...od snova se ne živi...ali, da ne bismo suviše pametovali, mnogo je ljepše biti svjestan nekih činjenica i realija, nego pričati ili pisati o njima....

Ljubav koja ne uspije savladati i dobro i loše, i otvorene puteve i prepreke, i nije bila ljubav...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Duge veze

#12 Post Postao/la nella26 »

beca_jovi je napisao/la:najduža veza u kojoj sam bila jeste šest godina i šest mjeseci...pretrpjela je mnogo dobrog i lošeg, sreća više ovog prvog i pretvorila se u brak...danas na to sve gledam pozitivno...da se nije desilo što se desilo, ono loše, ne bih znala šta imam, odnosno, ne bih u ovolikoj mjeri bila svjesna šta sam mogla propustiti i izgubiti...

Monotonija i sušta svakodnevnica jesu neprijatelji svake duge veze i braka, ali, što se prije naučimo nositi sa činjenicom da ništa nije savršeno, i da se loše stvari ne dešavaju samo drugima, i istovremeno im pogledamo u oči, biće nam lakše...iz iskustva znam da je najgore kad e čovjek zanosi stvarima koje nisu realne...od snova se ne živi...ali, da ne bismo suviše pametovali, mnogo je ljepše biti svjestan nekih činjenica i realija, nego pričati ili pisati o njima....

Ljubav koja ne uspije savladati i dobro i loše, i otvorene puteve i prepreke, i nije bila ljubav...

[eusa_clap.gif]

ponosim se tobom!
Ali je bitno kad monotonija dođe da ljubav ne pobjegne, ja sam svjedok vaše ljubavi i ta veza da je trajala 16 godina završila bi brakom jer je vaša ljubav zaista vrijedna primjera i pisanja.
Ali je problem kad ljubav pobjegne a monotonija pusti korjene........moj slučaj.............šta ćeš drugo, pokupiš ono dostojanstva što imaš zajedno sa uspomenama strpaš u kofer i put pod noge :(
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Duge veze

#13 Post Postao/la ra-ja »

Moja najduza veza je trajala 2 godine...a poznavali smo se sve ukupno 4godine...

Odgovori