Sta Je Za Vas Ljubav?!

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#16 Post Postao/la bosanka100 »

Kad si lud za nekim to je zaljubljenost!
Ljubav je kad vidi¹ njegove mane, a i dalje ti je savr¹en!

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#17 Post Postao/la Isolde »

sta je ljubav?? mislim kao sto je vec rekla bosanka100,
kada nekome zavolis mane kao i dobre strane, nesavrsenu osobu voljeti savrseno, kada zelis provest citav zivot sa tom osobom, kada nema tajne u svemu mozete pricati otvoreno, kada se lose ili dobro osjecate prvo pomislite na tu osobu, kada postujete tu osobu i cijenite njeno misljenje, kada vam je ta osoba momak/cura, ljubavnik/ljubavnica i najbolji prijatelj/prijateljica.......... :inlove:

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#18 Post Postao/la Alma_sa »

...ljubav je kad voli¹ naèin na koji te gleda, kad u¾iva¹ u tome kako on/ona cjedi limun ili narand¾u, kako ti ¹eæeri kafu, zna taèno koliko mlijeka voli¹, kad dobije koju kilu vi¹e, pa svi primjeæuju, a tebi ne smeta jer voli¹ sve njegovo/njeno i èini ti se savr¹en/na u svakom pogledu, kad obuèe majicu koju si mu/joj kupila/o za rodjendan, ljubav je kad samo sjedi¹ pored njega/nje ne govoreæi ni¹ta, slu¹ajuæi kako di¹e i u tome trenutku zna¹ da postojite samo vas dvoje, kad u¾iva¹ u njegovom/njenom zagrljaju, kad cjeni¹ sve one sitnice koje ste ili koje æe te raditi zajedno i kad zna¹ da æe uvijek biti tu za tebe kao i ti za njega/nju...

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#20 Post Postao/la Alma_sa »

©ta je ljubav? - izreke - :inlove:

- Ljubav je jedna vrsta bolesti, ko je nije bolovao ne zna ¹ta je.
- Ljubav ne stari, ona umire kao dijete.
- Ljubav je posao besposlièara, ali i besposlica zaposlenog.
- Ljubav nema mjere za vrijeme; ona klija, cvjeta i zri u jednom èasu.
- Ljubav je nastup ludila.- Ko nam je prijatelj taj nas i voli, ali ko nas voli ne mora da nam je prijatelj.
- Ljubav je najplemenitija slabost uma.
- Ljubav koja doziva ljubav èesto èuje tek vlastitu jeku.
- Ljubav se raða iz znati¾elje, a traje iz navike.
- Ljubav je tiranin koji nikog ne po¹teðuje.
- Prvi uzdah ljubavi posljednji je uzdah mudrosti.
- Odsutnost za ljubav je isto ¹to i vjetar za vatru: gasi malu, a raspiruje veliku.
- Ljubav je uvijek poèetak znanja, kao ¹to je vatra poèetak svjetla. - Nemoguæe je sakriti ljubav oèima koje ljube.
- ©ta je ljubav? To je duga prilika za bol.
- Ljubav je proljetna biljka koja sve ispunjava svojim mirisom nade, èak i ru¹evine koje obraste.
- Svi smo mi rezultat ljubavi i zanosa.- Ljubi¹ li duboko samo jedno biæe, èiniæe ti se da su i sva ostala dostojna ljubavi.
- Nema efikasnijeg kozmetièkog preparata od ljubavi.
- Zaljubljenici vide na svijetu samo sebe, a zaboravljaju da ih svijet vidi.
-Nema sunca bez svjetlosti ni èovjeka bez ljubavi.
-Ljubav je nalik na vodu: ako je ne¹to ne uzburka, ona truhli kao bara.
-Ljubav je samo krik pobune protiv praznine ¾ivota.
- Ljubav se nikada ne raða u zloj du¹i.
- Ljubav nema godina. Ona se uvijek raða.
- U ljubavi je bijeg jedina pobjeda.
- ®ena dokazuje svoju ljubav prema mu¹karcu po¾rtvovanjem, a on svoju nje¾nostima.-.
- Najveæa sreæa koju nam mo¾e dati ljubav, je prvi stisak ruke ¾ene koju volimo.
- Prva ljubav je veoma velika i veoma mala.- Jezik ljubavi je u oèima.
- Ljubav daje krila, ali ih i potkresuje.
- Ljubav je uvijek plemenita i lijepa, ali stvarnost se brine da ona prolazi kroz ¹umu kopriva.
- Muzika je uvijek bila hrana ljubavi, a ljubav je hrana za muziku.
- Voljeti i biti voljen znaèi osjeæati sunce s obje strane.
- Bez po¹tovanja nema ljubavi.
- Ljubav se hrani nadanjem.
- Ljubav je kao bolest: ¹to je se èovjek vi¹e boji, to joj je vi¹e izlo¾en.
- Velike ljubavi su rijetke, kao ¹to su rijetka velika dijela.
- Ljubav nije èudo, ali èini èuda.
- Ko ljubi zbog ljubavi, taj je slijep.
- Neka va¹a ljubav bude kao proljetna ki¹a koja sitno pada, ali preplavi obale.
- Samo ono ¹to èinimo iz ljubavi, èinimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proiza¹lo.
- U ljubavi nema lijeka, nego treba jo¹ vi¹e ljubiti.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#21 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

ti si Alma sve napisala tako da ostao sam bez texta :bigups:

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#22 Post Postao/la Alma_sa »

LAFF je napisao/la:ti si Alma sve napisala tako da ostao sam bez texta :bigups:
LAFF, ljubav ima jo¹ puno, puno definicija, svi je do¾ivljavamo na drugi naèin...

