Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivse?

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#3 Post Postao/la im_ex »

Imala sam cast upoznati prvu (najvecu, aman hahah) ljubav mog hairlije.
Naime, igrom slucajnosti, vec sam prethodno upoznala njene sestre, s kojima sam pocesto imala priliku sjediti kod neke vec "trece" osobe.
O toj "djevojci" cula sam samo najbolje, te stekoh dojam da ako je kad vidim, to ce biti vila Ravijojla, u najmanju ruku.
Dodje ona s muzem jedno vece tu, u stan u kojem sam tad stanovala skupa s jos jednom porodicom.
heeh, pomalo glupasta situacija ... ma nije meni zbog mene, vec se stavljam u njihovu kozu, ono, da li im navrijese sjecanja. Njega tek ponekad pogledam, da vidim ima li pogleda ispod oka, ono, ma jok, ko da je Bog nije ni dao, a ja opet na svoj nacin tumacim: jadan, al se muci da dobro odglumi [Happy.gif]
Zena nije losa, al, epitet Vila Ravijojla ne zasluzuje, vala. Ni prica joj nije nesto, ono.
Jest da je od vremena njihove Jubavi [Happy.gif] proslo dosta godina, pa i dio rata je prodeverela;
kad se sjetim njenog sjecanja kad je s bebom i dvoje nesto malo starije djecice putovala trajektom, a u namjeri da dodje do at, pa, veli: ukisla hapa, pita narod ima li iko mlijeka za bebu, nema niko ... kaze, davala vodu u flasici umjesto mlijeka, samo nek je na pipu :lol: ; hahah, ona se valjala od smijeha, a ja, hahah, mene su suze oblile, da, od smijeha :lol: ... smijesno to sto je bilo patnja, smijesno kad patnja prodje pa postane tek sjecanje.
Jedini brat a njih 5 sestara (brat bjese najmladji) je poginuo.

Oduljih ... da skratim
Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?
Ne. Nemam razloga biti ljubomornom. One su proslost njegova, iz vremena kad se nismo poznavali.
da li bi tolerisali ako bi se vaša ljubav često sastajala s bivšom, ono...samo kafa i razgovor
Da, tolerisala bih. Pa to je samo kafa uz razgovor, neka ih.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#4 Post Postao/la beca »

Nisam, one su njegove bivše, a sad je samo moj, a što se tiče kafe sa bivšom, naravno da ne dolazi u obzir...šta bi on imao sa njom pričati...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#5 Post Postao/la nella26 »

I ne razmišljam o njegovim bivšim, niti bih se zamarala time.
Podrazumijeva se da od njegovog kafenisanja sa bivšom nema ništa, jer me ne može niko ubijediti da sa nekim s kim si dijelio jedan period svog života, da ne kažem intimu, možeš biti aman prijatelj.
U redu je da se pozdrave, pa i srdačno, i poljube u obraz ali ništa više.
Prva ja ne bih išla sa bivšim na kafu jer šta bih pričala sa njim, tu se samo može pričati o vremenu koje je prošlo, pripaljivati nešto što je odavno sagorelo ali svakako se ne može ponovo razbuktati.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#6 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja jesam :oops:

ali u granicama normale. ono kad je sretnemo, pa se njih dvoje srdačno pozdrave...iako znam da ništa ne osjeća prema njoj osjetim tračak ljubomore ali to vješto skrivam i poslije se pravim da ništa nije bilo tj ne ispitujem ga o njoj jer mi je malo bezveze da stvaram probleme gdje ih nema.

