Pisma nasih gastrabajtera svojima kod kuce

Sve sta je smijesno na internetu...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

Pisma nasih gastrabajtera svojima kod kuce

#1 Post Postao/la johnny »

Dragi na¹i,

Ne mo¾emo jo¹ da konfrmamo na¹ dolazak ovog leta, ali, kako sada stvari stoje, izgleda da æemo morati da kancelujemo tikete koje smo bukirali, jer nas ubi morgid¾ za taun haus ¹to smo skoro kupili. Dodu¹e, za tikete imamo, ali ne mo¾emo da skupimo za prezente svima vama i ostaloj familiji, a bez toga ne ide da dolazimo, jer neæemo da nas smatraju za neke bamove, kao ¹to su prièali za Ðoleta i njegove, kad su svojima doneli po 100 maraka, kako su èip i kako ni¹ta nisu uradili u Kanadi. Mi tako neæemo. Ili dolazimo kao gospoda, ili nikako. Zato smo se i dogovorili da sejvujemo ¹to mo¾emo vi¹e i da sve odlo¾imo za sledeæi vekej¹n.

Inaèe, mi ¾ivimo dosta dobro. Ja radim ful tajm i jo¹ dva par tajma, a Zorica je na¹la i treæi par tajm (preko vikenda), ali smo dobro uskladili ¹ifte, pa mo¾emo da se viðamo svakog drugog vika.

Mo¾da je to malo nezgodno za Rebeku, ali njoj plaæamo dej ker posle ¹kole, a odatle je uzima bejbi siterka i dovodi kuæi na spavanje. Ona, iako je mala, razume da mi ovoliko radimo za njeno dobro i da ovako mora da bude sve dok ne otplatimo morgid¾. Svaki fri tajm koristimo da budemo sa njom, pa smo je tako last samer (ili to be¹e pretpro¹log) vodili ceo dan na lejk. Kupili smo joj i hot dog i ajs krim i od tada stalno svima prièa kako joj je bilo bjutiful.

Ja imam dosta posla oko taun hausa, (katujem travu, èistim atik) i nekako ugrabim par sati dnevno da sreðujem bejsment, jer hoæemo da ga rentamo i tako poveæamo inkam. Kao ¹to vidite, da je lako - nije, ali kad je èovek hard vorker i ako dobro isplanira sked¾ual, mo¾e sve da uradi. Ja sam lepo doterao liniju na 130 paunda, pa mi se neki na¹i du¹mani odavde podsmevaju da sam se osu¹io zato ¹to mnogo radim i spavam samo èetiri sata, ali to je samo zato ¹to oni mnogo d¾elos na mene, a i ne znaju da ja uvek ugrabim bar 45 minuta da dremnem u sabveju. Èoveku vi¹e i ne treba, a i to je samo privremeno (25-30 godina, dok ne otplatimo morgid¾), a posle æemo da u¾ivamo. Sve je lako kad ima¹ svoj target.
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

#2 Post Postao/la johnny »

Dragi na¹i II deo

Èuo sam da Ðole i ove godine ide za stari kraj. Mo¾e se njemu kad veæ deset godina èuèi na velferu i jo¹ vozi picu za ke¹, a ¾ena mu otvorila bjuti salon u stanu, pa ove na¹e guske navalile ko nezdrave da rade her kat. Ali, ¹ta im vredi kad ne znaju da invest nego sve spiskaju na putovanja i neke druge stjupid stvari. Zato æe ceo ¾ivot da budu golje i rentaju apartman, a mi imamo properti i sejving akaunt u banki. On stalno mejk fan od mene i prièa okolo kako sam ful i ne znam da ¾ivim, ali polako, zaigraæe meèka i pred njegovom kuæom. Ja sam veæ obavestio revenju Kanada o njegovim biznisima, pa æu da ga pitam kako æe ¾ivi kad bude poèeo da plaæa taksu za sve ove godine. A to ¹to on misli kako mi ne znamo da ¾ivimo, malo se prevario.

Skoro svaki satrdej uveèe ja i Zorica popijemo kejs piva (onaj mali od siks). Dodu¹e, ona popije samo jedno, zato ¹to mora na posao od devet, ali se zato ja rileks i sma¾em sve ostalo, jer u sandej radim tek od osam. Zato, kad ga vidite, nemojte ni¹ta da mu verujete ¹ta prièa, jer on nije èovek za rispekt. To je rizon ¹to vam nisam poslao pare po njemu, jer znam kako æe da ka¾e da sam èip i da grabim samo za sebe. Vi znate da to nije zbog toga, nego zato ¹to sam temporari ¹ort, ali i to je samo dok ne otplatimo morgid¾. Posle æemo svi da u¾ivamo.

Sa na¹im ljudima se ne dru¾imo puno, jer oni uglavnom vole da juzaju one koji su ne¹to uradili u ¾ivotu, a neæe da rade i ostvare svoj sukces kad im ova zemlja veæ daje èens. Dobar sam samo sa jednim kolegom koji radi sa mnom u fabrici i vrlo je polajt, jer mi uvek donosi novine od juèe (srpske na æirilici), pa mogu da se upoznam sa svakim iventom. Ja sam se nudio da mu dam kvoder, ali on neæe ni da èuje. Mnogo fini d¾entlmen.

Iz tih novina i vidim kako se ¾ivi kod vas, pa sam konkluzn da i nemate ba¹ mnogo èime da se praud. Pritisla nema¹tina i svi kukaju da im stigne help od nas koji krvavo pravimo svaki cent. Zato sam i mislio da vam sad¾est da prodate to tamo ¹to imate i doðete ovde, jer bi svima bilo bolje. Pare bismo ulo¾ili u morgid¾, a dosta bismo sejvovali i na dej keru i bejbi siterki, jer biste onda vi ker o Rebeki.

