Koliko ste poznavali ili poznajete svog partnera?

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Koliko ste poznavali ili poznajete svog partnera?

#1 Post Postao/la ra-ja »

Naslov teme sam vam govori sta trebate pisati ..... [smile.gif]

Sve svoje prijasnje partnere dovoljno sam poznavala..i svaki od njih ima neku specificnost koja ga izdvaja kao jedinku....

Sa zadnjim partnerom skojim sam bila puno godina u vezi....naravno njega najbolje znam, s puno specificnih stvari....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KOLIKO STE POZNAVALI ILI POZNAJETE SVOG PARTNERA:?

#2 Post Postao/la ra-ja »

Posto ga dobro poznajem zato znam,da nikada nebih dosao ovdje na forum da se uopste vidi a kamoli da pise postove.a o namjeri da budemo zajedno niti meni niti njemu nebih palo na pamet..
Covjek koji nikada nebih dosao na vrata da vas moli za pozajmicu pa kada bih i umirao od gladi..ali bi rado dosao na vrata da vam ponudi poslednji komad hljeba ako zna da ste u nevolji...
Covjek u cijem drustvu necete nikada cuti ruzne rijeci i psovke....

Njega nemozete glumiti..iako to bosman pokusava, ali on nije taj.ili neko od familije pokusava nabaciti svoje misljenje i zelje....
Mi vise nismo skupa i kada je kraj....onda je zaista Kraj.... :!:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: KOLIKO STE POZNAVALI ILI POZNAJETE SVOG PARTNERA:?

#3 Post Postao/la beca »

koliko god si sa nekim u vezi i braku, NIKAD, ali NIKAD, ne možeš znati sve o njemu, i niko me ne može ubijediti u suprotno...

činjenica jeste da, što si duže sa nekim, više ga upoznaješ, ali vjerujem da NIKO NIKAD NIKOG nije do kraja upoznao...nikad neću zaboraviti jedno najveće razočarenje u životu...osoba koju sam mislila da poznajem i za šta sam smatrala da bi mi zadnje uradila, uradio je upravo to...malo bi bio jedan cijeli dan kad bih opisivala osjećaj samo jednog tog trenutka kad mi je priznao šta je uradio...a zaklela bih se da ga znam "u dušu"...

jedno je poznavati nekoga i njegove osobine, na kraju krajeva sve ono što ti kaže, i što sama vidiš, a sasvim je drugo ono što je svima nama u glavi i vjerujem da svako od nas ima misli, koje nikad nikome nije otkrio....e upravo te misli nam ne dozvoljavaju da nas niko nikad ne može spoznati do kraja...

zato se i ne treba truditi, i do srži pokušavati prodrijeti u partnerove misli...iz vlastitog islustva znam da mogu voljeti, obožavati, i živjeti za nekoga, ali ipak pomisliti ili razmišljati o nečemu što nikad niko neće saznati...ili je to možda samo jedan period nezrelosti u našim životima, kada imamo te skrivene misli....

ovo iskustvo jeste iz vremena kada sam bila u vezi, a ne u braku, ali poučena prošlošću, nikad neću za nekog reći da ga do kraja poznajem, i spremna sam na sve i ništa me ne može iznenaditi...

jer ljude ponekad iznenade vlastiti roditelji, nakon trideset, četrdeset godina saznaš da to nije osoba kakvu si zamišljao, a ne kamoli partner....

moj konačan odgovor je da smatram da svog partnera DOVOLJNO poznajem i po njegovim vrlinama i manama, u tolikoj mjeri dovoljno da budem sretna i zadovoljna cijeli život...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: KOLIKO STE POZNAVALI ILI POZNAJETE SVOG PARTNERA:?

#4 Post Postao/la nella26 »

Možeš nekoga dovoljno i dobro poznavati ali sve znati o nekome to nikad, što kaže Beca kreneš od sebe da ima stvari koje nikad nikome nisi rekao, tako da ih svi imamo, ali mišljenja sam da i ne treba sve znati već dovoljno onoliko da te ne opterećuje neko saznanje.
Trudila sam se da što više saznam o svom momku pa me sve to na kraju malo i poljuljalo ne zato što je loše osoba, naprotiv, super je momak, već zato što sam uvijedjela da ima dosta stvari u kojima ne dijelimo mišljenje a koje bi u našoj zajedničkoj budućnosti predstavljalo problem.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: KOLIKO STE POZNAVALI ILI POZNAJETE SVOG PARTNERA:?

