Prikaze

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Psihoanaliza
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 Jan 2008 02:00
Lokacija: USA

Re: Prikaze

#16 Post Postao/la Psihoanaliza »

paparaci je napisao/la:Da li vjerujete da postoje prikaze-duhovi? jeste li imali mozda cudan dozivljaj po ovom pitanju?

vjerovatno znate za istoimenu pjesmu od Ede Maajke.
ja sam cuo mnoge price o tome. iz uzeg kruha familije isto kako im se prividjalo, itd. sam sam isto dozivio jednom nesto skroz cudno. jaran mi je pricao kako kod njega u kuci zive/postoje duhovi. stvari se same pomjeraju, itd. meni je zvucalo neobicno i interesantno. nekako bas nisam mogao to sebi da zamislim i povjerujem u to nekako, dok se jedne prilike nisam sam u to uvjerio. prvi put kad sam kod njega otisao kuci, sjedili smo u primacoj za stolom i pricali. ja sam skinuo kacket i stavio ga na stol. kad odjednom u toku razgovora kacket sleti na pod. ali ono bas podize se i hop na pod.
hmmmm, ja ga gledam onako zacudjeno i upitah ga da li je on kacket bacio na pod, mada znam da nije, jer se nije pomjerao nikako. ali eto....iznenadjen sam bio jednostavno. kaze nisam. to su "oni". tad sam bas ostao bez rijeci.
znam za jos jedan slucaj, gdje sam se upishao od smjeha, ali nije za price :D
ja vjerujem :wave:

Avatar
Psihoanaliza
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 Jan 2008 02:00
Lokacija: USA

#17 Post Postao/la Psihoanaliza »

thug je napisao/la:Ja licno nevjerujem u duhove nit prikaze mada narod svasta prica eto i ti imas tu neku pricu :) Vjerujem kao i svatko u duhovni svijet poslije ovog al sad da neki zalutali duhovi ovda hodaju je farsa .... Mislim mozete naci hiljadu prica o kojekakvim ukletim kucama, mjestima nezgoda, ratova i sl na kojima kao postoje duhovi itd itd... Sto se tice duhovnih bica vjerujem u meleke da postoje...

A to sto narod prica da im se ukaze ovo ili ono je samo plod nase maste, da u mraku npr umjesto nekog panja tamo vidimo medjeda itd itd..
Procitaj onda knjigu ''Paralelni svijet'' :biggrin: cheers!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#18 Post Postao/la ra-ja »

Imala sam rodjaka koji je imao neke vizije o duhovima....Mislim da se susretao sa njima...ili mu se prikazivalo....Ali sa takvim istinitim i ubjedljim opisom ....ostala sam bez teksta....

Ja licno vjerujem u ono sto vidim ...dozivim ...ili osjetim....
Po ovoj temi nemam licno iskustvo..... i drago mi je......:-k

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#19 Post Postao/la bosman »

:-k Prikaze???? Mozda bi bolje bilo da je stojalo DUHOVI!!!!

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#20 Post Postao/la pasa74 »

vjerujem u boga i u to da postoji duhovni svijet koji mi nevidimo...
ali prikaze ili utvare su stvar maste jer kada sebi covjek nesto utuvi u glavu onda te stvari i dozivljava i vidi.
recimo u toku rata sam nekoliko puta spavao na mezarju naslonjen na nadgrobnu plocu i vjerujte,niti sam kada sta cuo niti vidio.necu reci da sam nesto posebno hrabar,naprotiv imam strahova kao i svaki normalan covjek,ali mislim da su utvare ustvari halucinacije koje imamo kada smo pod uticajem panicnog straha...........

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#21 Post Postao/la belly_dancer »

a sta je onda sa onim bermudskim trokutom??u koju to kategoriju spada?duhovi?prikaze?halucinacije pijanih ljudi??!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#22 Post Postao/la danjel »

Kao ¹to D¾emila ka¾e ne vjerujem u takve stvari dok sam ne vidim, vlastitim oèima... :listen:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#23 Post Postao/la belly_dancer »

Danjel je napisao/la:Kao ¹to D¾emila ka¾e ne vjerujem u takve stvari dok sam ne vidim, vlastitim oèima... :listen:
dakle ti ne vjerujes u boga,jer ga nisi vidio??
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#25 Post Postao/la pasa74 »

belly_dancer je napisao/la:a sta je onda sa onim bermudskim trokutom??u koju to kategoriju spada?duhovi?prikaze?halucinacije pijanih ljudi??!

za bermudski trougao postoji logicno naucno ojasnjenje i neradi se o nikakvim duhovima ili van zemaljcima,to je neka vrsta magnetnog polja koja izaziva kvarove na eletronskim uredjajima uslijed cega dolazi do nesreca....

