windows update

Savjeti,driveri i ostalo sto se tice software ...
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#2 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Pa postoje kljucevi za to nije problem
Ali prije nego sobzirom tvoje (poznavanje oko comp) i sta pocnes cackati
Najbolje je da sacekas 2 janurar

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#4 Post Postao/la sredovjecni_33 »

ja sam morao srusiti i ponovno sve instalirati.... :( :(
-samo lagano i opu¹teno-

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#7 Post Postao/la im_ex »

vidovita_dzemila je napisao/la:


pa nije valjda da se mora sru¹iti sistem pa ponovo instalirati? ali time bi mi se obrisali svi programi koje sam instalirala i svi dokumenti...
Ima mogucnost da zastitis dio toga, npr. muziku, slike ...(za ostalo ne znam) al ti ne cackaj sama nista ... ako se vec odlucis na ponovnu instalaciju Windows-a, OBAVEZNO tu zelju sto hoces da ti se sacuva pomeni strucnom licu vise puta, al, ne zaboravi mu to reci ODMAH po dolasku :)
Potraje to, al, kad se vec mora :-k

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#9 Post Postao/la Tourniquet »

pa taj IT computers ti je trebao instalirat licenciran windows xp, tako da ne bi trebala imat tih problem :D
Zato najbolje da sacekas dok budu radili pa ih nazoves i malo ih naruzis moraju ti to odratit..
a sto se tice instalacije.. pa jednostavno ti moze uradit update windowsa sa originalnom verzijom i sve ono sto imas u kompu to ti i ostaje.. brise se jedino ako radis format diska a posto kod tebe sve radi ok jedino ta licenca zeza znaci samo nek ti ti iz IT.a dobave novi originalni windows i urade update postojeceg.. i to je to..

ne bi trebalo da ima problema :D :wave:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#11 Post Postao/la paparaci »

dzemka, to ti moraju oni srediti. a postoji mogucnost da se deinstalira ili iskljuci taj program koji provjerava validnost windows kopije. taj si program skinula sa windows update-om. automatski se instalirao. hmmm, pogledaj sljedece. ne znam na kojem ti je jeziku sistem? hmmm, ako je na engleskom onda postupi ovako:
klikni na start => system control(ne znam da li je tacan naziv) => software i potrazi program sa nazivom "genuvine windows"(tako nekako) i pokusaj ga ga deinstalirati(delete).

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: windows update

#12 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la: pisalo mi je this copy of windows did not pass genuine validation. the product key found on this computer is a volume licence key (VLK) that has been blocked. i sad kad god upalim komp pojavljiva mi se you sistem may be at risk itd itd. zvala sam danas IT computers ali ne rade i ne vjerujem da æe raditi 1 i 2 januara.
to se desilo ovdje isto jednoj zeni. to se obicno desi ako kupis hajd da kazem polovan kompjuter od neke velike firme poput siemensa i slicnih. oni kupe onda kljuc za windows na odredjeno vrijeme. i kad prodje rok, kljuc nije vise validan. mada to u tvom slucaju uopste nije i cudi me stvarno! ma 3-eg direkt u radnju i za vrat ih :D

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#14 Post Postao/la paparaci »

ma np ;) :flower:

Odgovori