...Volim kada me ujutru probudi miris kahfe, i poljubac koji mi ka¾e ustani lutko, da u¾ivamo u jutarnjem suncu, u dobrom ukusu kahfe, odnosno, da u¾ivamo jedno u drugom, u ti¹ini, pogledu i kolièini ljubavi koju imamo i pru¾amo, jer ¾elim da ovaj trenutak zauvijek ure¾em u sjeæanju...romantika na prvom mjestu... :inlove:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#23 Post Postao/la Tourniquet »

Alma_sa je napisao/la:
LAFF je napisao/la:ti si Alma sve napisala tako da ostao sam bez texta :bigups:
LAFF, ljubav ima jo¹ puno, puno definicija, svi je do¾ivljavamo na drugi naèin...

...Volim kada me ujutru probudi miris kahfe, i poljubac koji mi ka¾e ustani lutko, da u¾ivamo u jutarnjem suncu, u dobrom ukusu kahfe, odnosno, da u¾ivamo jedno u drugom, u ti¹ini, pogledu i kolièini ljubavi koju imamo i pru¾amo, jer ¾elim da ovaj trenutak zauvijek ure¾em u sjeæanju...romantika na prvom mjestu... :inlove:
Misim da je to ono sto mi svi zelimo... DA imas nekog kad ti je dobro, nekog kad ti je loshe... Nekog da ti pozeli laku noc i ujutro dobro jutro.. NEkog ko ce znati kako raspolozit kad smo tuzni i nasmijati kad smo ozbiljni.... I to je ta ljubav sto spaja dvoje nepoznatih ljudi, koji kasnije postaju jedno ...........

JEdnostavno ... Ljubav je zivot.. :satisfied: :satisfied: :satisfied:

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#24 Post Postao/la Alma_sa »

Romantièna ljubav - Osoba koja osjeæa ovakvu ljubav neprestano misli o svojoj ljubavi, ljubomorna je, nerealna, mnogo toga æe tolerisati, osjeæa fizièku privlaènost i tra¾i neprestano dokaze da joj je ljubav uzvraæena. Obièno ovakva vrsta ljubavi traje od nekoliko mjeseci do nekoliko godina.

Prijateljska ljubav - Ljubavnici u¾ivaju u vremenu koje provode zajedno, ali i u bliskom prijateljstvu. Ovakva ljubav je prijatna, sporo, ali sigurno se razvija, ne tra¾i dokazivanje i nije optereæena seksom.

Nesebièna ljubav - Ljubavnici ili jedan od njih vole potpuno i nesebièno. Èesto su spremni da ¾rtvuju svoje ¾elje kako bi ugodili partneru.

Proraèunata ljubav - Partner pa¾ljivo prouèava osobe koje poznaje tra¾eæi “pravu osobu” koja mu odgovara i slièna mu je po interesovanjima, materijalnom statusu, porjeklu...

Ljubav “igra” - Jedan ili oba partnera u¾ivaju u igrama zavoðenja, osvajanja, izla¾enja... Ne javljaju se velika osjeæanja i nikad se ne ve¾u na dugo. Kada je partner osvojen, igra prestaje da bude zanimljiva.

Ljubav koja slu¾i za pokazivanje - Osoba pronalazi partnera koji joj imponuje statusom ili izgledom, te voli tog partnera samo toliko koliko mo¾e da ga pokazuje drugima.


Alfred Hièkok: “Ljubav je partija karata, gdje svi varaju. Mu¹karci - da bi dobili, a ¾ene - da ne bi izgubile.”
Èarls Bukovski: “Ljubav je bajka za budale.”
Henri Miler: “Jedino ljubavi nikad ne dobijemo koliko ¾elimo, ali i jedino ¹to ne dajemo dovoljno je ljubav.”
Jovan Duèiæ: “Ljubav u sumnjama, to je najveæa bjeda i najèemerniji paradoks bo¾ji.”
Ivo Andriæ: “Ljubav kad je iskrena i duboka, lako pra¹ta i zaboravlja.”
©ekspir: “Gdje seje¹ ljubav, izraste veselje.”
Lord Bajron: “Svi smo mi rezultat ljubavi i zanosa.”
Leonardo da Vinèi: “Velika ljubav proizilazi iz velikog saznanja voljene stvari, a ako je malo poznaje¹, malo æe¹ je ili je uop¹te neæe¹ moæi voljeti.”
®an Pol Belmondo: “Nama efikasnijeg kozmetièkog preparata od ljubavi.”

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#25 Post Postao/la mrki62 »

Ljubav je ,.................. kao kad se upi¹ki¹ - svi vide a samo ti osjeti¹ :wave:

Avatar
Merima_14_sa
Pocetnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 02 Jun 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#26 Post Postao/la Merima_14_sa »

Ah toliko razlicitih definicija da mi se zavrtilo u glavi :)
Ma ne znam ja jos, sta je ljuabav, jos sam ja mlada, napisat cu vam sta je ljubav kad stvarno budem znala, ali sumnjam da ce biti u skorije vrijeme... 8)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#27 Post Postao/la mrki62 »

MeRiMa_14_Sa je napisao/la:Ah toliko razlicitih definicija da mi se zavrtilo u glavi :)
Ma ne znam ja jos, sta je ljuabav, jos sam ja mlada, napisat cu vam sta je ljubav kad stvarno budem znala, ali sumnjam da ce biti u skorije vrijeme... 8)
Da, èovjek saznaje o ljubavi kroz èitavo svoje poslanstvo svog bivanja na zemlji i umre u neznanju o ljubavi - ma jako komplikovana definicija , koju je te¹ko de¹ifrovati :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori