Cega se najvise sjecate iz skolskih dana?

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#31 Post Postao/la im_ex »

@ Ra-Ja

Nema, zaista nema nekog drugog razloga od onog kog vec pomenuh.
Pa, bona - ne moras pricati iskljucivo se drzeci exkurzije, ccc
Nije zar da nikad nisi osjetila hladan pogled nastavnika/ce ... nije zar da si uvijek imala sve od pribora sto treba za skolu, i da si svaku zadacu uredno imala ... da si uvijek dobro spremna za slucaj da te se iznenda prozove ... de, ba, ukljuci se malo, ohani s exurzijom kad tu vec nemas nista posebno za reci.

Uhh, pade mi na um ono kad imam nekih dobrih ocjena s pocetka polugodja nabacanih ... pa se onda opustih :blush: tim vise sto znam da vise od pola razreda nema ili dovoljno ocjena ili imaju al samo po jednu ocjenu.
I dodje na red dan kad se prof/esorka k'o psihopata pokusava praviti vazna i kaze:
" Eh, istina, nisam najavila kako zamislih danasnji cas da provedemo, ali, nece dugo trajati, saznacete evo upravo sada" :P a onda ... gleda nas ono krmskim pogledom (transira se od uzitka), i kao na usporenom snimku, proteze ruku ka Dnevniku da bi ga otvorila ono, bez gledanja ... na cije ime se Dnevnik otvori, taj je, uglavnom, donji :mad:
To me bas smaralo i da znam da je ostavilo ikakve traume na nama, kako meni, tako i mojoj generaciji, zalozila bih se da se organizovano podignemo u podizanju optuzbe prema takvim psihopatama ... il bar u skolskom rukovodstvu navesti negativnosti kojima obitavaju ucionice doticnih skola :)
Pa nek se i njima zanebesa - sto da ne :)

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#32 Post Postao/la Tourniquet »

uh kad napisa zavrsne ispite.. sjecam se prvog razreda gimnazije... tad sam se jos uvijek trudio da budem dobar :D.. zadnji casevi u mene pun dnevnik ocjena i to sve meni po volji...
ovi ostali se muce trebaju odgovarat popravljat ocjene a nas par boljih igramo tetris na onim rucnim igrama (tad bile u modi)...
ovi se zale kaze profesorice ovi igraju.. a profesor samo na to.. pa ko je kriv sto vi ne mozete..

hehe

to su bili dani....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#33 Post Postao/la ra-ja »

Ovo kako vidim trazis od mene da nesto pisem sto me neprivlaci uopste..
Isto primjetim da se niko nije duboko unijeo u temu...Pisati o necemu sto je bilo po bilo kojoj temi nema bas nikakve svrhe,,,Danasnje skolstvo vjerovatno je u drugoj formi...Ja ono od prije sto je bilo zaboravila.... :)

Ako danas nekome smeta ili neodgovara nesto ..neka trazi svoja prava...
Ma dajjj ba @IM_ex.........ima puno vazniji tema po kojima treba pisati...
kada je Bosna u pitanju..od prioritetnog znacaja za povecanje standarda zivota i uslova dole.... :)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#35 Post Postao/la ra-ja »

haahah ..dali vi pisete sta Ra-Ja zeli...??? Mozda nekad drugom prilikom ...
Sada mi nije tema bas za neko pisanje....izvinite .... :D

Avatar
Setareh
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany

#36 Post Postao/la Setareh »

:blush: prve popravljene jedinice u osmom razredu,naravno mojom rukom,nisam to ucinila za sebe vec za druga da bi prosao osnovnu skolu.Mislili smo da nece nastavnik primjetiti,koliko naivno,ucenici me nisu odali kada je nastavnik trazio da se kaze ko je to ucinio,cutali su.Zaprijetio je da necemo ici ni na skloski izlet u Sarajevo.Eh,Sarajevo to lijepo Sarajvo,nekad za nas bilo nesto posebno.I opet me nije niko izdao.Barem ne na casu Hemije.Na kraju casa moja tadasnja najbolja skolska drugarica prava streberica,prijavi me,jer je mislila ako kaze da ce je izbjeci kazna,pametnjakovicka.Osim mene i svih ucenika cak je je i razredni mrzio.Za kaznu je skupa samnom i cijelim razredom VIII-4 brala smece oko skole :P
Najvise mi ostao u sjecanju razredni,koji nam je znao reci'sto si koza,kravo jedna' i nastavnik matematike koji nas je gadjao kredom,uh jest bolilo kad pogodi,a rijetko je masao

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#37 Post Postao/la im_ex »

Setareh je napisao/la: Najvise mi ostao u sjecanju razredni,koji nam je znao reci'sto si koza,kravo jedna' i nastavnik matematike koji nas je gadjao kredom,uh jest bolilo kad pogodi,a rijetko je masao
Nek si nam ovo ovako lijepo opisao, bilo mi je zadovoljstvo citati ovaj tvoj post i nadam se da ce ih biti jos na ovoj predivnoj temi.

Vidis Ra-Ja ... za razliku od tebe, ima nas mnogo vise koji imamo uspomene i koji ovu temu shvatamo jednom od jacih tema. Bona, prosto me zabrinjavas ... ako uspomene na skolske dane ne pamtis i ne zelis o njima da pricas, pa ti si onda, izvini, ali potpuno prazna osoba i na ovu konstataciju mi, ako malo bolje sagledas, ne bi trebala replicirati.
Opada ti od nedavno autoritet ako si ga ikad i imala ovdje sudeci po kvalitetu upisa (nemam toliko vremena da sve citam a i ne mora se bas, ima dovoljno dosta argumenata za ovaj skoro mjesec dana kako sam u clanstvu a koji ne idu bas tebi u prilog )

Ah, jos nesto, ako ti je kojim slucajem ovo promaklo, evo, pa procitaj:


citat jaran1

Kod: Označi sve

RA-Ja, iznenadjujes me, pisi ono sto tebi odgovara i ne obracaj paznju sta mi zelimo 
to DO zareza je bit, ali nemoj da ju pogresno tumacis mislivsi da jarana ugodno iznenadjujes :)

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#38 Post Postao/la Sabinam »

Sada sam se sjetila jos jedne dogodovstine...uh kako sam glupa bila, povijest mi bas nije bila draga ali sam nekako nalupala dobrih ocjena onako za 4 i bio je kraj godine i zadnji ispit iz povjesti. I ja se napravim pametna...èuvala ja nesto neopravdanih sati (bila je neka kvota do koje nije bilo problema da ih se ima) onako za kraj godine, suncane dane da se zbrisne na igraliste i odstrajkam ja taj ispit iz povjesti i zabije ona meni jedinicu i tako ja pokvarih èvrstu èetvorku u dvojku.
Nikada to vise nisam ucinila...
Unatoè ovoj dogodovstini ta mi nastavnica bila draga (bila je stara ali je vozila crveni Zastavin kombiæ s malim ¹arenim zastorèiæima) i danas je sretnem i lijepo se popricamo.

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#39 Post Postao/la becanka »

Naj bolja doba u mladosti... :D
Naj bolja je osnovna bila, jer tu su uciteljice legende bile,
o svemu su sa nama pricali, a pogotovo razrednica,
jer nismo jednu uciteljicu voljeli, i ona je nama govorila kako bih mi protiv njeh, jer i ona je nije voljela... hahaha... ma show :baa: bio...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#40 Post Postao/la im_ex »

Osnovna skola :biggrin:

Prvi moj ples, u narodu, poznatiji kao "stiskavac" je bio na casu muzickog vaspitanja.
Mogao je to biti drugi il treci razred OS
Ucitelj, zvase se Nurija ... visocijeg insana nisam vidjela u zivotu (sto li nije bio kosarkas ...haha)
Pustio je plocu singlericu i ucionicom, a valjda i cijelom skolom pa i dvoristem je, kao u koncertnoj hali tisinu narusio zvuk klavira uz vokal Tom Dzonsa. :)
A onda se okrenu uco ka nama ucenicima ... mi, ono :stupid:
Uhvatih njegov zaustavljen pogled na meni, osmjehnuo se gentlmenski me pozivajuci pokretom ruke da mu pridjem ... ruku je onda zadrzao tako ispruzenu u pravcu iz kog dolazim ... bem mu, ja vak'o :blush:

I sad, kad se tog prisjetim, cini mi se da jos nikad nisam cula da neko muzicko djelo moze tako dugo da traje ... nikad da zavrsi :baa:
a ja :blush:
A kad se nekad, eto, zavrsi ... djecica, ona sretna masa koja nije imala cast da plese s "do neba visokim" uciteljem gromoglasno zapljeska ... a jooj :blush:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#41 Post Postao/la im_ex »

Cas - Odbrana i zastita - profesor je bio njam, njam :)

Nista ucionica taj dan ... ide se na teren, na streljanu - teoriju pretvoriti u praksu ... hajd, bas da se vidi kako stojimo u tom dijelu.
Gadjanje automatskom puskom.

Muskarci se na putu ka streljani segace na racun nas, "djevojcica".
Cutim, sta znam kako ce biti.

Jako mi se dopadao uceni ritual zalijeganja (zauzimanja polozaja). Imala sam osjecaj da uzivam glavnu rolu u snimanju nekog ratnog filma :P
Naravno, nismo svi u isto vrijeme zalegli ... podijeljeni smo u grupe.

Nakon izvjesnog vremena bi mi nekako tugaljiv prizor kad ugledah da moja skolska drugarica place dok ju vode dvojica od onih sto se mijenjaju pri ocitavanju pogodaka na meti koja je postavljena bas nekako podaleko od nas.
Jadnica, nije znala da treba da bude skoncentrisana u momentu zatezanja okidaca te da kundak mora da drzi cvrsto uz misku sve dok ne ispali ... place ona i tako ozlijedjenu odvezose ju u Dom zdravlja. Ona se zvala Saliha Ch. Ma nije mi ona vala nikako za puske, ono.

Corluka meni moj komsija koji je, eto, baxuzluka, bas u mojoj grupi :mad: Vidi to profesor (ujedno nam je i razrednik :) ), vidi, al ne reaguje samo se musko_slatko_lopovski_samouvjereno smijesi
Ja i dalje cutim [-(

Moja grupa je na redu.
Cekam spremna znak za zauzimanje polozaja. Zachu se zvizdaljka i vec sam u akciji. Svi imamo isti broj metaka, naravno.
Komsija mi s lijeve strane sav siguran u sebe da ce imati bolje pogotke od mene (ah, pa da, ma on je musko, ma jelte, molim :P ), a s desne strane, u stojecem stavu mi je profa. I jest mi drago i nije zbog profe, al, pokusavam da ignorisem sve oko sebe, hocu da sam mirna ... ne smije biti prisutne nervoze i necu zuriti (ne mora se gledati na vrijeme).

Cujem ja, gruhal raja-gruha uveliko, a ja jos uvijek ciljam/nisanim za svoj prvi hitac.
Opalih - dobro je, rame je ostalo citavo ... to mi dade doping :P
Ubacujem metak, preklapam pusku i bez nervoze se namjestam za ponovno nisanjenje ... i tako naizmjenicno.
Cujem ja itekako dobro da je sve manje nas koji jos pucamo, cujem ja i komsiju koji cesce ispali u odnosu na moju paljbu, no, nista od toga ne utice na mene da me pozuruje.
A prof i dalje mi s desne strane.
Ispalih i zadnji metak ... ustadoh onako kako smo ucili da se ustaje iz lezeceg stava i pridruzih se ostalim ucenicima. Moja grupa je ujedno bila i posljednja i ubrzo ce uslijediti ocitavanje s mete.

