Prikaze

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#32 Post Postao/la belly_dancer »

najgore je kad sam u mraku..onda vidim i svoje predake..a kamol' duhove... :baa: :baa: :baa:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#33 Post Postao/la pasa74 »

belly_dancer je napisao/la:najgore je kad sam u mraku..onda vidim i svoje predake..a kamol' duhove... :baa: :baa: :baa:

to je zato sto si jos mlada belly,duhovi i prikaze su plod nase maste....... :chuckel: :chuckel:

Avatar
Setareh
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany

#35 Post Postao/la Setareh »

Vjerujem100%
reci cu vam i zasto,
moji roditelji su nekad posle rata kupili zemljiste u gradu,jedno od najboljih lokacija i bilo vrlo povoljno,a moj otac jos kad je bio mali prolazio je pored tog mislim dulum i po zemlje i znao bi reci'ovo ce jednog dana biti moje'
Prolazile su tako godine,moj otac svaki put kad prodje istu recenicu ponovi i svaki put zastane da je meni i mom bratu dolazilo da siznemo.Interesanto da covjek kome je to pripadalo nije nista gradio,nakon rata,posto je on Katolik nije zelio da se vrati u grad sa vecinskom muslimanskom populacijom.Prodao je posto zasto.
Napravio je kucu u koju niko ne voli da ide,hladna je.Na pocetku smo mislili posto niko ne boravi da je zbog toga,medjutim dopustio je da boravi familija u toj kuci,ma koliko da su lozili ta kuca hladna je.Nije to ona zima koju osjetis kad je hladno i ispod nule,nego ona zima ispod koze,joj jako mi to tesko objasniti.Ta porodica se iselila nije se udobno osjecala,kazu nema zivota u njoj.Dobro,ja sam kao prva pocela da cujem neko pucanje u zidovima i korake na spratu.Moji su to prepisivali tomu,teska kuca,slijeze se.OK.ja sam dala za pravo da nebi rekli ova sifra skroz,a mozda su mislili da je iz straha,sto sam znala sama da boravim u njoj.Jedne godine,dogovorim se ja s mojima skupa u Bosnu,posto su oni zauzeli prvi sprat,a imala sam i goste iz Slovenije kojima sam prepustila moje sobe,otisla sam na spavanje na drugi sprat.Negdje oko ponoci,nisam mogla spavati cujem neki zvuk kroz odzak,dobro to sam prepisala vjetru,da bih odmah nakon toga cula krupne korake koji se krecu prema vratima spavace sobe.Otvaraju se vrata,a na njima vidim sjenku muskarca koji me samo gleda,al ne ulazi u sobu kao da ga nesto sprjecava.
Zanimljiva cinjenica da u tom momentu,mada nisam vjernik,ne molim se,zatvorila sam oci,pocela da ucim sve ono sto me moj amidza naucio dok sam bila dijete.Kad sam ponovo otvorila oci sjenka je nestala,a ja sam se pocela da tresem od nekog straha,otrcala sam do mojih i ispricala im.Rekli su mi da sam sanjala,ostala sam jos 7dana u toj kuci,od te veceri konstanto u ponoc cuju se koraci na spratu.Vec dvije godine ne idem u Bosnu,a pogotovu u tu kucu me niko zivu nece natjerati.Prosle godine su bili moji dole,priznali su da su koraci se sada preselili u hodnik,kazu neko stalno trci gore-dole,izmedju dva sprata,kao da neko hoce da udje na vrata,oni otvore nikog nema
Eh dali se to sada prikazama ili necim drugim moze pripisati,ja ne znam

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#36 Post Postao/la Tourniquet »

@Setareh vrlo zanimljiva prica i vjerujem da je to tako bilo..

A mozda,, za ove sto ne vjeruju a voljeli bi se uvjeriti, da im iznajmis kucu na mjesec dana pa da isprobaju??

Mozda bi onda culi i od drugih slicne price....

