Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#166 Post Postao/la lisko »

super veze idu samo ako su oboje osjecajni i da se vole a ne zbog novca da to cine.

mrakacha
Pocetnik
Postovi: 19
Pridružen/a: 28 Jan 2010 19:01

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#167 Post Postao/la mrakacha »

ne moze vala nema sanse.evo par primjera moja seka je bila udata za muskarca koji je bio 17 godina stariji.puklo je nakon 14 godina braka.razlozi?ima ih vise

LJUBOMORAN KO KER BIO-KONTROLA-PRATNJA-NA WC NIJE MOGLA OTICI DA NE VIRI DJE JE S KIM JE-ISAO JE CAK I NA POSAO ZA NJOM PRATIO JE NA BICIKLU-KRIO SE IZA ZGRADE HAHAHHA UZASSSS

to su samo sitnice.covjek ne vidi razliku dok ne dodje u godine.kad je njoj bilo 18st njemu 35 sve bilo super.e onda djeca dodju godine lete ko lude kad se priblizio 50st onda je poceo teror.ona u najboljim godinama on dedo ako je popricala s kim bilo je on ti je je*ac.svadja tuca dernjava itd.znaci puklo je

ja sam bila takodje 14 g u braku s muskarcem koji je stariji skoro 9 g od mene bio
slicna stuacija je bila.htio je da me odgoji prema sebi da budem nesto sto nisam.pokusavao je to sve te godine.morala sam da budem nesto sto nisam.kad bi izisli negdje kad bi nam ko dosao mislim glupost ziva al tako je.zasto s eljudi ne mogu akceptirati takvi kakvi jesu.ako si me upoznao takvu i nesto te privuklo znaci bilo je to nesto.zasto pokusavaju da te promjene.ljubomorni su na posao koji radis prvo te tu odvoje od necega sto volis da radis,jer puno muskaraca dolazi u kafic hahahah sega al istina...i takodje je puklo jer niko nikog ne treba da mijenja

samo s cim se ne slazem nikako tipicno kad kazu normalno da frajer moze da bude stariji od cure zene al obrnuto nema sanse...sto to?ako oni mogu imati curu 20-30 g mladju sto te i zena ne bi mogla imati frajera mladjeg 10-15 godina?ravnopravnost treba jednaka da je.al u ovom svijetu se drugacije gleda na to.mislim ne moze funkcionisati i onako al et koliko ide da ide pa kad pukne nek pukne.svako ima svoje i zna sta ce i kako ce.meni ni u dzep ni iz dzepa [eusa_clap.gif]

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#169 Post Postao/la ekrankaa »

Meni je normalna veza gdje je muskarac mladji [cool.gif]
Funkcionira da da, itekako [icon_chuckel.gif]
Ali , mislim ipak da intelektualno i iskustveno se treba desiti taj touch, sto je mala vjerojatnost no nije iskljucena.
Svakako treba dati prednost osjecaju i nekoj razumnoj granici , a sve ostalo ide svojim tokom rekla bih i s jedne i s druge strane :D
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#170 Post Postao/la ra-ja »

Odgovaraju mi vrsnjaci ili tu negdje; vise mladji a i stariji par godina ...

Gdje se mogu intelektualno uklopiti bar donekle sa njim... :!:

Odgovara mi covjek koji me poznaje i koji me voli ovakvu kakva sam i sto sam ... [smile.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#172 Post Postao/la nella26 »

Činjenica je da je stariji partner uvijek ljubomoran na izgled mlađeg pa bilo to da je u pitanju ženski ili muški, svejedno.
Saznanje da može naći mlađeg/mlađu i približno sličniju sebi ne daje mira, pa onda tako i dolazi do sukoba i rijetki su slučajevi u kojima takve veze opstanu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#173 Post Postao/la divlja__ruza »

Po meni savrsena kombinacija ako mi je dragi mladji :D hihihih tad mogu da ga vrtim oko prsta hihihi :twisted:
Inace ne obracam paznju na godine ...naravno kad mi bude 50 ,sigurno je da necu biti s nekim od 20 jer bi bilo ocito da me samo iskoristava hehe

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#174 Post Postao/la ra-ja »

Slazem se najbolje sa svojom generacijom ili + - da nebude neka drasticna razlika... [icon_flower.gif]
Najbolje nam mogu za to dati primjeri ljudi koji imaju ili imali su takvu vezu...

