Cega se najvise sjecate iz skolskih dana?

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#46 Post Postao/la im_ex »

Onaj muski trzaj

Kako god, nemam pojma na koji nacin da vam opisem taj muski trzaj a da budem sigurna da ce me svi razumjeti - bas nemoguce.
No, znam da ce me vecina razumjeti. Radnja se desava na hodniku. Vec je odzvonilo za pocetak casa a nas, nekolicina se jos mota hodnikom.

Jedan od onih simpaticnih skolskih kolega (nije bas potkovan znanjem, ali je drag, druzeljubiv, dobro dosao u raju, neko pun fora) ozbiljno, odmjereno, koraca prema meni, gledajuci me u oci ne trepcuci.
Nemam pojma kojim povodom, sledjeno stojim otprilike 'vako :stupid:

Kad mi se vec isuvise priblizio, nacinio je onaj IZNENADNI muski trzaj (jak trzaj dijelom tijela ... hahah, ma znas kojim to, vec) i ja sam se istog trena prostrla na glatku mramornu povrsinu hodnika.
Najvise su me zaboljeli laktovi, ali, ni zadnjica nije osjetila uzitak zbog pada.
Osjecam se sva slomljeno i jos nemam snage da pokusam ustati ... ne smeta meni sto se smiju oni koji su vidjeli prizor ... al mi zasmeta sto me u lezecem polozaju ugleda profesor i profesorica.

Ka njemu su ko ludi pohrlili u momentu dok mi je on sa smijeskom pruzao ruku da mi pomogne da ustanem.
Nisam ga iskljucivala ni na osnovu toga iz moje raje ... samo sam mu rekla da to jest za*ebano, vraski dobra fora al joj je mogucnost udara glavom o patos s*ebala char :)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#48 Post Postao/la im_ex »

papaya-republic je napisao/la:za***an trzaj,
mene nikad nije tresnuo niko, nemam pojma koji je to trzaj.
Detaljnije ako mozepliz
hjoooj, papaya ... ne znam kako bi bolje da pojasnim hahah

eej, nemas pojma koju srecu imas sto te niko do sad nije tako zavalio na pod hahah ... bas si sretnica :)

Zamisli muskarca u nastupu divlje potencije, pri cinu dok "voli" ... nekako mi najblize tom poredjenju hahah

Jel sad jasnije :)

Ako i dalje ne bude jasno, bilo bi mi drago da neko od onih koji su na prvu, citajuci "Onaj muski trzaj" skontali o cemu pricam te da pokusa opisati/pojednostaviti bolje od mene ... sad sam i ja radoznala na koji bi se to nacin jos i moglo opisati hahah, papaya - gle nam belaja :biggrin:

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#49 Post Postao/la Sabinam »

Im_ex ni ja ne znam za taj trzaj....znam ono kao neka fora...to se kod nas zove "cima" kada netko ide suprotno tebi i naglo se baci u stranu da te cimne (gornjim dijelom tijela) tako mozes pasti na pod ali samo od straha?

A sada jos jedna prica iz skolskih dana.
Imali smo mi jednu profesoricu iz engleskog i zvali smo je "Debela Pepa", a stvarno je bila debela, valjda neki zdravstveni poremecaj (jednom nam je objasnjavala da to ima neke veze sa zeljezom u tijelu). Bila je tako debela da je jedva sjedila na stolici...preljevalo se i s jedne i s druge strane, a bila je i nekako gnjusna...cesto je nakon bureka èaèkala zube rastegnutom spojnicom.
Ali najbolje mi je bilo kod nje sto je cesto znala naslonjena na ruke , gledajuci u udzbenik zadrijemati....mi bi je tako pustili i smijali se, a onda bi netko iz zadnje klupe viknuo BU! I ona bi se stresla....i kao da nista nije bilo nastavila bi predavati....heheheheh

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#50 Post Postao/la im_ex »

sabinaM je napisao/la:Im_ex ni ja ne znam za taj trzaj....znam ono kao neka fora...to se kod nas zove "cima" kada netko ide suprotno tebi i naglo se baci u stranu da te cimne (gornjim dijelom tijela) tako mozes pasti na pod ali samo od straha?
=D>

to i jeste to, promaklo mi je da pomenem da je taj njegov trzaj popracen i brzim a jakim trzajem ramenima u nazad ... eto, fol je u tome, moze se reci: "Sama je pala" [smilie=to funny.gif]

