Kutak za informaticke neznalice

Savjeti,driveri i ostalo sto se tice software ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Kutak za informaticke neznalice

#1 Post Postao/la sabinax »

Evo Sabah mi je dao ideju da otvorimo ovu temu, usljed mojih stalnih propitivanja vezano uz informatiku....nisam neki znalac, nesto znam, nesto ne, ali nije me sram pitati....ima jedna dobra uzrecica: Ako nesto ne znam, uvijek znam nekog tko zna :) ....E pa tako, ovo je mjesto gdje mozete sve ispitati vezano uz informatiku,...uvijek ce se naci netko tko zna

Evo ja sam danas saznala da 1Mb=1000Kb i da 1Gb=1000Mb

A sada me zanima....nesto sam stisnula greskom i nestao mi toolbar (ono dole sto inace imam)....kako da to vratim :baa:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

hehhehehhe ...samo da vam kazem da sam sama nasla odgovor, to se radi tamo u vrhu, gore, desno gdje su X, miminaze i onaj u sredini kada taj u sredini stisnes nestane toolbar, kada ga opet stisnes sve je ok :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

Bas je super da svi sve znate....zahvaljujem paparaciju, na detaljnim uputama o koristenju antivirusa kisobran :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#5 Post Postao/la sabinax »

ovo s ventilatorom znam...ili je neko smece unutra ili se deformirao pa zuji, ako ventilator ne radi...mislim da se PC sam gasi...i da treba zamjeniti ventilator, ja bih da sam na tvom mjestu otvorila kuciste i samo ga propuhala ili usisala, pa vidi dalje ako zuji...onda ce ti pomoci neko drugi :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#7 Post Postao/la paparaci »

pa ja sam ovu temu vise zamislio ono kao pomoc ili savjetovaliste za neznalice. znaci ako neko ima neki problem uvezi komp-a, da ovdje postavi pitanje pa da mu se pomogne.
ma np Bino :)

Dzemkic, sta ti toga nabroja. pa ni najjaci hacker ne bi uspio da ti se ubaci u sistem :P :lol: salim se. pa dovoljno ti je to sto imas. a sto se tice ventilacije, rekao sam ti. nije potrebno da nosis servisu. otvori sama kuciste i lagano prebrisi, ne diraj prstima nista od elemenata(graficku karticu ili bilo sta na toj ploci ili nju samu)! jer moze dodji do oslobadjanja naboja i da ti crkne nesto. znaci ispusi sve dobro i prebrisi suhom krpom ili maramicom, a ventilatore mozes ocistiti sa stapicem za usi.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la sabinax »

Onda ne diraj Dzemka da ne izgubis garanciju....
Jos jedno pitanje....ako antivirus detektira gresku...i to se obrise, moze li to biti fatalno za daljnji rad kompjutera, jednom se na poslu desilo da sam obrisala neki file koji je bio zarazen i nakon toga nisam mogla vise raditi (neki Win/32) morao je kolega skinuti taj program s interneta i opet ga ubaciti... to pitam jer mislim da je i tu virus bas na tom mjestu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#9 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:ma ne smijem. zadnji put kad sam skidala onu naljepnicu sa procesora misleæi da ga rastavim ukinuta mi je garancija. valjda mo¾e jo¹ izdr¾ati malo jer mi je rekao onaj iz servisa ako mi se poène gasiti da je onda ozbiljno a meni se jo¹ ne gasi.

i moj antivirus je sa crvenim ki¹obranom
pa to je nesto drugo, ako imas naljepnicu na kucistu, koja ako se prekine, a to moze samo u slucaju da budes htjela otvoriti kuciste, da se ukine garancija. onda ne diraj nista, ako je tako. ne boj se, ventilator da ne hladi dovoljno procesor. ugasio bi ti se komp. sam. jer kad se procesor pregrije, komp se sam ugasi. to je zastitna funkcija da ne ode sve u helac. ali vodi racuna da "guza" kompjutera nije preblizo zidu ili necemu drugom, znaci da ima dovoljno mjesta pozada zbog hladjenja.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#10 Post Postao/la paparaci »

sabinaX je napisao/la:Onda ne diraj Dzemka da ne izgubis garanciju....
Jos jedno pitanje....ako antivirus detektira gresku...i to se obrise, moze li to biti fatalno za daljnji rad kompjutera, jednom se na poslu desilo da sam obrisala neki file koji je bio zarazen i nakon toga nisam mogla vise raditi (neki Win/32) morao je kolega skinuti taj program s interneta i opet ga ubaciti... to pitam jer mislim da je i tu virus bas na tom mjestu
nije potrebno da ista brises, jer to Antivirusni program sam cini. tj. pokusa prvo reparitati zarazeni fajl, ako ne uspije onda ga obicno stavi pod karantenu, ako je 100 virus neki, onda ga obicno izbrise.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#13 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:A sta se to desava kada se normalno cuje, pa onda pocne jako da puse (duva). Sta mu onda smeta???
to se obicno desava kad pokrene svu snagu sto ima. a razlog moze da bude neki tek pokrenut program ili bilo koja druga aplikacija. to radi da bi sto prije odradio zadanu komandu.

Odgovori