Heeej, vako sam razrogacila :stupid: kad je covjek otamo iz daljine u vis podizao onu neku tablu i znalo se na osnovu toga kolko ju puta podigne, taj pogodak i biljezis. Na mojoj meti su osvojili oni jaci pogodci :)
Sva ponosna na sebe, samo hladno, ironicno pogledah komsiju i uputih mu samouvjereni blagi kez koji znaci:"Ha, vidio ??".
Ali, slusaj sad. Slag na tortu upravo dolazi: prilazi mi razredni s osmjehom i ponosan na mene cestita mi. Malo tek zabaci glavom u stranu da bi pogled usmjerio na mog komsiju i rece mu: "Haler, obrati se *****i da te nauci kako se nisani, sramoto!"
Ej ... on se k'o rak zacrvenio od muke, provaljen je pred rajom a i pred razrednim, valja mu s tim dalje iz dana u dan.
Ma jesam, chibukala sam mu jedno 2-3 dana :P :biggrin:

I nakon toliko godina ... kad prolazim u tom pravcu, rado bacim pogled na streljanu, tamo negdje gdje ne doseze moj pogled do cilja jer se prvo treba proci kroz borovinu :) Ali, u mislima, tako zivo imam tu streljanu i vidim ju iako nije moguce da se vidi s puta :)

Avatar
Setareh
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany

#43 Post Postao/la Setareh »

DLAKAVA RIBA


imali smo cas biologije,slinavi*nastavnik ulazi na vrata,kaziprst desne ruke mu u nosu u lijevoj ruci drzi debeli zeleni dnevnik.Mi sa gadjenjem u licu svi skacemo i kazemo u horu'dobar dan,nastavnice'.On ljutito baca zeleni dnevnik na stol,sjeda na stolicu i rovi i rovi,ko zna mozda ima rude.
Tako prodje nekoliko bezkonacnih minuta,a on samo mijenja prste,cas ovim cas onim trazi jos nesto u nosu,pa kad pronadje kaze:

Slinavi nastavnik:Ko mi zna reci cime je pokrivena riba?
ja razmisljam i razmisljam :-k al nikako da mi naum padne,al dali sam ja to ikada znala,u kojem dijelu knjige se to nalazilo,nemam pojma [-X
A on opet:cime je pokrivena riba,nesretnici?
Cijeli razred se usutio,neka grobna tisina,ponekad se neko malo meskolji,pogled mi svrati do streberice,ucini mi se da se nesto smanjila,a i ne podize ruku i ne govori 'znam ja znam ja'.

Gleda nas onako ljutito,pogled mu se zaustavi na meni,odmahnu glavom ko da hoce da kaze'ova nema pojma'pa prozva:

Slinavi Nastavnik:Emira,tako se zvala streberica,hajd ustani i kazi ovim glupacima cime je pokrivena riba.
Emira se podize,al ne progovara,on ljutito ponovi

Slinavi nastavnik:cime je pokrivena riba,Emira?

Emira:Dlakom

ponekad kad kupim ribu,zamislim si kako bi to izgledalo da je riba pokrivena dlakom.Sjetim se tada i Emire pa je nazovem,ponekad upitam u sali dali sad zna cime je pokrivena riba?

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#44 Post Postao/la Sabinam »

Hahaaha
Sjetla sam se i ja jedne....
Kada je nastavnik iz brodarstva jednom prilikom upitao: "I tako ide brod morem i....."
A ja provalim: "Pukne guma, a rezerve nema..." Hahahaha
Sreca gotivio me je jer sam bila dobar ucenik...ali na nesrecu duga jezika.

Skoro svake godine sam dobivala knjigu kao poklon za odlièan uspijeh a jedne godine je u posveti pisalo: "Sabini M.... za odlièan uspijeh i ne tako dobro vladanje" Heheheeh

Odgovori