Zivot u stranoj zemlji

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#121 Post Postao/la im_ex »

Ra-Ja je napisao/la:
Zajedljivost....???

Boze sacuvaj...u cemu ti vidjeh zajedljivost kod mene...???

Presaberi se ne malo...nego puno.... :baa:
Jest da tema ide u helac ... al, kao prvo ispravno je reci:
" U cemu ti vidje ..." ... znas, bona, u tom slucaju - nema h
Znas ti dobro o cemu ja pricam ... ne glumi mi naivku ... ne znamo se nas dvije tek na osnovu ovog komentara :ballbounce:

Gdje domovina moze biti mjesto odakle ne poticu tvoji korijeni ... prisaberi se ti, hallo :baa:
Sto posjecujes ovu adresu, primjera radi, a??
Dosadne ti swabe ... fali ti mentalitet naroda ex-yu, eto sto.
Il mozda ne fali? Ah ... di ce tebi sta faliti, jesam i ja, ccc [-(
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#122 Post Postao/la ra-ja »

IM_ex je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
Zajedljivost....???

Boze sacuvaj...u cemu ti vidjeh zajedljivost kod mene...???

Presaberi se ne malo...nego puno.... :baa:
Jest da tema ide u helac ... al, kao prvo ispravno je reci:
" U cemu ti vidje ..." ... znas, bona, u tom slucaju - nema h
Znas ti dobro o cemu ja pricam ... ne glumi mi naivku ... ne znamo se nas dvije tek na osnovu ovog komentara :ballbounce:

Gdje domovina moze biti mjesto odakle ne poticu tvoji korijeni ... prisaberi se ti, hallo :baa:
Sto posjecujes ovu adresu, primjera radi, a??
Dosadne ti swabe ... fali ti mentalitet naroda ex-yu, eto sto.
Il mozda ne fali? Ah ... di ce tebi sta faliti, jesam i ja, ccc [-(

Kako si postala sitnicava,,,vidje ili vidjeh...nerazumijes...jeli... :D

Mislim da sam za takvu profesoricu ...zaista naivka...konacno receno.... :-k
Domovina moze biti tamo gdje zivim...A odakle je moje korijenje ...Pa raspitaj se...mozda ce ti kasnije biti jasnije.....
Ovdje sam se slucajno prijavila....nigdje nisam na drugo mijesto..htjela...
To je moje demokrasko pravo valjda......
Nemoj se ljutiti...ali zaista mi nista nefali , jedino tu si u pravu..... :-k

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#126 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:Ja mislim da Im-Ex tako osjeca zato sto je nesrecna u toj zemlji u kojoj zivi.

Moja domovina je NJemacka, ovdje sam rodjena, odrasla, udala, rodila djecu i nadam se da cu ostati ovdje. Kad odem u Ex-Yu, onda sam na odmoru, nikad kuci.
Da, tako je i tako bi trebalo i biti .
Mislim da su politièari papci i onda samim tim i mi s njima !
Domovina ?!
Domovina je dr¾ava u kojoj ¾ivimo a nikako neka dr¾ava na¹ih prednika !
Dr¾ava na¹ih prednika je NA©E porijeklo !
Jer , kako tumaèiti rijeè porijeklo ?

Da malo drugim pojasnim : Ako je neko u Austriji , to bi trebala biti njegova domovina - to bi politika trebala da uèi narod a ne kao u BiH - sve su , samo Bosanci ne .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#128 Post Postao/la bujo_20 »

zivot u stranoj zemlji skoro svakodnevna tema i u nekim zemljama i zelja za skoro svakog covjeka
meni licno ne godi bas ali okolnosti su takvi da se mora nesto ucinit ako se razmislja za buducnost i osnovanje nesto svoje
u stranoj zemlji mozda ddobijes nesto vise mislim na novac ali ipak kad se dobro analizira ipak nema kao svoj rodni kraj bar ja tako mislim
jos jedna recenica kaze ovako nikud nisi kao sto si u tvojoj kuci i tvoj rodni kraj,koliko to bogato i ljepo bilo. :wave:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#130 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Pitam se nekada zasto ljudi mrze zemlju u kojoj zive :-k
Imaju mrznju prema njoj iako su tu iz egzitentivnih razloga
Pored toga svega dobrovoljno neki cak grabe i rukama i nogama... a mrze!!!
Integracija znam da je obostrana stvar i zato i jeste jedan od najvecih problema zapadnih zemalja
Znam i to da problem Integracije se vidi u nepoznavanju jezika,
a sta je s onih koji ga poznaju?
Nerazumijem pojedine izjave ljudi ne tenziram samo na forum vec globalno u drustvu!!
Da li to mozda strah ili socijalna konfuzija

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#131 Post Postao/la mrki62 »

EdeLa67_ je napisao/la:
mrki62 je napisao/la: Da malo drugim pojasnim : Ako je neko u Austriji , to bi trebala biti njegova domovina - to bi politika trebala da uèi narod a ne kao u BiH - sve su , samo Bosanci ne .
Meni holandija nije moja domovina, niti ce kada biti.
Mogu ovdje ici u skolu, raditi, smijati se, plakati, ali na kraju sve to radim zbog Bosne. Neznam dali bih htjela da moja
djeca ovdje odrastu, prije bih isla u Njemacku, ili u drugu zemlju, ako nemogu u Bosnu..

Sto kazu: Tijelo mi je ovdje, a misli non-stop u Bosni.
Moje srce je u Bosni, to je moja zemlja, za nju se ja borim, i boriti cu se.
Draga moja ,........... nisi ti usamljeni primjer , ima vas jako mnogo i vi ste samo zarobljenici blesave politke , koja vas je odgajala na takav naèin .
Ja sam u Sloveniji od 1982 godine , o¾enjen , djeca punoljetna - pa valjda æe i oni imati djecu ,........... hoæel se ko od nas vratiti dole ? Mislim da nikad . Od malena sam djecu uèio da je OVO njihova domovina , jer ako ti ne osjeæa¹ propadnost toj dr¾avi , onda mi nije jasno ¹ta radi¹ u NJOJ ?
Mnogi tako razmi¹ljaju kao ti a ja da sam na va¹em mjestu , bi se spakirao i via rodni kraj .

Najgori moguæi oblik nepripadnosti dr¾avi bivanja je ba¹ u BiH ,..... jedan narod mo¾e navijati za reprezentaciju dr¾ave u kojoj ¾ive a druga dva NEÆE , jer razmi¹ljaju kao Ti !
Ona druga dva naroda æe navijati za nekakvu Srbiju i Hrvatsku a za BiH NE !
Jel se ti razlikuje¹ od ta dva naroda ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#134 Post Postao/la vornevljev »

Eh draga moja Edela,meni drago ¹to si skontala da je problem u novcu,jer u BiH se rad ne cijeni,nego ovi "robovlasnici" od privatnika gledaju da izvuku od ljudskog rada evropski kvalitet,a daju im "nigerijske" plate,ne ka¾em da su svi takvi ,ali 70 % jeste,neki se èak usude da i ne daju plate po par mjeseci.Prema tome sla¾em se ja da je BiH lijepo,nema èega nema,ali narod nema novca,preskupa hrana,naftni derivati,re¾ije,telefonske usluge..... a sve to zato ¹to dr¾ava nije ureðena,nema politièkih programa,narod jo¹ uvijek povjerenje daje na izborima nacionalistièkim strankama koje ih pljaèkaju,i to pod sloganom "Bili smo s vama u ratu,biæemo i u miru",a i u ratu su pljaèkali narod,samo je sirotinja ispa¹tala.Evo jedan primjer:èovjek Bo¹njak (samo da napomenem) kupuje dva ¹lepera bra¹na na Tr¾aèkim Ra¹telima,to ti je linija razgranièenja bila sa srpskom vojskom iz Sao Krajine,svaki d¾ak po 50 DM (njemaèkih maraka),dakle to bra¹no nam Srbi prodaju po 50 DM,a on doðe u Cazin i prodaje d¾ak bra¹na taj nama za 500 DM,eh taj isti èovjek je danas politièar i ugledni biznismen,pa ti vidi mo¾e li ovdje biti bolje,a takvih ima koliko hoæe¹,nije on jedini primjer takvog sramnog obogaæivanja na sirotinjskim leðima,a ta ista sirotinja koju je on "gulio" mu je èuvala guzicu,da bi on mogao na miru da ¹vercuje cijeli rat.
Dakle lijepo je u BiH,bez daljnjeg,ali kad doðe¹ sa novcem,i malo turizam i te stvari,ima svega i za vidjeti i za kupiti,i za provesti se,ali je jebeno ¾ivjeti u BIH od svog rada.
Zadnja izmjena: vornevljev, dana/u 03 Jul 2008 16:07, ukupno mijenjano 2 puta.

Odgovori