Zivot u stranoj zemlji

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#77 Post Postao/la im_ex »

Ma, pricaj i ti, Vidovita, kome i sta hoces ... al da ja i ovo kazem:

ti prve koje navodis, oni su u strancima nasli prijatelje ... otudjili se od familije i svojih nekadasnjih prijatelja - imam dovoljno ogledala za osnov ovakvog izlaganja.

Drugi koje pominjes ... nije problem u jeziku kako mislis da je jer za te mizne poslove neke swabe a sefovi i sami imaju obicaj reci:" Vazno je da hoces da radis ... nama ne treba neko ko ce drzati govor".
I nije tacno da takvi, ti drugi koje pominjes, nemaju prijatelje ... bas nisi u pravu, al et, nek ti bude ako te cini sretnijom 8)

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#78 Post Postao/la becanka »

Ja se ovdje neosjecam kao u stranoj zemlji, jer sam ovdje rodjena i odrasla...
Otac mi je ovdje od '72. godine, a mamu je doveo '77. Kad se brat rodio. Brat mi je ovdje od 3. mjeseca, ali ga ipak dole za Bosnu vuce, mozda zato sto je dole rodjen, jer kako se ono kaze "svako svoj rodni kraj voli"
Naravno da i ja volim Bosnu, ali nebih mogla da zamislim dole da zivim,
ali ipak mislim da je to sve do navike... :-k Ili sam jos mlada, pa nemogu to bas da realiziram... :D
Meni je sefica Bosanka, ali ja i ona smo kao prijateljice, nema ono kao kod neki, ti si radnik ja sef, nego bas ono vise prijateljski, ali i glavni sef je takav, nepravi se kao sef, nego vise gleda je i on obican kao i mi svi ostali...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#79 Post Postao/la im_ex »

BeCaNkA je napisao/la:Ili sam jos mlada, pa nemogu to bas da realiziram... :D
.


Bi' ce da je to razlog (misljenja sam)
Kazes da ne mozes da zamislis zivot u BiH - svasta :baa:
Da tvoji odluce da se vrate sta bi onda ... ostala sama u tudzoj zemlji koja nikad nece biti tvoja, ostati u zemlji gdje na neke, za nas strance vazne stvari, neki njihovi ugledni gradjani sire bljuvotine poput ove koju cu pomenuti :mad:

Koristicu se ogorcenoscu koja me prozela gledajuci i cuvsi sta rekose "rajhovci" u Gracu, pri Izborima.

Obrati posebnu paznju na onu mrsku Zhuju koja je zapjenila u tolikoj mjeri da je Muhameda (pejgambera) nazvala pedofilom
Zhuja fasisticka

http://news.orf.at/video/iptvpopup.html ... edit_o.wmv

I bas si ostala ravnodusna na vidjeno ??
A i ti, i ti ... i ti ... ???

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#81 Post Postao/la im_ex »

denideni je napisao/la:EVO jedno pitanje za sve?

Sta znaci SWICERLAND.......... :-k :-k
hmm ... prvo sto pomislih kad ovo pitanje procitah je da se zezas :biggrin: pa ostajem u tom duhu :biggrin:

Evo kako cu ja prevesti SWICERLAND, al, ono laicki, bez osvrta kako se pise ... znaci, na osnovu izgovora :biggrin:

Zemlja oznojenog :) mislim, nije bas 100% originalno, al, necemo sad zalazit u krajnost sto fali samo jedno slovo pri izgovoru, slovo S :biggrin:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#83 Post Postao/la im_ex »

denideni je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
denideni je napisao/la:EVO jedno pitanje za sve?

Sta znaci SWICERLAND.......... :-k :-k
hmm ... prvo sto pomislih kad ovo pitanje procitah je da se zezas :biggrin: pa ostajem u tom duhu :biggrin:

Evo kako cu ja prevesti SWICERLAND, al, ono laicki, bez osvrta kako se pise ... znaci, na osnovu izgovora :biggrin:

Zemlja oznojenog :) mislim, nije bas 100% originalno, al, necemo sad zalazit u krajnost sto fali samo jedno slovo pri izgovoru, slovo S :biggrin:
=D> =D> Bravo Zemja znojaa =D> =D>
Mislim da je sve receno sa ove dvije rijeci kako je u tudjoj zemlji :-k
uh, denideni , stid me tolikog aplauza :blush: ... i sve se plasim da cu ogluviti od njeg :P :biggrin: hahah

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#84 Post Postao/la belly_dancer »

bas sam malo isla citat od pocetka, :-k i vidim da su se ljudi vise manje navikli na to..pa nije to sve tako crno.. :huh:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#85 Post Postao/la becanka »

IM_ex je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:Ili sam jos mlada, pa nemogu to bas da realiziram... :D
.