#5 Post Postao/la lattemma »

Znamo se od rodzenja, i znam dosta toga o njemu...
Mada mislim da nikad necu bas sve da saznam...i bolje,ni ja njemu negovorim bas sve (proslost)
Mislim da vrijeme cini svoje i da ce pokazat istinu o obadvome....
Neke stvari sam saznala posle neke prije i u redu je, nije ni duzan da mi isti dan sve kaze jer tad i neznas na cemu si, medzutim jednom mi je prilikom reko sve sto je imao i ok je stime mogu zivit nisu to neki problemi koji se nemogu rijesit...
Pretezno mi sve kaze sta mu se u toku dana dogodilo, saslusam ga ali puno nekomentarisem ne na taj nacin da bih ga ispitivala ili kritikovala...

Medzutim ja sam drugacija, nepricam puno o proslosti sa partnerom i samo cekam kad ce me pocet ispitivat,a to mi je najmrze u zivotu ...
Jednostavno pokusajem da izbjegnem tu situaciju...
Thank´s god i´m a women

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KOLIKO STE POZNAVALI ILI POZNAJETE SVOG PARTNERA:?

#6 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:Posto ga dobro poznajem zato znam,da nikada nebih dosao ovdje na forum da se uopste vidi a kamoli da pise postove.a o namjeri da budemo zajedno niti meni niti njemu nebih palo na pamet..
Covjek koji nikada nebih dosao na vrata da vas moli za pozajmicu pa kada bih i umirao od gladi..ali bi rado dosao na vrata da vam ponudi poslednji komad hljeba ako zna da ste u nevolji...
Covjek u cijem drustvu necete nikada cuti ruzne rijeci i psovke....

Njega nemozete glumiti..iako to bosman pokusava, ali on nije taj.ili neko od familije pokusava nabaciti svoje misljenje i zelje....
Mi vise nismo skupa i kada je kraj....onda je zaista Kraj.... :!:
Potice iz ugledne porodice ,oca presjednika jedne opstine nisam ga nikada upoznala jer je veoma mlad umro ..a majke jako mudre zene od koje sam naucila mnoge dobre stvari..vec sam pisala prije o tome...Komplet porodica o kojoj nemam nista lose reci..sa nevjerovatno dobrim odnosima...bazirani na izuzetnom respektu i postovanju..gdje lijepa rijec uvijek je tu...valjda ste do sada svatili po postovima sta mislim o toj porodici...
Ako nesto neznam ili nisam znala do sada o njemu..nije to bitno, kao ni vazno...
A vazno je da je kod mene parola bila..daj mi boze sto mi mati misli ..a nedaj mi boze sta mi zena misli....
Sva moja briga je bila uperena da se nekome od moje porodice nedesi sta ruzno a naravno i partneru.....
O njemu znam sve i zivot prije veze ..od prve simpatije pa do mene...Partnerstvo meze jedino uspjeti uz iskrene i otvoren je zdrav razgovor, netreba nista precutati.. :!: :!:

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Koliko ste poznavali ili poznajete svog partnera?

#8 Post Postao/la venecija »

koliko god si sa nekim u vezi i braku, NIKAD, ali NIKAD, ne možeš znati sve o njemu, i niko me ne može ubijediti u suprotno...

činjenica jeste da, što si duže sa nekim, više ga upoznaješ, ali vjerujem da NIKO NIKAD NIKOG nije do kraja upoznao...nikad neću zaboraviti jedno najveće razočarenje u životu...osoba koju sam mislila da poznajem i za šta sam smatrala da bi mi zadnje uradila, uradio je upravo to...malo bi bio jedan cijeli dan kad bih opisivala osjećaj samo jednog tog trenutka kad mi je napisao sve sta je napisao........ali.........do tog momenta sam vjerovala da znam,da ga poznajem,medjutim,istina je drugacija.........nazalost.......i kako koji dan prolazi,sve vise vjerujem...zalosno! :?
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Odgovori