Kutak za informaticke neznalice

Savjeti,driveri i ostalo sto se tice software ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Kutak za informaticke neznalice

#136 Post Postao/la beba80 »

kako da ucitavam video na teme nesta ide kopi paste kako to

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#137 Post Postao/la paparaci »

pa ako zelis postaviti videosnimak sa neke stranice, onda je dovoljno da kopiras adresu tog snimka i uvrstis ovdje.

vidis sigurno cesto na pendzeru gdje se svi dopisujemo linkove sa youtube-a. tako i ti isto mozes sa youtube-a kopirati link i desnom tipkom kliknes u ovo polje gdje ti upravo pisem ovaj odgovor, pa onda na "uvrstiti" ili "einfügen" ili "paste". potvrdis post i to je to.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#139 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:imam dva mala problema


dešava se da se ne mogu da odjavim sa msn-a
kliknem desnim klikom i ovo gdje piše sign out nikako ne piše fino već ono kao blijedo joj kako da objasnim [eusa_wall.gif]
uglavnom kad stavim miša ništa se ne događa ne mogu da se odjavim
mislim da znam na sta mislis. ono nije aktivno tj da pise crnim slovima nego sivim. isto kao pozadina tog "pendzera". ne znam zasto je tako. ja se tako skoro nikad ne odjavljujem. obicno se odjavim gore gdje mozes promijeniti status (zauzet, odsutan,itd.).

drugo
nekad mi se desi kad kliknem na jednu sliku da je otvorim u my documents otvori mi se druga slika
mozda ti cursor tj. ona strecila na ekranu "poskoci". a to biva zbog misa. meni se to isto nekad desi. a sad da li je to i kod tebe, ne znam.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#141 Post Postao/la paparaci »

to su u tebe sejtanska posla [laugh.gif]


pa to za odjavu. drugo je staviti na offline a drugo je odjaviti se. cini mi se da ispod statusa offline ima opcija sign out. tako je bar kod mene.

skini najnovije definicije virusa i uradi pregled sistema. nakon toga uradi scandisk.


covjece, s kakvim sam se virusom "bakljao" kod rodice na laptopu. jedva sam ga odstranio. ja ga izbrisem, on se vrati. pa onda mutira iz izvrsnog fajla (.exe) u datoteku :lol:

ali ipak mu je adze dohakao [Happy.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#143 Post Postao/la paparaci »

more bit bidnije. ja sam svom nadogradio jos 256mb, ali zato sto sam dobio dzabe [laugh.gif] nisam imao, niti imam namjeru ulagati u njega posto ne vrijedi.

pa obicno pomogne kad se ram izmijeni skroz. to sto ti je sporiji je sasvim normalno, jer vremenom to dotraje sve. a pogotovo ako tako puno radi.

ja svoj kad upalim, imam osjecaj da ce se raspasti. covjece, kako jadnik stenje :lol:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#145 Post Postao/la paparaci »

i u mene je toliko bilo. sad imam 766. nece ti se nista poremetiti. samo prije nego ga ugradis, izvuci onaj kabal za struju iz kompjutera. to ti je posao od 2 minute. reci mi koji ti ram treba. onaj sa jednim urezom ili onaj sa dva? imam oba, pa ti mogu poslati [icon_flower.gif]


znam da neces, ali vrijedi pokusati [laugh.gif] [mmmux2.gif] [icon_chuckel.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#147 Post Postao/la paparaci »

nemam pojma. pokusaj joj ponovo postaviti sliku ali prvo idi na "preuzmi", pa onda na "u redu". ako poslije toga jos uvijek bude isto, onda [eusa_think.gif] :?: :| :lol:

jesi li joj svoj windows instalirala? ako jesi, a kod tebe radi kako treba - nemam pojma onda.


a sto se tice rama. to ces vidjeti kad ga izvadis.


ovako ti izgleda sa jednim urezom

slika


a ovako sa dva

slika


[icon_flower.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Kutak za informaticke neznalice

#150 Post Postao/la nella26 »

:lol:
Razumijem te, a vidi šta se meni desilo, kupim nov pc i stalno miš štopa, taman on normalno radi tastatura počne štopati :lol: odnesem ja u radnju gdje sam kupila, onaj momak proba i kod njega štopa, kad fabrička greška :lol: kaže onaj momak odkad radimo ovo se nije desilo, koji sam ja peh
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori