Odricanje, kompromis

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odricanje, kompromis

#2 Post Postao/la beca »

ja nisam imala priliku da se odričem nečega ili nekoga u vezi, ali zato ON jeste, zbog mene se odselio iz kuće i počeo živjeti sam, da bismo što više vremena mogli provoditi skupa, a iz još nekoliko razloga, zbog tadašnjih okolnosti...

danas, tj. u braku, puno mi je više stalo do nas, i spremna sam na sve, jer znam da je to sve ON zaslužio, tako da se ne bih puno dvoumila....sve u cilju toga da nam bude što bolje...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Odricanje, kompromis

#3 Post Postao/la nella26 »

Ukoliko su zahtjevi realni pristala bih na njih i zahtijevala bih samo u granicama normale.
Ustvari, ne volim da mi neko puno zahtijeva i svake sekunde izmišlja šta mu smeta, moja majica, boja kose, cigare i sl.
Kompromis je čudo, ako on nešto voli a ja to ne volim ne bih zahtijevala od njega da se odrekne, nego ako ga već to ćini sretnim bilo bi mi zadovoljstvo gledati ga zadovoljnog.
Što se tiče alkohola i cigara, nemam ništa protiv ali opet zna se, može da popije par pića ali da se leši od tog nema ništa.
A moj bivši momak je zahtijevao od mene da prestanem sa cigarama, naravno da nisam, trudila sam se da u nejgovom prisustvu umanjim.
Definitivno, nisam ja osoba koja može postavljati neke zahtjeve, principe imam, njih svakako iznesem i ako ta osoba nije u skladu sa njima onda se i ne trudim praviti neku relaciju tu, odmah to otkačim.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Odricanje, kompromis

#4 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:koliko ste spremni odreći se nečega zbog njega/nje. svi psiholozi i bračni savjetnici tvrde da je tajna uspješnog braka upravo u odricanju, davanju i kompromisu.

koliko daleko ste spremni ići. da li bi se odselili iz voljenog grada/države ako bi vaš muž dobio dobar posao u inostranstvu. jeste li spremni da se odreknete druženja sa osobama za koje vaš dragi misli da nisu primjereno društvo za vas. da li bi muškarci prestali prditi i podrigivati ako se to gadi vašoj ljepšoj polovini [Happy.gif]
da li bi smanjili alkohol ili prestali pušiti ukoliko bi to ona/on zatražio. ili da napustite posao i posvetite se kući i djeci jer on misli da je tako najbolje

jeste li ikad uradili ili zahtjevali nešto od gore navedenog?
Covjek koji voli ..u gardu je spreman uraditi...i Radi sve to sto si navela i vise od toga...bez ikakvog zahtjeva i uticaja suprotne strane...i sve to zbog njihove zajednicke srece... :!:

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Odricanje, kompromis

#5 Post Postao/la string »

1.Psiholozi su budale....bracni savjetnici ...isto tako....
2.Kakav ba kompromis? Nije brak posao.....budi onakav kakav jesi..a taj neko drugi je s tobom jer te vjerovatno voli takvog kakav jesi i obratno...bez ikakvih kompromisa...ljudi konstantno imaju ruznu naviku da od jedne prirodne stvari prave nauku i filozofiraju....zato i jeste sve krenulo naopako na ovome svijetu.
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Odricanje, kompromis

#6 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:koliko ste spremni odreći se nečega zbog njega/nje. svi psiholozi i bračni savjetnici tvrde da je tajna uspješnog braka upravo u odricanju, davanju i kompromisu.

koliko daleko ste spremni ići. da li bi se odselili iz voljenog grada/države ako bi vaš muž dobio dobar posao u inostranstvu. jeste li spremni da se odreknete druženja sa osobama za koje vaš dragi misli da nisu primjereno društvo za vas. da li bi muškarci prestali prditi i podrigivati ako se to gadi vašoj ljepšoj polovini [Happy.gif]
da li bi smanjili alkohol ili prestali pušiti ukoliko bi to ona/on zatražio. ili da napustite posao i posvetite se kući i djeci jer on misli da je tako najbolje

jeste li ikad uradili ili zahtjevali nešto od gore navedenog?
COVJEK ..u gardu je spreman uraditi...i Radi sve to sto si navela i vise od toga...bez ikakvog zahtjeva i uticaja suprotne strane...i sve to zbog njihove zajednicke srece... :!:
COVJEK koji nevoli ili nezna da voli,ponasa se krajnje drsko..nepristupacno..ne fleksibilno..ljuto..nezadovoljno...Nemozes mu udovoljiti niti pod tackom razno... a kamoli da on nesto dobro i pozitivno uradi da partnera... :roll:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Odricanje, kompromis

#9 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la: da li bi muškarci prestali prditi i podrigivati ako se to gadi vašoj ljepšoj polovini [Happy.gif]
sve ostalo inekako, ali ovo ne dolazi u obzir nikako [Happy.gif] :lol:

kao sto string kaze, obicno osobu prihvatis onakvu kakva jeste. dobro desi se da se osobe u nekim stvarima razilaze, tako da je u takvim slucajevima potrebno naci kompromis. s kompromisima se skoro redovno susrecemo to je sasvim normalno.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odricanje, kompromis

#12 Post Postao/la beca »

Mic_Sokoli je napisao/la:
ali prditi i podrigivati pred voljenom osobom je stvar bezobrazluka i nepoštivanja. eto......
pred voljenom osobom???

pred svakim vala...........skroz ruzna stvar,licno nemam nikakvog razumjevanja za takvo ponasanje

mislim da se oni zezaju mic, u suprotnom, to mi je van pameti...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Odricanje, kompromis

#13 Post Postao/la paparaci »

:lol:

jeste digli frku oko toga :lol:

sve mi dodje da otvorim temu vezanu za ovo. vidim ima potencijala [mmmux2.gif]

dijelom se salim, a dijelom sam i ozbiljan. ne znam sta je tu toliko strasno stvarno. to su prirodne potrebe. ona takodjer uziva istu slobodu sto se tice toga [laugh.gif]
vidovita_dzemila je napisao/la:ali prditi i podrigivati pred voljenom osobom je stvar bezobrazluka i nepoštivanja. eto...... pa čudi se koliko hoćeš ali ja tako mislim.
pa tvoja dobra volja da mislis o tome kako hoces. ja se ne slazem s tim. za mene je to daleko od bezobrazluka a kamo li znak postivanja.
da imaš neku bolest zbog koje moraš stalno podrigivati ili prditi ok.
zalosno da moram biti bolestan da bi mogao uzivati u tome [huh.gif]
ali majka mu stara možeš valjda stisnuti...ili izaći iz prostorije
mogu, samo sto to nije merak [Happy.gif]

a da. ovdje se radi o voljenoj osobi (ja polazim od bracne zajednice), a ne o drugim strankama i javnosti [eusa_wall.gif]

Odgovori