Sjetih se nastavnika iz tadasnjeg s-h, inace, razrednik mi, osnovna skola ... osmi razred.
Bila sam jedna od malobrojnih koja je kod njeg imala peticu (najbolju ocjenu, da ne bude zabune jer su mnogi clanovi puno mladji i u inostranstvu su), dakle, bila sam mu miljenica.
On se zvao Milos (pokoj mu dusi, cula sam da je umro) i jadan, sav je bio nekako ono, ma znas ... nikad nije vidjen s djevojkom, nikad se nije ni ozenio, umro coJk sam, eto, sam u kuci, u poznim godinama. Jah.

Doslo mu jednom:"Eh, da vidimo ko je voljan da cita naglas", naravno, za ocjenu.
Javljala se raja, pa i ja, a bilo je pred polugodiste, dakle, imalo se vec nekih ocjena.
Nekad se, konacno, odluci da mi da priliku da ja citam.
U sebi pomislim: nemas se cega plasiti, samo polako, sad ima da kane petica".
Stivo je bilo podugacko, a nekakvih starobosanskih rijeci mali milion :stupid: ... povuci, potegni, citam ja nigdje ne "potucam", a u ucionici je mukla tisina. Cekaju bahili da tuc-mucnem [smilie=to funny.gif] pa i on, Milos [smilie=to funny.gif]
Kad, naidjoh na recenicu koja je otprilike isla ovako:"A mati je chamila u kuci ..." :stupid:
Ne potukoh , procitah ono glatko, kad prof me stoP-ira :stupid:
Kaze:"dosta, cetvorka"
:stupid: "Molim ??? :stupid: , pobunih se ratoborno znajuci da ni jednom nakon duzeg zaHebanog texta nisam hecnula ... kaze on:"Neispravno si procitala rijec "chamila", trebalo je "caaamila" :stupid:
Ja i opet:"Molim ??? :stupid: tu rijec, nastavnice jedva u zivotu da sam i cula a ako i jesam onda sam ju cula istog naglaska kako i procitah" :mad:

Nastavnik trijumfuje sto mi nadje gresku, kao, po njegovom je ispravno.
Vjerujte mi, bila sam tako ljuta :mad: da nisam vise s njim htjela da pricam dugo vremena ... a svaki dan, znalo se, doci ce u nas razred pa i kad nema cas kod nas (razrednik nam je), i pita ko ce mu otici kupiti hljeb.
hahah ... kad ucenici navale s podignuta dva prsta da mole da oni budu taj koji ce otici po hljeb i zakasniti na cas bar nekih 15-ak min. samo cekas kad ce neko nekom oko "iskopat'"u guzvari. A on se propinje da vidi jesam li ja podigla ruku ... uhh, nakon tog citanja bas se zalud danima protez'o
[-X
bila sam ljuta :mad: [-(
Al, jadan, zakljucnu je ipak morao da upise ... odlican (5) :P :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#51 Post Postao/la belly_dancer »

sjecam se ekipe iz prve osnovne koju sam isla..kuwait sam centar grada,bila sam kod tate tada..engleska skola,jako ugladeni svi,napirlitane profke..aaaa..stravicno al se sjecam..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Setareh
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany

#52 Post Postao/la Setareh »

Majka mi je ovih dana u posjeti i tako nakon dugih razgovora nocu,pozeljele se pravo,razlicitih tema je bilo,medju ostalim upita ja nju dali sam joj kada pricala sta se u skoli kod mene desava'
Ona se onako od srca nasmija,pa mi isprica nesto sto sam ja zaboravila,jer sam bila mala da bih se jos toga sjecala.Bilo mi je nepunih 6godina,moji su me upisali ranije u skolu,bila pravo inteligentna,pa vele jazuk sine da ti jos cekas :D zeljeli su da skupa sa bratom dijelim skolsku klupu.Taj dan sam skupa krenula sa bratom,majkom,Benjom i njegovom majkom na upis u skolu.Kao uobicajeno Benjo,moja simpatija iz djetinjstva,nije zelio da udje bez mene u kancelariju [-X
Tako da smo svi onako skupa navalili u prostoriju kod direktora.
Za stolom su sjedili direktor skole,pedagog koji je bio zaduzen za provjeru znanja i nas buduci ucitelj.
nakon kracih izmijenjenih rijeci od strane nasih majki i doticnih lica poce ispitivanje.Prvi je bio na redu Benjo,pedagog izvadi prvi crveni Blok i upita

Pedagog:
Koja je ovo boja?
Benjo:
ne znam
nakon toga izvadi ponovo list plave boje
Pedagog:
a ovo?
Benjo:
ne znam
Pedagog:
pa kako ne znas
Benjo:
pa ne znam
Pedagog:
a ova,pokazivajuci list ljubicaste boje
Benjo:
ne znam
Pedagog:
pa i to ne znas,pa sta ti znas?
Benjo:
pa znas li ti koje su boje?
Pedagog:
pa znam
Benjo:
pa sta me pitas ako znas?

prasnuse i direktor i ucitelj u smijeh,Benjo ustane i na vrata,mati krene za njim'kud ces sine'a on odgovara'ma mene je dos'o pravit budalom,pita me nesto sto zna'hahaha takav je bio moj rahmetli Benjo nema mu ravnoga [-X

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#53 Post Postao/la belly_dancer »

mislim da cu se vjecno sjecat danasnjeg dana..profesorica stavila kapu malih pionira povodom maskara i crvenu maramu i pjevala nam tu neku zakletvu.. :lol: strasno!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#54 Post Postao/la ra-ja »

Iz skolski dana najvise se sjecam jedne profesorice...koja je predavala neorgansku hemiju....
Bila je strah i trepet za ucenike...i puno je trazila znanja od nas....
Bez obzira ...mi smo je cijenili..bila je autoritet za sve ucenike.....
Mi smo njen predmet svi dobro znali......
Nikada niko nije smio pobjeci sa njenog casa....tako se postavila...
A ko kaze da se autoritet nevoli....???

Poslije mi je ona postala draga komsinica i dobra moja prijateljica....koje se vrlo cesto sjetim i ponekada cujem telefonom.... :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#57 Post Postao/la belly_dancer »

sjecam se kako sam razbila triput isti prozor..u rijeci..tu kad sam dosla u osnovnu :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#60 Post Postao/la indeks »

Ja nikako ne mogu da se pomirim s cinjenicom da je skolsko doba najljepse,bar meni,jer najvise sto pamtim su isfrustrirani nastavnici,manje vise,i gomila nekih nepravdi koje su me izjedala,ali se tu nije moglo uciniti nista,ali eto,citajuci ostale postove,sjetim se.......
Moj dragi kolega i komsija Ibrahim,sada javna licnost,uvijek je plakao kad bi dobio 4,jer ta ocjena je bila nezamisliva za njega,sve same 5.
Mile,doba puberteta,valjda je mislio da udaranje dnevnikom po glavi ima velik uticaj pri iskazivanju njegovih emocija,i smatrao uspjehom kad bi koju djevojcicu i osamutio....cccccc........ :lol:
Dvojac,Venir i Bekim,dezurne zloce u razredu,bili su krivi za sve probleme,cak i kad nisu...... :chuckel:
Uh,mojih frustracija,najmanja u razredu,zgoljava,nerazvijena :baa: ,poredjenja sa oblinama drugih djevojcica :(
Olgica,nastavnica s-h,dobra nastavnica,ali jako zivcana,koliko je samo naocala i hemijskih olovaka polomila bacivsi ih negdje u cosak ucionice zbog gore navedenog dvojca...
Nastavnice fizickog koja je rjesavala problem tako sto bi bacila svezanj kljuceva u glavu.....auuuuuu,bio je to velik svezanj kljuceva..
Profesor matematike,fuj,kopao je nos stalno,i nemarno bacao kuglice slina po ucionici,prosjek ocjena1,5,hvala Alisi koja je sjedila ispred mene,pa mi na kontrolnim zadacima pomagala,za 2,meni dosta,ko kuca.... :D
Alaj sam se raspisala,nije valjda dosadno za citati,ima toga jos,kad sve sagledam,stvarno mi jedva dolaze u sjecanje neke ekstra lijepe stvari iz tog doba........P.S.sorry ako je ovo sve dosadno :( :D

Odgovori