Stara cura/stari momak

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Stara cura/stari momak

#3 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya je napisao/la: Inace, nemam malo, vec pretezno drugarice koje su se udale posle 30.te godine, to su sve samopouzdane, inteligentne zene koje su imale i pravo da biraju i koje su i dobile ono sta su htjele.
Osim onih kojima nije prosao voz

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Stara cura/stari momak

#4 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:dosta puta čujem ljudi kažu

ako se ne uda/ne oženi do 32. godine neće nikako

mislim da ima nešto i u tome jer što si duže sam sve su manje šanse da se vjenčaš

Å¡ta vi mislite o tome?

znate li neke primjere iz stvarnog života

ostaju li oni sami zato što previše biraju?

ima ona fora "probirač brzo postane otirač"

a ima i slučajeva zaljube se u pogrešnu osobu i onda kažu kad nisam s njom neću ni s kim




još jedna birna stvar.......možda ja umišljam, možda imam predrasude ali većina "starih cura" je nekako......ne baš jaka na živcima i poprijeko gledaju mlade djevojke kao da su zavidne.......šta ja znam.....možda griješim al stekla sam takav utisak
Kada ce se ko udati...to se nemoze diktirati..Udajes se onda kada naidje sudjeni.i kada sazreju uslovi za to... :!:
Mlade djevojke se lakse odlucuju za brat..zbog nezrelosti,brzopletosti..itd
Dok one koje predju taj period sazrevanja ,recimo do tridesete i dalje se teze odlucuju na brak..ne samo iz razloga i te parole izbirac dobije otirac...nego iz razloga sto provedu zivot ..omudraju...uvide ili otkriju ljepotu slobode...a nasuprot
obaveze..i nalaganja jednog bracne zajednice, od okoline koja ih okruzije...zato se teze ili nikada nevezu brakom... :!:
U svemu ovome neznam da ima neke ljubomore zavisti izmedju starih cura i mladih djevojaka...Moje misljenje, jer to nisam primjetila... [eusa_think.gif]

BROJ1
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 56
Pridružen/a: 16 Maj 2009 15:14

Re: Stara cura/stari momak

#5 Post Postao/la BROJ1 »

sudbina,meni je 37 pa sta da radim sti se ozenio nisam????svako normalan zeli porodicu djecu al to mora da se desi nekom u 20 i nekoj nekom u 40-oj nekom nikad.zivot je nepredvidiva stvar...ko zna da sam se ozenio mozda bi bio sretan mozda osad se i rastao ko ce ga znat,a mozda danas nadjem osobu svog zivota,sve je nepredvidivo i zato je i dobro jer kad bi znali sta nas sutra ceka....

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Stara cura/stari momak

#6 Post Postao/la nella26 »

Ma udaja i ženidba se dešavaju onda kada ti je suđeno.....
Naravno ima tu i našeg utjecaja ali malo neke stvari ti jednostavno nisu suđene.
Ali mislim da kad si stariji da su ti neke stvari puno jasnije i u brak ulaziš više mozgom, hoču reći da tada bolje izabereš iz razloga što znaš šta je dobro za tebe a šta loše, a dok si mlađi misliš kako je samo ljubav presudna pa za dvije godine skontaš da si pogriješio i to dobro.
Ma ne znam....mislim da je bolje sačekati i stariji se odlučiti za brak jer je ipak to institucija za koju moraš biti zreo u svakom pogledu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori