Kolumna

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

Kolumna

#1 Post Postao/la mala-plava21 »

Evo za pocetak koji ne znaju sto je to kolumna da pojasnim,
clanak u novinama ili casopisu koji daje slobodu pisanja. Znaci novinar izabere temu po vlastitoj volji i napise clanak o tome. Moze biti sa kojeg god podrucja zelite ali da vi napisete clanak bez kopiranja sta mislite o tome cemu pisete i vase gledanje toga, pa dragi moji pisci bacite se na pisanje evo i ja cu sad.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#2 Post Postao/la Alyssa_ »

haj ti prva a ja cu druga a i ostali :chuckel:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#4 Post Postao/la mala-plava21 »

Ljepota
Odlucila sam pisati o ljepoti ili ti ljudskoj vanjstini jer je ona jako presudna u svijetu kojem zivimo. Meni je to pomalo jadno da kada trazite posao ili nesto slicno da me neko mjerka i temeljem mog izgleda odlucuje dali sam za nesto ili nisam. Koliko ljepota pomaze nekim ljudima isto tako odmaze drugima jeste li ikada razmisljali o tome. Nekad mi se cini da neki ljudi ostale dozivljavaju kao komad mesa ono niste ni progovorili a vec ste divni i prekrasni samo temeljem izgleda, pa kao da mi ljudi nemamo dusu u kojoj ima toliko kvaliteta i vrlina za ponuditi. Prije svega rekla bi da je ljepota relativna kao sto je i prolazna. Nitko ne ostaje vijecno mlad i lijep taj slijed zivota je neizbijezan koliko novaca i operacija imali ne pomaze.Iako je to svima poznato nista se ne mijenja i dalje ostajemo komadi mesa. Neki ljudi bi se iznenadili koliko ima divnih osoba koje se smatra "manje lijepima" koji su pametni i duhoviti i dobri ali zalosno je da se nekima nikada ne pruzi prilika da pokazu svoje kvalitete i koliko vrijede jer kao nisu lijepi. Zaista mi je to tuzno. Nadam se da ce neki promijeniti svoje misljenje i prestati gledati vanjstinu, evo posto smo na forumu za osobe koje misle da im se ne moze svidjeti netko ako ne znate kako izgleda. Probajte se sprijateljit sa nekim cije slike nema kada se bolje upoznate s vremenom vam ta osoba postane sve draza i draza i kada otkrijete kako izgleda bit ce vam prekrasna bez obzira kako izgleda jer ste je zavoljeli po njenim kvalitetama kao osobu bez vanjstine. Jer kako ja volim reci jer za mene je to istina. Svi smo mi lijepi i posebni na svoj nacin. :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#5 Post Postao/la mala-plava21 »

Trebalo mi je malo vremena da napisem evo prepustam vam palicu :wave:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#6 Post Postao/la Alyssa_ »

nejam vremena nit zivaca sada da pishem, pa predajem palicu dalje :wave:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#7 Post Postao/la Alyssa_ »

mala-plava21 je napisao/la:Ljepota


Nadam se da ce neki promijeniti svoje misljenje i prestati gledati vanjstinu, evo posto smo na forumu za osobe koje misle da im se ne moze svidjeti netko ako ne znate kako izgleda. Probajte se sprijateljit sa nekim cije slike nema kada se bolje upoznate s vremenom vam ta osoba postane sve draza i draza i kada otkrijete kako izgleda bit ce vam prekrasna bez obzira kako izgleda jer ste je zavoljeli po njenim kvalitetama kao osobu bez vanjstine. Jer kako ja volim reci jer za mene je to istina. Svi smo mi lijepi i posebni na svoj nacin. :D
dobro...ali ipak, koliko god da ti se svidi ta osoba ta unustrasnjost, opet je vazno kako izgleda, i izgled se malo pika...
sorry morala sam samo comment ovo :wave:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#8 Post Postao/la mala-plava21 »

Cigarete
Da cigarete su jedna velika ovisnost koja steti da ona cak i ubija.
Toga su svijesni cak i oni koji puse ali i dalje nastavljaju sa svojom
ovisnoscu bas kao i ja. Da cigarete i kostaju rekli bi neki zapaljen novac,
pa ono cigarete smrde. Ma sve to stoji nama koji pusimo ne gledamo to jednako. Ne ne nama je cigareta vec kao prijateljica postala isto tako znam
da je vama nepusacima to neshvatljivo kako se mozemo svijesno trovati i
jos k tome uzivati u njima. Ali osjecaj kada sjednes popiti kavu pa zapalis je nama vau pa kada se najedes sto pase a vrhunac je nakon sexa kada zapalimo kao dvostruki orgazam. Da znam to vam je sad i smijesno
ali nama pusacima je to zaista tako. Nekada i nama dodje da prestanemo
ili bar da smanjimo ali toliko gode da i nije bas jednostavno. Postoji teorija da smiruje zivce cigareta naravno da ne ali psihicki da jer smo si mi to utuvili u glavu. I tako cak dok pisem ovo sam zapalila ali obecala sam sebi da kada budem trudna da cu prestati jer tada bi stetila dijetetu a to naravno ne zelim.
Nadam se da cu bar tada trajno prestati pusiti a do tada cu uzivati u njima jer nemam snage reci im ne predrage su mi koliko god stetne bile.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#9 Post Postao/la mala-plava21 »

Alyssa_ je napisao/la:
mala-plava21 je napisao/la:Ljepota


Nadam se da ce neki promijeniti svoje misljenje i prestati gledati vanjstinu, evo posto smo na forumu za osobe koje misle da im se ne moze svidjeti netko ako ne znate kako izgleda. Probajte se sprijateljit sa nekim cije slike nema kada se bolje upoznate s vremenom vam ta osoba postane sve draza i draza i kada otkrijete kako izgleda bit ce vam prekrasna bez obzira kako izgleda jer ste je zavoljeli po njenim kvalitetama kao osobu bez vanjstine. Jer kako ja volim reci jer za mene je to istina. Svi smo mi lijepi i posebni na svoj nacin. :D
dobro...ali ipak, koliko god da ti se svidi ta osoba ta unustrasnjost, opet je vazno kako izgleda, i izgled se malo pika...
sorry morala sam samo comment ovo :wave:

Ne nije mi bitno kako tko izgleda vec kakav je tko kao osoba i sto nosi u svojoj unutrasnjosti jer sta nekom vrijedi ako je lijep a glup kao noc meni takav neko ne treba [-X
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#10 Post Postao/la Alyssa_ »

mala-plava21 je napisao/la:

Ne nije mi bitno kako tko izgleda vec kakav je tko kao osoba i sto nosi u svojoj unutrasnjosti jer sta nekom vrijedi ako je lijep a glup kao noc meni takav neko ne treba [-X

ne, nemoj tako sviju pod jednim ceshljom...ima i ljepih koji su pametni i dobri isto ko i "malo lijepih" :ballbounce:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#11 Post Postao/la mala-plava21 »

Jednostavno ljude ne dozivljavam po izgledu i kada nekoga zavolis
on ti postane najljepsi na svijetu bez obzira kakav je on u nekim drugim ocima. Nije sve u ljepoti samo to hocu reci.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#12 Post Postao/la Alyssa_ »

dobro :)

idemo dalje sa temom, sorry :chuckel:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#13 Post Postao/la mala-plava21 »

Sabah je na redu ali nema nista od njega :huh:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#14 Post Postao/la mala-plava21 »

Kritika
Kritika je nesto sto neki ili prihvacaju ili ne iskreno meni se cini da ima vise onih koji je ne prihvacaju jer su oni kao uvijek u pravu i najbolji mislim da tu radi ljudski ego. Ja spadam u one koji prihvacaju kritiku jer ako postoji nacin da nesto popravim ili ispravim pa zasto ne? dapace mozda postanem bolja u tome u cemu sam pogrijesila. Zanimljiva mi je cinjenica do koje sam dosla promatrajuci druge da oni koji ne prihvacaju tudje kritike najvise ih daju drugima. Mozda je razlog tome da se ograde unaprijed od tudjih. Interesantno mi je kada netko od tih dobije kritiku pa se prave fini sa smijeskom na licu a ustvari cim okrenu ledja vec pokazu svoje pravo lice i bijesni su ljuti radi kritike koja je upucena njima. Pa to mi nikako nije jasno jer kritike u vecini slucajeva nisu zlonamjerne vec bas suprotno, dobronamjerne su. Draza mi je kritika nego da me neko pusti da radim nesto krivo a nisam toga ni svijesna. Mislim da bi trebali iskreno reci drugima kada uocimo da nesto nije u redu ali isto tako na lijep nacin primiti kritiku jer samo tako cemo biti bolji u tim stvarima u kojima smo pogrijesili.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori