Kutak za informaticke neznalice

Savjeti,driveri i ostalo sto se tice software ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Kutak za informaticke neznalice

#92 Post Postao/la srebrni »

vidovita_dzemila je napisao/la:sad sad pritisnula F10 i vidi mi se

file edit view favorites tools help

ali još nemam onih sličica od msn-a onda ona kuća tj "home" da se vratim na početnu stranu itd

ali hajde bolje išta nego ništa
zabavi se jos malo imas ti to tu sve ...to si nekad nesto pritisnula u neznanju i otislo...ne moze to nestat...nije mlijeko od krave da se popije
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Kutak za informaticke neznalice

#94 Post Postao/la srebrni »

vidovita_dzemila je napisao/la:[Happy.gif]


budem čačkala
ako zafali cackalica ima kod mene javi se
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#95 Post Postao/la paparaci »

ne znam zasto se toliko patis?! hmmmmm. da sam na tvom mjestu ponovo bih ga skinuo i instalirao. najzad, koristi mozillu - sigurniji je!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Kutak za informaticke neznalice

#96 Post Postao/la beca »

ko mi moze objasniti zasto mi na history ostaju postovi na sve teme, ja ovo za godinu necu izbrisati, a fol je u tome sto koristim tatin laptop i pravo bi mi bilo glupo da procita neke moje postove....dakle, moze li se nastimati da ne ostaju i kako...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#97 Post Postao/la paparaci »

beca_jovi je napisao/la:ko mi moze objasniti zasto mi na history ostaju postovi na sve teme, ja ovo za godinu necu izbrisati, a fol je u tome sto koristim tatin laptop i pravo bi mi bilo glupo da procita neke moje postove....dakle, moze li se nastimati da ne ostaju i kako...

pretpostavljam da je history chronik kod mene. mislis ono gdje ti stoji koje si stranice sve do sad posjetila, ili? ako je to to, ne trebas se sikirati. jer koliko mi je poznato ne mozes linkovima dospjeti vise do neke teme. eto pokusaj bilo koji od tih linkova da otvoris gdje si ostavila post, ne bi se trebao moci otvoriti. najzad mozes sve da ih obrises, tako da onda sigurno neces ostaviti trag za sobom. oznaci ih sve, delete i rahat si :)

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Kutak za informaticke neznalice

#98 Post Postao/la beca »

paparaci je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ko mi moze objasniti zasto mi na history ostaju postovi na sve teme, ja ovo za godinu necu izbrisati, a fol je u tome sto koristim tatin laptop i pravo bi mi bilo glupo da procita neke moje postove....dakle, moze li se nastimati da ne ostaju i kako...

pretpostavljam da je history chronik kod mene. mislis ono gdje ti stoji koje si stranice sve do sad posjetila, ili? ako je to to, ne trebas se sikirati. jer koliko mi je poznato ne mozes linkovima dospjeti vise do neke teme. eto pokusaj bilo koji od tih linkova da otvoris gdje si ostavila post, ne bi se trebao moci otvoriti. najzad mozes sve da ih obrises, tako da onda sigurno neces ostaviti trag za sobom. oznaci ih sve, delete i rahat si :)
ma to je to...ali da, vidi se svaki out sta sam napisala, a ne mogu sve selektovati, sve jedno po jedno brisem, uh....a moze li na isti nacin ostati razgovor sa msn a (ne dao Bog :lol: )

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#99 Post Postao/la paparaci »

beca_jovi je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ko mi moze objasniti zasto mi na history ostaju postovi na sve teme, ja ovo za godinu necu izbrisati, a fol je u tome sto koristim tatin laptop i pravo bi mi bilo glupo da procita neke moje postove....dakle, moze li se nastimati da ne ostaju i kako...

pretpostavljam da je history chronik kod mene. mislis ono gdje ti stoji koje si stranice sve do sad posjetila, ili? ako je to to, ne trebas se sikirati. jer koliko mi je poznato ne mozes linkovima dospjeti vise do neke teme. eto pokusaj bilo koji od tih linkova da otvoris gdje si ostavila post, ne bi se trebao moci otvoriti. najzad mozes sve da ih obrises, tako da onda sigurno neces ostaviti trag za sobom. oznaci ih sve, delete i rahat si :)
ma to je to...ali da, vidi se svaki out sta sam napisala, a ne mogu sve selektovati, sve jedno po jedno brisem, uh....a moze li na isti nacin ostati razgovor sa msn a (ne dao Bog :lol: )

ovako. ne moras jedan po jedan. nego klikni jednom sa misom na prvi. zatim se spusti skroz do zadnjeg i prije nego na njega kliknes pritisni tipku na tastaturi sa strelicom prema gore(nju koristis kad zelis napisati veliko slovo; imas je lijevo i desno od bloka slova) i drzi je pritisnuto. zatim klikni na taj zadnji link i onda bi trebalo sve da oznaci. zatim pritisni del(delete) i to je to. ako bude gdje zapelo, slobodno reci. a isto tako mozes izbrisati taj browser i ponovo ga instalirati. tako ce takodjer se sve izbrisati.

a sto se tice msn-a. naravno da moze. imas u svojstvima opciju da se svaki razgovor memorise. obicno te to pita pri instalaciji msn a, da li to zelis. ja do sad nisam nikad.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#103 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:postoji li nešto kao neki bon ili kartica što se kupi za internet. kao impulsi. znači bežično
bezicno ima tj. wlan. funkcionise sa sopstvenom sim karticom. dobijes usb-stick u kojeg ubacis simkarticu i tako usb-stick prikljucis na racunar. bas sam od dobrih prijatelja saznao juce, da u kiseljaku to postoji. a sad, gdje je to jos dostupno - ne znam. raspitaj se u posti.


sto se tice adobe photoshopa, ne znam gdje bi ga mogla skinuti. nemam sad vremena a ni volje da pogledam, jer moram na spavanje. ja ga imam s "provaljenom" licencom, a jos ga nikad koristio nisam [Happy.gif] mozemo se dogovoriti oko toga.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kutak za informaticke neznalice

#104 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:

sto se tice adobe photoshopa, ne znam gdje bi ga mogla skinuti. nemam sad vremena a ni volje da pogledam, jer moram na spavanje. ja ga imam s "provaljenom" licencom, a jos ga nikad koristio nisam [Happy.gif] mozemo se dogovoriti oko toga.
Kliknite OVDJE upiši šta želiš na iskanje , klikni enter i to je to , kad nađeš , onda prenesi na svoj komp pomoću uTorenta
Dakle ;Registrirajte se , zatim skinite sa interneta http://www.utorrent.com/?client=utorrent1820 i sretno [evojele9.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kutak za informaticke neznalice

#105 Post Postao/la paparaci »

hehehehe. hvala mrki na dobroj namjeri! ja vec koristim dva slicna programa, pomocu kojih sam sebi to vec skinuo i ostalo sto mi zatreba.

Odgovori