Miko Jevremovic...Te sam stobom saznao (1980)
On je ozenjen je imao/ ima mnogo mladju suprugu... mladu ljepoticu mislim da se zove Sanja ...vjerujem da je i ova pjesma napisana za nju... [icon_flower.gif]

Moj djecko iz veze sa fakulteta inace moja srodna dusa je ozenio svoju ucenicu. [icon_flower.gif]

Moja nekadasnja komsinica je bila udata za muza starijeg 20 godina ..propisala je krv zbog njegove ljubomore... :!:

Moje deugarice je majka bila starija samo 5 godina..i kaze nebih niti nijednoj zeni preporucila da se uda za mladjeg od sebe...Odavno je umrla..a on mozda je jos uvijek ziv... :!:
Takvi ljudi nam mogu dati stvarno sugestije [eusa_think.gif]

Nemoze me niko ubijediti u drugacije misljenje...jedino ljubav spaja sve ljude na svijetu ...jedini uslov je obostrana ljubav.... [icon_flower.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#175 Post Postao/la nnejra »

Da li uopće postoje pravila kako funkcioniše neka veza ? Mislim da ne postoje. Naravno da veza u kojoj postoji razlika u godinama između partnera ima više iskušenja, ali sve zavisi od zrelosti partnera i od toga šta oni žele od te veze . Ako su oboje ušli u takvu vezu svjesni da nemaju ista interesovanja, da možda imaju različite prioritete u životu i sl. onda će lakše prevazići probleme koji se pojavljuju. Međutim, ako ona ili on želi ići na neki koncert, a drugi partner/partnerica se užasava buke i gužve i želi ostati u miru svog doma jer je davno to prevazišao, onda ne smije biti ljubomore zato što njegova draga / dragi ide na koncert u društvu vršnjaka. Ako ona/on želi seks skoro svake večeri , a on/ona je preumoran/a od briga na poslu ili zbog godina i ne može pored silne želje baš tako često da joj/njemu ispuni želju onda mora biti svjestan/a da će možda druga strana potražiti vršnjaka /vršnjakinju. Naravno, to sve govorim ako imaju različitu viziju veze. Međutim, ako ona /on prihvati sve što razlika u godinama nosi sa sobom, prednosti i mane onda će takva veza funkcionisati. Ipak po meni je najbolje da su približnih godina, razlika do 5 godina se toleriše.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#176 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da moze uspjeti..treba samo zeljeti.... :!:

Medjutim licno, nebih to probala. Realna razlika do nekih + -5 godina... [icon_flower.gif]

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#177 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

vidovita_dzemila je napisao/la:normalno da takve veze i brakovi neće funkcionisati kad se u njih uđe kao muha bez glave, polazeći od pretpostavke da je za uspješnu vezu dovoljna samo ljubav. treba dooobro promisliti i porazgovarati o željama i potrebama partnera. ali ako postoji tolerancija, ako partneri poštuju razlike među njima tj ako su svjesni da nemaju iste želje i potreba onda bi veza trebala da uspije
ljubav na prvom redu
redovan sex na drugom
ide onda ostalo razumjevanje,paznja podrska i drugo itd itd [smile.gif]
slikaslikaslika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#178 Post Postao/la selma24 »

Ljubav ne zna za godine.
slika

Avatar
tores
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2902
Pridružen/a: 08 Feb 2011 18:59

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#179 Post Postao/la tores »

fino cuj kako cccc [mmmux2.gif]

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Kako funkcionisu veze mladji - starija i obrnuto?

#180 Post Postao/la selma24 »

super [Happy.gif]
slika

Odgovori