Solo izlasci u vezi i braku

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#17 Post Postao/la ra-ja »

Brak netreba da bude samar ili opterecenje za bilo kojeg partnera..Jer nesto raditi pod pritiskom ..nikada nevodi na dobro...

Nema pojma kako moze neko solo izlaziti ako mu je dan upopunjen sa obavezama posla. kuce. domacinstav .kupovine...posebno kod zena..

Ako se desi da slucajno zadrzi se poslije sastanka..ili sretne se slucajno s prijateljima pa zeli izaci to je sasvim ok...

A da neispadne bjezanje od kuce da bih bilo ko od njih izbjegao obaveze smijesan je izgovor izlaziti van s prijateljima pojedinacno i da to predje u naviku... [icon_flower.gif]

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#18 Post Postao/la becanka »

Sto da ne...
Nismo se zajedno rodili pa da smo non stop zajedno... [eusa_snooty.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#19 Post Postao/la ra-ja »

Sve dotle dok vas partner voli nece mu niti naum pasti da izlazi i mesetari bez Vas...

Ako vec mora izaci iz opravdanih razloga...sve je dobro ako Vas pita i dok Vas pita: [icon_flower.gif]

Ako izlazi bez ikakve Vase sugestije ...onda to vise nije za pohvalu..
Nema tu ljubavi niti saradnje niti zivota... :!:

Zene koje misle..da ako su partneru odresene ruke da ce ga zadrzati zauvjek za sebe ...Grdno se varaju.. [icon_flower.gif]

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#20 Post Postao/la ekrankaa »

moje iskustvo..hmm..moj bivsi je mene naucio , [Happy.gif] ovo ce zvucati smijesno mozda ,ali jeste me naucio da on slobodno izlazi sa svojim drustvom i da ostaje do kolko hoce , meni je to u pocetku predstavljao problem kojeg sam htjela ispraviti ali s vremenom sam shvatila da od toga necu nista drugo dobiti nego hrpu zivciranja ,pa sam odustala [Happy.gif]
Tako jednom se desilo , ja kazem neides van , on se nasmije i kaze , jesi sigurna bash sto posto [Happy.gif]
reko -jesam.
E sad cu ti dokazat da ti je sigurnost jako nesigurna i ode..
I tako , sta hocu reci ,postoje muskarci koji imaju izrazeno svoje Ja po nekim pitnjima ni pod koju cijenu ne odstupaju od zacrtanoga.Takav je i ne mozes tu nista, ili prihvati il se poberi doslovno , stvar izbora.
Masa je takvih primjera , sto su se meni desavala, ali kaasnije sam to shvatila kao normalno stanje i prihvatila ga takvim kakav jeste i iskorstila masu sitnica zbog mojeg toleriranja za moje potrebe.
Istina , nikad nije rekao nesmijes, jer nije imao ni argumenata niti bi dozvolila da mi zabrani kad imam potrebu da izadjem sa kolegicama.
Niti je imao obraza u krajnjem slucaju da mi zabrani.
Danas , kad sam vec u nekim zreljim godinama , mislim da mi opet to ne bi smetalo.
Sve u granicama normale ipak.Ali ne bih se ljutila na povremen izlaske mog muza ili decka.
Ne bih zaista [smile.gif]

Ljubav se ne mjeri na taj nacin po meni. Vjerujem da i zenama i muskarcima jednostavno prija da se i n tj nacin osjete "slobodnim".
To ne znaci za mene prevaru u bilo kojem smislu.
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#22 Post Postao/la ra-ja »

LJubav se mjeri upravo po :postovanju, ustupcima , povjerenju i razumjevanju...sa obje strane parnerstva...@ekranka... [icon_flower.gif]

Ali nisam ja tu da sudim drugima niti da nesto svoje namecem..svako sredjuje svoju oazu mira po svom ukusu...

Ali ako si znala da nece uciniti po tvojoj zelji i ostati u kucu, vjerovatno to nije prvi puta da izadje na takav nacin...neznam uopste zasto si rekla da nemoze ici vani....isto kao da si i zeljela da izazoves revolt ,da on bas ode... [eusa_think.gif]

Nisam nikada imala takvu situaciju, zaista ... [smile.gif]
Moja drugarica se recimo nikada nije pomirila s cinjenicom da joj partner ide iz hobija u ribolov skoro svake subote ili nedelje u ljetnom periodu...
Iz razloga sto su to dani kada su oboje slobodni, dani u kojima se mnoge kucne obaveze moraju uraditi...
Da naznacijem ...i nju je pozivao uvijek da mu pravi drustvo..ali je to za nju bilo samo dangubljenje vremena...
Svi smo joj rekli da je luda...A da li je luda.???

