Za nepovjerovat:(

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#16 Post Postao/la Mala_selmica_ »

:( :( rastuzila me tvoja prica...
kud bas danas da otvorim ovu temu, hebo me patak...
nadam se da ti nisam naudila :-k

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#18 Post Postao/la danjel »

Mersy je napisao/la:Znam ali moj strari je taksista,zivu u gradu gdje i ja.Ja idem recimo s djecom ulicom a on prolazi s autom ili pjeske.Vjerujes da prodje kao da je neko ko nas nikada u zivotu nije vidjeo.I reci ti meni kakav je to covjek.To nije covjek to je monstrum,meni je jako zao sto mi je Bog odredio takvog oca.Ja ga necu kleti a Bog polako pocinje dugove da vraca.Samo znam i kada umre ja mu nikad na mezar doci necu,ni fatihu prouciti.Jer nicim ama bas nicim to nije zasluzio.A trebala je samo jedna fina rijec i nista vise,ama bas nista vise.Ne bi umrli od gladi i onako.Fala Bogu mama nije dozvolila da budemo gladni i bilo cega zeljini.Ali samo morali zbog polsa koji je radila et ostat uskraceni i za majcinsku prisusnost.Samo mi je toga zao,to je dio mojeg zivota koji nikada ne bi mogla sve i da zeliim da zaboravim.Samo moje srce zna kako je meni.Sve stalo su samo puste emocije. :huh:
E ja ti na tome èestitam,sla¾em se i podr¾avam te u tvojim odlukama jer mislim da si u pravu i da bi to i ja isto uradio...Taj èovjek mi je bio otac ali danas nije,sutra neæe biti....Takav èovjek mi/ti ne treba u ¾ivotu...Ali treba¹ samo biti dosljedna toga i bilo kad da primi¹ poziv ili ne¹ drugo,mislim da pretpostavljam ¹ta æe¹ uraditi i znam da zna¹ ¹ta treba¹ uraditi... :flower:

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#19 Post Postao/la pasa74 »

citam vase komentare i vidim koliko zajednickog imamo a ustvari niko nikog ne poznaje.kao Yo YO i Mersy i ja sam odrastao bez oca sa majkom.za razliku od vas moj otac nas nije napustio nego je umro kada sam ja imao 8 godina. i ako smo bili dobro materijalno situirani,ipak to nije bilo to jer meni nije falio novac,cokolade,igracke,meni je falio otac.da me pogresno nashavtite,majka se trudila koliko je mogla,zivot je posvetila nama djeci i nikad se nije udala ali djeci,tj.meni je trebala i ocinska ljubav.
neznam sta da kazem,ovo je prvi put da pisem na forumu o sebi,ali nekako mi sad lakse jer iako vas ne poznam smatram vas svojima,hvala :) :) :)

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#20 Post Postao/la Mala_selmica_ »

Mersy je napisao/la:Jok bona.Sve je to j**** zivot.A ja sam ogluhla na sve to,vise me ne dotice kao nekad.Jednostavno naucis da zivis s tim.To je isto kada ti roditelji ili neko blizak umre i vremenom svatis da nista nije moguce da ga se vrati.E pa ja tako gledam i na ovo moje.Zalosno al istinito :huh:
svaka tebi cast =D>
al sto svi govore, ima boga dobit ce taj ili onaj svoje, ja u to nevjerujem [-X

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#21 Post Postao/la danjel »

pasa74 je napisao/la:citam vase komentare i vidim koliko zajednickog imamo a ustvari niko nikog ne poznaje.kao Yo YO i Mersy i ja sam odrastao bez oca sa majkom.za razliku od vas moj otac nas nije napustio nego je umro kada sam ja imao 8 godina. i ako smo bili dobro materijalno situirani,ipak to nije bilo to jer meni nije falio novac,cokolade,igracke,meni je falio otac.da me pogresno nashavtite,majka se trudila koliko je mogla,zivot je posvetila nama djeci i nikad se nije udala ali djeci,tj.meni je trebala i ocinska ljubav.
neznam sta da kazem,ovo je prvi put da pisem na forumu o sebi,ali nekako mi sad lakse jer iako vas ne poznam smatram vas svojima,hvala :) :) :)
Sebi sam pravio predod¾bu smrti jednog od roditelja,i na neki naèin shvatio i sebe ali shvatam i vas ja to nisam osjetio,ali æu osjetiti kad tad...Svemu doðe vrijeme...Ali ako nekako mogu pomoæi ili ako kad budem imao priliku pomoæi,volio bih pomoæi....

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#23 Post Postao/la Sabinam »

Lijepa i tuzna tema, citam vase postove i pada mi napamet da nam nikome nije bas previse sjajno i savrseno u zivotu. Rijetke su obitelji koje su cjelovite i sretne, vise je praksa da imaju neku gresku. Moji su recimo razvedeni i druzila sam se s ocem redovito, mama se nikada nije udavala ponovo (mada smatram da bih vise voljela da jeste i da sam imala jedan primjer zdrave cjelovte obitelji). Uvijek sam zeljela da se moji ponovo spoje iako sam znala da je to nemoguca misija.
I ja sam se udala i razvela, bivsi muz ne pridonosi uopæe materijalno, a skoro ni psihicki odgoju svoje kceri...ne ganjam ga previse jer nema ni sam za sebe. Ali sta cemo zivot je to, a zivot pise romane bolje nego sto bi najbolji pisac mogao zamisliti radnju. A sta je na nama?.. da iz pojedinih situacija izvucemo ono najbolje sta mozemo, ako nista pouku i saznanje kako biti bolji ljudi.

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#24 Post Postao/la pasa74 »

Danjel je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:citam vase komentare i vidim koliko zajednickog imamo a ustvari niko nikog ne poznaje.kao Yo YO i Mersy i ja sam odrastao bez oca sa majkom.za razliku od vas moj otac nas nije napustio nego je umro kada sam ja imao 8 godina. i ako smo bili dobro materijalno situirani,ipak to nije bilo to jer meni nije falio novac,cokolade,igracke,meni je falio otac.da me pogresno nashavtite,majka se trudila koliko je mogla,zivot je posvetila nama djeci i nikad se nije udala ali djeci,tj.meni je trebala i ocinska ljubav.
neznam sta da kazem,ovo je prvi put da pisem na forumu o sebi,ali nekako mi sad lakse jer iako vas ne poznam smatram vas svojima,hvala :) :) :)
Sebi sam pravio predod¾bu smrti jednog od roditelja,i na neki naèin shvatio i sebe ali shvatam i vas ja to nisam osjetio,ali æu osjetiti kad tad...Svemu doðe vrijeme...Ali ako nekako mogu pomoæi ili ako kad budem imao priliku pomoæi,volio bih pomoæi....

hvala Danjel :thumbsup: :)

Avatar
Zmixa
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 96
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Beograd

#25 Post Postao/la Zmixa »

Sta reci?!
Stoka jedna, treba joj glavu rascopati!!! :boxing:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#26 Post Postao/la Tourniquet »

Mersy je napisao/la:uPRAVU SI SELMICE.MOG STAROG BI TREBALO STRELJATI ON JE NAS ODTAVIO KADA SAMJA IMALA 7 GOD,A NIKAD NI MARKE NIJE DAO ELEMENTACIJE ZA NAS DVOJE.KAKAV JE TO TATA,KOJI PROLAZI PORED RODJENOG DJETETA KAO POKRAJ SVOGA KOMSIJE A UNUCAD NIJE NIKAD NI VIDJEO ,A GARAT NEMA NI ZELJU.JER KOLIKO VOLI NAS,TEK ONDA MOZES MISLIT,KOLIKO MU ZNACE UNUCICI.A IMA IH 3.

Kao da gledam svoj zivot .... :( :( :(
Samo kod nas je bilo nas 4 djece i mama.. Bude sve ok i onda u jednom trenutku odbaci te i vishe kao da te nikad nije poznavao..