da li bi tolerisali ako bi se vaša ljubav često sastajala s bivšim, ono...samo kafa i razgovor
Ako mi ta osoba nije nikada zagorcavala zivot..nebih se uopste ljutila [eusa_think.gif] pa sto neka popiju kafu ...
Nisam uopste ljubomorna, ali ako bi to bilo ucestano druzenje, sto za moj pojam nije normalno.naravno da bih reagovala ,ne zbog ljubomore,nego zbog to nenormalnog ponasanja i ponizenja mene kao licnosti... :!:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#7 Post Postao/la beca »

eto nek mi neko kaže šta to on ili ona imaju pričati sa bivšim, ako su bivši, to je za mene jedna velika glupost, šta popiju kafu prijateljski, beli da saznaju kako im ide u životu i tako to....ma daaajte nismo djeca...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#8 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:ja jesam :oops:

ali u granicama normale. ono kad je sretnemo, pa se njih dvoje srdačno pozdrave...iako znam da ništa ne osjeća prema njoj osjetim tračak ljubomore ali to vješto skrivam i poslije se pravim da ništa nije bilo tj ne ispitujem ga o njoj jer mi je malo bezveze da stvaram probleme gdje ih nema.

da li bi tolerisali ako bi se vaša ljubav često sastajala s bivšim, ono...samo kafa i razgovor
Ako mi ta osoba nije nikada zagorcavala zivot..nebih se uopste ljutila [eusa_think.gif] pa sto neka popiju kafu ...
Nisam uopste ljubomorna, ali ako bi to bilo ucestano druzenje, sto za moj pojam nije normalno.naravno da bih reagovala ,ne zbog ljubomore,nego zbog to nenormalnog ponasanja i ponizenja mene kao licnosti... :!:
I sve je dobro dok te pita i kaze ti gdje ide :!: Nezgodno je kada nesto od svojih izlazaka pretaji..... :!:
Posto smatram i znam da se brak ili veza sklapa na uzajamnom povjerenju..a ako ga nema nemoj ni misliti o toj vezi.... :!:
A ako ipak odlucite , na kraju cete ga vezati za sto ,sto opet nije sigurno da ces ga zadrati u kuci... [eusa_think.gif]

BRAK NESMIJE DA BUDE SAMAR NA LEDJIMA JEDNOG PARTNERA a revansom.. NA KRAJU SAMAR ZA OBA PARTNERA... :!:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#9 Post Postao/la becanka »

nisam...
nemam razlog ni potrebu za to,
bilo i proslo, proslost...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#10 Post Postao/la im_ex »

BeCaNkA je napisao/la:nisam...
nemam razlog ni potrebu za to,
bilo i proslo, proslost...
a kafica? [mmmux2.gif] [Happy.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#11 Post Postao/la string »

zasto da budem ljubomoran..pa nisam ja zivio s njima [laugh.gif] ...a jojjj braco slatka,ljudi ljudski,moja mila majko...ihhh [To funny.gif]
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#12 Post Postao/la alyssa_27 »

kristalina je napisao/la:
Ljubomora na bivše je nepotrebna . Ona bi značila nepovjerenje u partnera i nedostatak vlastitoga samopouzdanja . Ono što se događa pri takvim situacijama , više bi se trebala zvati osjećajem nelagodoe zbog činjenice da je određena osoba bila u bliskom odnosu s vašim partnerom .

Mišljenja sam da o bivšim vezama nema potrebe ispitivati a niti se zamarati . Ono što je bilo , pripada prošlosti i nem a veze sa sadašnjim trenutkom .


Na pitanje , bih li tolerirala da mi se partner viđa sa bivšom ( kava i sl. ) ... ne bih . Zapravo ... pametnom muškarcu to nikada i ne bi palo na pamet !

slikaslika
slika

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#13 Post Postao/la becanka »

IM_ex je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:nisam...
nemam razlog ni potrebu za to,
bilo i proslo, proslost...
a kafica? [mmmux2.gif] [Happy.gif]
nije kahvedzija [Happy.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#14 Post Postao/la im_ex »

BeCaNkA je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:nisam...
nemam razlog ni potrebu za to,
bilo i proslo, proslost...
a kafica? [mmmux2.gif] [Happy.gif]
nije kahvedzija [Happy.gif]
ccc, jesi slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li ljubomorni na njegove/njene bivše?

#15 Post Postao/la ra-ja »

Da veoma... [laugh.gif]´pukoh

Sta znaci biti ljubomoran, sto nisi ljubomorna... :?:

Odgovori