Bi' ce da je to razlog (misljenja sam)
Kazes da ne mozes da zamislis zivot u BiH - svasta :baa:
Da tvoji odluce da se vrate sta bi onda ... ostala sama u tudzoj zemlji koja nikad nece biti tvoja
IM_ex a sta je tu cudno? Sto ja nemogu u Bosni da zamislim zivot?
Ti si rodjena u Bosni, odrasla si u Bosni, sa svojom Rajom, svojim Narodom, i normalno da je tebi dole Ljepota i Milina...
Ja protiv Bosne nemam nista, rado odem dole i uvijek se super dole osjecam i provedem, i svaki put mi bude zao sto se vracam nazad...
A moji da se vrate dole, nista nebih protiv imala, jer svako ima svoj zivot i svoju odluku...
A nikada nisam rekla da je moja i da ce ikada moja biti, ta tudza zemlja...
Ja znam da u meni Muslimanksa Krv vrije i Bosansko Srce kuca...
i da se nikada svoje nacije i vjere nisam stidila ni svoga jezika...
uvijek sam svoj jezik pricala, i kod kuce i sa drustvom i bilo gdje... njemacki je bio samo u skoli i na poslu i za potrebe...
A de mi sada na jedno pitanje odgovori ako mozes,
zasto dosta Raja, dole sto zivi, psuje Bosnu da je ovaka i onaka i da bih islih iz njeh?
Ja Bosnu nikada nebih ospsovala, i da zivim u njoj, nebih takvo misljenje o njoj imala...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#86 Post Postao/la im_ex »

BeCaNkA je napisao/la:
A de mi sada na jedno pitanje odgovori ako mozes,
zasto dosta Raja, dole sto zivi, psuje Bosnu da je ovaka i onaka i da bih islih iz njeh?
Moje misljenje:

Vjestacka slika kojom zraci vecina dijasporasa prikazujuci se u kichastom svjetlu pri boravku u BiH, pocev od nakita, garderobe preko bijesnog mobitela, auta, kuce, namjestaja u kuci/stanu, pokazivanjem snimaka nacinjenih u tudzoj zemlji gdje se na prvi pogled stice dojam da je dijaspora ovozemaljski dzenet/raj sazet u malom - dovoljan je osnov da mnogi koji nikad nisu bili u stranoj zemlji sticu pogresan dojam i misle da je u inostranstvu "za zagrabiti para".
U takvim slucajevima, rijetkost je da ce dijasporasi pricati o miznim poslovima koje rade te da je njihov zivot sveden na "pidzamu i radno odijelo"
Nadam se da razumijes o cemu pricam 8)

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#87 Post Postao/la becanka »

IM_ex je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:
A de mi sada na jedno pitanje odgovori ako mozes,
zasto dosta Raja, dole sto zivi, psuje Bosnu da je ovaka i onaka i da bih islih iz njeh?
Moje misljenje:

Vjestacka slika kojom zraci vecina dijasporasa prikazujuci se u kichastom svjetlu pri boravku u BiH, pocev od nakita, garderobe preko bijesnog mobitela, auta, kuce, namjestaja u kuci/stanu, pokazivanjem snimaka nacinjenih u tudzoj zemlji gdje se na prvi pogled stice dojam da je dijaspora ovozemaljski dzenet/raj sazet u malom - dovoljan je osnov da mnogi koji nikad nisu bili u stranoj zemlji sticu pogresan dojam i misle da je u inostranstvu "za zagrabiti para".
U takvim slucajevima, rijetkost je da ce dijasporasi pricati o miznim poslovima koje rade te da je njihov zivot sveden na "pidzamu i radno odijelo"
Nadam se da razumijes o cemu pricam 8)
Razumjela sam te... :D
Beze je dizati se u visoko, kad nije tako...
Ali eto... svako kako hoce... :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#89 Post Postao/la belly_dancer »

Ovisi kako ko gleda na to..recim oako je osoba emotivna onda joj sve fali,a ako je flegmaticna onda nije bed nista..svima je uvjek drago vratit se u rodnu grudu..pa i meni dusa zaigra kad vidim ravnicu..ali mislim da nije strasno navic se na novo..pogotovo akoje bolje za nas..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori