Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#18 Post Postao/la leptirica-de »

hercegovka77 je napisao/la:Nisam mogla izdrzati a da na ovu Themu ne napisem komentar. Normalno da svi mi imamo drugacija razmisljanja i da je vecina onih sto misle da takve veze ne funkcionisu, ali vjerujte da sve zavisi od osobe. On moze da bude i 30g star a da se ponasa kao da mu je 18, poznajem takvih. A imate i onih koji su mladji a imaju tako lijepo i odraslo ponasanje i razmisljanje odrslog covjeka. Sve zavisi od osobe, ja iskreno mislim da da takve veze mogu da funkcionisu i opstanu. Znam osoba koje su po 7 godina mladje od svog muza, i super brak i djecu imaju. A znam i iz licnog iskustva......
tako i ja mislim , nema veze koliko osoba ima godina , vazno je kako se ponasa i ako ti se svidja . Meni ako se stariji momak svidi , naravno nebi nista imala protiv, da se upoznamo. Samo nebi sad pretjerala i nasla sebi 30god. starijeg.. mislim da do 10 god. je najvisa razlika, nebi trebala biti veca.

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#21 Post Postao/la danjel »

OPA!!!!!Meni je 19,pa.....hehe...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#23 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Pa najcesce je da su partneri istih godina,
ali ima jednog i drugog
Ali sad se postavlja pitanje koji su mnogi ovde pokusali da daju odgovor
a ubiti se treba zapitati kolika razlika u godinama je prihvatljiva izmedju partnera.
Pa da ta veza bude nesto ozbiljnija od zabavljanja
Licno moje misljenje bi bilo da u vezi zabavljanja uopste nepostoje kakva oganicenja
a da se razumijemo da nebi bilo zabune mislim na dvije punoljetne osobe.
Ljudi budu inace radoznali nesto starije bude polaskano interesovanjem mladjem atraktinijem
a mladje bude polaskanom stariom iskusniom osobom.

Sve u svemu smatram da velike razlike u godinama
pa da uzmem cifru od 14 godina izmedju partnera neuspijevaju
Najcesce su tu veze kratkog vijeka ljudi se zabave i nakraju rastanu.

Avatar
mela0660
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 11 Jan 2007 02:00
Lokacija: BiH
Kontakt:

#24 Post Postao/la mela0660 »

Iskreno:
niti mi treba dijete da o njemu brinem
niti tata jer veæ imam jednog
-prosudite sami "zlatna sredina brate mili" od Boga je....

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#25 Post Postao/la Alyssa_ »

...godine su samo broj, nije to najvaznije, ako se dvoje vole a razlika je velika u godinama, nemislish onda na godine mislish na druge stvari...
..dobro jest ono netreba biti bash ogromna razlika u godinama alii nije to najbitnije...vazna je ljubav, povjerenje, respect onda se godine zaborave...nisam nikad bila sa momkom puno starijim od mene ili mladjim, all opet znam da nebi mi to smetalo...a kao i ono shto je linux naveo u vezi svoje rodice, nemora znaciti da je brak puko zbog godina..ljudi, vazno je da se volite i respekujete to je sve...to je najbitnije...ljubav nema granica a nit gleda na godine :)

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#26 Post Postao/la Bebuskaa »

Sto se tice godina nije neki bitan faktor izmedju dvoje ljudi koji se medjusobno privlace fizicki i naravnno dusvnim putem.Meni licno sve do nekih pet sest godina nije neki problem..a boze moj i kad bi se desilo i vise ,ako bi zavoljela tu osobu ..koga braiga godine..hehe..ne govorim sad veliku cifru ali sve u svemu vaznije su druge stvari i bitnije koje su potrebne izmedju dvoje ljudi da opstanu u vezi,a naraFski da znate sta se sve tu ubraja.....Imala sam momka bio je mladji 8 mjeseci od mene ali ni u kom slucaju nije licio na momka tih godina..jako je bio ozbiljan i stalozen za svoje godine..ali... :huh: ..necemo dalje.. :cry:


Imam rodicu udana je 25 god vec ,muz je stariji od nje 19 godina imaju 4 djece i savrsen brak i ostarjeli su skupa u miru i sreci..zato ne sudite godine!!!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#27 Post Postao/la ra-ja »

Tolerise se razlika do +6god ili -6god nikako veca.

Sto manja razlika ili da je muskarac stariji do 6 god. :P


Ali ima i drugih primjera. Kad se desi ljubav onda nije ni daljina niti izgled niti razlika u godinama vazne.
Poznvala sam dvoje gdje je zena bila starija cak 14 godina i zivjeli su
sretno sve dok sam bila dole u bosni. Pokusao se on i ozeniti i imao je jednu kcerku sa tom zenom ali nakon dvije godine vratio se ovoj prvoj zeni i sve do dan danas zive zajedno.

Avatar
Columbo
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 466
Pridružen/a: 13 Apr 2007 02:00
Lokacija: Germany

#29 Post Postao/la Columbo »

Nekada se smatralo da je maksimalna dozvoljena razlika u godinama izmeðu partnera 15 g. - i uglavnom se smatralo da je bolje da mu¹karac bude stariji, jer ¾ene br¾e sazrijevaju. Sada se, s jedne strane, smatra da je bolje ako je razlika manja, a s druge, za neke sluèajeve, da je super ako je razlika veæa. Na ¹ta konkretno mislim?

Nauènici danas vjeruju da je idealna razlika izmeðu supru¾nika sedam godina, i da je mu¹karac taj koji treba da bude stariji (naravno, ne govorimo ovdje o sluèajevima kad ona ima 90, a on 97 godina, veæ o mladim parovima koji razmi¹ljaju o zapoèinjanju zajednièkog ¾ivota). Smatra se da æe, s tom razlikom u godinama, mu¹karac biti dovoljno zreo, i da æe imati za¹titnièki odnos prema ¾eni.

S druge strane, javlja se i prilièno drugaèije mi¹ljenje - to da veliku ¹ansu za uspjeh ima i brak u kojoj je ¾ena starija, a mu¹karac mlaði, i to, ¹to je ¾ena starija, to su ¹anse za uspjeh braka veæe! Ovdje se vjerovatno radi o tome da se ¾ena pored mladog mu¹karca i sama osjeæa mlaðom, a on se osjeæa sigurnije uz iskusnu ¾enu koja æe ga voditi u ¾ivotu, koja odlièno zna ¹ta hoæe i kako to da postigne, zna puno i o razlièitim zadovoljstvima i ne stidi se ni da ih pru¾a ni da ih prima (pa i da ih, po potrebi, zahtjeva).

Kao ¹to sam veæ rekao, ovo su neka uop¹tena pravila koja se trenutno smatraju va¾eæim - ¹to ne znaèi da æe va¹a veza ispasti katastrofalna ako se ne uklapate u navedene brojke. Svaki par i svaka veza su ipak prièa za sebe. :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#30 Post Postao/la ra-ja »

neznam sta da ti kazem sve si savrseno rekao i slazem sesatobom :D

Odgovori