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#23 Post Postao/la ekrankaa »

To je banalan primjer i skracena verzija desavanja , naravno da nisam rekla arogantno, ne smijes! vec kroz razgovor , pa recimo zasto, kuda ,odakle ta potreba..pa na kraju e ne mozes , je njegov konacan odgovor to bio.
Nikakav revolt zene su u sustini lije , pokusavaju i milom i "silom" , iako sma ja vise za milo al i ovo drugo je ok kad su sve druge opcije na izmaku, kad se boris da nesto promjenis , probas sve ..da na kraju ne bi rekao , eh mogla sam jos to i to , zasto nisam ucinila nesto da na bilo koji nacin pokazem sta osjecam i kako razmisljam.
Ja i dalje tvrdim , da onaj tko je braku , eventualno poceci su med i mlijeko , poslije treba punoooooo tolerancije i ustupaka , po mom sudu , nazalost i u ovoj sredini gdje zivim sa strane zene.
Kak Zagorci popjevaju-Zena naj bu doma [Happy.gif]
Ja sam dala primjer muskarca koji svoju "slobodu" od kad se ozenio nije htio "zamjeniti" sa ostajanjem kod kuce. Jednostavno srela sam takav tip muskarca..halo u 21 mobitel zvoni , kiss idem obaveze..kiss i tebi hajde vidimo se :lol:
Sta imam da pitam kad necu nista promjeniti , posao je posao [Happy.gif]
Al meni to zaista kasnije nije smetalo.
Cak ja iskrreno ne mogu zamisliti osobu koja je stalno u kuci i koja hoda za mojoj suknjom :D
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#24 Post Postao/la ra-ja »

Licno nepoznajem takav tip muskarca..ali ti si svoju oazu mira napravila sto je najmogucnije od mogucih rjesenja,valjda... [icon_flower.gif]

Licno svoja iskustva dajem iz svog licnog ili iskustva mojih poznanica i ptijatelja...

RECIMO JEDAN PRIMJER:Poslije jednog nespjele ozbiljne veze, ozenio se nakon nekoliko godina sa starijom pet godina od sebe djevojkom..
Kako je zivjeo kao momak tako se nista nije promijenilo nekoliko godina poslije..Izlazio je iz zajednickog stana van sa drustvom kao da izlazi i da ga ispraca rodjena mati.
Nakon nekog vremena ostala je trudna...i dalje se spremi i ode,nekasni on ,,ali navilka je navika, samo izaci... :!:
Dok jedno vece poceo se spremati, a ona uzela citati knjigu sto je i inace radila dok je sama ...Sjeo i poceo oblaciti cipele, najednom se okrenuo i rekao hajde molim te reci mi ostani da neizlazim...Pa dobro nemoj izlaziti......ma da zasto da izlazim nemam ja sa njima vise nista niti razgovarati...I skinuo se od tada vise se nije nalazio sa svojim drugovima..Potom se rodilo djete jedno pa odmah poslije i drugo..To je bila poslije savim druga stvar..Zajednicke obaveze , ako ih covjek svati ozbiljno, veoma vezu partnere...

Sve je to tako dok je covjek mlad..iskustvo daje pouku... :!:
Sada licno moje misljenje oduvjek.... ni sama nevolim da je muz uvijek uz skute zene ...treba ici bar na posao da bi se pozeljeli....To je sasvim normalno..
Medjutim kako prolazi vrijeme moja fleksibilnost sve vise dolazi do izrazaja..i mnoge stvari nemaju toko ostro znacenje..
Imam jedno pravilo sta je puno vazno u odnosu...sta manje vazno...a sta je uopste nevazno.... [icon_flower.gif]

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#25 Post Postao/la ekrankaa »

Bravo Ra-ja , jako lijepo napisano [eusa_clap.gif]


Ja uvijek stvaram svoje oaze [icon_chuckel.gif] moj problem u svezi muskaraca kojeg sam ja "svjesna"jest taj da biram takve, jednostavno , uzivam u njegovoj dominaciji, ako me "savlada", u bilo kojem pogledu..ja sam sretna zena.
Opet moze da zvuci cudno. ali sam takav tip zene, ne volim da osjetim da sam jaca od muskarca jer cu to iskorstiti maximalno, dakle mora postojati "uzda" , jer inace..uz mene mu ne bi bilo lijepo..

Slijedeca stvar, ja volim te "macho-tipove" jake na izgled, kojeg uvijek pokusam na svoje navuc, tako je bilo i sa bivsim , jesam ga navukla al je on mene poslije i te kako [Happy.gif] Izazov su mi , ne volim drugacije , ne volim jednstavnost, zelim ustvari uvijek osjecaj adrenalina.
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#26 Post Postao/la ra-ja »

Nikada nisam svom partneru branila da izlazi..valjda mu to nije imidz te nikada nije izlazio ili je bio veoma prezaposlen obavezama na poslu :!:
Niti bih i ubuduce ako budem imala partnera ..bilo sta braniti..Pa pobogu on sam valjda zna sta zeli a sta ne i dali je normalno...
Drugi razlog je taj ..sto i meni kada neko sta zabranjuje, a nema razloga da mi zabranjuje ..onda bi mi se pojavila zelja da ja to uradim iz inata...
Inace nisam dosla u takvu situaciju..i necu doci..to znam... [icon_flower.gif]

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#27 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

solo mogu bolje osmatrati [cool.gif] :lol:
slikaslikaslika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#28 Post Postao/la alyssa_27 »

kod nas nema solo izlazaka [smile.gif] [eusa_naughty.gif]
neidemo bas svugdje skupa, ali mislim na nocno izlazenje i to, nema to kod nas.
dobro meni dobro njemu [smile.gif]
slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#29 Post Postao/la selma24 »

To je ok, ali ipak treba postojati neka granica, ne treba pretjerivati, niti previše vjerovati... Al ja sam za to da izlazimo zajedno [smile.gif]
slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Solo izlasci u vezi i braku

#30 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

povjerenje je bitno onda možeš ić i na mars ako možeš,kad žena zovne gdje si :arrow: evo me na marsu :arrow: ona kaže vjerujem ti [smile.gif]
slikaslikaslika

Odgovori