Zanimljivosti !!!

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zanimljivosti !!!

#422 Post Postao/la beca »

Mic_Sokoli je napisao/la:Pet najgorih bračnih osveta

Jedan francuski internet sajt objavio je nedavno listu pet najgorih bračnih osveta u protekloj godini.



Na prvom mestu ove liste je 25-godišnji Amerikanac Pol Vud koji je u besu bacio mačku na svoju suprugu, ali životinja, iako joj je pala na leđa, nije povredila ženu.

Drugo mesto zauzela je neimenovana Kineskinja koja je zapalila 400 mobilnih telefona koje je prodavala sa svojim suprugom. Treći je Amerikanac Herbert Kadvel koji je, u želji za malo privatnosti, za bravu svoje sobe vezao kabl od 110 volti kako njegova supruga ne bi mogla da uđe.

Specijalitet od psećeg izmeta koji je servirala svom mužu obezbedilo je jednoj Škotlanđanki četvrto mesto na ovoj iščašenoj listi. Kada je njen muž počeo da jede, osvetnica je prsla od smeha, a kasnije je na sudu priznala krivicu za nesavesno ponašanje.

Na petom mestu našla se žena koja je zapalila muževljev penis dok je nag gledao televiziju i pio votku. Predstavnik policije je kasnije izjavio da se nesrećni suprug potpuno oporavio od opekotina.

peta je baš osveta :lol:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zanimljivosti !!!

#426 Post Postao/la beca »

Božije čudo' u Rusiji

Ajeti iz Kur'ana ispisani na koži bebe
Na koži devetomjesečne bebe iz ruske regije Dagestan pojavili su se ajeti iz Kur'ana. Rečenice iz svete muslimanske knjige ispisane su po leđima, rukama, i nogama malog Ali Yakubova. Rečenice koje se pojave na tijelu dječaka se neprestano smijenjuju, a pojavljuju se ponedjeljkom i petkom, te nestaju nakon tri dana.


Sve je počelo samo nekoliko sedmica nakon rođenja djeteta, odnosno kada se na njegovoj bradi arapskim slovima ispisala riječ 'Allah'.

Ruski liječnici su bili u potpunosti zbunjeni, odbacujući sumnje da neko ispisuje te riječi na djetetovoj koži.

Majka i otac dječaka nisu bili vjernici sve dok se na koži njihove bebe nisu počeli ispisivati odlomci iz Kur'ana.



Na samom početku nisu nikome govorili o tome šta se dešava s njihovim djetetom, no najzad su se odlučili posjetiti doktora, te rečenice na djetetovoj koži pokazati imamu.

"Ovaj dječak je čisti dokaz postojanja Boga. Allah ga je poslao u Dagestan kako bi se zaustavile napetosti u našoj republici", kazao je Akhmedpasha Amiralaev član tamnošnjeg parlamenta.

"Znakovi se pojavljuju dva puta sedmično, tačnije ponedjeljkom i u noći s četvrtka na petak. Kada se to dešava Ali se uvijek osjeća loše i neprestano je pod temperaturom. Nemoguće ga je držati u tim trenucima jer je tada zaista nemiran i radi toga ga tada smiještamo u krevetac. Teško je gledati tu patnju kroz koju on prolazi", kazala je majka devetomjesečne bebe.

Lokalni imam Abdula kazao je mještanima kako je i u Kur'anu zapisano da će se pred sudnji dan pojaviti ljudi na čijim će tijelima biti ispisani ajeti iz Kur'ana.

Imam također tvrdi da je na dječakovom tijelu bila ispisana rečenica "Ne skrivajte ove znakove od ljudi!".

Ova vijest izazvala je veliku pažnju javnosti, ali i vijernika koji dolaze u kuću malog Alija kako bi vidjeli 'božije čudo'.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zanimljivosti !!!

#427 Post Postao/la beca »

Vijesti - BiH

bhmagazin
Tekst napisan povodom izjave koju je predsednik Srbije dao za "Die Welt": "Nažalost, ja sam jedini predsjednik koji se izvinio za zločine svoje zemlje. I mislim da je jako žalosno što su ostali propustili da se izvine za zločine počinjene nad mojim narodom"



Jest da nisam bošnjački lider, ali…

Gospodine Tadiću,
Izvinjavam se u ime svoje porodice, što su mi četnici ubili oca, tako mi je žao! Iskreno se izvinjavam i zbog nestalog dajdže, gospodine Tadiću.
Izvinjavam se za svoju mladost, provedenu međ' zidovima mračnog podruma, oprostite. Izvinjavam se zbog dvije upale pluća i astme, dobijenih u gore pomenutom podrumu, gospodine Tadiću.
Izvinjavam se za svoju mladost, jer kao dječak, nekoliko dana pred rat, mahao sam vojnicima u maslinasto zelenim kamionima, a oni bi meni dizali tri prsta. Mislio sam da tri prsta imaju veze sa tri slova na kamionima, JNA! Šta sam znao ja.
Izvinjavam se zbog svoje mladosti, izrešetane gelerima od projektila iz minobacača, VBR-ova, bestrzajnih topova i tenkova na kojima su ona ista, upečatljiva, tri velika slova: JNA, gospodine Tadiću.
Izvinjavam se i zbog svojih sjećanja, jer umjesto da se sjećam bajramluka, ringišpila, i ako hoćete, novogodišnjih paketića, ja se sjećam ljudi, nana, deda, momaka i djevojaka ubijenih snajperom iz Nedžarića dok su nosili kanistere vode sa hidranta ispred zgrade Oslobođenja, gospodine Tadiću.
Izvinjavam se zbog svojih sjećanja, jer umjesto da se sjećam novih epizoda nadrealista, sa Đurom, Šiberom i onim idiotom, Neletom, čokolada, grudvanja i odlazaka na plaže Jadranskog mora, ja se sjećam prage, pamova i patova, sijača smrti, Karadžića i Mladića, Arkana i njegovih Tigrova, Belih orlova i još kojekakvih hajvana.
Izvinjavam se zbog svojih sjećanja, jer umjesto da se sjećam sankanja na Bjelašnici i očevih savjeta, sjećam se Markala i jutarnjeg guslanja i pjevanja o stražama đenerala Draže s druge strane zgrade Oslobođenja, i sjećam se Kovača…
Izvinjavam se zbog svojih sjećanja, jer umjesto da se sjećam odlazaka u kino, vožnje biciklom i zijana, ja se sjećam Srebrenice, Riste Đoge, iz rijetkih trenutaka kad bi došla struja i mršavog, premršavog Senada Hadžifejzovića, da mu dragi Bog da svako dobro.
Sjećam se gospodine Tadiću, prokuhavanja sakupljene kišnice i topljenja snijega za piće.
Sjećam se gospodine Tadiću, a volio bih da se ne sjećam…
Ali eto, ja se izvinjavam zbog ovih svojih zločina.
A koliko nas je samo ovakvih, pa čak i još griješnijih, ja ne znam da li ćete nam ikada moći oprostiti…

P.S. Evo, i moj komšija Boris, vaš imenjak, koji je rat proveo na Čengić Vili, također vam se izvinjava.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zanimljivosti !!!

#432 Post Postao/la andro »

NARUÅ AVANJE JAVNOG REDA
Optužili ga jer je bio gol u vlastitoj kuhinji

Amerikanac koji si je u vlastitom domu odlučio napraviti kavu bez ijedne krpice na sebi optužen je za narušavanje javnog reda i mira
Eric Williamson iz Springfielda u Virginiji kuhao je kavu u svojoj kuhinji kad su mu pored prozora prošli žena i sedmogodišnji dječak i, naravno, vidjeli što besramni gospodin radi. Žena se požalila policiji koja ga je vrlo brzo nakon toga uhapsila.

Williamson (29), otac petogodišnje kćeri, pokušavao je objasniti predstavnicima vlasti da je nevin, da nije učinio ništa loše i da je bilo kakvo eksponiranje njegovih intimnih dijelova bilo posve slučajno.

'Istina je da nisam nosio odjeću, ali bio sam sâm u vlastitoj kući, tek sam ustao iz kreveta. Osim toga, bilo je mračno i nisam imao pojma da me netko gleda. Ja sam brižan otac. Svi moji prijatelji i svatko tko me imalo poznaje zna jako dobro da nema nikakve šanse da bi tako nešto priuštio djetetu', branio se Williamson.

Glasnogovornica policije je rekla da su ga ipak morali uhapsiti jer smatraju da je mladi otac baš želio biti viđen gol. Williamsonu prijeti godina dana zatvora i dvije tisuće dolara kazne ako ga osude. On, s druge strane, tvrdi da je nevin i traži odštetu od policije.
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zanimljivosti !!!

#435 Post Postao/la andro »

RASTROÅ NOST
Zaradio 110, a danas duguje 4 milijuna dolara

Antoine Walker (33), bivša zvijezda Boston Celticsa, tijekom karijere samo od ugovora zaradio je 110 milijuna dolara (bez sponzora), ali ni to mu nije bilo dovoljno
Nekoliko institucija koje se bave financijama potražuje od Walkera, koji je trenutačno slobodni igrač na tržištu, četiri milijuna dolara. Bivšoj zvijezdi Celticsa tako je na naplatu stigao raskošan život. On je bi poznat po svojoj rastrošnosti, pa je za svaku utakmicu u play-offu kupovao novo odijelo, mijenjao je automobile (Hummer, Range Rover, dva Bentleyja, dva Mercedesa, Cadillac Escalade) kupovao kuće, nakit, bio je kolekcionar satova, a prema vlastitim riječima, brinuo se za čak 70 prijatelja i rođaka. Za vrijeme izlazaka sa suigračima plaćao je limuzine i račune nakon skupocjenih zabava i večera. Bilo je tu i propalih ulaganja.

Volio je i kocku. Prije par mjeseci uhvaćen je kako u kockarnici u Las Vegasu ispisuje lažne čekove na 800 tisuća dolara, nakon toga je završio u pritvoru i bio prisiljen za jamčevinu iskeširati 135 tisuća dolara.

Walker je imao i veliko srce pa je dosta novca poklonio i raznoraznim humanitarnim organizacijama koje su se brinule za djecu, jer je imao teško djetinjstvo, budući da ga je majka sama odgojila u siromašnoj četvrti.

Kad je 1999. potpisao novi šestogodišnji ugovor sa Celticsima za 71 milijuna dolara, tadašnji trener Rick Pitino izjavio je kako se 'Walker nikada više neće morati brinuti za novac'. Očito je pogriješio.

Procjenjuje se da igrači poput Walkera nakon što završe karijeru nastave trošiti godišnje oko četiri milijuna dolara. Inače, prema jednom istraživanju, 60 posto američkih košarkaša u NBA-u nakon pet godina doživi bankrot.
slika
slika

Odgovori