Vama bi ovde bilo mnogo najs, jer je u na¹em nejberhudu jedan veliki i lep park gde mo¾ete da sedite po ceo dan, a kad je vinter mi obavezno zagrejemo living rum na 18 stepena i milina jedna. Bedrums ne grejemo, jer je to èist vejsting, a i zdravije je ovako.
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

#3 Post Postao/la johnny »

Dragi na¹i III deo

©to se zdravlja tièe, mi smo dosta dobro. Zorica se malo ¾ali na kièmu, jer na jednom d¾obu u verhausu vuèe pakete od 90 paunda, a posle kad ode na drugi u mit plent ubije je ladnoæa iz frizera, pa ka¾e da ujutru ne mo¾e da se ispravi. Ali to je samo temporari - do podne, posle toga ide ko nova.. Ja se pomalo brinem i rekao sam joj pro¹le godine da ide kod doktora, ali ona nikako da naðe tajm. Ka¾e, treba mnogo da se èeka u vejting rum, pa kad to pomno¾i¹ sa njenom satnicom od sedam dolara, ispadne stvarno mnogo, a mi nemamo mani za bacanje.

Ja se ponekad oseæam dizi, naroèito kad zavr¹im onu ¹iftu od midnajt, ali to nije ni¹ta sirijus. Svako jutro uzmem jedan mafin za brekfast i posle mogu da radim jo¹ toliko. Najbolja stvar koju sam uradio je ¹to sam bacio cigaretes, jer su na televi¾n rekli da su mnogo bed za zdravlje, a i dosta nam je i¹lo iz kuænog bad¾eta. Jedino, jo¹ malo suspekt u Zoricu jer sam fju tajms osetio smok u batrum, pa mislim da jo¹ uvek sikretli pu¹i. Ali, neka je dok je ne uhvatim na delu, a onda æe da joj zvone u¹i tri dana.

Razmi¹ljamo i da uzmemo novi kar, ali kad smo videli cene, ostavili smo to a fjuèur, jer je toliko ekspenziv da je to stra¹no. Jo¹ mo¾emo da juzamo ovaj na¹ stari, samo moram malo da zagitujem ruf, jer se Zorica stalno ¾ali kako joj curi voda za vrat kad je rejn. I Rebeka kuka da uzmemo ne¹to novo na liz jer je ¹ejm od drugarica kada je vide u èemu se vozi, ali ne zna dete koliko treba da se sejv za ne daj Bo¾e i da mora da se pazi na svaki cent.

Normalno, onaj Ðole kupio novu tojotu i pre neki dan se dere ko seljak da ga svi èuju: "Zemljaèe, doði da te malo provozam da vidi¹ ¹ta je ma¹ina". Vozaj se ti, vozaj, mislim se ja, a kad ti doðe mantli fi i insurens, nemoj da dolazi¹ kod mene da ti borou pare. Uop¹te ne razumem te ljude ¹to ne znaju ni¹ta da sejvuju i koji ne znaju da ovde vredi¹ onoliko koliko ima¹ na akauntu. Samo se pla¹im da æe da im bude tu lejt kad saznaju. Mada, da budem onest, nekad mi padne na pamet, pa se zapitam ko je rajt - ja ili Ðole? Kad ga vidim kako je smajli svaki dan iako nema ni¹ta, zapitam se da li vredi ¹to mi toliko vorking hard i ¹ta æe da bude za koju godinu. Ali onda se setim koliki mi je morgid¾ i da nema rest dok se on ne isplati, pa vi¹e o tome i ne mislim. A posle, kad to fini¹, onda æemo svi da u¾ivamo.
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#5 Post Postao/la becanka »

Rukavice
Na Novu godinu htio sam zarucnici pokloniti rukavice, koje bih joj poslao zajedno sa pismom. Medjutim, u prodavaonici sam sreo kolegicu sa faksa koja je kupovala gacice. Nespretna je prodavaica je zamijenila pakete, tako da je kolegica uzela rukavice, a ja sam zarucnici poslao gacice. SAD ZAMISLITE MOJU ZARUCNICU POD NOVOGODISNJOM JELKOM KAKO OTVARA POKLON I CITA PISMO!

EVO SADRZAJA PISMA:

Dugo sam razmisljao kako da te razveselim i dokazem svoju ljubav. Zadnji put sam konacno primijetio sto ti nedostaje, pa ti saljem u paketu. Zelim ti da u njima provedes ugodne trenutke. Zelio sam ti kupiti vunene, ali u njima bi se znojila, sto sam zapazio kod kolegice i prodavacice. Probao sam ih na jednoj i na drugoj pa sam ih jedva skinuo. Ali - ubrzo ce proljece, pa ih ti onda koliko mi je poznato ne nosis. Htio sam ti kupiti kozne sa narodnim vezom, ali sam se u zadnji cas sjetio da u njima ne bi mogao opipati ono zbog cega te zelim zaprositi. Kupio sam, namjerno takve koje se lako skidaju, ako se zuri tebi i drugima. Ne zaboravi ih ponijeti kada ides u fino drustvo. Nece dugo biti ciste jer ljudi imaju prljave ruke, a ti sa mnogima kontaktiras. Ako ih zelis ocistiti, odi do mog prijatelja, znas onog o kojem sam ti vec pricao jer on je vec iskusan u tim stvarima.
VOLI TE TVOJ LJUBLJENI

Odgovori