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#37 Post Postao/la im_ex »

Sto li me odmah neka vrsta glavobolje, nekog bunila ... ne znam kako da opisem ovo stanje ... obuzme kad naidjem na temu o duhovima :-k

hvala dragom Bogu, nemam licno iskustvo ... ali, citajuci upis od Setareh, pade mi na um slucaj sad rahmetli covjeka, iz moje familije ... njegova verzija i potpuno identicne verzije njegovih kcerki i sina mu (sad rahmetli)

U toj njihovoj trosnoj kuci uvijek je u isto doba (nocu) pocinjao klepet sudja u manjoj prostoriji koju su nazivali shpajz/hudzera/ostava
Kao, kad bi uzmi maha to kleptaranje, znale su se police (od daski pravljene) za sudze zanjihati, ni zidovi nisu bili stabilni.
Pozvali su nekog poznatog, mocnijeg hodzu koji je vec ranije imao iskustva s tim "cudom", ali, koji je i sam ostao zapanjen prizorom (moglo je biti kao efikasno to njegovo "istjerivanje duhova" samo tada dok su "duhovi" aktivni a on da uci odredjene molitve.
Navodno, namucio se podobro ali, samo ih je uspio potisnuti iz kuce u podrum u koji dugo vremena niko nije smio uci (hodza im je zabranio)
Ukucanima je bilo podnosljivije, kao ... normalno, jedno je ostava na istoj etazi gdje su im sve ostale prostorije, a drugo je podrum.
Culo se i odozdo, ali, navikli su se vec bili, bilo je podnosljivije.

Nekad, jedan neobicno duzi period zavladalo je zatisje i u podrumu.
Pratili su to, ipak, odlucni da se jos ne pozuruju sa ulaskom u tu prostoriju.
Al, moralo se nekad, zar ne
Usao je taj covjek, vlasnik kuce ... isti dan je negdje "nestao" ... niko nije znao gdje je.
Nakon otprilike jedne nedjelje, vratio se kuci sa punim ruksakom nekih ljekovotih a rijetkih trava ... rekavsi da je bio cak kod Mostara.
Od tog njegovog "nestanka", postao je labilna licnost, psiha mu je svako malo bila narusavana. Bio je cest "pacijent" kod hodze.

Njegova kcerka - u godinamastupanja klimaxa postaje extreman slucaj - prica za sebe.
U njoj je, kao, bio *dzin*. Zena je jos ziva, a, itekako sam bila svjedok nekim od njenih kriza, u vise navrata.

Bas sam imala namjeru otvoriti temu o viza vi *dzin & sihiri* da razmijenimo misljenja, al, eto, odustadoh - ako neko ima volju, eto, nek otvori, ja bas nemam :)

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#38 Post Postao/la Tourniquet »

toliko se namucih i na kraju vidjeh da trud bio uzaludan..

Znao sam da ima negdje tema.. i trazih trazih trazih... i nadjoh je ..

ali... zatvorena.. ne znam zasto...

ali evo da zna da se postojala.. pa ako hoce da je otvore ako ne otvorit cemo drugu..
IM_ex procitaj :P

http://www.bol-chat.de/modules.php?name ... ght=#29536

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#39 Post Postao/la im_ex »

da, hvala ToUrNiQuEt

Preporuceni video nisam downloaden-ila ... ti si ga pregledao ??

Vjerujem da je tema ostala duzi period bez komentara te da je to jedini razlog zasto je zakljucana.

Pa, eto, ako je neko voljan, nek pokrene ali, nek u naslovu bude pomenut i *dzin* , odnosno, da opis na osnovu kog se otvara tema da bude potpun, iako mislim da bi bilo puno bolje da se otkljuca ova jer, zaista je bogato srocen opis.

Avatar
Setareh
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany

#40 Post Postao/la Setareh »

ToUrNiQuEt je napisao/la:@Setareh vrlo zanimljiva prica i vjerujem da je to tako bilo..

A mozda,, za ove sto ne vjeruju a voljeli bi se uvjeriti, da im iznajmis kucu na mjesec dana pa da isprobaju??

Mozda bi onda culi i od drugih slicne price....
Bujrum!
ko god zeli i koliko hoce da bude,al nek ponese par metara drva,hladna je kuca.Samo nemojte trazit od mene da budem tu!
Zao mi je sto ovaj video nisam mogla pogledati

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#41 Post Postao/la belly_dancer »

ja tamo nebi isla..jok! :baa:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Prikaze

#44 Post Postao/la beca »

cula sam mnogo prica o tome da postoje, ali ja nesto slicno nisam dozivjela, i ako je cijena da dozivim da bi se uvjerila, radije bih do kraja zivota ostala uvjerena u to da ipak ne postoje... [Happy.gif]

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Prikaze

#45 Post Postao/la selma24 »

prikaze, babaroge i tako to pa svasta je moguce ako postoje vjestice i vampiri onda zasto ne i prikaze ehhehe [laugh.gif] [laugh.gif] Nikad mi se hvala Bogu nije desilo nista sto bi me natjeralo da povjerujem u to
slika

Odgovori