I sto nece da pomogne... Radi sve samo da nam bude gore..

Takve stvari ja nikako ne mogu razumjet... Do juce toliko zudio za sinom, dobio ga.. VOlio ga na pocetku, bio mu sve.. I onda odjednom odbaci ga..

Al valjda je to zivot... ko zna...

Avatar
Denis_bl
Pocetnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 Dec 2007 02:00
Lokacija: Sweden

#28 Post Postao/la Denis_bl »

Evo da i ja pokusam nesto reci, mozda cu biti pametniji.
Stvarno neke stavi ne mogu da skontam. Ko sto jedan mi prijatelj rece "I onaj gore je izgubio kompas, prije se umiralo po starosti a danas izgleda ko prije". Ja bi se nadovezao na ovo i rekao da On gore daje djecu onima kojima ne bi trebao i obrnuto. Stvarno ne mogu da skontam da neko moze ostaviti svoju djecu bez obzira iz bilo kojih razloga. Pa sta ima ljepse u zivotu od zive i zdrave djece? Ja sam se rastao, ne bi sada o tome cije je greska, jednostavno nije islo i dogovorili smo se da je ovako najbolje. Djeca su sa mamom (uz dogovor nas dvoje) no iako nisu sa mnom vidjam ih svaki dan isamo zbog njih i zivim. Ko i zivot bih dao za njih dvoje. Dirni me u oko no nemoj u moju djecu.
E sada vratimo se na temu, bilo koji roditelj koji ostavi djecu i ne zeli iz bilo kojeg razloga da zna za djecu TREBA STRIJELJATI ili bolje KAMENOVATI.
Srecom te emisije ne mogu gledati no mozda i bolje.

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#29 Post Postao/la Sabinam »

Mislim da je ipak bolje odrasti bez jednog od roditelja ili cak oba roditelja nego svaki dan dozivljavati svade, nasilje i fizièko ili psihièko ili, nedaj boze, seksualno zlostavljanje...to je pakao veci nego zivjeti u miru s jednim roditeljem ili eventualno u ustanovi za nezbrinutu djecu

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#30 Post Postao/la belly_dancer »

eh..nemojte da ja krenem..imam ja mamu,tatu i seku..tj. 2 seke i malog brata..ali svi smo polu..doduse meni u zivotu nikad nije nista falilo..
moj pravi tata je bio neka vrsta kurvisa,pa je samo ostavio djecu za sobom,imo je neke kartaske probleme..inace je bio kuvajcanin..zivio u slavoniji jedno vrijeme ko s vojskom..kad se vratio dole,objesio se..dok moj tata (drugi,kojeg svacam ko tatu koji zasluzuje taj naziv,koji me zbilja voli i sve..) s kojim zivim nije oso dole preko jedne firme,nisam ni znala sta se desilo..rekose mom tati da je poginio u prometnoj,ali se dokazalo sad nedavno drukcije..al dobro..ja tu nista nisam mogla.sva sreca moja je mama trudna naletila na dobrog covjeka koji je mene prihvatio ko vlastito djete,i nikad ni ne kaze da je drukcije,a ni ja..moja starija seka ima drugu mamu i rijetko se vidamo jer nam mame nisu u dobrim odnosima (varanja i ta cuda..),ali znamo si brojeve pa se nekad cujemo..nije greda..ona sada ima blizance i jos jedno djete..blizancima sam bila kuma jednom prilikom,i predivni su..a mali brat mi sad ima 7 godina,ista prica ko za stariju seku,samo sta on jos nema mobitel.. :-k
jedna seka zivi smenom ali je ona od ovog tate,no bez obzira na to smo jako bliske..u biti danas bas idemo u cine-star gledat Sminkerice..ona ih jako voli..znam da ce se neki slozit samnom kad kazem da sam jako zahvalna svom pravom tati sta nas je napravio..dakle ipak je nesta dobro ostalo od njega..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori