Dekodiranje digitalnih resivera

Savjeti,driveri i ostalo sto se tice software ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Dekodiranje digitalnih resivera

#1 Post Postao/la paparaci »

vec me duze vremena interesuje kako to ide, ali nisam imao vremena a ni posebno nesto volje da se vise tome posvetim. znam da resiver mora imati tzv. RS232 prikljucak da bih se sa null-modem-kablom mogao spojiti sa kompjuterom. potreban je emulator(program za kompjuter, koji uspostavlja tako reci komunikaciju izmedju racunara i resivera) da bih se unijeli kljucevi odredjenih kanala u resiver. dok se navodno kod nekih resivera ti kljucevi mogu direktno preko daljinskog u odredjenoj tacki meni-ja ukucati. to je uglavnom to sto sam uspio za malo vremena saznati s neta.

interesuje me da li se neko od vas u to razumije i kako to tacno funkcionise.
valjda ce se od preko 20 000 registrovanih korisnika naci jedna hackerska dusa :biggrin:

unaprijed hvala :)

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#3 Post Postao/la paparaci »

ne koristim trenutno nijedan :D treba roditeljima. moram ih pitati za marku/tip resivera, pa ti javim. nisam se nadao tako brzoj reakciji.

hvala :)

mozes li mi jos samo reci da li se to sve otprilike odvija na ovaj gore opisan nacin. znam i da za svaki tip recivera imaju posebni kljucevi.

pozzzzzz

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Dekodiranje digitalnih resivera

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

paparaci je napisao/la:vec me duze vremena interesuje kako to ide, ali nisam imao vremena a ni posebno nesto volje da se vise tome posvetim. znam da resiver mora imati tzv. RS232 prikljucak da bih se sa null-modem-kablom mogao spojiti sa kompjuterom. potreban je emulator(program za kompjuter, koji uspostavlja tako reci komunikaciju izmedju racunara i resivera) da bih se unijeli kljucevi odredjenih kanala u resiver. dok se navodno kod nekih resivera ti kljucevi mogu direktno preko daljinskog u odredjenoj tacki meni-ja ukucati. to je uglavnom to sto sam uspio za malo vremena saznati s neta.

interesuje me da li se neko od vas u to razumije i kako to tacno funkcionise.
valjda ce se od preko 20 000 registrovanih korisnika naci jedna hackerska dusa :biggrin:

unaprijed hvala :)
Viper je Doktor magistar za te stvari
naravno ukoliko igras dobro kosarku sve se moze

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#6 Post Postao/la paparaci »

eh, evo ga. konacno sam saznao marku i tip resivera.

Zender DR600

Dakle, kako, sta, gdje.... :D

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#7 Post Postao/la dugi_74 »

pogledao sam za ovu marku nema nista...sigurno je neki stari reciver...inace za neke ostale zehnder-e ima...
ako si zainteresiran za takve stvari ja ti preporucujem neke stranice ako nije problem postaviti ih ovdje:
www.crosat.org
www.exyusat.com
www.sat-universe.com

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#8 Post Postao/la paparaci »

dugi_74 je napisao/la:pogledao sam za ovu marku nema nista...sigurno je neki stari reciver...inace za neke ostale zehnder-e ima...
ako si zainteresiran za takve stvari ja ti preporucujem neke stranice ako nije problem postaviti ih ovdje:
www.crosat.org
www.exyusat.com
www.sat-universe.com
Dugi, ziv bio! hvala ti! raspitao sam se dole malo kad sam bio i saznao sam za jednu stranicu. tu ima sve. samo sto jos nisam ni zavirio :D ali bice, nemam sad bas ni volje ni vremena. ali zato kad se adze razradi, ima da frcaju kanali i kodovi :D Tebi jos jednom mnogo hvala! svakako cu i te stranice posjetiti sto si naveo.
a stranica koju sam spomenuo je www.cro-team.sat.
izvinjavam se moderatorima unaprijed ako smeta postavljanje linkova! ne radi se o reklamiranju, nego o pomoci. ali ako je suprotno vasim pravilima, nema problema - ide gumica, ide brisanje :)

Odgovori