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#26 Post Postao/la pasa74 »

papaya-republic je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:vjerujem u boga i u to da postoji duhovni svijet koji mi nevidimo...
ali prikaze ili utvare su stvar maste jer kada sebi covjek nesto utuvi u glavu onda te stvari i dozivljava i vidi.
recimo u toku rata sam nekoliko puta spavao na mezarju naslonjen na nadgrobnu plocu i vjerujte,niti sam kada sta cuo niti vidio.necu reci da sam nesto posebno hrabar,naprotiv imam strahova kao i svaki normalan covjek,ali mislim da su utvare ustvari halucinacije koje imamo kada smo pod uticajem panicnog straha...........
Tacno tako, pasa.
Sve te price koje su mi moje bake na KOsovu pricale, kao malo dijete sam se jako plasila. Pa zivi uzas.
Kao, baka ide nocu kroz (sta joj bi nocu da seta???) i kaze vidi malo janje pred crkvom. A mozete misliti kako je ona to nama docaravala. Uzme ona jagnje u ruke i miluje ga i govori, jagnje moje jagnje moje. I kaze baka, jagnje se malo udalji i bleji , beeeee jaaaagnjeeee mojeeee jaaaagnjeeeemojeeee.

Pa ko djeca smo se uplasili da nismo mogli spavati a sada crkavamo od smijeha.

Narod prije nit televizora samo mozda neki tranzistor. Morali e ljudi necime zabavit i tako je no nastalo.

Apsolutno ne vjerujem u to.

Ljudi sebe toliko shvataju bitnim u zivotu, sve se vrti oko njih. A u svari smo nista u ovom univerzumu

ma Papaya isto su i nama nase nane pricale dok smo biji djeca,kosa mi se dizala na glavi od straha,ali mislim da u tim pricama nema ama bas nimalo istine i da su one plod maste nasih nana i baka... :) :chuckel:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#28 Post Postao/la belly_dancer »

papaya-republic je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:a sta je onda sa onim bermudskim trokutom??u koju to kategoriju spada?duhovi?prikaze?halucinacije pijanih ljudi??!

za bermudski trougao postoji logicno naucno ojasnjenje i neradi se o nikakvim duhovima ili van zemaljcima,to je neka vrsta magnetnog polja koja izaziva kvarove na eletronskim uredjajima uslijed cega dolazi do nesreca....

Pa da, i dobar materijal za horor-filmove.
a sta je sa starim perunovim drvetom iz kojeg izlaze duhovi jednom u 100 godina..i bas je na redu sada ova godina..hehe..buahahahahahah!!! :baa:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#29 Post Postao/la Tourniquet »

Prikaze.. PA naravno da postoje.. Samo zavisi u kom obliku..
Nocu, kad covjek ide sam, prikaza je drvo ili panj.. A po danu.. PA puna ulica kojekakvih prikaza :D....

A sto se tice ovih prica i svega.. Pa nekim djelom vjerujem da postoje...
Recimo, nas san je u odredjenoj mjeri duhovni svijet.. KAze se da kad covjek zaspe dusha izlazi iz tijela i luta svugdje..

I u neku ruku ja vjerujem, jer i religija me uci da postoji duhovni svijet, i da u tom duhovnom svijetu postoji dobra i losha strana..
I normalno onda da se moze desavati da vidimo "duhA". zavisi samo u kom obliku..

Meni je mama pricala da je u selu gdje je ona bila bio komsija jedan. BIo je normalan covjek, nije bio lud niti bilo sto drugo.. BIo je los prema svojoj zeni, tukao je i slicno..
I znalo mu se desavat, puna kuca gostiju, svi sjede.. I on odjednom sav se promjeni, pocne vristat i govori, eno ga, eno ga.. dosao po mene i gleda u cosak sobe..
Drugi nista vidjeli nisu...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#30 Post Postao/la ra-ja »

Vjerujem u boga...i osjetim da postoji.... :)
A sve ostalo sto sama neosjetim na svojoj kozi ili nevidim ja ili necujem
ja u to nevjerujem...niti zelim da vjerujem.... :-k

Slusala sam mnoge price o tome ...ali licno mislim da su to bajke ...izmisljene stvari u masti.... :huh:

Odgovori