Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

Sve o internetu, smjesne stranice itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#17 Post Postao/la diisaaa »

ja sam isto dobila od bine isti mail hvala joj na upozorenju bilo tacno ili ne
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#18 Post Postao/la srebrni »

ja nisam ni od koga al bih volio da mi svi posaljete na mail to:)



inace smtram da je to jedna vrsta lancanog pisma nista vise....logicno je i bez toga da ne otvaramo nepoznatu postu...ne???
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#21 Post Postao/la srebrni »

vidovita_dzemila je napisao/la:dobih ovo pa eto

Reci svim svojim kontaktima, neka ne otvaraju mail
reeirti@hotmail.com, jer je u pitanju mail koji je virus i koji formatira - izbriše hard disk (kompletan računar) i ako ga primi samo jedan od tvojih kontakata, automatski ga prenosi na tebe. Pošalji kopije ove poruke svim svojim kontaktima, jer je to vrlo važno.
POÅ ALJI NAPRIJED!!!!!!!
To ide u korist tebi i meni!!!!!!!
Pozdrav svima.

hehehe pa ko jos otvara ove maile?!?!!?!? ima li takvih....
a neko zivi od ovh lancanih poruka...

ps...hvala tebi sto mislis na nas
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#22 Post Postao/la im_ex »

Nedeljno primim najmanje 3-4 mail-a od "kj23kklß48 §?=?§?=!" - to nervira i pitam se kako dolaze do nasih e-mail adresa
Nisam, a dodje mi da na mail posaljem odgovor s textom - muuursh [laugh.gif]

"Uskakanje" zaraznih linkova kroz msn kontakte je, takodje, cest slucaj. Nasjela sam jednom postenski, i, svladala sam taj ispit od prve [Happy.gif]
Osobi preko cijeg kontakta mi "uskoci" takav jedan link, istog trena ukazem da ima zarazen comp, no, cini se, u vecini slucajeva, taj info ne dodje do nje, ne da viruschina, haman :lol:
No, nebitno, ja to automatski, k'o pod muss [Happy.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#23 Post Postao/la paparaci »

raja pravi gresku kad prosljedjuje lancane mailove da ne ukuca primaoce u polju "bcc" - sto znaci blind copy. to sprijecava da primaoci vide kome si sve taj mail poslao. vecina to proslijedi samo onako i vidis kome je taj mail vec do sad poslan i cak od kog potice. to spameri rado i sigurno cesto koriste + sto imaju sigurno program koji automatski generira mail adrese i salju to smece.

meni je isto jednom bila navala, ali sad je hvala Bogu dobro. ponekad naleti neki.

najvise me je iznenadilo kad sam bio na msn-u i odjednom upao u neku konferenciju. hahahahaah. nas mozda petoro i svi zbunjeni. "sta je ovo? gdje sam? kako?..." :lol:

obicno pristupis konferenciji nekom sa tvog spiska poznanika, a ovo je bilo bas cudno.....

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#24 Post Postao/la nella26 »

Jučer sam dobila e-mail od jednog svog kontakta sa msn-a, otvorim kad tamo poruka za prosljeđivanje, neki inžinjer traži novac za svoju bolesnu kćerku i obrišem ali sad mi došao e-mail i naslovu stoji "spam" i obrišem ga, hoće li mi neko reći da li sam otvaranjem jučerašnjeg e-mail-a dala pristup za spam poruke :( i ako jesam šta da uradim :?
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#25 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Jučer sam dobila e-mail od jednog svog kontakta sa msn-a, otvorim kad tamo poruka za prosljeđivanje, neki inžinjer traži novac za svoju bolesnu kćerku i obrišem ali sad mi došao e-mail i naslovu stoji "spam" i obrišem ga, hoće li mi neko reći da li sam otvaranjem jučerašnjeg e-mail-a dala pristup za spam poruke :( i ako jesam šta da uradim :?
ma spam koliko ja znam se ne dobiva samo otvaranjem poruka..u tvom slucaju zavisno od broja adresa na koju je tvoja kontakt osoba poslala jedino je zlo sto sad oni svi imaju tvoju adresu....ako zeel naravno

a spam se dobija skidanjem raznoraznih smajlija_slikica ......ili dobivanjem istih...

ne radi nista....uzivaj u msnu :)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#26 Post Postao/la nella26 »

srebrni je napisao/la:ma spam koliko ja znam se ne dobiva samo otvaranjem poruka..u tvom slucaju zavisno od broja adresa na koju je tvoja kontakt osoba poslala jedino je zlo sto sad oni svi imaju tvoju adresu....ako zeel naravno

a spam se dobija skidanjem raznoraznih smajlija_slikica ......ili dobivanjem istih...

ne radi nista....uzivaj u msnu :)
Vidjela sam da je poslao na milion nekih drugih kontakata čije adrese također stoje :(
Hvala Srebrni [wink.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#27 Post Postao/la srebrni »

Vidjela sam da je poslao na milion nekih drugih kontakata čije adrese također stoje :(
Hvala Srebrni [wink.gif][/quote]
sa zadovoljstvom Diplomac
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Hakerska posla i nase (ne)iskustvo

#28 Post Postao/la andro »

PLEASE ROB ME
Porukom na Twitteru pozivate provalnike u svoj dom
slika

Web odredište pleaserobme.com ima jednu jedinu namjenu - upozoriti korisnike na potencijalnu opasnost zbog ostavljanja pojedinih informacija na društvenim mrežama
Jedna od mogućnosti društvenih mreža poput Twittera su geolokacijske usluge, tj. da uređaj s kojeg šaljete svoje statusne poruke uz svaku 'prilijepi' oznaku o vašoj trenutnoj lokaciji.

Trenutna pozicija određene osobe možda je zanimljiva nekom od vaših 'sljedbenika', no može biti zanimljiva i potencijalnim provalnicima koji praćenjem upravo vašeg računa na društvenim mrežama u svakom trenu znaju kada ste ostavili svoj dom bez nadzora.

Pleaserobme.com ustvari je pretraživač sadržaja s društvene mreže Twitter koji koristi društvenu geolokacijsku igru Foursquare da bi na svojoj početnoj stranici prikazao poruke osoba koje su napustile kuću ili stan. Svakog takvog korisnika Pleaserobme.com prikazuje kao 'novu priliku' provalnicima.

Koliko znamo, kod nas još nije zabilježen slučaj da je nečiji dom bio pokraden nakon što je osoba ostavila takvu statusnu poruku na društvenim mrežama, no u ostatku svijeta zabilježeno ih je podosta.
slika
slika

Odgovori