Kutak za informaticke neznalice

Savjeti,driveri i ostalo sto se tice software ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re:

#61 Post Postao/la sabinax »

vidovita_dzemila je napisao/la:je li se iko od vas posubitao* da sam rastavi i oèisti tastaturu
*odva¾io
Kako da ne, mene su na poslu naucili skinuti sve tipkice (samo si prije toga zapisi gdje koja stoji ... ili uslikaj :D ) operi ih fino u toploj vodi i deterdzentu i poslije pazljivo posusi, tipkovnicu prebrisi i vrati tipke na mjesto. Tipkovnica ko nova!

a u vezi ovog zadnjeg, mislim da samo gledanje filmova i videa ne uzima veliku kolicini GB-taže vec samo upload i download
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#63 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:može li ikako da se negdje nešto napravi da se ne može na neku stranicu?
znam dok sam koristio Zone Alarm, da je imao opciju, gdje mozes odrediti koje stranice da blokira. trenutno mi nije poznato nista drugo. mozda malo prokopam po netu.
sabinaX je napisao/la: a u vezi ovog zadnjeg, mislim da samo gledanje filmova i videa ne uzima veliku kolicini GB-taže vec samo upload i download
zauzima istu velicinu, kao da skidas! samo sto ne ostaje na harddisku. pisao sam vec o ovom.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#64 Post Postao/la paparaci »

pa kaze:

klik OVDJE da skines program. nakon sto ga instaliras i pokrenes, otvorice ti se sljedeci prozorcici. ukratko cu slikovito pokazati kako treba postupiti.

kod ove druge slike, trebas ukucati 888. to ti je lozinka, da bi pokrenula program. nju mozes kasnije u programu promijeniti.

posto imam ukupno cetiri slike, a maksimalno u jednom postu 3 mogu da postavim, prinudjem sam da prepolovim ovaj post.
Privitak/ci
sl1.jpg
sl1.jpg (11.82 KiB) Pogledano 1501 put.
sl2.jpg
sl2.jpg (12.37 KiB) Pogledano 1501 put.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#65 Post Postao/la paparaci »

nastavak....

na "ADD" mozes dodati stranicu koju zelis blokirati. ja sam isprobao sa youtube, kao sto se moze vidjeti u pozadini, i funkcionise! nece browser ni da cuje za nju :lol: samo prazna stranica.
ja sam ukucao cijelu adresu, kao npr. ovu od bol-chat-a.
nakon toga je potrebno da jos potvrdis promjene klikom na "Save Settings" i to je to.

a da, ako ti ne bude odmah radilo, samo strpljenja. i kod mene je potrajalo nakon vise pokusaja. pokusaj zatvoriti program i browser(internet explorer, mozillu,...ili koji vec koristis), pa opet pokreni browser i pokusaj otvoriti stranicu koju si blokirala.
Privitak/ci
sl3.jpg
sl4.jpg
sl4.jpg (8.04 KiB) Pogledano 1495 puta.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kutak za informaticke neznalice

#66 Post Postao/la sabinax »

Trebali bi mi paparaci ili puz
1) kako stediti toolbar mi je pobjegao opet a nemam misa vec samo onu glupost sto ima laptop
2) zasto ne mogu instalirati Adrobe Flash player preko Opere a preko explorera mogu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#67 Post Postao/la paparaci »

sabinaX je napisao/la: 1) kako stediti toolbar mi je pobjegao opet a nemam misa vec samo onu glupost sto ima laptop
ne kontam te bas. sta mislis sa kako STEDITI toolbar? gdje ti je pobjegao :P
koji toolbar koristis? najjednostavnije je da ponovo instaliras.
pretpostavljam da ti je mis prikljucem preko usb-a. u normalnom slucaju, xp ga sam prepozna i stavi u funkciju, cim ga prikljucis.
2) zasto ne mogu instalirati Adrobe Flash player preko Opere a preko explorera mogu
ne znam, jer do sad nisam imao dodira sa operom. vazno je da mozes ikako :D

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kutak za informaticke neznalice

#69 Post Postao/la Bijesanpuz »

Vjerovatno je mislila SREDITI... al sad neznam samo sta je pokvarila... neka bolje malo objasni :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#70 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:da nije pod stediti mislila srediti



a ovaj program...je li besplatan ili je trial verzija

pa moguce je da je mislila srediti, ali opet kao sto puz rece, treba pojasniti malo.



naravno da je besplatan. vidis i sama da sam zaokruzio try. a da sam postavio neki sto se placa, upozorio bih te!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kutak za informaticke neznalice

#72 Post Postao/la sabinax »

Hvala puzu, sto mi je pomogao da sredim toolbars, ali mi zaista nije jasno zasto ne mogu instalirati
Adrobe Flash Player preko nijednog drugog pretrazivaca sem preko Explorera, da napomenem kad sam instaliravala preko Explorera gore ispod one trake di pise www.....nesto, pojavilo se nesto kao aktiveX updater ili tako nesto i to sam morala kliknut da bi dovrsila instalaciju Adrobe Flash Playera a kad to radim preko Mozille ili Opere nema tog upozorenja, da nije mozda zbog toga?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kutak za informaticke neznalice

#73 Post Postao/la Bijesanpuz »

sabinaX je napisao/la:Hvala puzu, sto mi je pomogao da sredim toolbars, ali mi zaista nije jasno zasto ne mogu instalirati
Adrobe Flash Player preko nijednog drugog pretrazivaca sem preko Explorera, da napomenem kad sam instaliravala preko Explorera gore ispod one trake di pise http://www.....nesto, pojavilo se nesto kao aktiveX updater ili tako nesto i to sam morala kliknut da bi dovrsila instalaciju Adrobe Flash Playera a kad to radim preko Mozille ili Opere nema tog upozorenja, da nije mozda zbog toga?

nemoras brinut zbog toga sabina.. nije bitno sa kojim explorerom instaliras.. bitno je da se instalira.. ja uvijek koristim mozilu ali te gluposti uvijek instaliram preko IE.. Sa bilo kojeg ako instaliras ti to imas u compu i ne treba instalirati ponovo :D ..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kutak za informaticke neznalice

#74 Post Postao/la sabinax »

puzu, mislim da nisi u pravu, tako sam i ja mislila, inastalirala preko explorera i kad preko njega idem YT mi sve fino otvara, kad odem preko Opere ili Mozille kaze nemate instaliran AFP, krenem u instalaciju ostavi mi neku poruku, kad budem kuci kopirat cu ti kako tocno glasi poruka, mozda tada bude jasnije
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#75 Post Postao/la paparaci »

pa zasto ga onda ne instaliras preko mozille/opere? otvori mozillu/operu i preko njega/nje OVU stranicu. tu mozes da skines i instaliras afp.

Odgovori